Skoči na vsebino

Trenutno igram [04/2023]


Priporočeni prispevki

Kupil sem Transistor, ker mi je Bastion na polno dogajal. Pa ker je stal 3.50 € in ker sem iz Gorenjske. Po prvi uri mi je sicer kul, mi je bil pa Bastion boljši. Sem pa danes zjutraj takoj ko sem vstal razmišljal kako prerazporediti tiste boone pri napadih, tako da špil očitno ima nek pull, ali pa je samo to, da sem ga igral pred spanjem in možgan sploh še ni izklopil gaming razpoloženja. 

 

Mi je pa jako fino, ta totalna razlika v svetu. Bastion je bil lep, svetel, topel, vse je bilo naravno in organsko (BIO igra :happy:), v Transistorju pa hladno, temačno, vse zadeve so predstavljene s procenti... Kul zasuk, tudi glasba totalno drugačna. Edino za storytellerja bi rekel da je isti. Fino zaenkrat, se veselim igranja naprej. 

Povezava do prispevka

Ne, ni mi potegnil :( Sem se ful veselil, tudi skeširal za neko blazno limited fizičko verzijo (ki grejo zdej že za 130 €), ker so mi bili hudi opisi pa vse... pol mi pa špil v resnici ni čisto nič dogajal.

 

Hades mi je pa po drugi strani verjetno top 5 indy games all time :D Hollow Knight, Witness, Disco Elysium, Streets of Rage 4, Hades.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Po preigrani Diablo 4 beti me je primil action looter/RPG itch. 

 

Tako, da sem šel po dobrih... umm... vsaj 6 letih ponovno zagnat Diablo 3 na PS5. Nazadnje sem jo takrat platiniral in preigral po dolgem in počez, zdaj me je še zanimala štorja, tudi da si jo malo osvežim, tako da sem se odločil, da nardim čisto nov svež lik in začnem od nule. Ker pa je sedaj tudi na konzolah na voljo sezonska opcija (ob izidu so bile sezone izključno za PC in sezon nisi mogel igrat na konzolah), sem seveda prvič naredil tudi nov, sezonski lik.

 

Moram priznat, da ne morem razumet vsega pljuvanja čez D3 in hvalisanja D2R kot (danes!) nadsuperiornega izdelka. Seveda je to subjektivna tema, ampak se ne morem znebit občutka, da se po tej igri sere kot se je kar sralo čez Dark Souls 2, ki ni sploh tako slab kot se po internetu na pamet ponavlja.

 

Recimo za razliko od D2, tukaj ne rabiš nobenega internetnega guida, da če slučajno zajebeš build si pečen in je pravi užitek, ko skozi probavaš nove skille in variacije slednjih. Nakar je velik plus, da če si caster, ne rabiš chuggat mana potionov kot v D2, kjer sem imel 80% celotnega inventorija mana potione, ki sem jih porabil vsake 5 minut, vsaj dokler ne dobiš čistega OP endgame lika. Kar se itemov tiče ne rabiš se it simulacije Wall Street traderja, da dobiš soliden loot za mid/end game ali bit poln OP secret runewordov za sam začetek. In seveda sam end game: tukaj je res uživantsko raznolik: bountiji, rifti, greater rifti, kanai kube, ancient itemi, primal ancient itemi, uberji, augmenti ... nema da nema. Tam pa: Baal run, Chaos run, pokol krav 10 ur na dan ter seveda obvezni 2 uri dnevno na trade channelu/d2jpg in podobno nesnago, da lahko kaj dobrega prodaš/zamenjaš.

