Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

  • 4 tedne kasneje...

To je to za letos. Ustavil sem se pri številki 22. Naslednje leto upam, da šibam dalje s tako vnemo.

 

Digital Fortress

Dan Brown

fiction mystery thriller

mysterious tense fast-paced

510 pages | first published 1998

 

The Bat

Harry Hole #1

Don BartlettJo Nesbø

fiction crime mystery thriller

mysterious slow-paced

369 pages | first published 1997

 

A Thousand Splendid Suns

Khaled Hosseini

fiction contemporary historical

emotional sad slow-paced

372 pages | first published 2007

 

Geisha, a Life

Mineko IwasakiRande Brown

nonfiction biography memoir

informative slow-paced

297 pages | first published 2002

 

The Return of the King: Being the third part of the Lord of the Rings

The Lord of the Rings #3

J.R.R. Tolkien

fiction classics fantasy

adventurous dark emotional medium-paced

1564 pages | first published 1955

 

Dune Messiah

Dune #2

Frank Herbert

fiction fantasy science fiction

adventurous mysterious slow-paced

337 pages | first published 1969

 

The Fellowship of the Ring: Being the first part of The Lord of the Rings

The Lord of the Rings #1

J.R.R. Tolkien

fiction classics fantasy

adventurous dark slow-paced

531 pages | first published 1954

 

Metro 2033

МЕТРО #1

Dmitry Glukhovsky

fiction horror science fiction

adventurous challenging slow-paced

458 pages | first published 2002

 

The Famished Road

The Famished Road Trilogy #1

Ben Okri

fiction fantasy magical realism

challenging reflective slow-paced

512 pages | first published 1991

 

Red Harvest

The Continental Op #1

Dashiell Hammett

fiction crime mystery

dark mysterious fast-paced

224 pages | first published 1929

 

The Two Towers: Being the second part of The Lord of the Rings

The Lord of the Rings #2

J.R.R. Tolkien

fiction classics fantasy

adventurous dark mysterious slow-paced

971 pages | first published 1954

 

Inferno

Robert Langdon #4

Dan Brown

fiction mystery thriller

adventurous mysterious tense fast-paced

463 pages | first published 2013

 

The Hobbit, or There and Back Again

The Hobbit

J.R.R. Tolkien

fiction fantasy

adventurous relaxing slow-paced

366 pages | first published 1937

 

The Name of the Rose

Umberto EcoWilliam Weaver

fiction historical mystery

mysterious tense slow-paced

536 pages | first published 1980

 

Dune

Dune #1

Frank Herbert

fiction classics fantasy science fiction

adventurous challenging reflective slow-paced

604 pages | first published 1965

 

And the Mountains Echoed

Khaled Hosseini

fiction historical

emotional hopeful sad medium-paced

404 pages | first published 2012

 

Deception Point

Dan Brown

fiction mystery thriller

adventurous mysterious fast-paced

556 pages | first published 2001

 

Beneath a Scarlet Sky

Mark T. Sullivan

fiction historical

hopeful inspiring sad fast-paced

500 pages | first published 2017

 

 

The Trial

Franz Kafka

fiction classics literary philosophy

dark tense medium-paced

255 pages | first published 1925

 

Pride and Prejudice

Jane Austen

fiction classics historical romance

emotional lighthearted reflective slow-paced

279 pages | first published 1813

 

The Kite Runner

Khaled Hosseini

fiction contemporary historical

emotional sad medium-paced

371 pages | first published 2003

 

Dead Souls

Nikolai Gogol

fiction classics literary

dark funny reflective medium-paced

512 pages | first published 1842

 

Povezava do prispevka

Evo, ker je @Sadako naredil kul seznam prebranih knjig, bom naredil isto, mogoče bo kdo dobil kakšno idejo za branje. 

 

Skratka, lani sem prebral 29 knjig, če so vnosi na Goodreads točni, kar mi je kar kul, bi pa definitivno rad prebral še kakšno knjigo več, ampak se mi zdi, da se dostikrat zataknem v kakšno, ki mi sploh ni zanimiva in potem vztrajam in se nikamor ne premaknem. Enihu:

 

Richard K. Morgan - Altered Carbon

 

Znanstvena fantastika, po kateri so naredili tudi nekoliko bolj gledljivo serijo, je kljub dobrim ocenam in hvalospevom dokaj meh branje. 

 

Stephen King - The Outsider

 

Eden izmed novejših Kingovih romanov, s katerim King dokazuje, da je še vedno v formi. In čeprav je knjiga dobra in jo z veseljem priporočim ljubiteljem krimičev, vem, da marsikomu ne bo všeč.

