Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 41 minutami:

Če misliš, da lažem... potem pač naj bo tako. MB mi spet ni tako blizu, 1 ura vožnje. Nimam pojma kako je v Lenartu in Mariboru (ter okoliških krajih). Sam sem v nekem postopku zdravljenja, ker imam že dolgo neke težave in hodim raje v Ljubljano sedaj. 

 

Noben ni navdušen, da bi porabil 3 ure na dan za vožnjo do službe in nazaj (Graz). 

 

potemtakem   "midva ne  izhajama iz približno istega konca". Sklepam da bistrica in tiste od boga pozabljene rovte doli.

 

 

Primarni razlog da slovensko zdravstvo poka po sivih je zaradi pomanjkanja zdravnikov. To je dejstvo. Vse ostalo so problemi organizacije dela in zavarovalnic ki so resljivi z solidnim vodstvom.

 

In kako ga Janezi resujete , da pluvate po lastnih zdravnikih in sodnikom date 600 bruto povisice. Ob tem pa se postavih vprasanje kako dolgo se bodo javne finance vzdrzljive. Ko bo crknilo vse skupaj, upam na kaksen leder sedez iz parlamenta

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

Noben ni navdušen, da bi porabil 3 ure na dan za vožnjo do službe in nazaj (Graz). 

Saj pol dostikrat mitološko trdijo, da ni tako dolga vožnja, pa da si v pol ure iz MB do Graza. Meni kar smešna trditev, se mi sploh ne da prerekat več, ja valda zjutraj v rush hour prideš iz MB do Graza do službe v pol ure, sure sure :D 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 3 minutami:

Saj pol dostikrat mitološko trdijo, da ni tako dolga vožnja, pa da si v pol ure iz MB do Graza. Meni kar smešna trditev, se mi sploh ne da prerekat več, ja valda zjutraj v rush hour prideš iz MB do Graza do službe v pol ure, sure sure :D 

 

Ma, itak. Saj noben ne dela teh del dolgo. Izgorijo tudi zaradi vožnje. To so samo premostitveni problemi za določen čas. Kolegica se dnevno vozi dobro uro v Cmurek... Pa ji ne bi bila volja, ampak dela 29ur tedensko in potem s prevozom pride glih na ure, ki bi jih porabila, če bi delala polno. Pa sploh ne razmišlja o tem, ker bi potem šlo preveč časa. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Drgač pa je tudi debata glede preseljevanja na tem forumu popolnoma brez smisla. Gastarbeiterji so na forumu "hejtani" zaradi zlobnih idiotov tipa VonGriffin, Andrejus ipd., ki leta trosijo gnoj v obliki besed po forumu. Zaradi teh likov je imet kakršnokoli debato o tem popolnoma nerelevantno, četudi bi se kdo in good faith želel pogovarjat o tem

  • Trol 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 17 minutami:

Saj pol dostikrat mitološko trdijo, da ni tako dolga vožnja, pa da si v pol ure iz MB do Graza. Meni kar smešna trditev, se mi sploh ne da prerekat več, ja valda zjutraj v rush hour prideš iz MB do Graza do službe v pol ure, sure sure :D 

 

se dejansko zavedas da doloceni dejansko delamo v Avstriji ? do Liebenauer izvoza kjer gre vecina Slovencev imas 45 minut , +- od kje v Mariboru startas. Danes imam do firme 5 minut vcasih pa sem se dve leti vozil v Graz. Problemi so le petek po 14h

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Sovicha reče pred 1 minuto:

Ni res. Motrshita ne hejta anben. Tako da andrejusi ne vplivajo popolnoma na sliko o gastrabajtarjih. Pa Krutec je še.

