Skoči na vsebino

Starfield (Xbox, PC)


Priporočeni prispevki

mislim da je cpu zelo velik problem tega špila moj ryzen 5 5600x 3,7-4 pač mu ne gre zelo enostavno 4k je več ali manj maxed out pa ne gre veliko nad 30 ,..  na 1080p laufa tam do 120 tudi 1440p ni ravno 60,.. nastavitve ne pomagajo veliko

 

 

a je dssl mod stvar bolje kot FSR2 kar se tiče framerate-a?

Izgleda ok ampak vseeno ni nekaj kar bi me na rit vrglo

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Nekaj me zanima za nadaljevanje igre, če je kdo že tako "daleč".

 

Ali moraš imeti material pri sebi na ladji, da lahko craftaš ali se lahko vzame direkt is ship storaga?

 

Ko greš prodajat stvari jih moraš meti pri sebi ali lahko gre direkt is storaga?

 

Tako pri vendorjih kor pri crafting machines imaš opcije svojega inventarja in inventarja ladje.

 

[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

fantje kako ste si dal ime in kako vam ga izgovori ladja

 

Tudi Vasco te kliče po imenu. Res kul

 

foker reče pred 1 uro:

PS a je Sarah robot?? ful čudno ko se pogovarjaš v normalni okolici z tretjimi osebami pa skoz govori skozi radio

 tbh, so vsi Bethesdini npc-ji v vseh špilih dokaj »robotic« :D 

 

Ne vem. meni je pa grafika kul. Sem se ravno sprehajal ponoči bo New Atlantisu, in so prav lepe viste. Sicer ni Cyberpunk 2077 to, ampak tega nisem niti pričakoval, ker je engine bolj usmerjen v to, da je okolje cluttered s celim kupom predmetom, s katerimi lahko interaktaš. Tako Cyberpunk in Mass Effect sta  sterilna s tega vidika. 

 

Zdaj grem pa »ta stare« obiskat v New Atlantisu. :P 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Ne bi rekel da je CPU problem, sicer imam 5800x3d ampak ga še nisem videl nad 40%. TAA se da izklopit ampak ni bistvene razlike. Edino kar pomaga na 4k je da znižaš rendering target dokler ne dela tekoče.

 

Sicer je pa hecna igra, včasih je atmosfera super, določeni deli pa zgledajo kot da so jih delali študenti :lol:. Enkrat ti kaže da moraš power-upat motorje da skočiš v drug sistem, potem lahko pa kar na planetu klikneš na mapi in se teleportaš tja. Saj cenim da mi prišparajo čas, ampak malo konsistence ne bi škodilo.

Povezava do prispevka
Fallen0ne reče pred 44 minutami:

Ne bi rekel da je CPU problem, sicer imam 5800x3d ampak ga še nisem videl nad 40%. TAA se da izklopit ampak ni bistvene razlike. Edino kar pomaga na 4k je da znižaš rendering target dokler ne dela tekoče.

 

Sicer je pa hecna igra, včasih je atmosfera super, določeni deli pa zgledajo kot da so jih delali študenti :lol:. Enkrat ti kaže da moraš power-upat motorje da skočiš v drug sistem, potem lahko pa kar na planetu klikneš na mapi in se teleportaš tja. Saj cenim da mi prišparajo čas, ampak malo konsistence ne bi škodilo.

https://www.pcgameshardware.de/Starfield-Spiel-61756/Specials/cpu-benchmark-requirements-anforderungen-1428119/

ocitno je

Povezava do prispevka
Fallen0ne reče pred 4 urami:

 

Sicer je pa hecna igra, včasih je atmosfera super, določeni deli pa zgledajo kot da so jih delali študenti :lol:. Enkrat ti kaže da moraš power-upat motorje da skočiš v drug sistem, potem lahko pa kar na planetu klikneš na mapi in se teleportaš tja. Saj cenim da mi prišparajo čas, ampak malo konsistence ne bi škodilo.

Ne rabis power upat motorje

 

Sam kaksen krat mores po vrsti do drugih bliznjih sistemov, preden lahko do unega bolj oddaljenega

Povezava do prispevka
foker reče pred 4 urami:

 

a je dssl mod stvar bolje kot FSR2 kar se tiče framerate-a?

Izgleda ok ampak vseeno ni nekaj kar bi me na rit vrglo

Ma dlss 2 mod je skoraj isti kurac kot fsr2, par fps ti doda ajde. Se splaca probat ker je free in izi

 

Komaj dlss 3 mod z frame generation doda 50% fpsjev.. sam mores imet 4xxx nvidia graficno in placat 5 eur in se je beta trenutno malo glicha, ma se da lepo igrat

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Jaz igram samo main quest na very hard in mi je kar vsecno.. tudi ce me ubijejo in me pizdi. quick save je moj najboljasi prijatelj

 

Pac bethesda.. fallout, skyrim ipd v vesolju, raziskujes dungeon/outposte in lootas dobro robo.. ni open world.. mislim, ce hoces lahko raziskujes planete ow stil. Recimo da imas vec OW z loadingi vmes. Ki pa so res hitri. Ce pa igras main story, gres od enga loadinga do drugega oz kot da bi bil fast travel.. kar meni osebno zelo pase .. ce pa hocem raziskovat pa grem na random planete in vesoljske postaje oz orbite planetov..

