Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

HellAngel reče pred 2 minutama:

Če nau dons enga hudga bumpa, bo to to.

 

https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/15265536/2-30112022-AP-EN.pdf/bbfcf655-d7fb-c928-3f54-29b9c808209c

 

image.png.9677bcf1df83c6181ecac98736009c90.png

 

image.png.46fea2dcd067182454dde58dfdc7f68b.png

 

Levičarji spet zavajajo.

 

ana reče pred 2 minutama:

To še ni končni uradni podatek, ta pride kasnej v mesecu. 

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 11 minutami:

Do vključno oktobra je še vpliv JJ vlade, od novembra Golob in njegova košarica.

Ne da bi bila pretirano pikolovska, ampak seveda bom, bolj je bil oktober izjema za Slovenijo. Ne, ne verjamem, da je kosarica vplivala v eno ali drugo stran, na zivce pa mi gre, ker je cisti PR ukrep. Moti me, ker se ima ljudi za bedake, da jim lahko serviras kako cene v kosarici padajo ali ostajajo iste hkrati pa zaracunavas vsak mesec vec, ko gredo v trgovino. 

 

https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/15265521/2-17112022-AP-EN.pdf/b6953137-786e-ed9c-5ee2-6812c0f8f07f#:~:text=The euro area annual inflation,%2C the rate was 4.4%.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 3 minutami:

Je delovalo. Zdaj pa ne bo več, kr si razkrila kako tale Golob zamegluje s košarico, pol pa kasira. Na tvojem mestu bi klical na združene narode, imf itd.

Tega nisem trdila nikoli. Niti nisem omenila Goloba, ker mi to deluje bolj kot briljantna ideja, ki zrasla na zeljniku Levice, ce pa ze ni zrasla tam, so jim pa to prodali kot ukrep za boj proti kapitalisticnim trgovcem, ki bodo izkoriscali delavstvo. Kako pa bi Golob kasiral mi pa ni jasno (raze visjega ddv-ja). 

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 11 minutami:

Ok, pol pa vlada. Men tud ni jasno, sam po drugi strani nisem jaz tisti, ki je zapisal, da nekdo (predvideval sem Golob, ker je pač vladni ukrep, on pa predsednik vlade), po eni strani ljudem servira lažne cene, po drugi pa jim zaračunava več. Tko da kje jim zaračunava verjetno lahko utemeljiš ti, jaz res ne vem

:nicjasno: OK. Koliko stvari, ki jih nikoli nisem trdila mi se nameravas pdtaknit? Brez veze odgovarjat, ker se bos samo izmislil novo mojo trditev, ki jo bom morala zanikat. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

Moti me, ker se ima ljudi za bedake, da jim lahko serviras kako cene v kosarici padajo ali ostajajo iste hkrati pa zaracunavas vsak mesec vec, ko gredo v trgovino. 

 

Bom čist odkrit, saj verjetno nisi mislila tako... Samo ob tole sem se pač obregnil, ker je tko en tipičen rant, kot se pogosto očita (tudi upravičeno), da jih je deležen JJ. Za vse kriv.

No in tu imamo zelo podobno. Kako jaz to razumem?

Vlada al kdo že, prvo ima ljudi za bedake, potem še s tole košarico nekaj goljufa in za velik konec, pol še vseskupaj zaračunava vsak mesec vedno več po trgovinah, po nekem svojem planu ali kaj...

 

Lahko da je ta košarica brezvezen ukrep, samo pa da gre za nek plan... Nevemno

uredilo bitje GigiGovedina
Povezava do prispevka

Nikoli nisem trdila, da vlada goljufa. Trdila sem, da bodo trgovci uporabili košarico v oglaševalske namene hkrati pa zvišali cene drugod. (Kar je glede na inflacijo lahko potrditi). Vlado sem vedno samo obtožila, da je to ukrep , ki se ga uvede, da se pretvarjaš, da nekaj delaš. Sem prepričana, da je vsaj tistim v vladi, ki so kadarkoli delali v godpodarstvu bilo to vseskozi jasno. 

Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 23 urami:

Men sicer od nekdaj ni jasno, zakaj sta NSI pa SDS še naprej 2 različni stranki

 

 

Skunky Lee reče pred 9 urami:

Če bi si kdorkoli od prejšnje vlade privošču to kar si je privošču Bešič po telefonu bi bli pozivi po revoluciji, zdaj ko so pa to naši pa "ups pač vroča krv sem mal temperamenten my bad lol".

 

mi lahko kdo prosim pove, kaj točno je rekel BL po telefonu - mimogrede, svojemu prijatelju, kirurgu, v privat pogovoru? nikjer ne najdem točnih besed, samo kontekst se da razbrat...