Jp, pa saj jaz še vsaj dva konzolaša poznam IRL, ki živita in delata v tujini, samo dejansko pomoje sta 1-2x na forum kaj napisala v zvezi s tem. Samo jokica VonGriffin mora to v vsakem postu ukucat, ker ima očitno hude komplekse, da več ne živi v SLO :D 

Povezava do prispevka
ana reče pred 18 minutami:

Samo mimogrede, te lestvice okoli odhodov v tujino leta 20 in 21 so malo nerealne, ker kolikor jaz poznam ni nihče hodil v tujino. Pogosto še na dopust ne. Kot drugo glede na Necenzurirano.si koncesionarji delajo precej več. Zakaj se ne bi pustilo, da se dodeli čim več koncesij in se pacientom ni treba ukvarjati s prevelikimi javnimi organizacijami, ki ob slabem vodenju poslabšalo situacijo za veliko število ljudi. 

 

Privat osebni zdravnik, ki je plačan iz državne blagajne (zavarovanja) ni nič groznega, dokler se uredi dežurstva kot pogoj za koncesije. Kljub vrstam pred zdravstvenimi domovi, bodo veliko večji problemi v bolnišnicah in dostopu do zdravljenja. 

 

Tole s koncesijami je zgolj en od starterjev problemov...Glede na to, kako se je tudi to zadevo urejalo, je podeljevanje koncesij vsevprek zgolj naslednji korak k razpadu javnega. Na žalost se je izkazalo, da to ne bo prava rešitev. Vsaj dokler se ne razreši dvoživkarstva.

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 42 minutami:

Drgač pa je tudi debata glede preseljevanja na tem forumu popolnoma brez smisla. Gastarbeiterji so na forumu "hejtani" zaradi zlobnih idiotov tipa VonGriffin, Andrejus ipd., ki leta trosijo gnoj v obliki besed po forumu. Zaradi teh likov je imet kakršnokoli debato o tem popolnoma nerelevantno, četudi bi se kdo in good faith želel pogovarjat o tem

Imaš temo, ki sem jo odprl pred cca 2 leti in naj bi se lepo pogovarjali o življenju v tujini.

 

Povezava do prispevka
andrejus reče Pravkar:

Imaš temo, ki sem jo odprl pred cca 2 leti in naj bi se lepo pogovarjali o življenju v tujini.

 

In potem si ugotovil, da če si se v skupnosti prej 5 let obnašal kot največji gnoj, da ne moreš enega dne rečt "to je pa zdaj lepa debata" in te bodo ljudje upoštevali? Spizde nazaj na Gnoj

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 32 minutami:

In potem si ugotovil, da če si se v skupnosti prej 5 let obnašal kot največji gnoj, da ne moreš enega dne rečt "to je pa zdaj lepa debata" in te bodo ljudje upoštevali? Spizde nazaj na Gnoj

 

zanimivo jokat in omenjat nas ki smo v tujini  si tule zacel zgolj ti @Chenier

Sploh ne vem zakaj je kilometrina do Graza sploh bitna

 

ali je delavec zdaj dnevni migrant ali zivi v tujini rezultat je isti: ne dela v Sloveniji 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 1 uro:

meanwhile mene iz dneva v dan bolj daje, da bi spizdil iz UK, ker je stadard v zadnjih letih padel v tako pizdo, da bi selitev nazaj v Slovenijo bila kot selitev iz zabacenega sela na kaksno Japonsko :lol:

 

 

Jaz bi spizdil že naslednji dan po referendumu. Mogoče ne v Slovenijo, ampak definitivno vn iz UK. Se je vedlo že v naprej, da bo država postala revni šovinistični shithole.

Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 2 urama:

meanwhile mene iz dneva v dan bolj daje, da bi spizdil iz UK, ker je stadard v zadnjih letih padel v tako pizdo, da bi selitev nazaj v Slovenijo bila kot selitev iz zabacenega sela na kaksno Japonsko :lol:

Nisem nikoli bila tam samo mi je pa kar nekaj ljudi reklo, da je Japonsko podeželje čisti tretji svet. UK je pa itak čisti basket case, če nisi bogat. 

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 37 minutami:

Mesečnik potrdil minimalac 1203,36 eur bruto (878 neto). V povprečju smo državljani za tretjino kreditno manj sposobni. Plešimo! #samdanijanša

 

Zelo zelo dobra novica:wub: To pomeni, da klošarji nimajo več za kredite in bodo manj kupovali stanovanja, tem bo cena padla, in jih lahko nato kupimo mi ki imamo doma kovčke denarja:wub: Bravo Mesec!