 

Blake Crouch - Recursion

 

Čeprav mi je Crouch kar všečen pisatelj, ki me je navdušil z "X-Files / Twin Peaks" zabavnostjo v The Wayward Pines trilogy, moram priznati, da se Recursiona sploh ne spomnim, kar je, glede na tematiko v knjigi, ironično. Vsekakor pa vem, da sem knjigo prebral dokaj v šusu in da je fin sci-fi triler.

 

Robert R. McCammon - Stinger

 

Malo manj znana verzija Stephena Kinga. McCammon me je navdušil s knjigo Swan Song, ki je po tematiki zelo podobna Kingovem The Stand, ampak po mojem mnenju je tudi precej boljša. No, Stinger je tipičen 80's horror, popolnoma noben presežek, ampak za oddih in za možgane na pašo je top. 

 

Garth Ennis, Darick Robertson - The Boys 

 

Sicer je tu govora o stripu, ki ga zahvaljujoč TV adaptaciji ni potrebno dodatno predstavljati, je pa definitivno odlično branje (kot večina Ennisovih projektov), ki po svoji bizarnosti in ekscesih krepko presega vse, kar smo do sedaj videli v dveh sezonah na malih zaslonih. 

 

Cameron Pierce - Ass Goblins of Auschwitz

 

Mislim, da naslov vse pove, za radovedne pa je tale romančič predstavnik bizzarro žanra, ki je sam po sebi zabaven, vendar ta knjiga, žal, ne sodi toliko v kategorijo zabavnosti. 

 

Roger Zelazny - Damnation Alley 

 

Zelaznyev post-apokaliptični "Mad Max-ovski" roman, nič posebnega. 

 

Roger Zelazny, Robert Sheckley - Bring Me The Head of Prince Charming

 

Tule malce goljufam, ker to knjigo še vedno berem, sem jo pa prebral že ene parkrat. Nekakšna fantasy parodija v stilu kakega Asprina oziroma Pratchetta, meni je fajn. 

 

Chuck Palahniuk - Consider This

 

Meni je tole ena izmed top knjig lanskega leta, ki jo priporočam vsem, ki jim je Palahniuk pri srcu. Neka mešanica avtobiografije ter nasvetov za pisanje, Consider This predvsem razloži "what makes Palahniuk Palahniuk".

 

Victor LaValle - The Devil in Silver

 

Horror roman, ki se je začel super, potem pa se ni nikamor premaknil. Mislim, da ga nisem dokončal, žal.

 

Chuck Palahniuk - Pygmy

 

Končno sem se prebil skozi vse besedne gimnastike, ki so tudi bistvo te knjige, ampak sam stil ubije duh knjige. Zabavno, a definitivno ne najboljše Palahniukovo čtivo. 

 

William Peter Blatty - The Exorcist

 

Dobesedno scenarij za film, ni nobenega prevelikega odstopanja.

 

Jeff Jackson - Mira Corpora

 

Nenavaden "coming of age" roman, ki se žanrsko spogleduje s prestopniško literaturo. 

 

Matthew Stokoe - Colony of Whores

 

Tole bi bil tudi eden izmed boljših romanov lanskega leta, ampak se mi zdi, da se je tudi Stokoe malo zaštrikal v celi kolobociji likov, posilstev, pedofilije, nekrofilije ... Verjetno sem pozabil še kakšno bizarnost. Razen tega, da sem imel občutek, da mi je avtor sam moral večkrat razlagati stvari, kot da jim še sam komaj sledi, mi je bila knjiga super. Zelo dark noir-ish krimič s poudarkom na dark. 

 

Dan Simmons - Hyperion

 

Klasika znanstvene fantastike, meni ena izmed ljubših knjg tega žanra.

 

Joel Dicker - The Disappearance of Stephanie Mailer

 

Istočasno super krimič, po drugi strani pa Dicker niti malo ne odstopa od svojega stila, ki ga je začel z romanom The Truth About the Harry Quebert Affair. 

 

Donald Ray Pollock - The Devil All The Time

 

There Will Be Blood + No Country for Old Men. Najboljši roman lanskega leta, gladko. 

 

Brandon Sanderson - Mistborn

 

Zelo dobro ocenjeno, zelo klišejsko in, meni osebno, proti koncu knjige tudi zelo dolgočasno in nezanimivo. Žal. 

 

Chad Lutzke - The Neon Owl

 

Noir-ish roman indie avtorja Chada Lutzkeja je nekakšen murder mystery za radničku klasu? 

 

Iain Reid - I'm Thinking of Ending Things

 

Kljub vsemu hypeu me je roman pustil dokaj ravnodušnega, je pa bistveno boljši (oziroma bolj temačen) od filmskega adaptacije. 

 

Stephen Graham Jones - The Only Good Indians

 

Še en roman iz kategorije "overhyped", ki me je pustil zelo ravnodušnega in zdolgočasenega. V plus mu štejem to, da je horror žanru hotel dati neko novo razsežnost z indijansko mitologijo in settingom. 

