Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us Part II


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 50 minutami:

Sam jaz nisem tak, da bi začutil nek globok narodni ponos takoj ko vidim ič v priimku nekoga uspešnega.

 

Evo, točno to jaz (kot nekdo ki je prišel od zunaj in opažam te stvari drugače kot vi domorodci) vedno govorim, da Sloveniji manjka - več narodnega ponosa (ne glede zdaj, da ta baba je bosanka in ne slovenka - meni je to isto, pač iz naših krajev je).

Švabi so iz "Made in Germany" naredili svetovno zgodbo, mi pa smo večinoma indoktrinirani v točno tem "jaz nisem tak, da bi začutil nek globok narodni ponos takoj ko vidim ič v priimku nekoga uspešnega" stilu.

Jaz mislim da bi bilo treba te stvari bolj izpostavljat tudi drugje, ne samo v športu (pa še v športu smo ful politično korektni pri kazanju ponosa)...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 25 minutami:

Evo, točno to jaz (kot nekdo ki je prišel od zunaj in opažam te stvari drugače kot vi domorodci) vedno govorim, da Sloveniji manjka - več narodnega ponosa (ne glede zdaj, da ta baba je bosanka in ne slovenka - meni je to isto, pač iz naših krajev je).

Švabi so iz "Made in Germany" naredili svetovno zgodbo, mi pa smo večinoma indoktrinirani v točno tem "jaz nisem tak, da bi začutil nek globok narodni ponos takoj ko vidim ič v priimku nekoga uspešnega" stilu.

Jaz mislim da bi bilo treba te stvari bolj izpostavljat tudi drugje, ne samo v športu (pa še v športu smo ful politično korektni pri kazanju ponosa)...

Narodni ponos je najbolj neumna stvar, ki se je je lahko človeštvo spomnilo. Predalčkanje folka, namesto da bi se vsi imeli za neko enotno globalno ljudstvo, se mi zdi naravnost odurna zadeva, ne pa neki kar bi bilo vredno zasledovati.

Povezava do prispevka

Pa ne vem ce se je kdo spomnil tega. Mislim, da smo ljudje v osnovi taki. 

 

Če nekdo umre v druzini, ti je hudo. Ce nekdo umre v Bangladesu, mogoce ti ni tako hudo. Ce vseka potres v Sloveniji in jih 30k umre, ti je bolj hudo, kot pa ce s to zgodi kje drugje.

 

Isto velja za uspeh. Zakaj ne bi bil ponosen, da sem del drzave ki je prva v kosarki? Boli me k, ce to uspe Indoneziji. Obcutek pripadnosti obstaja. 

Povezava do prispevka

Tudi meni se zdi, da smo ljudje v osnovi taki. Pač narodi tudi niso bili "zasnovani" arbitrarno, pač pa kot posledica stoletij usmerjenega kulturnega, političnega in širše-družbenega razvoja neke regije ali območja. Tudi me je strah koncepta enega globalnega ljudstva, ker bi določeni močni narodi uzurpirali manjše. Že zdaj je mnogokaj anglosaškega sjebalo kakšne elemente držav, ki so v osnovi imele boljše sisteme (npr. primer z moje prakse so ameriške univerze vs. old-school evropske "Habsburška monarhija" univerze). Potem pa imaš še razne kitajske ali ruske etc. mega-vplivne civilizacije, da bi na koncu kaj malo ostalo od manjših kultur. 

 

Seveda pa to ne pomeni, da nisem za bratstvo med narodi. Absolutno sem

Povezava do prispevka

Ma to okoli ponosa v športu pa res še najmanj razumem. :D

To, da si vesel, ker je tvoja reprezentanca zmagala mi je totalno razumljivo, da bi pa jaz bil ponosen na ene ljudi, na čigar življenja nisem dobesedno 0 vplival, pa mi je res kvantna mehanika. Razumem, da je recimo mtka od Dončiča ponosna nanj. Čemu bi pa jaz bil? Men to deluje kot neko umetno poveličevanje samega sebe, češ da si tudi ti del tega uspeha. Totalno v kurcu logika imo.

 

Drugače glede tega.

Vučko3 reče pred 55 minutami:

Mislim, da smo ljudje v osnovi taki.

Vsekakor, samo jaz to vidim kot negativno lastnost ljudi, ne pozitivno. Zadaj seveda stojijo biologija, evolucija in naravni obrambni mehanizem za samoohranitev vrste/rase/družbe. Ampak, tko kot naravni nagon po nasilju, jaz to dojemam kot nek slepič, ki nima več neke relevantne funkcije v modernem svetu.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

 

ke_kit reče pred 15 minutami:

Ma to okoli ponosa v športu pa res še najmanj razumem. :D

To, da si vesel, ker je tvoja reprezentanca zmagala mi je totalno razumljivo, da bi pa jaz bil ponosen na ene ljudi, na čigar življenja nisem dobesedno 0 vplival, pa mi je res kvantna mehanika. Razumem, da je recimo mtka od Dončiča ponosna nanj. Čemu bi pa jaz bil? Men to deluje kot neko umetno poveličevanje samega sebe, češ da si tudi ti del tega uspeha. Totalno v kurcu logika imo.