 

Diablo 2 mi bo za vedno ostal v spominu kot ena najboljših iger svojega časa, ampak nanjo gledamo (in tudi sam sem tega kriv) z nostalgičnimi očali in se ji zelo vidijo leta, v vsem razen grafiki, ki jo je remaster lepo obnovil. Diablo 3, kljub temu, da risankasta paleta mi bo vedno šla na kurac, je vreden igranja še danes in vsakemu toplo priporočam, da gre igrat/probat vsaj eno sezono. Sploh ta sedanja ima en kup povsem novih mehanik, ki zelo olajšajo prehod nanjo. V bistvu jo lahko v par dnevih okusiš do popolnosti in potem veselo čakaš na nov Diablo ali igraš dalje, če te D3 še danes vsaj malo potegne. 

 

Itch do D4 uspešno popraskan. Za prvo silo bo.

 

Disclaimer: verjamem, da je PoE danes kot danes precej superiorna igra, verjetno jo tudi D4 ne bo zrinil s prestola. Ampak mene osebno ne potegne na enak način kot Diablo franšiza. Še sam ne vem zakaj, ma tako pač je.

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Trojko smo igrali še s tremi kolegi direktno ob launchu in sicer old school 4 računalniki v enem fletu in vsak na svojem stolu in je bila verjetno kar top gaming izkušnja v mojem življenju :)

 

Dvojko mi je bila ob izzidu fuuuuuul razvlečena in dejansko ne tako brutalno dobra. Zdaj ko preigravam remaster verzijo pa mi je noro dobra. Je pa diablo 2 res tak tip igre, kjer si moraš malo prebrati stvari vnaprej kako se lik naredi, ker če kar nekaj vlagaš točke v 10 abilitijev da vidiš kaj ti je cool, dobiš tako gnil lik, ki samo spušča looke in se lahko poserje v hlače.

 

Če pa narediš lik malo  bolj premišljeno in po veliko prebranem pa je res top top izkušnja. 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 17 urami:

Fak, kak mi je dosadan HZD. Ne morem verjet... Prvi del sem 2x preigral, čez to pa ne vem, če pridem. Nabiranje surovin, lov vsega in svačega, neskončno klepetanje... V nobenem AC se nisem toliko zatikal med skakanjem, plezanjem kot tukaj. Sicer nisem igral nobenega novega AC odkar sem spoznal From Soft igre, ampak mi nikoli niso bli tak dolgočasni in ponavljajoči. Prek preveč orožij in oblek. Kaj naj za vsako beštijo grem komplet opremo menjat pred spopadom? Potem pa 10ur samo živali lovim, da lahko nadgradim različne obleke in 20 različnih orožij... :D

 

Grem probat Battlefield, ki je tudi bil free. 

 

 

+1 sjebal mi špil. Mogoče bo to prvi špil kjer bom šel samo maina delat, sam bo treba bit res karakter da to izpeljem. 

 

Alpa bom pač nabavi Dređ, zgleda lih tok čudno da bo ziher hudo. :D 

 

uredilo bitje kemik
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

To sem se nekako tudi jaz odločil, da probam samo main quest iti narest. Je pa problem, ker so main questi full daleč narazen. Main quest je level 17, jaz pa sem level 24 in potem moraš laziti prek pol mape do main questa, ki je toliko nižji level. Side questi, ki jih delam ob poti so vsi višji level. 

 

Če bi želel igrati igro kot so si jo zamislili developerji, bi moral več časa prebiti v meniju kot ob igranju, da bi si delal zapiske kaj vse potrebuješ za nadgradnjo tega pa onega, pa kam nesti zadevo, ki jo pobereš v kaki stranski misiji.... 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 56 minutami:

Mogoče bo to prvi špil kjer bom šel samo maina delat, sam bo treba bit res karakter da to izpeljem.

To je bila moja prva ever open world igra, kjer sem nekje po prvi tretjini čisto zanemaril side queste in se osredotočil izključno na main story.

Drugod vedno najprej opravim vsak side quest, takoj ko imam možnost (dejansko nek OCD imo).

 

Ali sem zaradi tega izgubil kake res carske side zgodbe nimam pojma, sam men se enostavno ni več ljubilo, ker sta mi Aloyin karakter in in your face wokeness enostavno preveč najedala. Igro rešita prelep svet, dinoti in combat, ampak je loot sistem tako unrewarding, da opravljanje side zadev izpade kot chore.

