Skoči na vsebino

[sveta vojna] PC vs Konzole


atomic

Priporočeni prispevki

Sem drgač videl, da Bethesda špila imajo opcijo za mode tud na plejki

Also miška + tipkovnica deluje, samo ne vem če normalno deluje pri vseh špilih, to bi rabu sprobat

Samo lej, če ti sede komp pa ne čakat na velike popuste potem se ne rabiš preseravat s plejko/xboxom. Jaz sem preskočil PS4 pa se mi zdej smeje, sem pa prej več bil na kompu kukr na PS2 ali PS3

Povezava do prispevka

Oh, jej....vojne....

 

Igram, kjer mi zapaše, pa odvisno kaj igram. FPS, strategije, point-click najraje na PCju, ni mi pa grozno jih igrati na konzoli. Včasih tudi uporabim SteamLink in še vedno igram na TVju, čeprav igram na PCju. Včasih mi paše igrati Switch v handheld načinu, drugič hočem na tvju. 

 

Edino, kar mi gre na živce so Android touch kontrole :P

Povezava do prispevka

Srečni konzolaši, ko so šli decembra na testno vožnjo s svojo najnovešjo tehnologijo. Par jih je med vožnjo omedlel od navdušenja, 2 sta rabila kisik zarad dima, vsi so bili črni od saj, samo punce in mamice so na koncu rekle, da jim še nikol niso tako žarela lička.

 

Ko so prišli domov so vsi shitpostal po straneh japonskih želenic, kok so njihovi vlaki bedni, da pri taki hitrosti ne vidiš nič od pokrajine, da dim in saje dodajo k immersnu in da so električna vrata, klima in WCji kompleksno sranje, ki samo dviguje ceno vožnje.

 

bozickov-vlak-2018-slovenske-zeleznice.jpg.ed8e8acc17b4ff742fae72a5402b70d4.jpg

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 7
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 2 minutama:

Sem drgač videl, da Bethesda špila imajo opcijo za mode tud na plejki

Also miška + tipkovnica deluje, samo ne vem če normalno deluje pri vseh špilih, to bi rabu sprobat

Samo lej, če ti sede komp pa ne čakat na velike popuste potem se ne rabiš preseravat s plejko/xboxom. Jaz sem preskočil PS4 pa se mi zdej smeje, sem pa prej več bil na kompu kukr na PS2 ali PS3

 

kb+m baje lahko deluje, ampak ni nujno da dobro. Niti ni nujno, da imaš človeške kontrole. Še določeni PS porti na PCju imajo kb+m experience naravnost oduren, pa naj bi bil kao PC port, kjer se smatra da je vsaj 5% efforta šlo v to. Tudi nikdar ti najbrž en ponudijo opcije pimpanja kontrol po svoje, kar je staple PC scene.

Povezava do prispevka

V tej temi se prav čuti kdo je imel preglasen PS4. :D

 

Also, team dobre igrice. In ker obožujem japonske razvijalce, sem raje doma na konzolah, pa čeprav je verjetno vse skupaj dan danes bolj pogojeno z nostalgijo, kot čem drugim.

 

mandatory

glorious_pc_gaming_master_race_vs_dirty_console_peasants.jpg.d3dc84328a87cf84d41d72c8e7484640.jpg

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 34 minutami:

Evo @atomic as zdej srečen, k si dobu svoj popularn topic, kjer se trudmo bit bedni?

 

Ja valda sem srečen. Ob polnoči odprem topic in tri ure kasneje nobenega posta, komaj sem zaspal. Celo noč sem razmišljal, kaj če topic ostane prazen, kaj bodo sosedje rekli. Naj ga bumpam, naj ga zbrišem?

:)

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 9 minutami:

Ja valda sem srečen. Ob polnoči odprem topic in tri ure kasneje nobenega posta, komaj sem zaspal. Celo noč sem razmišljal, kaj če topic ostane prazen, kaj bodo sosedje rekli. Naj ga bumpam, naj ga zbrišem?

:)

 

Ob polnoči se spi. Treba se spočit, da lahko naslednji dan dobro v službi kucaš poste 

Povezava do prispevka

Običajno igric, ki jih igram na konzolah ni. Smo bili pa od vedno na računalnikih tako da je zame obvezen KB+M ker sem na kontrolerju motorični idijot. Ko sem še živel pr starših pa zaradi športnih navdušencev na družinskem TV verjetno nikoli niti nebi prišel na vrsto...

Povezava do prispevka

Drugač pa dve največje laži, ki sta tko like 2000.

