Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Včeraj je bla spet Tarča na temo zdravstva. Malo na hitro sem ujel par minut.

 

Kaj kurac ma Jenull tam delat in za pametovat kako urejat zdravstvo? Kakšne ma on kompentence razen tega da je poklicni protestnik? 

 

Ista fora je bla da sta bli zadnjič na  sestanku/posvetu glede zdravstva (po izgledu) dve najstnici iz Inštituta 8 marec..

 

mislim kaj ma tak folk ki nima pojma o zadevi ampak zna samo fino protestirat za odločat?

 

ampak papak Golob in Svoboda daje prostor takim verjetno da ne rušijo tolko njega (čeprav so ga vseeno začeli napadat oz njegove nesposobne kadre)

 

pa "ukinitev" dodpolnilnega zdravstvenega zavarovanja so prestavli na 1.1.2024 :lol:

 

obljubljat so tudi nehali nardili pa tudi ne bodo nič

 

najbolj carsko bo videt koliko bo gay minister stanovanj mel zgrajenih ob koncu svojega mandata 

 

Navedek


Jaša Jenull iz Glasu ljudstva pa se je obregnil tudi ob opozicijo. "Opozicija, ki tako rada vlaga interpelacije zoper ministre in ki tako rada ovira delovanje trenutne vlade, ni vložila interpelacije zoper ministra Bešiča Loredana. Odgovor je popolnoma jasen, zato ker minister izpolnjuje in izvaja njihov lastni program, torej opozicijski program privatizacije zdravstva in deluje v skladu z njihovimi interesi," je dejal Jenull in delovanje ministra za zdravje označil, kot "neko kukavičje jajce tistih, ki bi želeli izpeljati privatizacijo zdravstva".

"Tega ne bomo dopustili. Proti temu se bomo borili tako s peticijami, zakoni, tudi na ulicah, če bo treba, in naše sporočilo je: Loredan mora stran," je sporočil.

 

vir: https://www.rtvslo.si/slovenija/glas-ljudstva-in-8-marec-loredan-mora-stran-minister-za-zdravje-ne-mislim-odstopiti/670836

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 2 urama:

Kaj kurac ma Jenull tam delat in za pametovat kako urejat zdravstvo? Kakšne ma on kompentence razen tega da je poklicni protestnik? 

 

Ista fora je bla da sta bli zadnjič na  sestanku/posvetu glede zdravstva (po izgledu) dve najstnici iz Inštituta 8 marec..

 

mislim kaj ma tak folk ki nima pojma o zadevi ampak zna samo fino protestirat za odločat?

Tak je vedno po osvoboditvi.

Pijanost od oblasti. Sedaj predstavljate si da bi bili ti modeli tam s puškomitraljezi kakor leta 1945. Smrt janšizmu bi udejanili prav zares, kot njihovi dedje po osvoboditvi.

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 6 urami:

 

potem pa zacudenje ker ima Slovenija produktivnost ene Albanije in niti polovico Avstrije 

tule je 25 dni , par dni vec le ce si leta v isti firmi

 

me pa sploh cudi da so se lotili teh 40 dni, glede na ideje Golobove vlade  

 

Slovenija ima produktivnost Albanije in niti polovico Avstrije?

 

Cakam na pojasnilo

Povezava do prispevka
Boris reče pred 2 urama:

Idemo

 

Changes in the employment rate between Q4 2022 and Q1 2023 varied across the EU.

0E08D69E-8351-491D-B36A-04EC3EFB3CA9.jpeg
 

tko je k mas ministra za delo k ni nikoli delal

 
ne poznam ministra,, niti ozadja,  ampak take iz konteksta vzete intrepretacije me vedno zabolijo, ker dišijo po manipulaciji. Bolgario verjetno bolj prizadel Covid kot druge trge, morda tudi Brexit in seveda je skok višji.. A to ne pomeni, da je tam med in mleko. 
 