 

Chuck Palahniuk - The Invention of Sound

 

Najnovejši Palahniukov roman, ki bi ga najlažje umestil v kategorijo krimičev (podobno kot Lullaby). Spodobno branje, ki pa se, žal, ne ohrani ravno najbolje v spominu. 

 

Max Booth III - We Need to do Something

 

Zelo dobro ocenjena novela oziroma krajši roman Maxa Bootha, ki te intenzivno zagrabi in ne spusti, vendar bi, po mojem mnenju, bila boljša, če ne bi trpela za istim problemom kot Kingov Outsider. 

 

Donald Ray Pollock - Knockemstiff

 

Še ena odlična Pollockova zadeva, tokrat zbirka kratkih zgodb, ki jih lahko beremo posamezno, vse skupaj pa tvorijo odlično celoto. Pollock postaja eden izmed mojih najljubših pisateljev. 

 

Jeremy Robert Johnson - The Loop

 

Njegova zbirka kratkih zgodb (Entropy in Bloom) mi je bila fenomenalna, tole nekoliko manj. Zelo je fast-paced, vendar je, kot že ime nenamenoma izda, zelo ponavljajoče se in zelo plehko branje. Kot da bi gledal nek horror b-produkcije, ki se trudi biti nekaj več.

 

Chandler Morrison - Dead Inside

 

Našel po naključju, po bizarnostih skuša konkurirati Stokoeu. Parkrat sem od vsega pretiravanja zavil v očmi, vendar se konec romana kar precej odkupi. 

 

Lauren Beukes - Broken Monsters 

 

Solidno napisan krimič, ki bi bil veliko boljši, če ne bi tudi ta trpel za Kingovim sindromom. Izgleda, da bo treba narediti posebno kategorijo "knjige, ki bi bile boljše, če ne bi bile kot Kingov Outsider". Me je pritegnila dovolj, da sem začel brati še njen roman Moxyland, nekakšen cyberpunk v JAR, ampak je vse bilo preveč nametano do te točke, da sem dobil občutek, da se kar sproti izmišljuje neke termine, ki so vrinjeni v zgodbo brez neke potrebe? Ne vem, nisem dokončal.

 

Dathan Auerbach - Penpal

 

Kar se je začelo kot creepypasta internetni roman, je izšlo tudi v fizični obliki. In moram priznati, da je to gladko najboljši horror roman lanskega leta. 

 

Kanae Minato - Confessions

 

Japonski krimič pisateljice Kanae Minato se odvija skozi pisma oziroma zapise v dnevniku, kar je istočasno super, istočasno pa rahlo razvlečeno dolgočasno, saj se vsaj 5x sprehodiš skozi isti dogodek. Razen tega je dobro napisana japonska kriminalka, ki zna koga presenetiti s svojo temačnostjo (čeprav je rahlo over the top, vsaj proti koncu).

 

 

 

 

 

 

 

 

uredilo bitje Avion
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Meni je uspelo lani prebrati 75 knjig, točno ena od teh pa je bila v "fizični" obliki (za black friday sem si privoščil kindla). Tko je, ko vsak dan preživiš cca uro in pol v avtomobilu in si krajšaš čas z audiobukvami.

 

Omenil bom samo tiste, ki so mi bile najbolj všeč:

 

John Steinbeck - Of Mice and Men

Larry McMurtry - Lonesome Dove

Ray Donald Pollock - The Devil All the Time (se strinjam z Avionom, mogoče tudi moja najbljubša knjiga leta)

Ben Macintyre - The Spy and the Traitor

 

To so knjige ki so mi bile res top in sem izjemno užival v njih branju khm poslušanju khm :D. Je bilo še dosti všečne fikcije, medikornih zadev, ter sem ter tja kakšna klasika, ki mi nikakor ni sedla (Catch-22 denimo).

 

Povezava do prispevka

Jaz sem pa po dolgem času končno začela malce več brati. Tekom faksa enostavno nisem imela volje 'buljiti' še v leposlovje, tako da sem prebrala res samo nekaj knjig.  Spodbuda je vbistvu prišla s strani prijateljev, ki imajo isti problem in smo se dogovorili, da vsak mesec preberemo eno knjigo in se nato o njej pogovorimo, kot nek book club. :D  Začela sem s krajšimi knjigami, ker se mi je v zadnjih letih večkrat zgodilo, da knjig sploh nisem prebrala do konca, če me niso zares pritegnile.

 

Moj skromen nabor iz zadnjega meseca je:

 

Gospodar muh (William Golding) 

Belo se pere na devetdeset (Bronja Žakelj) - zelo čustveno intenzivna knjiga o avtoričinem življenju, prijeten slog pisanja in veliko jugonostalgije. 