 

1. Konzole zavirajo razvoj PC iger

- mislim, konzole so PC in to zelo dober gaming PC po hardwaru sodeč. In če je igra PS5 ekskluziva pomeni, da je še bolj zaprta, jo optimiziraš za samo en sistem. Medtem, ko PC igra more izkoristit komp za 5000€, more delat laptopu in maksi kompu. Res velika prednost PCjev so neke real time strategije. A lej to, 10+ let ni bilo neke kultne. Naj se zgledujejo po konzolah, REMAKE EVERYTHING :) Aja sj so, warcraft 3 :)  Ne resno, narediš C&C Zero Hour remake in imaš instant free hit, free money. Mislim, saj lahko z miško igraš na konzoli in nekatere igre podpirajo miško, sploh strategije, sam igrat v dnevni z miško in tikovnico je pač no go...

 

 

2. Na PCju, preden igraš se moraš jebat z nastavitvami in laufat 3D mark.

- sploh ne vem, kera je zadnja verzija 3D marka. Pomojem se ga ravno ene 10 let nazaj zadnjič naložil. Pač če igro kupiš na steamu ti vse laufa out of the box. Celo steam lahko narediš preurediš, da je kot konzola.

 

 

  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Z 2. točko se na polno strinjam.

 

1. pa po moje ima neki resnice not. Pa ni tolk fora v grafičnem nerfanju, bolj v tem, da igre prilagajajo kontrolerjem. Druga stvar pa je to, da so konzole tržno veliko bolj uspešne od PCjev, zato developerji stremijo predvsem k tej ciljni publiki, ki ne konzumira PC contenta in s tem PCjaši izgubijo veliko odličnih AAA naslovov. So pa zato indy in AA zadeve toliko bolj uspešne, kar po moje sploh ni slabo.

Po eni strani štekam hardcore PCjaše, ki pogrešajo rezne simulacije letenja in strategije, sam bog ti vedi kak bi bil razvoj iger, če na trg ne bi nikoli prodrle konzole (od NESa dalje). Verjetno zadeva ne bi nikoli postala tako mainstream, kaj šele gonilna sila zabavne industrije.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 20 minutami:

 Druga stvar pa je to, da so konzole tržno veliko bolj uspešne od PCjev

A to sigurno? Ne najdem nobene direktne statistike, tudi vprašanje kaj sploh gledat pri PCju in kok firmo delijo svoje podatke, gledam pa webc statistiko za lansko leto, in tako PC kot konzole popušita pri profitu proti mobile igricam, tko na polno. Konzole si odrežejo 28%, PCji 19%. In v teh 28% so stlačene vse konzole, po user countu ima samo Steam 20% večji user count kot tako PS kot XBLive (120, 102, 90m mesečno aktivnih uporabnikov).

 

Navedek

Despite the influx of impressive and affordable consoles over the years, PC gaming has remained a favorite for many. This is reflected in game development as PC is still the most popular platform for game developers with 56% developing games for the platform in 2020. The market is set to reach an impressive worth of $39.5 Billion by 2023.
Sources: GDC, NewZoo

 

Povezava do prispevka

Doma imam 3 PC-je. Vsi so nekako še zmožni poganjati trenutne igre. Najbolj betežen je moj stari i5 z 8 GB in 1070, sledi pubecov Ryzen 7 s 16 GB in 2060gtx ter moj službeni Threadripper s 64 GB in 1080ti. Se ne sekiram, ker jaz na mojem igram 90% samo avanture :). Samoumevno je, da so v vseh PC-jih primarno SSD diski. Navadneži so zgolj za backup oz. arhiv. In pa nenazadnje, vsak PC ima po 2 monitorja (27", kar je zaenkrat čisto dovolj). Plus to, da lahko vsak PC preklopim še na TV in če želim, pač igram iz kavča. Ampak tega načeloma sploh ne počnem. 

Dočim od konzol so: PS4pro, Switch, WiiU in Wii, ki pa so "žal" bolj ali manj redko v uporabi.

+ prenosne drkalice PSP, Vita in 3DSxl. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Doma imam 3 PC-je. Vsi so nekako še zmožni poganjati trenutne igre. Najbolj betežen je moj stari i5 z 8 GB in 1070, sledi pubecov Ryzen 7 s 16 GB in 2060gtx ter moj službeni Threadripper s 64 GB in 1080ti. Se ne sekiram, ker jaz na mojem igram 90% samo avanture :).
Dočim od konzol so pa PS4pro, Switch, WiiU in Wii, ki pa so "žal" bolj ali manj redko v uporabi.

Kvaj pa v času amige?? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...