Skoči na vsebino

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Za out of the box itak ne piše cene :) Samo že sam motion je ful drag, sploh za samo 3DOF, pa nikjer nisem zasledil nobenih konkretnih specsov.

 

Mal za primerjavo:

 

Saj renderji so kul in vse, samo nekak mi še ni jasno kaj ponujaj ekstra, kar bi opravičil ceno. Men se zdi, kot da tekmujejo s QUBICom, ki je malo dražji, samo maš dejansko šanso dobit do 6DOF, če že enkrat mečeš take denarje v rig: https://qubicsystem.com/products/

 

Povezava do prispevka

V enem fotrovskem discordu smo zdaj za tedensko ACC dirko začel furat še stock car v AMS2, in je kar fukneno :D AMS2 so res ful spilil in popravil v zadnjem letu, praktično čist drug sim kot je bil pred tem, potem maš prfuknene avte do konca in neke brazilske proge, ki jih živ kurac ne pozna iz nikjer drugje. Hude dirke na polno, tole se je vse dons zgodil v prvih 2 ovinkih :D

 

ss231618.thumb.jpg.4a7fc3d8e768c2acd372be78813c4e11.jpg

 

ss231512.thumb.jpg.b6d46ee980a04dfa87745a38a93a966b.jpg

 

ss231420.thumb.jpg.53eda6c5d182bbf6ba64b928f3b368f0.jpg

 

Povezava do prispevka

pismo sam s takim setupom in tako realističnimi "igricami" pa garant spraviš mulca v res brutalnega voznika, če mu je pač gušt to drkat. Recimo da začne, ne vem, pri 10. letih to šopat, igrat multiplayer dirke, brati proper teorijo.

 

Veš kaka žival je to pri 16ih? To ni šans da te kadarkoli ujamejo vrstniki, ki niso imeli takega backgrounda, no way. 

Povezava do prispevka

Je zadnje čase vedno več relativno uspešnih dirkačev, ki iz simov prestopijo v RL dirke. Ali je boljše kot gokart od malih nog je težko rečt, 20 let nazaj takih simov ni bilo. Na drugi strani ogromno top pravih dirkačev na polno vozi sime, vejretno najbolj znan in tudi verbalen pri tem je Max Verstappen.

 

Drugač pa take uspešne zgodbe, Jimmy Broadbent je iz depresije, zgubljene službe, bajte in streamanja iz vrtne lope pr mtki doma zlezel do svoje lastne ekipe, zmage v Praga pokalu, stopničkah v Nurburgring Endurance Series itd.

 

Ali pa Suellio Almeida, nek klasičen pianist, ki je lederzic iz drkanja klavirja do onemoglosti pretopil prvo v simracing, nabral par zmag v iRacingu, odpru svoj webpage (in mislem da ravno te dni izide njegova knjiga na to temo) kjer uči dirkaške tehnike no in anyway ravno zdaj je začel s prestopom v meso in ocvirki dirkanje.

 

Sicer pa pomoje že tko vse vsaj mal resne ekipe nucajo sim za treninge in priprave:

 

Pa kar je top pr sim racingu, ful velik dirkačev dirka tud čist tko, za zabavo. In jih imaš šanso srečat.

 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
ke_kit reče pred 14 urami:

 

Ne poslušat tega "majstra". Samo click and bait. Če ti reče tip, da je vesel z Logitech G29... No comment... ( in nikjer nisem videl, da bi pokazal kako "štrka" mehanizem od Logitech). :)  Če pa kdo misli, da bo postal čez noč magično hitrejši samo z nakupom boljšega volana...srečno. :ninja:

Povezava do prispevka

Še dobro, da v videu razloži točno obratno od tega kar si napisal na koncu.

Dobro upoštevaš lastne nasvete, ampak pol vsaj ne bit pameten o vsebini.

 

Drugače nisem postal, ker naj bi to bili veliki stručkoti, ampak ravno zato ker niso in se mi zdi tudi tak zorni kot zanimiv.


Glede clickbaita pa, dobrodošel na mainsteram Youtube al neki. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

V GT7 temi je ful folka, ki prisega na pad, in tudi vozi fu dobre čase. Žal (no al pa na srečo, da mam neke meje) nimam volana za PS5 in niti ne želim vlagat ful neki energije in prilagajat tehniko padu, je pa nekdo tam kupil volan in ful trpel in vozil slabše na volan, tko da pod črto se vsega navadiš in prilagodiš.

 

Men je na tist ščegi s pol centi hoda ful težje bit konsistenten kot na 900 stopinjski volan, med "poceni" pedali in triggerji s feedbackom pomoje ni neke hude razlike. Vse ostalo so več al manj feelsi in res finese.