Peklenska pomaranča (Anthony Burgess) - ta mi je bila od teh treh najbolj všeč, kljub težjemu začetku zaradi jezika, ki ga avtor uporablja. Odpre nekaj zanimivih vprašanj oz. dilem, super knjiga za debato.

 

Zdaj berem Orwellovo 1984, malo mi je sicer nerodno, ker spada med 'to si pa ja že prebrala' :D

uredilo bitje vrtavka
Povezava do prispevka

Ne vem, če je to prava tema za iskanje idej o knjigah? Sam trenutno iščem knjige na temo telesne govorice(gestika, proksemika, mimika karkoli), nekaj o hiit treningih ter kaj o kripto valutah za osnovno učenje in razumevanje le teh. Če ima kdo kakšno priporočilo se močno priporočam. Najraje bi, če se knjiga da dobiti v slovenski knjižnici. Hvala, lp

uredilo bitje ElGatoNegro
Povezava do prispevka

Ravnokar prebral:

 

Joe Abercrombie - The Heroes

 

The Heroes - Joe Abercrombie

 

Saj mi je Abercrombie zaradi svoje prve trilogije še vedno super pisatelj, ampak pičku mater, da je bilo telih 500 strani boleče dolgočasna izkušnja. Res ne vem, od kje vse te hvalnice in hvalospevi romanu, ki bi v normalnih okoliščinah bil le poglavje v eni izmed njegovih knjig. 500 strani, isto število likov z nekimi retardiranimi imeni, na katere se sploh ne navežeš, da na neki točki ugibaš, čigav POV sploh bereš, na koncu pa dojameš, da ti je itak vseeno, ker so vsi liki identično prazni, vsi dialogi se vrtijo v krogih, tako kot se ponavlja celotno dogajanje v knjigi. 500 strani, do tega jih je 200 namenjeno praznim debatam in pripravam na bitke, drugih 200 opisom teh bitk, 50 spletkam in 50 najbolj debilnemu zaključku - da je vojna nesmiselna. 

 

Res, svaka čast ljudem, ki jim je ta knjiga dogaja, da potem po internetih pišejo, kako jim je to najbolj carska stvar na svetu. 

 

Če kdo hoče, sem ravnokar dodal še en naslov med knjige, ki jih podarjam. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 urama:

Ravnokar prebral:

 

Joe Abercrombie - The Heroes

 

Saj mi je Abercrombie zaradi svoje prve trilogije še vedno super pisatelj, ampak pičku mater, da je bilo telih 500 strani boleče dolgočasna izkušnja. Res ne vem, od kje vse te hvalnice in hvalospevi romanu, ki bi v normalnih okoliščinah bil le poglavje v eni izmed njegovih knjig. 500 strani, isto število likov z nekimi retardiranimi imeni, na katere se sploh ne navežeš, da na neki točki ugibaš, čigav POV sploh bereš, na koncu pa dojameš, da ti je itak vseeno, ker so vsi liki identično prazni, vsi dialogi se vrtijo v krogih, tako kot se ponavlja celotno dogajanje v knjigi. 500 strani, do tega jih je 200 namenjeno praznim debatam in pripravam na bitke, drugih 200 opisom teh bitk, 50 spletkam in 50 najbolj debilnemu zaključku - da je vojna nesmiselna. 

 

Res, svaka čast ljudem, ki jim je ta knjiga dogaja, da potem po internetih pišejo, kako jim je to najbolj carska stvar na svetu. 

 

Če kdo hoče, sem ravnokar dodal še en naslov med knjige, ki jih podarjam. 

Haha to sem jaz poskusil brati pred 10 leti I guess že skor in se samo spomnim da sem jo takoj zbrisal iz bralnika po parih chapterjih. Red Country mi tut ni dogajal. :D

 

Poleg originalne trilogije je zelo zelo dobra knjiga Best Served Cold (res zakon characterji - mi je še zdaj v spominu) pa potem Shattered Sea trilogija.

Tanove trilogije pa se še nisem uspel lotiti ker berem še Stormlight Archive in mam še tok dost drugih stvari na lagerju ampak je slišati dobre stvari. Bom počakal kar da vse 3 ven pridejo :P

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
Merithyn reče pred 2 urama:

Končal Rhythm of War. Odličen del kot je od Stormlight Archives serije pričakovati.

 

Sedaj grem pa malo ven iz epic fantasy vod spet malo v urban fantasy. :P

 

50740363._SY475_.jpg

 

kako se ta serija primerja z dresden files recimo?

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 2 urama:

 

kako se ta serija primerja z dresden files recimo?

Nekje na približno istem nivoju. Dresden files mi je od začetka bolj dogajal Alex Verus mi je pa v poznejših delih ratal boljši.  

------

 

Lol, btw ni ravno za v to temo ampak tko off-topic tole je tok lol... :D

 

 

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...