Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Zdej ce igras 12 ur zaporedoma Dark souls je možno da se ti una flaskica zapece spodaj. Sem gledal vceraj playtrough in sem mel 30 sek. retention flaskice. Ma to pomoje se da resit tako da ko gres na wc izklopis ekran za par minut.

uredilo bitje Denis
Povezava do prispevka
Feget reče pred 17 urami:

Po mojem je bolj žalostno to, da si ti skeširal 5 jurjev za TV, zdaj pa ima vas OLEG za jurja brutalno boljšo sliko od tvojega:rofl:

 

Brutalno boljšo od mojega pač ne - mogoče brutalno boljšo od tvojega prejšnjega midrange Sonyem za katerega ti verjetno misliš da je bil blizu mojemu:D

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 32 minutami:

Jaz pa mislim da je kar brutalna razlika - že zato ker moj podpira 120 hz HDR 4k na 2.1. HDMI, da o lepoti barv in slike sploh ne govorim.

 

Moj stari Sony vs tvoj Samsung - mislim da so bile razlike minimalne, dejstvo pa je, da sta danes oba zastarela pasja jajca.

 

Seveda seveda, midrange 65 Sony z 10 dimming zonami VS flagship 75 Samsung z 600 dimming zonami - minimalne razlike :D

Da sploh ne omenjam "minimalnih" razlik v svetilnosti. :D

 

 

Povezava do prispevka

Kako hitro rastejo naši mali Fegeti. :wub:

Ni minilo niti par let od kar je brutalno zavračal OLED, med drugim zaradi bojazni pred burn-inom in samozavestnimi izjavami, da njegov LCD TV nima opazno slabše slike in se ne splača prešaltati na OLED. OLED tehnologiji je celo pravil pasja jajca, dokler ni sam postal lasnik.

Kako wholesome in niti malo dvolično. :wub:

Povezava do prispevka

Drugače pa te vojne imo postanejo manj relevantne, ko imaš službo in dovolj denarja, da si pač kupiš še un gaming PC ali pa Xbox :D 

 

Jaz se spomnim, da kot najstnik sem bil v moodu, da je treba branit PS2/3 tako na forumu kot v real lajfu, ko je kak kolega uletaval z MS-jem ali Nintendom. Ker si itak nisem mogel privoščit še ene konzole, če sem že za eno moral kucat neka bedna dijaška dela, tako da je bilo jasno treba dokazat, da je MOJE NAJJAČE 

 

Zdaj pa si pač mislim, da če bo začel MS kucat ven neke noro dobre ekskluzive za Xboxa, si bom ga pač kupil, jebiga. Zdaj bolj držim pesti, da do tega ne pride, ker mi je res lepo imet samo PS5 in Switcha pod TV-jem in res ne bi imel še ene škatle :D 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 33 minutami:

Zdaj bolj držim pesti, da do tega ne pride, ker mi je res lepo imet samo PS5 in Switcha pod TV-jem in res ne bi imel še ene škatle :D 

 

To + pri meni še to, da nimam časa za še killer ekskluziv. :D

Iz istega razloga cincam, če bi nabavil nov Switch ko pride, a ful me vleče...

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

Seveda seveda, midrange 65 Sony z 10 dimming zonami VS flagship 75 Samsung z 600 dimming zonami - minimalne razlike :D

Da sploh ne omenjam "minimalnih" razlik v svetilnosti. :D

 

 

 

No 75-inčni Sony jih ima 256, moj pa res samo 60, čeprav dvomim da je taka razlika kot hočeš prikazati, ker načeloma je vse nad 50 kar ok.

 

Ampak prepirava se o tem ali je bil včasih boljši moj yugo ali tvoja stoenka. S tem da ti še vedno voziš slednjo jaz pa audija A8, oziroma še boljše mazdo 6:mafija:

 

Sice pa si ti ravno dokaz zakaj se TVjev NE kupuje za 10 let. Ker po nekaj letih je tehnologija preveč zastarela in je televizor samo še pasja jajca za v smeti.

