Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring - SPOILER tema


Galko

Priporočeni prispevki

Ja, ampak misliš, da je full takih igralcev, ki so končali quest in imajo iglo? Šele v drugo sem po pregledu speljal vse kot je blo potrebno in končal njen quest v celoti. Prvič sem nekje vmes nekaj zajebal zgleda. Sploh pa mi ne bi na pamet padlo iskati summon signov na tistem glupem mestu.

 

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Te so res glupe ja. In kdo bi se vračal na tisto mesto po tem, ko ubiješ tistega "črva". Treba pa je najprej njega ubit, potem reloadat, da se pojavi ona, potem reloadat, da se pojavi summon sign, potem spet reloadat, ko pobijes sestre, da se spet pojavi ona sede, potem reloadat, da umre.... 5x reloadat, da se spremeni scena na istem nepomembne mestu, kamor se po normalni poti nikoli ne bi vrnil. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Dobro ja.. Saj to je bistvo kar sem omenil glede lokacije in si pritdil. Ampak mi tudi ta mehanika reloadanja scen ni všeč v nobeni From igri. Saj v bistvu to ni mehanika in se verjetno pričakuje, da se boš vrnil na lokacijo (al kaj vem kaj). So pa take lokacije kamor se nikoli ne bi vrnil. Zato je enostavno praktično nemogoče postoriti dosti stvari v teh igrah brez neke pomoči. 

Povezava do prispevka

Jaz sem našel ponevedoma eno cono, ki ti pri vhodu šopa madness na polno.

Drugače sem pa samo Ranni in volkoklep side quest delal s pomočjo internetov (zaenkrat). Pa s pomočjo hintov, ki jih serjejo drugi sem odkril, da Vulkan dvorec ni samo jedilnica in tista cipa. Pa tok mi je ošeč igrica, da sem si kupil berserk mango tisto z ledrom
Mogoče celo kitkata prepričam, da mi proda risbico berserk X elden ring za levi rokav ;)

Povezava do prispevka

Jaz sem pa prejšnji teden prišel lepo počasi v capital Leyndell in mi je zadeva skorajda ubila voljo do igranja. Sem bil kar blizu, da bo to prvi From špil, ki ga ne bi zaključil, prov rabil sem ene pet dni, da sem zbral dovolj energije in motivacije, da grem čez. 

 

Zadeva je preveč huge. U bistvu sem 99% ziher, da še nisem videl česa tako velikega v nobenem FRP-ju ali kerkoli drugi igrici s podobnim pristopom igranja. Modeli so šli narediti jebeno celotno mega veliko fantazijsko mesto, kjer grejo stavbe v par nadstropij, mesto ima več nivojev, obdaja ga ogromno obzidje ki ga tudi lahko raziskuješ, od znotraj lahko preiščeš številne stavbe,  mesto ima OGROMNO podzemlje, pod podzemljem je OGROMEN labirint cevi in kanalizacije, pod kanalizacijo so jebene katakombe, nad mestom se razprostira ogromen okamenjen zmaj, del mesta se zliva v centralni erdtree, kjer lahko seveda skačeš po vejah. Seveda vse mega razvejano in polno skrivnosti.

 

In to ti špil fukne v faco po 80 urah igranja in raziskovanja, ko se te že počasi loteva utrujenost. Najprej tko mal raziskujem, aha aha tole je pa kar veliko, skippam par področij da kao vidim obseg mesta, pa hodim in hodim in hodim in hodim, WAT DA FAK A ME VI ZAJEBAVATE???, odkrijem podzemlje, kanale, katakombe, porabim par ur tam, spuščam še bolj WTF faco, grem v drugo smer, spet MEGA velika področja za raziskat, rečem hvala lepa in zaprem špil za 5 dni :D 

 

Bigger is better, je že res, ampak tole je pa preveč brutalna roba za tako pozno fazo špila.

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
fric reče pred 2 minutama:

Ko to na glas poveš se res grozno sliši, še bolj grozno pa je tiho spoznanje, da si šele na dobri polovici špila.:D

 

Točno to sem mu glih hotel napisati :D Šele na dobri polovici igre si haha... Res pa je, da takih huge zadev (lokacij) naprej več ni.

 

Pozdemlje in katakombe so res gadne v kapitolu.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Shhh ne ga strašit :D

 

Je pa res huge, meni je prvic začelo malo presedat po lyndellu

 

Ampak na srečo so cone manjše + manj stvari je, tako da greš načeloma dosti "hitro" čez

 

Ampak se vedno sm naredu second character, pa skačem po liurni-i :rofl:

 

No sej zdej mam guzvo u službi, tako da je malo detoxa od ps5

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

ne verjamem da sem šele na pol, vse ostalo sem bolj ali manj zaključil, vse dungeone, vsa odprta področja raziskal... po filingu, ki mi ga daje špil, bi rekel da sem nekje na 70%. Bomo videli, ne mi spoilat dolžine (v spoiler temi) :D  

 

sem pa potem našel Margott Omen King bossa in ga dobesedno odtrgal v prvo, brez polovice flaskov in čist tko kot bi se lotil kakega malo bolj resnega elite enemyja. U bistvu sem hotel samo videti, kako izgleda, potem je pa kar crknil ko ščurek. Verjetno je ta revež dobil neki mega hudi nerf? Ker tole je bilo pa res žalostno in povsem brezvezno, jebem ti casual mater u dupe pa takile elder bossi.

