Skoči na vsebino

[uradno] Indie zakladnica


Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

Sem pogledal malo gameplayja, pač igra res zgleda noro dobro, instantno med najlepše pixel igre. Edino baje je huge love letter 16-bitnim SNES in early PS1 RPG-jem, tako da če jih nisi igral, grejo reference mimo. Jaz sem praktično samo Chrono Triggerja in mogoče še kakšnega na emulatorju, tako da ta nostalgični del bo žal šel mimo

 

Meta se bo zgleda ustavila na 89. This year just keeps on giving 

Povezava do prispevka

Odšpilal demo Sea of stars. Zna bit cool, je pa tipična JPRG potezna zadeva. Prišel do prvega bossa. Fak, ne vem... Imam še Octopath 1 in 2 za preigrat, ne vem, če se mi bo dalo še to avanturo it takoj čez. Pa mene je zmotilo kao Monkey Island wannabe humor not...

 

Odšpilal še demo Chants of Seenar.

https://store.steampowered.com/app/1931770/Chants_of_Sennaar/

:worship:

Hudo. Neka Ico misterija, zbudiš se iz sarkofaga in rešuješ uganke, da se prebijaš naprej po loreu. Obenem razvozlavaš 'hireoglife', ki jih na različne načine odkriješ in ti lahko izdatno pomagajo pri reševanju problemov. Logika dela na polno, definitivno padel not in nabavim polno verzijo. Upam, da bo tudi dolga vsaj toliko kot Ico.:blush:

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka
Hernire reče Dne, 30. 8. 2023 at 12:40:

Cult of the Lamb je kateri od forumskih indijanarjev igral? Bolj ali manj univerzalno hvaljen, 88 na Metacriticu, "slaba grafika"-Kočevc comment, retail izdaja, ni da ni, komentarjev na igračko pa manj kot necringe DaCapo postov :( 


jaz sem ga igral ob izzidu in me ni nekaj navdusil, so pa menda spil od lani se nekaj dodelali. Imo se ga splaca probat ampak se strinjam z galkovo oceno, da je overhyped.

sem se spomnil, da sem ga tudi na forumu nekaj posinfal 

 

Povezava do prispevka

 

@Hernier @ke_kit tole izgleda awesome, Castlevania, ki ima tok variacije v premikanju/traversalu kot kak Super Mario 64 (pa tudi grafika je dokaj Nintendo 64 varjanta)

 

sicer je samo na Steamu, ampak zdej sem pogledal že 2 videa in hype je velik

 

sicer ni nekam dolga igrica igračka, tam 2 uri do 3 ure, pa zaenkrat še ni zemljevida (baje bo dodan), vse ostalo pa mm mm mmm

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Men je bolan špil, sm pomoje nekje na polovici. Pač basically je Chrono Trigger, al whatever. Ful je fajn in lepo stopnjevanje mehanik, puzzli so vedno težji (čeprav je še zmer zlo RPG za začetnike). Fantastičen pixel art, odlična zgodba... edino combat pa to kuhanje pa to je mal underwhelming, sam ok. Vsega ne morš met na takem projektku.

Povezava do prispevka

@HernireKot pravi Ezoterik. Igra je predvsem polna šarma. Vse se ful dobro stopnjuje, skoz je prisoten nekakšen old school feeling topline in nostalgije. Ampak fora je v tem, da to ni nek prazen fanservice, ampak je igra do take mere polna karakterja, da imam na trenutke feeling, kakor da bi spet prvič igral nek težkokategornik ala FF6, Chrono Trigger, Secret of Mana, etc.

Nujno daj šanso zadevi.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Jep mene res na polno spominja po občutku na Chrono Trigger, kljub temu da se vseeno igra drugače in da je veliko manj ambiciozna igrica. Je res tako topla in pač piha na dušo nam drekom, k smo igral Tales of Phantasia, Secret of Mana, LIVE A LIVE, FF6 in podobne igrice v 90ih... Potem so JRPGji s Chrono Crossom, FF7 in podobnimi igrami postali veliko bolj ambiciozni in so vsaj zame izgubili nekaj šarma. 

 

Tale igrica ga pa vrne, pač prou v užitek mi jo igrat :) Če je recimo FF XVI nekakšna super zoomer nadgradnja modernih JRPGjev, je to nekaj povsem obratnega, ne vem pa kaj pomen o men, da mi obe igrici dogajata na polno, medtem ko se ne bi Starfielda lotil niti če mi kdo plača (dejansko sm kodo, ki sem jo dobil šenkal naprej :D).

Povezava do prispevka
Gogy reče Dne, 29. 8. 2023 at 22:27:

Odšpilal demo Sea of stars. Zna bit cool, je pa tipična JPRG potezna zadeva. Prišel do prvega bossa. Fak, ne vem... Imam še Octopath 1 in 2 za preigrat, ne vem, če se mi bo dalo še to avanturo it takoj čez. Pa mene je zmotilo kao Monkey Island wannabe humor not...

 

Odšpilal še demo Chants of Seenar.

https://store.steampowered.com/app/1931770/Chants_of_Sennaar/

:worship:

Hudo. Neka Ico misterija, zbudiš se iz sarkofaga in rešuješ uganke, da se prebijaš naprej po loreu. Obenem razvozlavaš 'hireoglife', ki jih na različne načine odkriješ in ti lahko izdatno pomagajo pri reševanju problemov. Logika dela na polno, definitivno padel not in nabavim polno verzijo. Upam, da bo tudi dolga vsaj toliko kot Ico.:blush:

btw tole so v opisu na skill up kanalu nekaj primerjali z obra dinn, sam tolk da chamir ne zgreši tega dejstva ...

Povezava do prispevka
Ezoterik reče Dne, 5. 9. 2023 at 22:04:

Men je bolan špil, sm pomoje nekje na polovici.

 

ke_kit reče Dne, 5. 9. 2023 at 22:23:

Kot pravi Ezoterik.


Jst sm glihkar prisel cez cursed woods, kar nej bi bla glede na seznam lokacij nekje cetrtina igrice in morm rect da sm ze kr dodobra sit bojevanja in kuhanja, ti dve stvari mi res presedata, ker sta mi ful repetitivni. Me caka v tem segmentu se kej drasticno novih mehanik al je to to? Drugace dobra igrica in kot sta napisala v nulo zadet vibe nastetih JRPGjev, ceprav se mi zdijo te meta sale v igrici na nek nacin easy way out, namesto da bi stvari nardil boljse, se mal pohecajo na njihov (lasten) racun in gremo dalje.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...