 

V naši drvarski ligi so ljudje z 3090 RTX beast kompi, motion platformo in Fanatec DD2 bazam, ki so po 3 sekunde na krog počasnejši od laptop in T300 dirkačev. Jaz sem 100% ful več pridobil od tega, da sem par 100 ur redno vozil kot od menjave s 300€ Logitech kompleta na ne vem kok k je zdaj v njem rig. Imam pa več motivacije in veselja zarad tega, ker je spet voda na mlin več vožnje. Čeprav to je spet neka meja, vodja naše lige je ful kul model, ki vozi praktično vsak dan, iRacing, ACC liga, zdaj je AMS2 liga, pa prehitevajo ga vsi po levi in po desni. Ker ko enkrat dosežeš nek motoričen nivo moraš začet trenirat in vozit z glavo, imet vsaj minimalen nivo samozavedanja in analize in začet delat na tehniki. Kar je men spet ful bolj smiselno in zabavno na nekem "resnem" volanu in pedalih, kot na padu kjer se 50% časa boriš z vnosi samimi.

 

Racionalno je sicer vse kaj več kot tole iz linka brezveze, samo tud za muzko je kaj več kot Spotify in stolpa, ki te pride z zvočniki vred jurja "preserancija", pa dajemo kle na forumu več samo za gramofone :D Ko enkrat rata hobi ...

 

https://mozaracing.com/product/r5-bundle

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 22 urami:

Je kdo pognal tanovi EA WRC rally? 

na PS5 je performance zaenkrat bolj bogi. Na momente poraza grafika in ogromno screen tearinga ter fps dropov na določenih progah. Drugače handling se mi zdi kar dober, izbira avtov in prog je tudi zelo vredu. Career mode je dokaj bogi in ima shitty UI.

Povezava do prispevka

Pa še moj rig.

 

rig.thumb.jpg.5802fd790553b351514502f4168ad90b.jpg

 

 

IMG_20231111_235333.thumb.jpg.e54f95ed6eb4f026900f4a223dbdfc1b.jpg

 

 

IMG_20231111_235359.thumb.jpg.d30ac7132867e9b8960464452d8a5c74.jpg

 

Malo sem si poštimal Logitech G920 in sicer sem kupil deep dish volan in zamenjal vzmet za gas s tršo, da je trši gas pedal. Izvedel sem tudi brake mod spodaj, da je bremza veliko bolj trša, natančna in predvsem bolj realistična in sem zelo zadovoljen z rezultatom in tudi na vožnji se zelo pozna.

 

 

 

Narediti si moram pa še diy free bezel monitor kit. Fresnel platko že mam. Samo še razrezat jo moram in narediti nosilce. Nosilce si bom pa 3D sprintal, samo moram prej še printer nabavit. Seveda ga potrebujem še za druge stvari.

uredilo bitje Mitsu
  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče Dne, 4. 11. 2023 at 12:16:

V GT7 temi je ful folka, ki prisega na pad, in tudi vozi fu dobre čase. Žal (no al pa na srečo, da mam neke meje) nimam volana za PS5 in niti ne želim vlagat ful neki energije in prilagajat tehniko padu, je pa nekdo tam kupil volan in ful trpel in vozil slabše na volan, tko da pod črto se vsega navadiš in prilagodiš.

 

Jaz sem GT5 in GT6 igral na padu in to kar dobro moram rečt, toda ko sem dobil volan, sem izboljšal čase povsod,  sploh je to bilo opazno pri hitrejših avtih, tako da z volanom enostavno boš peljal hitrejše. Ne vem pa kako je z volani višjega ranga proti tem cenejšim varjantam, ker nisem nikoli sprobal nek volan, ki stane tam 600€ ipd. 

 

To bo mal offtopic post, sam jaz sem Sport igral najmanj od vseh GTjk od 3ke naprej in morm rečt, da sem se kar naveličal racing špilov, tko da GT7 sploh kupil nisem. Zgleda je potrebna nekaj letna pavza...

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Zadeva je taka, da se bom premaknil iz Ps5 na PC, pa bom moral par stvari zamenjati.

PC ni nov, ampak se vedno toliko zmogljiv, da mi zadovoljivo poganja Automobilisto 2.

AMD Ryzen 5 3600, GPU Rx 570, 16gb ram.

Nameravam menjati grafično in bo super.

 Sem nabavil zdaj na steam znižanju Automobilista bundle, se nategnu in namesto dvojke z dodatki imam enko+dodatke+dvojko. Obe se vozita odlično, ne morem se odločiti katera je bolj "ta prava". Verjetno prva, ampak je pa zadeva vseeno premalo dodelana in me včasih zajebavajo nastavitve volana, ki se mal podirajo. 