 

Čeprav OLED ima dejansko potencial zdržati malo dlje, ker pred tem je bil moj cikl menjave tvjev 4 leta, pri prejšnjem Soniju pa celo samo dve leti:D

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Jaz pa mislim da je kar brutalna razlika - že zato ker moj podpira 120 hz HDR 4k na 2.1. HDMI, da o lepoti barv in slike sploh ne govorim.

 

Moj stari Sony vs tvoj Samsung - mislim da so bile razlike minimalne, dejstvo pa je, da sta danes oba zastarela pasja jajca.

Moj tud podpira 120hz hdr na 4k. In kaj lahko igram na taki resoluciji s tok fpsja? Večina iger ne pride cez 60fps v performance mode ki ni blizu 4k. Pa glede barv a naj ne bi skalibriral vsak TV, tle ga pomojem noben od nas ni 😅

Povezava do prispevka

Ko smo že pri burn in pri oled sem jaz zadnjič doživel da sem mel Disney+ pržgal in je bil pač meni gor ko maš na izbiro filme/serije.. Sploh ne veliko cajta. In pol opazim na tvju obrise tistih kvadratkov ki je slikica za serijo/tv.. Bil sem WTF je zdej to a se mi je tv sjebala.. Je pol kmalu zginlo a sem zdaj vseebi bolj pazljiv da ne puščam neke iste slike ali streaning menija dlje cajta :huh: lg oled c2 tv.

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 14 minutami:

Ko smo že pri burn in pri oled sem jaz zadnjič doživel da sem mel Disney+ pržgal in je bil pač meni gor ko maš na izbiro filme/serije.. Sploh ne veliko cajta. In pol opazim na tvju obrise tistih kvadratkov ki je slikica za serijo/tv.. Bil sem WTF je zdej to a se mi je tv sjebala.. Je pol kmalu zginlo a sem zdaj vseebi bolj pazljiv da ne puščam neke iste slike ali streaning menija dlje cajta :huh: lg oled c2 tv.

Kar opisuješ je image retention. Seveda je bolje biti pazljiv, da ne pustiš tvja po več ur na statični sliki, ampak ne rabiš zganjati paranoje. :D

Povezava do prispevka
Feget reče pred 41 minutami:

 

No 75-inčni Sony jih ima 256, moj pa res samo 60, čeprav dvomim da je taka razlika kot hočeš prikazati, ker načeloma je vse nad 50 kar ok.

 

Ampak prepirava se o tem ali je bil včasih boljši moj yugo ali tvoja stoenka. S tem da ti še vedno voziš slednjo jaz pa audija A8, oziroma še boljše mazdo 6:mafija:

 

Sice pa si ti ravno dokaz zakaj se TVjev NE kupuje za 10 let. Ker po nekaj letih je tehnologija preveč zastarela in je televizor samo še pasja jajca za v smeti.

 

Čeprav OLED ima dejansko potencial zdržati malo dlje, ker pred tem je bil moj cikl menjave tvjev 4 leta, pri prejšnjem Soniju pa celo samo dve leti:D

 

Res je, vse nad 50 je ok... :D

 

Our tests revealed that the 65-inch Sony X900H (XH90) has 8x4 dimming zones, or 32 in total,

 

With nearly 500 zones of local dimming, the Q9FN joins the Sony Z9D as one of the most advanced LED/LCD TVs on the market.

(to velja za 65, 75 jih ima še več)

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 7 minutami:

https://www.displayspecifications.com/en/model/d89e10f4

 

Sicer pa ti priznam, da je tvoj flegship (5x dražji) tv boljši od mojega starega Sonija:D mene bi bolj skrbelo to, da zdaj dobiš za polovico cene tvojega LG OLED-a proti kateremu je tvoj res največji kos dreka pod soncem.

dimming.PNG

 

Ne da je boljši - boljši je toliko, da pred tem OLEDom si sploh nisi lastil TV. :D

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...