Skoči na vsebino

Pravica do zakonske zveze in posvajanja izenačena


Priporočeni prispevki

Ustanovno sodišče je razveljavilo določila zakona, tako da bo mavričnim dovoljeno vse isto kot ostalim. Obrazložitev je kratka, tako da priporočam:

https://www.us-rs.si/wp-content/uploads/2022/07/Tiskovno-sporocilo-U-I-486-20-Up-572-18-U-I-91-21-Up-675-19.pdf

 

Navedek

Takšna odločitev Ustavnega sodišča ne uvaja pravice do posvojitve, ne zmanjšuje pomena tradicionalne in še zlasti ne biološke družine za korist otroka ter ne vpliva na položaj takih družin.

 

Kdo je najprimernejši nadomestni starš bodo še naprej odločali za to poklicani, ne pa zakonodajalec.

Povezava do prispevka
lynx reče pred 41 minutami:

Ustanovno sodišče je razveljavilo določila zakona, tako da bo mavričnim dovoljeno vse isto kot ostalim. Obrazložitev je kratka, tako da priporočam:

https://www.us-rs.si/wp-content/uploads/2022/07/Tiskovno-sporocilo-U-I-486-20-Up-572-18-U-I-91-21-Up-675-19.pdf

 

 

Kdo je najprimernejši nadomestni starš bodo še naprej odločali za to poklicani, ne pa zakonodajalec.

 

Link do (linkov do) cele odločbe in ločenih mnenj:

 

https://www.us-rs.si/odlocitev/US33251

Povezava do prispevka

90. člen (Ustave RS)

(zakonodajni referendum)

Državni zbor razpiše referendum o uveljavitvi zakona, ki ga je sprejel, če to zahteva najmanj štirideset tisoč volivcev.

Referenduma ni dopustno razpisati:

-       o zakonih o nujnih ukrepih za zagotovitev obrambe države, varnosti ali odprave posledic naravnih nesreč,

-       o zakonih o davkih, carinah in drugih obveznih dajatvah ter o zakonu, ki se sprejema za izvrševanje državnega proračuna,

-       o zakonih o ratifikaciji mednarodnih pogodb,

-       o zakonih, ki odpravljajo protiustavnost na področju človekovih pravic in temeljnih svoboščin ali drugo protiustavnost.

Povezava do prispevka

Se pravi smo 30 let imeli neustavni zakon. Me zanima kaj bo čez 10 let protiustavno, kar je sedaj ustavno. Al pa kaj bo čez 20 let ustavno, kar je zdaj protiustavno. In to kar je dons ustavno, bo čez 15 let protiustavno in bo spet čez 30 let nazaj ustavno. Pol na konc bomo stuhtal, da je ustavno sprejemat protiustavne zakone, tud če bodo čez par let v skladu z ustavo.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
lynx reče pred 17 urami:

Ne, odpravi neustavnosti se ne da oporekati.

Kako ne če 3/4 napredne amerike (ideala demokracije) oporeka razlagi ustave?

Še neka poslanka je ob neki drugi priložnosti rekla, da se pač zamenja ustavne sodnike pa je.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Rodnost imamo pol manjšo kot 50 let nazaj, ločilo se je pa lani praktično pol toliko folka kokr se jih je poročilo

 

torej not as if heteros give much of a fuck

 

naj lgtbqxyz probajo da tudi sami vidijo da je vse skup očitno precenjeno

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 10 urami:

Se pravi smo 30 let imeli neustavni zakon. Me zanima kaj bo čez 10 let protiustavno, kar je sedaj ustavno. Al pa kaj bo čez 20 let ustavno, kar je zdaj protiustavno. In to kar je dons ustavno, bo čez 15 let protiustavno in bo spet čez 30 let nazaj ustavno. Pol na konc bomo stuhtal, da je ustavno sprejemat protiustavne zakone, tud če bodo čez par let v skladu z ustavo.

 

v ZDA so na isti nacin odpravili ustavno pravico do splava kljub ljudski podpori. Ko drzavne institucije se pravi par politicno nastavljenih sodnikov zavrze voljo ljudstva se o demokraciji ne da vec govoriti. Nekoc sem napovedal da bo zadnji krog demokracije ko jo bodo vodili mediji in sodisca ocitno je korona pospesila zadeve

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Brdavs reče Dne, 9. 7. 2022 at 9:53:

Rodnost imamo pol manjšo kot 50 let nazaj, ločilo se je pa lani praktično pol toliko folka kokr se jih je poročilo

 

torej not as if heteros give much of a fuck

 

naj lgtbqxyz probajo da tudi sami vidijo da je vse skup očitno precenjeno

 

omenjaš dve nepovezani zadevi

 

divorcepill.png?resize=840,492&ssl=1

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 8. 7. 2022 at 23:53:

Se pravi smo 30 let imeli neustavni zakon. Me zanima kaj bo čez 10 let protiustavno, kar je sedaj ustavno. Al pa kaj bo čez 20 let ustavno, kar je zdaj protiustavno. In to kar je dons ustavno, bo čez 15 let protiustavno in bo spet čez 30 let nazaj ustavno. Pol na konc bomo stuhtal, da je ustavno sprejemat protiustavne zakone, tud če bodo čez par let v skladu z ustavo.


Zakaj 30? Cca 10 let star zakon je neustaven. 

Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 8. 7. 2022 at 23:53:

Se pravi smo 30 let imeli neustavni zakon. Me zanima kaj bo čez 10 let protiustavno, kar je sedaj ustavno. Al pa kaj bo čez 20 let ustavno, kar je zdaj protiustavno. In to kar je dons ustavno, bo čez 15 let protiustavno in bo spet čez 30 let nazaj ustavno. Pol na konc bomo stuhtal, da je ustavno sprejemat protiustavne zakone, tud če bodo čez par let v skladu z ustavo.

 

 

Če se jaz prav spomnim, so ta zakon sprejeli cca10 let nazaj, ko je Aleš za otroke gre Primc marširal s tistimi rumenorutkarji.. kar potrdi mojo tezo, da je tem debilom treba vzet volilno in opravilno pravico. Imamo ustanove za to, pa naj tam špilajo napoleone, mojzese, goreče grme in podobna mitološka bitja in basni...

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 1 uro:

 

 

Če se jaz prav spomnim, so ta zakon sprejeli cca10 let nazaj, ko je Aleš za otroke gre Primc marširal s tistimi rumenorutkarji.. kar potrdi mojo tezo, da je tem debilom treba vzet volilno in opravilno pravico. Imamo ustanove za to, pa naj tam špilajo napoleone, mojzese, goreče grme in podobna mitološka bitja in basni...

Omenjeni laznjivi klukci so pred referendumom tudi strasili s propagando, da bodo starim starsem odvzeli pravico do posvojitve, jim pobrali vnuke in jih dodelili gejevskim parom. 

So "pozabili" omenit, da po nobenem zakonu stari starsi tega zaradi rusenja sorodstvenih razmerij ne morejo naredit. Tako da je res vprasanje, ali bi bil ob ponovitvi referenduma rezultat se vedno enak. 

Med tem v realnem svetu obstajajo lezbicne druzine z otroki, ki to formalno ne morejo biti. Pac drzava placuje visje stroske za samohranilstvo :whistle:

Povezava do prispevka
maksi reče pred 47 minutami:

biseksualci in homoseksualci niso isto

 

neke deviantne oblike zanositve pa družba nima kaj podpirati

 

A pol tut take, 'normalne', pare, ki imajo težave z zanositvijo, ne bomo več podpirali? ko so plavalčki fuč al pa maternica hin? be careful what you wish for.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...