Skoči na vsebino

[uradno] Indie zakladnica


Priporočeni prispevki

Ravno včeraj igral kakšno urco, da sem mal sprobal. Premagal prva dva bossa, lepa igra, ampak mi trenutno ne potegne. Se bom vrnu. Drgač sem pa ta teden preigral Alwa's Legacy in sem nekje na sredi (proti koncu? Blage.) Death's Door. Prva je 2D platformer, side scroller avantura, ki mi je res sedla. Clo tok, da sem dal na wishlisto še prvi del (Awakening), čeprav ma dost predpotopno grafiko. Zelo simpatična igra. Death's Door je tud zakon. Isometrični pogled, u izi uganke in fajtanje. Zelo priporočam. Pa včeraj in danes zelo, zelo užival v Creaks, 2D side scroller, samo uganke, nobenega fajtanja. Dokler nisem uletu tam nekje do polovice, kjer se začnejo uganke, ki meni res ne ležijo (sence, ki kopirajo tvoje premkinje). Veselje in samozavest padla, ker skoz na yt škilim za rešitve. Čaka me še nebroj teh indijančkov, sem zanč mal gledu, jih mam samo na decku ene 60.

Povezava do prispevka

je kdo kdaj probal enigmo? opensource naslednik oxyd. igras kot crna frnikula, ki navigira cez teren in premaguje ovire do koncnega cilja, odpreti ujemajoce se oxyd plosce. razvovrsten gameplay, od mozganja, fine motorike, eksoticnih puzlov, sokobana, dekriptiranja okolice (ce se prav spomnim je bilo alien glphys nekaj takih levelov) itd. nekaj let nisem igral, samo sem videl da so koncno po letu 2014 izdali novo verzijo (sicer v 2021 sam ajde, zame je bilo novo)

dload in vec infa na

https://www.nongnu.org/enigma/

review

https://obscuritory.com/puzzle/enigma/

uredilo bitje ngebe
Povezava do prispevka
Galko reče pred 11 urami:

To je @gojc hypal pa jaz sem bil tud mega hyped ko je bil špil na ene parih Best upcoming indies videoseznamih, ampak pol ko je pa špil ven prišel je bilo pa dost tko tko vse skup sodeč po ocenah in odzivih folka

ta ma drugace very postive reviewe na steamu, tko zadnje kot all time

 

 

 

v tole pa jst polagam svoje up :avadodo:

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

A je kdo igračkal Darkest Dungeon 2? Malo gledam dobre 2023 indije in sem naletel na DD2, ki sem ga čisto pozabil. Enka mi je bila za trideset ur top tier dungeon crawler (ali kako bi človek poimenoval ta žanr), pol pa mi je postalo dolgočasno. O dvojki je bilo ful malo komentarjev, samo Feget se spomnim, da je nekaj omenjal. Je še kdo igral?

Povezava do prispevka

Meni je dvojka res top shit. Še boljša kot enka, edino je čisti roguelike, pri enimi mi je bilo precej bolj všeč mesto in nagrajevanje mesta, nek strateški element je imelo vse skupaj. Tukaj pa preko runov upgrejdaš like in potem vsak run računaš na dobre perke in loot ki ga dobiš.

 

So pa eni končni bossi tu pravi nihtmare in moraš prav naresti že v osnovi party za bossa (mislim da je chapter 3 boss najtežji v igri in če nimaš mat at armsa nimaš za kruh proti njemu). 

 

Overall fuuul boljši gameplay, grafika in overall feel igrice, po drugi pa precej slabši strateški del, razvoj baze itd. Je pa likov manj in so precej bolj individualizirani kot v enici.

 

Če bi dodali še mesto in strateški del enke, bi mi bila igrica 10/10, tako pa ene 8/10. Ampak ker gre dejansko za red dobro igro, seveda ni primerna za ta forum. Tu se igrajo AAA jajca in indy sranje, ki ga priporoči eden izmed smetane.

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

Če kdo ne ve katero indy igrico bi igral, res toplo priporočam serijo Kingdom Rush. Meni najboljši indy špil poleg Darkest Dungeon. Tower defense game, kjer gradiš res mega fun towerje, potem pa uletavajo pošasti, ki jih moraš pobiti preden pridejo do cilja. 

Res najbolj basic koncept možno, ampak bolj fun ko sex. Sem vse štiri že dvakrat obrnil, zdaj pa jih igram še tretjič pa so mi vedno znova epic mega fun.

 

https://gg.deals/franchise/kingdom-rush/

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...