 

Na začetku sem sicer ful hvalil environmental puzle in raziskovanje ruševin, da prideš do raznih zakladov, ampak tudi tam me je zelo hitro od vsega skupaj odvrnilo res gnilo plezanje, kjer se Aloy zatakne ob vsako najmanjšo prepreko.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 27 minutami:

Če bi želel igrati igro kot so si jo zamislili developerji, bi moral več časa prebiti v meniju kot ob igranju, da bi si delal zapiske kaj vse potrebuješ za nadgradnjo tega pa onega, pa kam nesti zadevo, ki jo pobereš v kaki stranski misiji.... 

Za nadgrajevanje opreme lahko ustvariš side jobe, da ti pol kaže katere surovine potrebuješ. Če nastaviš nek job kot objective, ti pol celo pokaže kje na mapi lahko najdeš določene dinote ali živali (če si že odkril regijo).

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 minutami:

Za nadgrajevanje opreme lahko ustvariš side jobe, da ti pol kaže katere surovine potrebuješ. Če nastaviš nek job kot objective, ti pol celo pokaže kje na mapi lahko najdeš določene dinote ali živali (če si že odkril regijo).

 

Aha... Sem videl create job, ampak nisem uporabil. V vsakem primeru je veliko preveč vsega. Za vsako malenkost bi moral delati celi kup stvari, take močne volje pa res nimam. Za pol orožja v mojem inventarju sploh ne vem kaj delajo. Res jim ne gre v prid "več je boljše". 

 

Zazikanje je tudi absurdno. Ne spomnim se, da bi se v prvem delu toliko zatipkal pri premikanju/plezanju. 

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 9 urami:

Kupil sem Transistor, ker mi je Bastion na polno dogajal. Pa ker je stal 3.50 € in ker sem iz Gorenjske. Po prvi uri mi je sicer kul, mi je bil pa Bastion boljši. Sem pa danes zjutraj takoj ko sem vstal razmišljal kako prerazporediti tiste boone pri napadih, tako da špil očitno ima nek pull, ali pa je samo to, da sem ga igral pred spanjem in možgan sploh še ni izklopil gaming razpoloženja. 

 

Mi je pa jako fino, ta totalna razlika v svetu. Bastion je bil lep, svetel, topel, vse je bilo naravno in organsko (BIO igra :happy:), v Transistorju pa hladno, temačno, vse zadeve so predstavljene s procenti... Kul zasuk, tudi glasba totalno drugačna. Edino za storytellerja bi rekel da je isti. Fino zaenkrat, se veselim igranja naprej. 

Mene pa Transistor ni povlekel, saj so vsi elementi Supergiant Games vendar me zgodba pa gameplay nista tako potegnila, pa ne da je bil slab špil ker bi ga še vedno ocenil zelo visoko, ampak nekje v glavi sem imel to lestvico od Bastiona in je bila predvsem previsoko postavljena.

 

Damn The BOY!

 

Prekleto noro dober špil Bastion, od gameplaya, zgodbe, glasbe in arta.

 

Masterpiece z veliko začetnico.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Mene tudi ni Transistor potegnil. Trikrat sem ga od začetka probal. Na momente res silil igrat in ni šlo ne.  Tako, da sem res vesel, da naslednji špil od Supergiant Games je Hades 2 saj so meni njihovi špili hit or miss.

 

Hit: Bastion, Hades,

Miss: Transistor, Pyre

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
AMF reče pred 2 urama:

Dredge bi priporočal vsem, ki si želijo igrati horror igrice pa si ne upajo.

Igra mi daje tak The Fog vibe

Zanima me a to si lahko tudi ponoči zunaj? Zdaj sem sicer drugi dan končal,, sem dva dni sam podnevi lovil okol 20.00 sem se vrnil v pristan.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...