+1

 

Stipe2 reče pred 1 uro:

meni je to isto, pač iz naših krajev je

 

Aha sigurno je random hrvat mega ponosen na uspešne slovence še bolj pa na uspešne srbe :D  Res ena sama medsebojna ljubezen je po balkanu !

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Narodni ponos je najbolj neumna stvar, ki se je je lahko človeštvo spomnilo. Predalčkanje folka, namesto da bi se vsi imeli za neko enotno globalno ljudstvo, se mi zdi naravnost odurna zadeva, ne pa neki kar bi bilo vredno zasledovati.

 

Ampak veš kaj vse s tem izgubimo? Komplet kultruno identiteto in ne vem kaj vse. Meni je glih to carsko, da smo si različni in ni vse po istem kopitu. Bedno bi mi bilo, da je vse enotno.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Navedek

Meni je glih to carsko, da smo si različni in ni vse po istem kopitu

This.

Lah se mas za globalno ljudstvo pa mas se vedno neko narodno zavest, lah si ponosen na folk iz svojga kraja in cutis pripadnost. Folk ki prav da se sramuje x al pa da jih je sram da so x,y tega je nedonosen in bi mogu malo ven med ljudi. Mal velik ven med svoje ljudi, ne za urco in pol nazaj v klet na nek toaster fuckers discord channel.

 

Razlike med narodi so carske, amerika je lep primer kako fake in drekasto izpade vse skup ko nimajo svoje kulture ampak samo uvazajo in mesajo vse v neko neprepoznavno brozgo.

 

Top tier humor je meni ravno ex yu/allo allo in te fore, folk naj sam neha dajat pozornost folku ki te stvari jemlje resno in folk ki se spila ranjene.

 

 

Tldr; internet je sfukal fse ker ni bil namenjen sub 120IQ folku

 

39e.thumb.jpg.e7bc144ef0253e3f4a5c118f5e9503e5.jpg

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 35 minutami:

Ampak veš kaj vse s tem izgubimo? Komplet kultruno identiteto in ne vem kaj vse. Meni je glih to carsko, da smo si različni in ni vse po istem kopitu. Bedno bi mi bilo, da je vse enotno.

Jaz ne govorim o tem, da bi morali vsi biti neki droni v čebelnjaku brez nobene osebnosti. Mnenja sem, da nacionalizem primarno izvira iz strahu/nepoznavanja tistega kar nam je tuje. Od nekdaj smo se povezovali v skupnosti, da smo lažje preživeli (nevarnosti sveta). Zato čutimo prirojeno ugodje v tem.

Seveda ima nacionalizem tako dobre kot slabe lastnosti, sam meni se zdijo tadobre precej irelevantne (neki kar bi moral vsak posemeznik potegniti že samo iz primarne in sekundarne socializacije, brez potrebe po indoktrinaciji s strani državne propagande), taslabe pa znajo iz ljudi narediti faking pošasti.

 

To, da bi brez "držav" izgubili kulturo in identiteto se mi zdi nemogoče, že samo zaradi geografske raznolikosti in velikosti planeta ter števila ljudi na njem.

 

Najbrž gledam na stvar preveč simplistično/naivno.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 6 urami:

Jaz ne govorim o tem, da bi morali vsi biti neki droni v čebelnjaku brez nobene osebnosti. Mnenja sem, da nacionalizem primarno izvira iz strahu/nepoznavanja tistega kar nam je tuje. Od nekdaj smo se povezovali v skupnosti, da smo lažje preživeli (nevarnosti sveta). Zato čutimo prirojeno ugodje v tem.

Seveda ima nacionalizem tako dobre kot slabe lastnosti, sam meni se zdijo tadobre precej irelevantne (neki kar bi moral vsak posemeznik potegniti že samo iz primarne in sekundarne socializacije, brez potrebe po indoktrinaciji s strani državne propagande), taslabe pa znajo iz ljudi narediti faking pošasti.

 

To, da bi brez "držav" izgubili kulturo in identiteto se mi zdi nemogoče, že samo zaradi geografske raznolikosti in velikosti planeta ter števila ljudi na njem.

 

Najbrž gledam na stvar preveč simplistično/naivno.

 

Če imaš rad svoje, si pri nas nacionalist, v ZDA si pa domoljub - o tem nekako govorim...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...