Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Ma honestly, me 5 letni life cycle nekega TVja za jurja, jurja pa pol sploh ne moti tako zelo. Mi je pa bedno, k po navadi sem staro tehnologijo vedno flipnu familiji ali kolegom. Talat naokoli TVje z burn-inom je res preveč češko tudi zame. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

trkam po mizi ker moj CX po dveh letih in pol skorajda vsakodnevne uporabe za špile, filme ali tv še vedno ne kaže nobenega znaka burn-ina. Je pa res da v špilih, kjer se le da, vklopim dinamični HUD (torej da se prikaže samo na komando ali ko gre zdravje dol), kar bi moral bit IMO standard pri razvoju špilov

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 9 minutami:

 

Hja, ne moremo si vsi privoščit midrange TV za jurja - mogoče če bom pridno delal bom tudi jaz en dan skrpil dovolj, da okusim to zadovoljstvo. :D

 

 

Ne delaj se norca, ker vemo, da ti keš ni taki problem. Želimo samo, da v bodoče ne kupiš kar nekaj kar te nahypa... ampak preverjeno kakovost. Torej, da ne odpreš samo tošla, ampak vklopiš še mozak polek :D

  • Na jagodo +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

Čez 5 let bodo itak samo laser projektorji, takoj ko bodo imeli dosti svetilnosti. Pač psotaviš spredaj na omaro in imaš 120".

projektorji imajo input lag, microLED je prihodnost zaslonov, je full package, torej visoka svetilnost/kontrast/pixel response

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Jz mam se proper smetarsko plazmo ampak ne bom upgradeal dokler ne crkne al pa ne dokoncam bajte. In ceprav po vseh teh letih nimam burn-ina mi gre na kurac da sam pomislim da ga lahko dobim. In image retentiona kolikor hoces, sam ok, plazma pac.  
Tko da dvomim da bom kupil OLED. Ce bi bil sam mogoce, zeni in otroku pa v zivljenju ne bom razlozil da je treba pazit. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Ma kaj boš pazil lol... A kdo, ki ima OLED pazi kaj? Ma na novejših modelih zadnje 3-4 leta... Nimaš kaj paziti. Jaz nikoli nisem nič pazil in nimam po 4 letih na zasterelem nič. Tehnologija pa je samo še napredovala v to smer. 

 

Feget, 13/11/2022: "Jah imaš par fint kako preprečiti burn in na OLEDu kot monitorju. Recimo nastaviš tisto premikanje slike, ki ga itak ne vidiš, potem pa moraš paziti na PC ikone - torej skriješ ikone iz namizja, spodnji taskabar naj se skrije, pa na vsake dve minuti naj se menja ozadje. 


Jaz ko ga ne uporabljam tudi dam sliko na off.

 

Tako da precej več maintenanca imaš kot s katerimkoli PC monitorjem, samo jebat ga imaš pa najboljšo možno sliko in velikost 55 inčev (ter s tem res mega vzdušje pri gajmingu in gledanju) za ceno, ki ga pri pc monitorjih ne dobiš nikoli.

 

V bistvu je oled monitor kot res huda ženska. Ko jo pogledaš ti potisne jajca v rit, najboljši sex in cela izkušnja, samo veliko vzdrževanja. Lahko pa imaš tako kot ostali tule, neko grbasto spako brez zob in potem pametuješ kako se ne splače imeti dobre ženske."

 

Nič ne paziš....:D:D

 

uredilo bitje Ethan
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Ma kaj boš pazil lol... A kdo, ki ima OLED pazi kaj? Ma na novejših modelih zadnje 3-4 leta... Nimaš kaj paziti. Jaz nikoli nisem nič pazil in nimam po 4 letih na zasterelem nič. Tehnologija pa je samo še napredovala v to smer. 

Ne vem, a pustis kdaj na TVju desktop eno uro+ po 3x na teden? Ker nam se to zgodi because children men je p za ta TV dost vseeno. In mi tut ni do tega da bi moral skakat do TVja vsakic ko nekdo pusti gor prizgano staticno sliko. Pac, raje imam quality of life kot quality of picture :D 

Ce bi bil sam itak ni panike ker ugasnem tv ko ga ne uporabljam. Da bi pa zarad TVja vklapljal neke dinamicne HUDe se mi zdi pa na smrt smesno sam ok, vsakemu svoje. Mislim da so qledi dost blizu temu kar bi jaz mel kar se tice kvalitete slike, local dimming mi je na macbooku precej ok, kljub bloomu v dolocenih pogojih. 

uredilo bitje Arey
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Ethan reče pred 2 minutama:

Nič ne paziš....:D:D

 

 

On ima to za monitor in ne kot TV.