Povezava do prispevka

Leyndell je huge k svina, pa meni tudi ni bil nek presežek od cone realno. Pač malo se mi zdi brez identitete, random mesto in grad številka XY, dosti prejšnjih prizorišč mi je bilo bolj vznemirljivih. Leyndell pa je vznemirljiv predvsem zato, ker je pač bolno velika mapa in da ne pričakuješ, da bo zdaj v igrici nekje mesto v velikosti celega Limgraveja ffs. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 28 minutami:

Jaz sem pa prejšnji teden prišel lepo počasi v capital Leyndell in mi je zadeva skorajda ubila voljo do igranja. Sem bil kar blizu, da bo to prvi From špil, ki ga ne bi zaključil, prov rabil sem ene pet dni, da sem zbral dovolj energije in motivacije, da grem čez. 

 

Zadeva je preveč huge. U bistvu sem 99% ziher, da še nisem videl česa tako velikega v nobenem FRP-ju ali kerkoli drugi igrici s podobnim pristopom igranja. Modeli so šli narediti jebeno celotno mega veliko fantazijsko mesto, kjer grejo stavbe v par nadstropij, mesto ima več nivojev, obdaja ga ogromno obzidje ki ga tudi lahko raziskuješ, od znotraj lahko preiščeš številne stavbe,  mesto ima OGROMNO podzemlje, pod podzemljem je OGROMEN labirint cevi in kanalizacije, pod kanalizacijo so jebene katakombe, nad mestom se razprostira ogromen okamenjen zmaj, del mesta se zliva v centralni erdtree, kjer lahko seveda skačeš po vejah. Seveda vse mega razvejano in polno skrivnosti.

 

In to ti špil fukne v faco po 80 urah igranja in raziskovanja, ko se te že počasi loteva utrujenost. Najprej tko mal raziskujem, aha aha tole je pa kar veliko, skippam par področij da kao vidim obseg mesta, pa hodim in hodim in hodim in hodim, WAT DA FAK A ME VI ZAJEBAVATE???, odkrijem podzemlje, kanale, katakombe, porabim par ur tam, spuščam še bolj WTF faco, grem v drugo smer, spet MEGA velika področja za raziskat, rečem hvala lepa in zaprem špil za 5 dni :D 

 

Bigger is better, je že res, ampak tole je pa preveč brutalna roba za tako pozno fazo špila.

Zdaj ti je najbrž bolj jasno zakaj nas ima ene 5 folka tle Elden Ring fatigue. :D

Povezava do prispevka

Sem mel isti obcutek ko galko in kle se mi je zgodil, da se mi ni dal vsak koticek prebrskat in se na pamet naucit tloris mesta. Pa sm si samo parkrat izbral neko smer in zlaufal tja, pa je blo. Pol k sm do nekega bossa al pa dveh prisel, sem pa lepo odpru fextralife wiki in pogledal kere iteme sem spustil. Mislm da sm samo enega ali dva, jih sel iskat in to je to. Za rune in crafting materiale mi je blo vseen. Dobil vse in evo, Leyndell zakljucen

Povezava do prispevka

ful lepo slišat, da nisem edini, ki mu je špil v Lyndell fazi precej dopizdil :D :D  sem se med igranjem že večkrat vprašal, ali sem sploh še true fan in ali si zaslužim imeti Myazakijev portret na levi ritnici, tudi mi je parkrat pobegnil pogled proti predalu s šmergl papirji, ma evo očitno je z mano vse OK

 

edit: in evo potem pride g. Professor in mi spet vrne dvom v srce :( 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Jaz sem Leyndell dobesedno speed runal (podobno kot Kočevc, sam brez wikija). Tudi pol kasneje sem nehal raziskovat vsak kotiček map. Prej sem skušal pobrati čisto vsak item, kasneje pa me ni več brigalo in sem se trudil le še za vijola in zlate zadeve. Po Altus Platoju sem res bil že prenažrt vsega.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Tistih 5000 katakomb/jam/grave whatever, ki so vsi bolj ali manj Chalice Dungeon copy/pasta 2.0 bi dali ven in pustili open world pa bi blo super.

 

Ne bi jokal od žalosti tudi če bi spustili ven cel Deeproot Depths ali eno izmed Nokron/Nokstella, oboje je skoraj too much.

 

In seveda ''megleni'' del, kjer itak ne vidiš en kurac... fuck that. Je kot 5x večji Shaded woods del iz DkS2.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 6 minutami:

Jaz sem Leyndell dobesedno speed runal (podobno kot Kočevc, sam brez wikija). Tudi pol kasneje sem nehal raziskovat vsak kotiček map. Prej sem skušal pobrati čisto vsak item, kasneje pa me ni več brigalo in sem se trudil le še za vijola in zlate zadeve. Po Altus Platoju sem res bil že prenažrt vsega.

 

Evo, čist isto. Meni ni šel toliko na kurac, ker sem res šel hitreje skozi in v Leyndell-u sem izgubil OCD, da moram vse pobrat. Zato me ni minilo... Od tam naprej sem zadeve pregledoval precej bolj površinsko in ne več toliko poglobljeno. Kasneje pa je res še velika mapa in bi komot lahko rekli, da je šele malo preko polovice, ampak še zdaleč ni več tako gromozanskih lokacij, niti ni več toliko mikrolokacij za raziskovati kot je bilo do sedaj.

 

Spoiler

No, ajde... saj Crumbling Farum Azula in Miguella's Haligtree sta tudi še precej velika. Mountaintops of Giants, Consecrated Snowfield... pa niso več tako poponjeni z aktivnostmi.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...