Povezava do prispevka

izobilje "tujine"

 

Navedek

Energy bills

Call to end forced installation of UK prepayment meters after millions suffer without power

Report shows 3.2m people disconnected last year as they ran out of credit

 

Ministers are being urged to stop the forced installation of prepayment meters after revelations that 3.2 million people – the equivalent of one person every 10 seconds – were left with cold and dark homes last year as they ran out of credit.

As energy prices surged this winter, suppliers have stepped up the use of court warrants to force their way into homes to install prepayment meters, with some magistrates approving hundreds of applications at a time. For homes with smart meters, the change can be made remotely without even needing a warrant.

Ad
 

An estimated 600,000 people were forced to make the switch away from credit meters after racking up debt with their energy supplier in 2022, compared with 380,000 in 2021, according to a major report by Citizens Advice, which is calling for an immediate ban on the use of court warrants. The charity fears a further 160,000 people could be switched by the end of winter if no further action is taken.

(Web archive za guardian) https://web.archive.org/web/20230112061319/https://amp.theguardian.com/money/2023/jan/11/call-to-end-forced-installation-of-uk-prepayment-meters-after-millions-suffer-without-power

 

Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 14 minutami:

 

Lahko malce bolj detajlno opišeš?

Sicer ne morem govoriti kako je v vecjih mestih, ker bi tam lahko samo s placilom najemnine za neko luknjo zagonil celo placo, ampak v random, recimo, srednjem velikem mestu je revscina veliko bolj opazna, predvsem v zadnjih letih je vec brezdomstva. Da o alkoholizmu, narkomanstvu in kriminalu ne govorim.

Infrastuktura tudi zelo slaba ali pa nekaj napol in neprimerno narejena, javni promet pa placas kot da bi se v luksuzu vozil na neke dolge razdalje.

Pri infrastrukturi bi stel tudi same zgradbe. Na energetski razred B ali vec lahko pozabis, razen ce gres v novogradnjo. Sam sem se pred kratkim preselil v na novo prenovljeno stavovanje pa ima, ker je vecstanovanjska hisa nekje iz 1890, zgolj energetski razred C (pa sem vec kot eno leto iskal in je zal to bilo se najboljse kar je bilo na trgu, ker sem imel takratnega stanovanja in najemodajalca res poln kurac).

Ob trenutnih cenah energije mi gre £400-£450 samo za strom (minus £66 energetski voucher, ki ga dobivajo sedaj vsa gospodinjstva). Pa to vem da preplacam vsaj 10% zaradi njihovega izjemno debilnega sistema predplacniskih stevcev (moras iz stevca vzeti kljuc ter ga napolniti v trafiki, ce pa slucajno pozabis napolniti ti pa avtomatsko izklopi elektriko). Obstaja sicer moznost pametnega stevca in placila na trajnik ampak sem se vsaj 3 mesece jahal z njihovimi klicni centri in obljubami, da bodo pa sedaj v roku 4 tednov zares uredili in potem cez te 4 tedne pa spet poslusal izgovore. Dva najbolj glupa sta bila, da so morali preklicati zamenjavo, ker niso vedeli kdaj poslati elektroinstalerja (da bi mene vprasali ocitno ni bila opcija), se boljsi pa je bil izgovor da ne morejo zamenjati, ker je stevec star in v njihovem sistemu zaveden kot ekzoticen. Kaj to pomeni in zakaj za enga klinca je to moj problem pa sam bog ve. Pa se zdalec nisem edini s podobnim problemom. Ampak, ker vlada javno in ponosno drzi stango crony kapitalizmu se niti nimas obrniti kam, ker so pristojne instance kastrirane in brez zob. Ampak kakor berem razne UK subreddite imam vsaj to sreco, da imam vsaj moderna okna z dvojno zasteklitvijo, veliko ljudi mora shajati z >50 let starimi lesenimi okni z enojno zasteklitvijo in morajo shajati s temperaturami pod 10C. Opcije zamenjati oziroma izolirati pa tudi pogosto nimajo, ker najemodajalcom ni v interesu niti nimajo razloga za vlaganje kaj vec vec kot absoluten minimum , stroski ogrevanja so itak na plecih najemnika, ponudbe na trgu pa ni toliko (oz ni boljse ponudbe), da bi rabili biti konkurencni.