 

prejšnja vlada, praviš? si pozabil ministra, ki je omenjal drobljenja jajc sodnikom? ali pa - taistega - ministra, ki je rekel, ah, kaj boš plačeval davke...:D

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 5 urami:

Nikoli nisem trdila, da vlada goljufa. Trdila sem, da bodo trgovci uporabili košarico v oglaševalske namene hkrati pa zvišali cene drugod. (Kar je glede na inflacijo lahko potrditi). Vlado sem vedno samo obtožila, da je to ukrep , ki se ga uvede, da se pretvarjaš, da nekaj delaš. Sem prepričana, da je vsaj tistim v vladi, ki so kadarkoli delali v godpodarstvu bilo to vseskozi jasno. 

 

No, saj tole je tudi Varstvo Potrošnikov že opozorilo, ja. Da je koncept zaenkrat sfaljen, ker bi morali dejansko štih probe delat nenapovedano in skrito naključeno preverjati celoten nabor izdelkov v ponudbi štacun.

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 15 urami:

mi lahko kdo prosim pove, kaj točno je rekel BL po telefonu - mimogrede, svojemu prijatelju, kirurgu, v privat pogovoru? nikjer ne najdem točnih besed, samo kontekst se da razbrat...

resized_1669523885_8556801.jpg

dr.  Zemljič ima posnetek pogovora, minister Loredan pa je brez zadržkov potrdil, da je v čustvenem izbruhu vse to res izrekel.

In nista prijatelja ampak kolega, kar je razlika... kolega je nekdo ki ima podobno izobrazbo ali poklic, prijatelj je pa nekaj čisto drugega.

uredilo bitje BuDi
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Posnetki mu bolj malo pomagajo, ker je tako snemanje nezakonito... če jih objavi, bo fasal tožbo! Podrobnosti pa naj kak pravnik razloži ;) 

 

Navedek

Neupravičeno prisluškovanje in zvočno snemanje
148. člen
(uradno prečiščeno besedilo)
(1)    Kdor neupravičeno s posebnimi napravami prisluškuje pogovoru ali izjavi, ki mu nista namenjena, ali ju zvočno snema, ali kdor takšen pogovor ali takšno izjavo neposredno prenaša tretji osebi, ali ji takšen posnetek predvaja ali kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.

(2)    Enako se kaznuje, kdor zvočno snema njemu namenjeno zaupno izjavo drugega brez njegove privolitve z namenom, da bi takšno izjavo zlorabil, ali kdor takšno izjavo neposredno prenaša tretji osebi ali ji takšen posnetek predvaja ali ji kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani.

(3)    Če stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena  uradna oseba z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic ali poskusi to storiti, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do petih let.

(4)    Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena  se začne na predlog, za dejanje iz drugega odstavka pa na zasebno tožbo.

Uradni list RS, št. 95/2004 z dne 27. 8. 2004: 148. člen KZ

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Pomoje ta njegov kolega je zanalaš izzival glede na to, da je snemal, ke drgac ne vidm smisla. Fidesu mal zmanjkuje sape in pac hoce narest dramo, da bodo imel moralni high ground. Mislm nasploh mi deluje njihov dialog/obnašanje (vsaj Kuštrina) fakin arogantno in uizi izsiljevalsko. Verjetno so zih problemi pr plačah ampak definitivno ne slism nobenih dobrih predlogov od dohtarjev razen klasicnega "izstop iz javnega plačnega sistema" in kva dafak bo to rešil?

 

TBH kolikor je verjetno Loredan razpizden, ke ga kolegi nasajajo na kol bi res rabu kak chill pill vec vzet. Ampak definitivno to pove, da dohtarjem dol visi za fer play oz. da nekateri izmed njih hocjo še bolj cuzat državo čeprav jim to ne priteče in bodo šli čez trupla, ker pač lahko.

Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 22 minutami:

Kuštrin borec za delavske pravice, se ve.

 

Fak, rekordni mandat ljudi so dobili, sam buldožerat to.

In kaj s tem dosezes? Danes sem videla, da imajo novinarsko konferenco kako prerazporediti paciente v zdravstvenih domovih v Ljubljani? Vedno trdis, da slovenska podjetja placajo premalo in zato ne najdejo ljudi. Po tvoji logiki je torej odgovor za zdravstvo na dlani.  naj placajo vec in ne bo problema s kadrom. 

 

Problem je sicer bolj kompleksen, ampak vlada lahko sesuje vse kolikor hoce, posledica bo, da bo kdo vec umrl za rakom ali podobnim, ker ne bo do casa prisel do zdravnika. Zdravniki bodo se vedno dobili sluzbe ali v privat sektorju ali v tujini, posledice buldoziranja pa bodo nosili ljudje. Malo je pokicev, kjer imajo zaposleni tako mocne karte kot v zdravstvu. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...