Vzel sem še ACC, se pelje malo drugače, pa vseeno odlično. Vsekakor boljše, kot na PS5 verziji.

Volan je TM T-GT 2, pedala TLCM. Ne vem, ali naj vse skupaj prodam in kupim nekaj samo za pc?  Sicer sem zadovoljen in zadostuje potrebam, ampak malo gledam fanatec DD csl bazo. 

Zdaj samo še prvo AC, pa je vse na lagerju.

Ps5 bo pa za prah, dokler se ga ne naveličam čistit :D

Povezava do prispevka

Sem ti pisal vmes že v grafična temi, predvsem odvisno kakšno resolucijo boš gnal in kakšne fpsje ciljaš (kar je pod črto odvisno tudi od monitorja, ki ga imaš). Jaz odkar sem zamenjal procesor imam tko res fuuul več fpsjev, AMS2 je šla iz 120-130 na 220, 25 ljudi na gridu, dež kot iz škafa, folk je DCjal ker je imel pod 15 fps, jaz lagano 90. Tako da grafična je samo del enačbe. Kako dobro pa ti laufa ACC in AMS2 trenutno?

 

Kok se vozi ta prva avtomobilsta ne vem, dvojka se kar, jaz sem v dveh "vikend" ligah, imajo pa še dost problemov z serverji, vedno neka jeba, en ne vid serverja, nekdo DCja, server noče iz practive v quali ... Je pa 100% to igra, ki je v 2023 naredila največji korak naprej, pa nič ne kaže, da se bojo ustavil. ACC in po tanovem AC imaš lowfuelmotorposrt, tam ti tekm ne bo zmankal. Pa seveda, ko ugrizneš dost globoko, welcome to iRacing :P Ko boš mel zrihtan me pingaj, dobiš discord linke, AMS2 tekme so trenutno v torkih ob pol 11 zvečer in v sredo ob 10h, vse skup slaba ura. Sreda je zadnji krog Ginetta supercup GT4, v torkih se pa vsake 14 dni zamenja avto, pa proga se naznani šele dan prej, da ni try hardov :P

 

Pri meni pa valda je to jama brez dna, sem mogu neki novga, GT style volan ... S 4 paddli plus dvojno sklopko, osvteljenimi knofi, dva 7-in-1 funky switcha,  brezžičen, tko ni da ni. Sam volan sicer stane več kot cel Fanetecov DD komplet s pedali vred samo jebi ga :D Je pa fuuul drugačn občutek, ker je tok lažji volan in je teža drugač razporejena kot če imaš poln obroč, čez uro pa pol greva s frendom 3h endurance dirko pa da vidm kok sekund bom pustil na cesti.

 

ascher_pro.thumb.jpg.148810a961d5e035feb7c609943ddda8.jpg

 

Lučke so čist nastavljive po barvi in jakosti, tista sitna jaka oranžan je zato, ker še filam baterijo prek USBja.

ascher_pro_lucke.thumb.jpg.15c58d721614eb7f496998242571dec7.jpg

 

 

Povezava do prispevka

Moj rig ni niti pod razno ni tako vrhunski kot tvoj, ampak glede na mojo vožnjo si več ne zaslužim, hehe. Sem lani lesen kokpit z enim BMW stolom sestavil. Je simple, hkrati pa zadošča potrebam. Letos sem ga malo prešravbal, nekaj več časa posvetil postavitvi in nastavitvi pedal in zadeva dela.

iRacing? Kaj pa vem. Ravno sem se spravil iz PS5 na PC in res sem vesel, da sem se odločil za AMS. Lahko rečem, da tako enka, kot dvojka, sta mi do zdaj top. ACC mi je super, ampak AMS se res dobro pelje za moje pojme. Dons bom vzel še season pass za AMS2 in pa prvo AC, da še malo sprobam mode in da vidim, ali se tudi ta, tako kot ACC, pelje bolje na PC, v primerjavi s PS5.

Drugače pa nisem nek dirkač. Mi sicer uspe odpeljati dober krog, dirko težje. MP se pa izogibam, da si ne delam bruke:D 

Povezava do prispevka

Meni se po poletnem patchu ASM2 vozi ful dobr, poleg tega je pomoje najboljši AI za dirkat solo, to so res ful spidenal. Pa res ogromno prog, vse te zgodovinske scene, ovali, varnostni avti in rumena po celi progi itd.

Vozimo pa tudi AMS2 tko vaško, in daj daj, sej ne greš na FIA F1, to je ful zabavno pa folk z vseh vetrov. Občutek je pa totalno nekaj drugega ko komp. Ko se mal opogumiš prlet na AMS2 ligo :P

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...