 

V glavnem jaz ne pazim, nikoli sploh ne pomislim na to, ker ne poznam nikogar, ki bi se mu zgodilo, da bi debatiral o tem. Kaka debata tukaj na forumu me občasno spomni na zadevo. Ne vem koliko ur mora delat TV v eno (samo par krat v par letih sem videl, ene 8 po moje), da pride obvestilo, da bi bilo dobro vgasniti TV, da se slika osveži ali pa naj nadaljuje in se bo osvežila, ko ga vgasnem... vedno izberem slednje in gledam naprej. Imam pa kot pravim star TV, pri novejših je šansa še dosti manjša.

 

A potem nikoli niste slišali za kak velik feler vreden par tisoč € pri katerem avtu? Se potem panično izogibate te znamke avta? :D Jaz ne vem za znamko, ki ne bi poznal/slišal od koga, da mu je nenadoma vse skup crknilo.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 6 minutami:

Ne vem, a pustis kdaj na TVju desktop eno uro+ po 3x na teden? Ker nam se to zgodi because children men je p za ta TV dost vseeno. In mi tut ni do tega da bi moral skakat do TVja vsakic ko nekdo pusti gor prizgano staticno sliko. Pac, raje imam quality of life kot quality of picture :D

 

Se ne more zgodit, ker se ob statični sliki vklopi screensaver (ne vem za vse znamke). Meni se vklopi že, če dam v neki igri pavzo, da grem na WC in čik. Pa ti govoriš o 1 uri al kako? :) Na testih so laufali tisoče ur v eno, brez ugašanja, s statičnimi logotipi in napisi, da se je tu in tam kaj pojavilo in to pred par leti, ko sem brskal po testih.

Povezava do prispevka
Navedek

a pustis kdaj na TVju desktop eno uro+ po 3x na teden? 

Se vklop screensaver ki je po defaultu on, sam  je kao prezajeban prtisnt kero kol tipko da se skine 

Navedek

Da bi pa zarad TVja vklapljal neke dinamicne HUDe 

Po defaultu je mislm da ze vklopljen to, dobesedno probu sm opazt razliko pa ni slo ker je zgleda tok fino narjen

 

To so itak featuresi za folk ki pade na burn in meme od samsung glownigrjev

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

On ima to za monitor in ne kot TV.

 

In kaj pravim jaz že cel dan... Za monitor pač ne bi vzel Oled, ker je 43QN90B res cool. Za gledat filme zvečer pa Oled seveda... Samo kaj ko eni vidite same prednosti Oled-a in same slabosti Mini-led. :D

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 1 minuto:

In kaj pravim jaz že cel dan... Za monitor pač ne bi vzel Oled, ker je 43QN90B res cool. Za gledat filme zvečer pa Oled seveda... Samo kaj ko eni vidite same prednosti Oled-a in same slabosti Mini-led. :D

 

Jaz nisem mel pojma za kaj ti rabiš... saj nisem direkt tebe naslavljal, na splošno sem govoril o OLED TV-jih :D

 

Sicer pa, če človek ni zahteven uporabnik... mu je vseeno. Mojo mati, če vprašaš, ko gleda turške nadaljevanke ipd., ji je isto na njenem 1080p TV-ju in na OLED-u :)

 

Jaz imam tudi še v eni sobi HD 55" TV, na katerega je priklopljen star laptop za torrent filme in podobne zadeve, ki mi niso pomembne in mi je bomba za to rabo.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Ma kaj boš pazil lol... A kdo, ki ima OLED pazi kaj? Ma na novejših modelih zadnje 3-4 leta... Nimaš kaj paziti. Jaz nikoli nisem nič pazil in nimam po 4 letih na zasterelem nič. Tehnologija pa je samo še napredovala v to smer. 

Jaz na CX pazim, da ne pogledam več ko tri dele Seinfelda zapored, da nimam od Jerrya flet s faco od Georga na ugasnjenem TVju.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...