Skoči na vsebino

[uradno] Indie zakladnica


Priporočeni prispevki

Braid je pa tudi odlična igra, ki je med drugimi pionirji zaslužna, da so indij gračke sploh tako big thing. Končni twist, ki ga ne bom spoilal, ker bo zgleda nekaj novih igralcev, je dobesedno insane - in se mi zdi, da je igrice potegnil vsak korak više od klasičnih "reševanje muh princeske" tropov. Da ne govorim o čudoviti glasbi in izjemnih ugankah. Pomoje med glavnimi ugankami ni ene slabe, edino special uganke (a so bile zvezdice?) so mi bile bullshit. Predvsem zato, ker sem igrico igral izjemno počasi in predano ter jo CELOTNO obrnil in 1 teden po koncu prebral na netu, da v bistvu ima igra še en collectiable v obliki zvezdic :D. Dobesedno celo igro obrneš in sploh ne vidiš tega collectiabla. Sicer pa igra res visoke kvalitete, čista puzzle uživancija in prva res vrhunska "mainstream" indie igra. Pomoje jo mora igrat vsak, ki ima rad igrice. 

Povezava do prispevka

Braid in FTL sta oldskul boga indie žanra. Sigurno med bolj zaslužnimi za popularnost indijev, če nič drugega, je vsaj mainstream opazil da se da naredit nekaj jebenega tudi brez MMO budžeta.

 

Braid bo marsikomu smrdel zaradi grafike in stila, sam so gameplay, koncept in štorija 10/10, sigurno je vredno obrnit.

 

FTL bi pa dal v Hall of Fame instantno, to tako rabi sequel kot nič drugega.

 

Moj personal fav gem je pa Into the Breach. Kaka igretina je pa to, tudi tako zelo bi rabila nadaljevanje, tolk se da narediti s tem konceptom.

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 7 urami:

jonathan je ultra desnicar, kupim najmanj 3 kopije, big support

 

Hernire reče pred 1 uro:

Ja avtor Witnessa/Braida je pomoje najbolj vokalen desničar od bolj prepoznavnih imen iz gaming sveta 

 

Baje se 2024 obeta vsaj najava njegove nove igre. Glede na to, da mi je The Witness še vedno TOP 1 igra vseh časov, bom kupil kot keks

 

vsak kolikor-toliko delovno sposoben človek nad 30 let in z normalnim IQ-jem rata desničar, tko da tole ni nič nenavadnega :D:D 

 

Mlad človek, ki ni levičar, nima srca. Odrasel človek, ki ni desničar, nima možganov, al kako je že rekel Churchill 

 

 

Je pa baje tale Jonathan Blow zelo proti fizični distribuciji iger, tako da mogoče vseeno je levičar :D 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 59 minutami:

Moj personal fav gem je pa Into the Breach. Kaka igretina je pa to, tudi tako zelo bi rabila nadaljevanje, tolk se da narediti s tem konceptom.

Into the Breach je dobesedno lakmusov test, koliko si lep, sposoben in inteligenten igričar. Komur je vrhunski, lahko preživlja čas v družbi igričarske smetane in se udeležuje lepotnih tekmovanj, komur ni, spada v temen kot kleti, kjer ga oko poštenega, delavnega človeka, ljubitelja Into the Breach, ne more videti.  

uredilo bitje Hernire
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 18 minutami:

Celeste

Into The Breach

Papers Please

Obra Dynn

 

Pri omembi teh štirih me vedno stisne v jajcih, moje krvavo-rdeče sovraštvo proti pixel grafiki pa je na vsakič na preizkušnji. Sploh ker so vsi štirje naslovi tudi v fizični obliki :( 

Majketi, da jaz še ne bi imel preigranih teh štirih iger, jočem si v dlani od rok

 

Celeste med top platformerji ever 

Into the Breach med top strategijami ever

Papers, Please officialy na TOP 4 Ćamir lestvici

Obra Dinn whodunit detektivka z 80 smrtmi cuz yolo 

 

Poleg tega pa še ostalih 30 pixel indijančkov, ki si jih zamudil :cry:

 

A si drgač kdaj odkar so pixel igrice naredile comeback kakšno obrnil? Ker se spomnim, da sprobal si jih kar nekaj, samo povečini se mi zdi, da si vse dropal hitro. Kero si najdlje igral? Shredder's Revenge? :D 

Povezava do prispevka

Predlagam Far changing tides. Zelo simpatična lahka pustolovščina,  kjer mehansko skrbiš za ladjico, tekom pustolovščine se ti odpirajo nove in nove mehanike v zvezi z ladjico. Je tudi free na psplus extra. Domnevam da bo za en ali dve dni, ker še nisem končal. Precej chill in estetsko prijeten špilčič.

Zelo nerodno je ,ko ne vaš a je bolje biti nad vodo ,ker ne veš kašne viste so spodaj,.. prijetno za viked in PSN+ stvar,.. 7 se mi zdi kar ok. tako da svetujem.

 

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Meni je bil prvi del Fara, Lone Sails, tko okayish. Dvomim, da se bom kdaj lotil dvojke, tudi ce je zastonj na ps+.

 

Braid je pa OG indie, sem igral ko je ven prsu. Se vedno si sem pa tja zavrtim soundtrack, milina. Se zelo veselim remasterja, ker sem ga igral n let nazaj in nikoli vec.