 

 

 

931A943A-D34F-456C-883D-DC99B6A671CB.jpeg

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Mah tam 3-4 procente lahko šteješ kot ničelno brezposelnost. Ostalo se pa porazdeli med tiste, ki so kak mesec ali dva med službami in tiste, ki nikoli ne bodo delali oziroma so nezaposljivi. Lahko so neka sezonska nihanja, samo brezposelnost trenutno res ni problem v Sloveniji. Mene bi bolj skrbelo, če se ob praktično nični brezposelnosti, ne more pokriti stroškov socialne države. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

To, ja. Vsake štir leta nov ksiht na oblast, da se ja nič ne nardi. Kolkr ne maram raznih zokijev in popovičev, se je na primerih občin pokazal da sam lokalni šerifi loh kej nardijo in premaknejo. Ca. dva mandata traja da konsolidirajo moči in nastavjo svoje ljudi na prave pozicije, pol pa loh kej nardijo (sevede zase, ampak tud kej za občino).

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 1 uro:

To, ja. Vsake štir leta nov ksiht na oblast, da se ja nič ne nardi. Kolkr ne maram raznih zokijev in popovičev, se je na primerih občin pokazal da sam lokalni šerifi loh kej nardijo in premaknejo. Ca. dva mandata traja da konsolidirajo moči in nastavjo svoje ljudi na prave pozicije, pol pa loh kej nardijo (sevede zase, ampak tud kej za občino).

 

 

Res je. Zdej pa samo še ustavo mal popravimo in ukinemo tole večstrankarsko neumnost, da bomo dosmrtno imeli Janšo ali Goloba (kolikor jih sicer pač ne maramo), da bosta dokončno lahko konsolidirala to nesmiselno demokracijo.

Povezava do prispevka

Kokr mam "rad" pirate oz določene stvari za katere se zavzemajo je tole totalna neumnost. Ne morš narediti infinite nelogičen loop in takih odločitev folku.

Recimovemo da imamo tudi take cvetke kot tule spodaj ampak....
 

Navedek

 

22.20 Šlihthuber ostaja župan najbolj zadolžene občine

Po več kot treh četrtinah preštetih glasov v občini Gornji Petrovci je že gotovo, da bo to občino še osmi mandat zaporedoma vodil Franc Šlihthuber. Dobil je okrog 65 odstotkov glasov. Župan je že od ustanovitve te občine leta 1994, v minulih letih pa je poskrbel za neslaven rekord, saj je občina Gornji Petrovci že leta z naskokom najbolj zadolžena občina v državi. Konec lanskega leta je imela dolga za 2801 evro na prebivalca, druga najbolj zadolžena slovenska občina Kostel pa 1051 evrov dolga na prebivalca. Občina Gornji Petrovci ima zaradi tolikšnega zadolževanja že od leta 2009 blokiran račun. J.P.

 

 

Sej folk voli župane kje je problem?  Bo folk odločil o tem da maks 2 mandata, ko že itak folk odloča o tem koliko mandatov bo imel nekdo....

 

 

Dejmo naslednjo potezo isto potem narediti za premiera. Ali je tam pa problem?  :lol:

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 3 urami:

Dejmo naslednjo potezo isto potem narediti za premiera. Ali je tam pa problem?  :lol:

 

1. Proporcionalni volilni sistem ima ze inherentno varovalko proti avtoritarnim teznjam, poleg tega pa nimamo neke tezave z dosmrtnimi premieri, medtem ko jih je med zupani kar zajeten kupcek.

 

2. Predsedniske demokracije imajo praviloma omejitev stevila mandatov in, ne, ni problema.

 

3. Funkcija predsednika RS je omejena na dva mandata. In ponovno, glej, tudi tam ni nobenega problema.

 

Kot lahko opazis, je omejitev mandatov praviloma uveljavljena tam, kjer obstaja moznost vecje koncentracije moci pri zgolj enem posamezniku, kar tocno predstavlja tudi zupanska funkcija.