Za konec pa sem skozi leta tudi opazil da je skrb za okolje tudi nekje zadnja briga, folk vrze odpadke kjer se jim sprdne. Septembra je bila stavka smetarjev, kar je pomenilo da so odvozi bili priblizno enkrat na dva ali tri tedne in je center mesta izgledal res kot nek genericen third world shithole. Po koncu stavke pa so zunaj centra odpeljali zgolj in izkljucno odpadke v ali neposredno ob smetnjakih. To kar so skozi tedne naokoli razvlekle ptice, podgane in veter pa se je valjalo po cestah in travnikih se vsaj dva meseca.

 

Zaradi osebnih razlogov ne morem samo spokat kufrov ampak ce se zadeva v roku leta, maksimalno leta in pol konkretno ne spremenijo na boljse pa bom Veliki Britaniji res samo spustil en lep lp.

  • Račka +1 8
  • Na jagodo +1 1
  • Solzice 2
Povezava do prispevka

Slovenija je trenutno super kraj za življenje, je pa kar nekaj področij, kjer se zadeve postavljene v prejšnjem sistemu rušijo in ni videt da jih bomo modernizirali na pravilen način (eni kr mislijo da bi blo treba imet status quo, čeprav je sistuacija v svetu bistveno drugačna). Na prvem mestu je zadeva, ki se vleče že dolgo t.j. stanovanjska situacija, ki je nobena vlada ni urejala - stari način da država zagotavla stanovanja je imo pase in ga niti lukec ne bo mogel zagnati, drugo pa je obdavčitev nepremičnin, kjer jim itak ni v interesu ker bi majstri sami sebi mogli nabit največje davke... Trenutno spremljamo razpad zdravstva, sodstvo baje že nekaj let uživa najmanjše zaupanje v europrostoru, verjetno pa pol pride še šolstvo na vrsto...

 

Jss sm v JU in vidim bolj te stvari, kdo iz gospodarstva pač drugo.

Povezava do prispevka

Pozabil si še na eno tiktakajočo bombo gnoja v dnevni sobi - pokojninski sistem. Tisto bo tudi wery nice, ko se bo enkrat začelo sesuvat. Moj sladki stric, še polno delovno sposoben in v dosti deficitarnem poklicu (cnc reskalec), se je ravno prejšnji teden upokojil pri 59 letih, because 40 letna delovna doba, m m mmmm :D

 

@BumbleBee vsaj dramo s Harryjem lahko uživaš iz prve osebe evo, mi pa lahko samo beremo beremo neke kisle povzetke :D

Povezava do prispevka
ana reče pred 7 urami:

Zakaj se ne bi pustilo, da se dodeli čim več koncesij

 

Gogy reče pred 7 urami:

Tole s koncesijami je zgolj en od starterjev problemov...

 

fun fact; MOL je praktično takoj po tem polomu pred ZD Bežigrad trem (ali celo štirim?) koncesionarjem podala zadnji opomin pred odvzemom koncesije zaradi večkratnega neupoštevanja svojih dolžnosti. 

 

Feget reče pred 1 uro:

Rupetina na koncu raj na zemlji, kljub komunistični državni ureditvi:blink:

 

da se razumemo. Slovenija drsi v neizbežen propad. a vsak ki je bil v tujini kaj dlje, kot zgolj na dvotedenskem dopustu in je imel oči odprte tudi izven najbolj spoliranih in svetlečih znamenitosti posameznega kraja, ve, da smo kljub vsem pizdarijam pri nas lahko zaenkrat še (samo) tiho. 

 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...