Povezava do prispevka

Saj ne vem kam bi napisal, ampak 9.11. je izšel Colony Ship. Indie potezni scifi RPG s poudarkom na dialogu in choice'n'consequence. Od studija, ki je naredil Age of Decadence, ki je bil imo bolj zajeban in nepopustljiv, grd pa res ko smrt. Res nek mikro studio s prgiščem zaposlenih. Narejen je v UE4, kar celokupno spoliran, zabaven, ima pa na momente res odurno glasbo. Če ti je žanr zanimiv, je na tržišču malo boljšega...

 

 

Povezava do prispevka

Ko ste že ravno omenjali Braid, to je prvi špil kjer sem rabil it na internet gledat rešitve za nekatere uganke :D the game was too smart for young Ziel

 

Drugače pa moramo govoriti o The Last Faith. Da, špil je najbolj znan po temu, da je metroidvania z Bloodborne artstyle-om. Nima tok dobrega raziskovanja kot Hollow Knight, ampak sej, ker špil pa ima? Samo ta špil res seka!

 

Glavna dva minusa sta:

-fog na zemljevidu, ki izgine ko odkriješ tisti del zemljevida, samo ful je enih lukenj v mapi, kjer praktično ni nič, recimo skočiš nekam dol ker pričakuješ, da mora zih kej bit glede na fog, ampak ni nič. Delat nepotrebne smrti so kar annoying, sploh ker ta špil nagrajuje dovolj dobro raziskovanje. 

-čuden leveling orožja

 

Drugače pa boj in premikanje odzivno, sposobnosti ki jih odklepaš nardijo manevriranje med bojem še bolj zabavno, veliko različnih orožij (večina metroidvanij ne pride bliz temu naboru),  šefi so zajebani, ampak ne tok kot v Blasphemous (2), kar je zame plus :D, sound in podoba perfekcija. Zadeva že izven popustov stane manj kot 30 evrov, če vam je Blasphemous kul, vam bo pomoje tud to. Ni lih novi Hollow Knight, je pa za to ceno eden najbolj zabavnih metroidvanij, ki sem jih igral odkar imam Switch/PS5. Pomoje to še ni ravno perfektna kombinacija Metroidvanije in Souls špilov, ampak sem vesel, da nekdo tudi dela nekaj v tej smeri. Če kdo ve še za kak tak špil, se priporočam, me bo pa tole + DS3 najverjetneje zaposlilo do konc leta

 

Povezava do prispevka

Malo sem začel zbirati top 2023 indijančke, da bo nek forumski pregled. Ogromno robe, zaenkrat sem polajkal 49 iger, pa še nisem vseh nagrajenih/izpostavljenih šel skozi

 

Je pa tokrat ogromno lower budget uspešnic, nekih odličnih AA-iger, ki bi jih "množični forumaš" oboževal, je letos manj

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

Jaz sem sprobal pa 3 indijančke. Vsi trije bodo ostali pri "dobro je za kogar je" :D

 

- Kena: Bridge of Spirits je sicer mega lep špil (neverjetno lep za indy, u bistvu), tudi so se avtorji ful potrudili narediti čimbolj "resen", pravi AAA špil, ma me vseeno ne vleče dovolj, da bi ga šel obračat. GOW to ni, še manj pa kaki Soulsi. Če že, potem bi rajši igral Lords of Fallen ali Demon Ostržka od teh B-tier akcijskih FRP-jev / pustolovščin :)

 

- Ender Lillies: še en neverjetno lep indy, tokrat v obliki Metroidvanie. In spet se mi zdi, da lahko premalo ponudi moji razvajeni gayming riti. Pa špilu res čisto nič ne manjka, izgleda božansko, zanimive fore ima s summonanjem spiritov (protagnost je deklica, ki ne zna v roki držati niti olupljenega krompirja, zna pa summonat kvalitetno živčne momce), ampak vse skupi mi je vseeno preveč "povprečen" in premalo zanimiv, da bi se investiral. Pa sem ziher, da je špil čisto kul.

 

- BombRush CyberFunk: evo klele je pa glih kontra. Špil je grd ko kača, leveli izgledajo kot da so iz 1999, tudi špila se relativno choppy - ma ima pa špil res totalno carski vibe in mi je ful ful zanimiv. V distopičnem mestu igraš s cyber tehnologijo ressurecturanega legendarnega grafitarja, ki mu je glavni bad guy (ki je najpopularnejši DJ) odrezal glavo z vinilko, in ti valda hočeš revenge :D Zato se joinaš grafitarskemu gangu, ki si želi ratati n.1 gang v mestu in evo, drug drugemu lahko pomagate. To je to - v špilu skejtaš, rollaš, kolesariš, delaš trike in rišeš grafite ter počasi prevzemaš mesto s svojim coolnessom. Vsi v špilu so cool over 9000, vsi ga groovajo (recimo ko se pogovarjaš z NPC-jem, bilokakim, ta NPC vmes pleše oz spušča muve), vse se vrti okrog tega ali si dovolj cool ali ne ali rabiš več street rapa :D Mislim prideš do prvega ganga v špilu, ki so neki mega nabiti in zajebani mulati pa tko vsi gledajo, kaj boš naredil na njihovem teritoruju - in tko vmes ga vsi densajo in groovajo na mestu, medtem ko ti skejtaš naokrog :D Pa muzika ga totalno seka. Pa graffiti dejansko izgledajo legit, kakemu Smrku bi bilo ziher cool. Škoda da je špil tako grd in tako faking indy (recimo skating del ima 15% kvalitete in natančnosti od kakega THPS 2), z boljšo produkcijo bi bil tole res BOMBA špil.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...