 

Zavoljo obce predstave - ce ti je tale predlog tako zrustlal jimnije, katere piratske iniciative so ti pa vsec?

uredilo bitje Thrivial
Povezava do prispevka

1. = se strinjam nobene težave s proporcionalnim volilnim sistemom, razn tega, da je včasih težje sestavljat vlado in narediti nekatere stvari (povzet od Nemškega itak)

 

2. Predsedniške demokracije = imajo moč skoncentrirano pri Predsedniku = eni osebi, nato pa kao sistem check and balances ki to moč kao balancira. Primer ZDA kongres, supreme court etc

 

3. Seveda da ni problem, Predsednik Republike Slovenije ima zelo malo moči, slednjo pravzaprav pridobi zgolj v slučaju vojne ko je vrhovni vojaški poveljnik pa še takrat je to tako tako. Briga nas če bi bil 50 let en in isti model če smo iskreni. 

 

Pri Županih gre za voljo ljudi iz tiste občine = same shit kot referendum. Ti boš zdaj dal ljudem da rečejo a naj bosta 2 mandata max. Ko imajo že itak lokalno ljudje to opcijo s tem da ne volijo loleka. Razn če namiguješ, da so lokalne volitve prirejene oziroma politični protikandidati diskreditirani in  podobno, kar na koncu rezultira v tem da je spet izvoljen isti model.

 

 

Bom razložil poenostavljeno zakaj je zame to največji problem. Recimo imaš osebo A, ki je zelo sposobna ali pa so ljudje z njo zelo zadovoljni. In zdaj boš po 8. letih rekel. Ma veš kaj idi stran bomo zbrali enega novega. Meni je to absurd. Sploh če imaš že tako ali tako opcijo izbirati novega.

Zdej če pa ti misliš, da bi bilo bolje narediti dodatno kontrolo, da se še bolj omeji in prepreči določene zlorabe zard tega pa seveda boš vrjel ravno obratno. Samo če ti gre Janez Novak na jetra al pa misliš, da si koncentrira moč. Kaj preprečuje Janezu Novaku, da bi ravno tako kot stric iz ozadja vodil svojega kolega ali brata ki bo po 8. letih prevzel funkcijo. Pač probaš kao neki omejevati ampak če smo realni, ultimativnega cilja omejitve moči posameznikov s tem itak ne boš dosegel, samo potencialno štalo boš delal, ko boš dobre Župane, ki so se dokazali menjaval s slabimi.

 

Sam sem pač mnenja, da je večje število dobrih županov, ki imajo po 3 in več mandatov, kot pa slabih, ki so si mafijsko nagrebli moči in so zdaj lokalni Vladimir Putini. Poleg tega pa sem prav tako mnenja da tudi za slednje, bo same shit če bo namesto njih Medvedjev nov Župan ker bo itak Putin vlekel stvari iz ozadja.

 

 

In še kaj mi je kul pri Piratih?

 

1. Kul mi je da obstaja stranka, ki se še posebi zavzema za varovanje podatkov 

2. Kul mi je stranka ki se specifično zavzema za svobodo interneta

3. Všeč mi je stranka ki se specifično zavzema za reformo monopola nad avtorskimi deli

4. Všeči mi je stranka ki se specfično zavzema za odprtnokodno programsko opremo

 

Se mi zdi, da bi bili dobri mandatarji? Ah kje.... se mi zdi, da je korist imeti tako stranko v parlamentu, oz. nekoga, ki se bori za zgornje postavke? Absolutno

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 2 urama:

In še kaj mi je kul pri Piratih?

