Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

[]D [] []V[] []D reče pred 3 urami:


1. Preprosto, benchmark ni pokazatelj, kako se igrica obnasa v gameplayu (tvoja videa sta od istega avtorja z istim setupom, en je za gameplay en pa za benchmark in isti setup ima ocitno pri benchmarku 50% vec fpsjev (22 proti 33) saj tvoj prvi video kaze da ima na "original" nastavitvah average 22 fps v gameplayu.
2. Izklopljen ima recording funkcijo graficne, kar ni v skladu z merili, ker ima ps4 konzola video recording vklopljen in je to en od mega selling pointov tiste generacije.

3. Navito ima v oblivion, nekaj kar v 400$ pcju brez hlajenja z najcenejsimi komponentami nebi blo mozno (ampak ok, tut ps4 rate jet engine, tko da ajde nej bo).

4. Uporablja procesor in ram o kakrsnem je 400$ pc takrat samo sanjal.

 

follow like and subscribe for more hardware tips

1. Za začetek je potrebno portebno prvo definirat ali je "orignal" PS4pro setting, ali je to ps4 peasant setting. Po moji analizi grafičnih nastavitev je original setting bližje PS4pro, kot pa base. Tuki maš primerjavo med ULTRA nastavitvami in LOW,. Pravtako vidimo velike razlike med base PS4 in PS4@1080p ima slednji dost boljšo grafiko, kakorkoli pogledaš, za nekoga je ultra in low isto.

2. Recording je CPU intensive in ne GPU. Dvomim pa da je to mega selling point tiste generacije, ampak ok to ni stvar debate.

3. Ja navita je res kr velik, priznam, da kar malce preveč za kredibilno primerjavo,  ampak sj mal pa vseeno more bit, ker je stock počasnejša od base PS4.

4. Ram in procesor nimata noenega vpliva, ker govorimo 30fpsjih. 30fps poganja že ultra star švoh amdjev 4 jedrnik.

 

 

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 urami:

1. Za začetek je potrebno portebno prvo definirat ali je "orignal" PS4pro setting, ali je to ps4 peasant setting. Po moji analizi grafičnih nastavitev je original setting bližje PS4pro, kot pa base. Tuki maš primerjavo med ULTRA nastavitvami in LOW,. Pravtako vidimo velike razlike med base PS4 in PS4@1080p ima slednji dost boljšo grafiko, kakorkoli pogledaš, za nekoga je ultra in low isto.

2. Recording je CPU intensive in ne GPU. Dvomim pa da je to mega selling point tiste generacije, ampak ok to ni stvar debate.

3. Ja navita je res kr velik, priznam, da kar malce preveč za kredibilno primerjavo,  ampak sj mal pa vseeno more bit, ker je stock počasnejša od base PS4.

4. Ram in procesor nimata noenega vpliva, ker govorimo 30fpsjih. 30fps poganja že ultra star švoh amdjev 4 jedrnik.

1. Niti slucajno ne zgleda ps4 base isto kot vse na lov na pcju, kljub youtube kompresiji, ki precej onemogoci realno primerjavo je sploh v premikanju to precej opazno.

2.1 To seveda ni res. Jst sm to dejansko ze testiral s tocno to graficno, ampak ce ne mores sprobat sam in mi ne verjames si lahko pogledas nesteto videov na youtubeu. tale kr lepo pokaze + ima lepo tabelco rezultatov je pa res da ps4 zajema 720p in nizji bitrate, ampak impact definitivno je.

2.2 Ta feature je bil tok pomemben, da je dobil svoj gumb na kontrolerju tako na PS4 kot na xboxu. Sploh ni debate.

3. stock ni "pocasnejsa" od ps4, oziroma v casu "build your 400$ PC that beats PS4" je bla oglasevana kot "hitrejsa"

4.1 To seveda spet ne drzi, mas tudi neskoncno videov na youtubu kjer testirajo razlicno hitre rame z low end GPUji, tako da ram "ni bottleneck" pa je vseeno par procentov razlike.

4.2 V drugi tocki si  rekel, da gre recording na CPU (kar ne drzi v celoti), ampak vseeno torej CPU ima vpliv.

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 4 urami:

1. Niti slucajno ne zgleda ps4 base isto kot vse na lov na pcju, kljub youtube kompresiji, ki precej onemogoci realno primerjavo je sploh v premikanju to precej opazno.

2.1 To seveda ni res. Jst sm to dejansko ze testiral s tocno to graficno, ampak ce ne mores sprobat sam in mi ne verjames si lahko pogledas nesteto videov na youtubeu. tale kr lepo pokaze + ima lepo tabelco rezultatov je pa res da ps4 zajema 720p in nizji bitrate, ampak impact definitivno je.

2.2 Ta feature je bil tok pomemben, da je dobil svoj gumb na kontrolerju tako na PS4 kot na xboxu. Sploh ni debate.

3. stock ni "pocasnejsa" od ps4, oziroma v casu "build your 400$ PC that beats PS4" je bla oglasevana kot "hitrejsa"

4.1 To seveda spet ne drzi, mas tudi neskoncno videov na youtubu kjer testirajo razlicno hitre rame z low end GPUji, tako da ram "ni bottleneck" pa je vseeno par procentov razlike.

4.2 V drugi tocki si  rekel, da gre recording na CPU (kar ne drzi v celoti), ampak vseeno torej CPU ima vpliv.

 

1. No ja, ne bit tak zdej. Nisem jest rekel, da je na base vse na low. Rekel sem, da je bližje low, kot pa original. Iz videjev je razvidno, da je je razlika, kar očitno med ps4pro in ps4 peasant.