 

1. Kul mi je da obstaja stranka, ki se še posebi zavzema za varovanje podatkov 

2. Kul mi je stranka ki se specifično zavzema za svobodo interneta

3. Všeč mi je stranka ki se specifično zavzema za reformo monopola nad avtorskimi deli

4. Všeči mi je stranka ki se specfično zavzema za odprtnokodno programsko opremo

 

Se mi zdi, da bi bili dobri mandatarji? Ah kje.... se mi zdi, da je korist imeti tako stranko v parlamentu, oz. nekoga, ki se bori za zgornje postavke? Absolutno

 

Samo odkirto povedano se kar slabo zavzemajo za vse to kar naštevaš... še jaz, ki kar spremljam politiko, ne slišim za njih skoraj nikoli. Kaj šele kaki ljudje, ki ne spremljajo politike redno.

Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 4 urami:

Pri Županih gre za voljo ljudi iz tiste občine = same shit kot referendum. Ti boš zdaj dal ljudem da rečejo a naj bosta 2 mandata max. Ko imajo že itak lokalno ljudje to opcijo s tem da ne volijo loleka. Razn če namiguješ, da so lokalne volitve prirejene oziroma politični protikandidati diskreditirani in  podobno, kar na koncu rezultira v tem da je spet izvoljen isti model.

 

 

Tehnično je vse same shit kot referendum, to je osnovni princip demokracije. 

 

Glavne razloge sem naštel že v prejšnjem postu, tako da se ne bom ponavljal. Lahko dodam še opombo, da kot srednje nesposoben župan zelo težko izgubiš volitve v na primer najmanjših 100-150 občinah, za kar obstaja cel kup razlogov - od prisvojitve občinskih glasil, množičnega odpiranja pločnikov septembra, odsotnosti močnih protikandidatov in anemičnosti volivcev, ker 'sej neki je pa vseen naredu'. Neko govedo od Ruparja bi bil verjetno lahko dosmrtni župan Tržiča, če ne bi bil tako, no... govej, da je sam sebe spravil v cel kup afer. 

 

Navedek

Bom razložil poenostavljeno zakaj je zame to največji problem. Recimo imaš osebo A, ki je zelo sposobna ali pa so ljudje z njo zelo zadovoljni. In zdaj boš po 8. letih rekel. Ma veš kaj idi stran bomo zbrali enega novega. Meni je to absurd. Sploh če imaš že tako ali tako opcijo izbirati novega.

 

Takole so upravičili svoj modus operandi verjetno vsi diktatorji do sedaj. Preveč sposobni, da bi prepustili svoj položaj komu drugemu. 

 

 

 

Navedek

2. Predsedniške demokracije = imajo moč skoncentrirano pri Predsedniku = eni osebi, nato pa kao sistem check and balances ki to moč kao balancira. Primer ZDA kongres, supreme court etc

 

Torej, pri predsedniških demokracijah te omejitev mandatov ne moti, pri županskih pa? Kaj pa je drugače?

- volitve za predsednika so kot referendum

- predsednik je lahko tako sposoben, da je škoda, da ne more več opravljati funkcije

- samo potencialno štalo boš naredil, ko boš dobre predsednike, ki so se dokazali, menjaval s slabim 

 

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 1 uro:

 

 

Po tvoje torej bolš slaba demokracija kot dobra diktatura. Slaba/dobra v smislu efekta na plebs.

 

Se ne strinjam. Npr. dokler smo v ljubljani vsak mandat ali dva menjali župana, je bilo narejeno en klinac. Imamo že par mandatov istega šerifa, se pa ornk pozna na infrastrukturi in razvoju. Dejansko imam vtis, da ima ljubljana neko vizijo razvoja. To, da je dotični šerif po njegovo nad zakonom in ima en kup masla na glavi, pa ni posledica neomejenega števila mandatov, ampak to, da so zatajili drugi vzvodi izvršne/sodne oblasti, ki naj bi preprečevali svinjarije takšnih "diktatorjev".

 

Torej kljub "diktaturam" (po slovensko, torej večni župani) imamo vseeno nekaj vzvodov, da ne pride do popolnega "absolutizma". Vsaj v teoriji.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...