2. Seveda je to res! Točno v teh grafih, ki si jih sam nalimal je razvidno o tem kar govorim. Da je videorecording CPU intensive. Bolj obremenimo CPU in damo snemat, večji je impact. Bolj višamo grafiko, več CPU dobi headroom manjši je impact na perfomance, dokler ne pridemo do točke, ko pri tombriderju imamo celo več FPSjev, ko snemamo. Skratka bolj je grafična obremenjena z izrisom grafike, manjši impact na perfomance je snemanja. Snemanje = CPU

2.2 Lej to sem rekel, da ni stvar debate. Sam priznam izhajal čisto iz subjektivnih preferenc, nisem v 9 letih od izzida od ps4 do ps5 enkrat te tipke uporabil. Lahko pa da je ful pomembna.

3. Stock 7850 = 1.761 TFLOPS PS4 base je 1843 gflops.

4. 1 N'kar ga ne serte kolega. Takih videjev pa res ni na youtube. Že čisto zaradi praktičnih razlogov, kaj šele da bi jih bilo toliko, da bi lahko rekel, da jih je neskončno.

4.2 ko pridemo enkrat tako nizko, kot je 30fps. Nima CPU in RAM popolnoma več noben veze. Zato, ker 100€ cpuju ostane 80% moči, in CPUju za 1000€ ostane 97% powerja. Skratka pri 30fps mora bit CPU res 10+ let star in jedrsko podhranjen.

Povezava do prispevka
foker reče pred 3 urami:

Mislim kaj se sploh pogovarjata,.. Mislim, da še dandanes, težko sestaviš PC za 400, ki bi popolnoma dominiral PS4, kamoli PS4 pro.

Ja danes je to zelo težko, zaradi tega, ker je 9 let mimo in tako zanič komponent ne moreš več kupit novih + stanje grafičnih itd...

 

Ampak evo tukaj imamo komp, ki ima grafično, ki je ekvivalent tistemu v PS4 base. Ta grafična je izšla 1 mesec pred izzidom ps4. Lahko za tak denar dobimo PS4?

Povezava do prispevka
atomic reče pred 18 minutami:

Ja danes je to zelo težko, zaradi tega, ker je 9 let mimo in tako zanič komponent ne moreš več kupit novih + stanje grafičnih itd...

 

Ampak evo tukaj imamo komp, ki ima grafično, ki je ekvivalent tistemu v PS4 base. Ta grafična je izšla 1 mesec pred izzidom ps4. Lahko za tak denar dobimo PS4?

Če misliš da bo tole poganjalo GOW na strani pcja na 720p se globoko motiš ,.. Neki takega sem mtki naštimal (malce boljši CPU) ,.. laufa en kurac ,.. ja tm celo 1080p medium/low se da marsikaj iz začetka generacije celo nad 30 fps igrat kaj po 2017 pa pač bolj ne

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
foker reče pred 16 minutami:

Če misliš da bo tole poganjalo GOW na strani pcja na 720p se globoko motiš ,.. Neki takega sem mtki naštimal (malce boljši CPU) ,.. laufa en kurac ,.. ja tm celo 1080p medium/low se da marsikaj iz začetka generacije celo nad 30 fps igrat kaj po 2017 pa pač bolj ne

God of war boljše dela na PCju, ker ima FSR, ki ga PS4 ne podpira. Tko da ne vem o čem govoriš.

Povezava do prispevka

Drgac pa se sony neki igra norca z subscriptioni, zgleda avtomatsko obkluka avtomatsko podaljsanje vsakic ko kupis (pa dpbesedno k kupis mas opcijo da/ne kupuje naprej...), enkrat mi pa ni stel da sm odkljukal na playki ker se je obkljukal tudi v ps appu..

 

Apple tv ps appka mi je isto naredila, ceprav sm skenslal sub isti dan ko sem claimal 3mesecni trial.

 

K sreci jim ni ratal dobit gelda sam klosarske fore, realno jim ne zaupam vec met vezane kartice na acc

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 40 minutami:

Jez bi sam relu da je ze moja ex 970m po zgledu gladko pokosila ps4 spile. Najvecje razlike so ble pr gta V kjer sm lah fural se par settingov visje pa so fpsji ostajal v rangu 50-40. Sploh pa si se losal bednega blooma na 5metrov in vsega choppy ker kaj je to AA

 

PS4 je bolj držal nazaj CPU ko pa GPU imo.

 

  

Sovica reče pred 30 minutami:

Drgac pa se sony neki igra norca z subscriptioni, zgleda avtomatsko obkluka avtomatsko podaljsanje vsakic ko kupis (pa dpbesedno k kupis mas opcijo da/ne kupuje naprej...), enkrat mi pa ni stel da sm odkljukal na playki ker se je obkljukal tudi v ps appu..

 

Apple tv ps appka mi je isto naredila, ceprav sm skenslal sub isti dan ko sem claimal 3mesecni trial.

 

K sreci jim ni ratal dobit gelda sam klosarske fore, realno jim ne zaupam vec met vezane kartice na acc

Tako delajo dobesedno vsi ti servisi na žalost... sem tako za bz že plačal kak mesec Spotify, HBOGO, Applet TV+, EA Play itd. Dejansko obstaja neka storitev ki te obvešča o teh stvareh in to preprečuje ker jo redno reklamirajo na Locked On Mavs podcastu.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
vertov reče pred 8 minutami:

Zivjo, cist na hitro, prosim :D. Sem se vrnil po enoletni pavzi, a je se vedno ful povprasevanja po ps5 in ali ga je kje mozno dobiti?

 

Hvala :D

Za msrp zelo težko trenutno, lahko da bo že drug teden drugače ali naslednji mesec... Jest bi na tvojem mestu kupil, kaj takega. To je kar msrp cena. Igre so vredne 100€ in gamepad tudi 50€... +4 letna garancija...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...