 

Pa ql mi je ko pristanes na nekem planetu in vidis neke konstrukcije v daljavi in gres za foro pogledat eno malo vecjo in vidis, da je dejanslo nek outpost. Pol pobijes zuni pirate. Imas loading za v stavbo jebiga, ma je vsaj peoper narejena notranjost. Sicer ni vedno loading. In nic pobijes tipe, pa mini boss in dobis legendary al epic loot in gres naprej. Pa dosti krat je tko malo scary tud lahko. 

 

Questi so ql. Pac fallout stil.

Main quest, ne vem. Do zdaj izgleda ql, ni pa nic posebnega je pa raznolik in n idpsadan, kar je ze dosezel.

 

Tezko je vse videt in rect kako je, ker samo sibam main story naprej po svojem pristopu.

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 11 minutami:

Ej, jaz ga čisto razumem. Meni se igra iz vizualnega vidika res ful dopade in na višjih nastavitvah izgleda res solidno. Tako kot je reku pimp, ful dober feeling mase imajo stvari. Ful poligonov in to. Tukaj se mi zdi en tak dober primer kjer grafika res ful pridoda atmosferi. Podobno kot CP77.

 

Ma saj vem, malo pač podejbavam, kerje meni smrtna muka nastavitve. Ponavadi, če ni totalno nujno, se jih niti ne dotikam (tudi tukaj v Starfieldu se nisem nič dotaknil in pustil kar mi je dalo samo). Jaz igro igram, ker mi je igra všeč in ne neki detajli. Zato tudi pravim, da mi ni nobena sila Bloodborne upgrejd za PS5 :) Jaz sem ga včeraj spet dol skinil, ker me je nahajpal pogovor v temi in razmišljam al čem začet spet :D Rajši imam slabšo grafiko in manj FPS, ker v primeru, da me igra ne potegne sama po sebi, mi niti crystal clear grafika, 300 FPS in nič drugo ne bo pomagalo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Jaz sem pa zdaj 1 uro poslušal neko zgodovino v muzeju. Kar kul. Pol začel nek ''izi'' kvest, ko moreš na random planet neki deliverat. Seveda ni tako lahko kot oglašujejo in se začne kar epski side quest chain, ki se lepo poveže z zgodovino in alieni. 

 

Meanwhile main quest je še čist tam na začetku :D 

 

Zgodba se mi res dopade. Pa ne mislim main story, ampak kako podajajo dogodke in na sploh pogovor z NPCji. Vedno imaš en kup opcij kakšen pristop imet: npr. bribery, kjer na hitro porabiš nek dnar, da nardiš objective, ali nardiš malo Lupina in vlamljaš ali greš pospravit nek outpost. In to res vse izven main questa. Točno to sem ful pogrešal v CP77 in to je bil glavni razlog, da sem tisto igro skurcal ob izidu. Bugi me niti niso motli, ampak igra ni imela srca. Ta ga ima.

 

Pa gruntam skozi ko budala kateri skill speccat. Sploh ne vem, če se bo dalo kdaj respeccat. Upam, da ja, ker vlagam pike sem ter tja brez neke posebne sinergije.

 

Zgradil sem prvi outpost in oh moj bog, že vidim, da bo to igra v igri. Že Fallout4 je bil glede tega kar kompleksen, tukaj zgleda še bolj deep.

 

So far gladko 9/10 špil. Bi mu dal še več, ampak UI bi enostavno moral bit boljši, zlasti bolj user friendly.

 

In igra nujno rabi en dober wiki, ker pol stvari ti niso dobro pojasnjene, ampak le na hitrco.

 

PS: jebo Bethesdo, da dajo res hude permanent upgrede tako neopazne. Misliš da je še n-ti brezvezen kos papirja/generični notepad, a je nek super duper perma upgrade (bobblehead style). Good luck jih ne zgrešit.

Povezava do prispevka

drugace pa mi je vsec kako igra ne jebe 5 posto za tutorijale in minimap in to da te pelje z rokico pac

 

tle ze pol ure lutam po neki postaji in iscem kako it do tam kjer ti kaze znakez :))))

pol bom nasu kaksna vrata al jasek i za za kaksnim vogalom skrit al mores stisnit na nek racunalnik , k itak vse izgleda isto kjer je toliko poligonov

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 19 minutami:

Pa gruntam skozi ko budala kateri skill speccat. Sploh ne vem, če se bo dalo kdaj respeccat. Upam, da ja, ker vlagam pike sem ter tja brez neke posebne sinergije.

 

Menda se ne da. Ali pa še ni noben prišel tako daleč :P 

Ja, jaz sem tudi čisto overwhelmed, kaj bi skill up-al. Sploh ker so non-combat zadeve dosti kul, samo me skrbi, da bom potem kar naenkrat premalo dmg-ja dela. Sicer pa bom moral. Sem opazil, da je v kasnejšem tieru sniper, to mi je pa že v Fallout 4 dogajal. 

Sem zelo na začetku, ampak si ne predstavljam brez steatlhanja, pick lockanja, persuasiona, pa tisti booster nahrbtnik je kul. Da poletiš čez kake soteske med exploranjem :) Pa zaradi role-playinga moram še kak piloting vzet.

 

bigboss82 reče pred 46 minutami:

pac meni je hudo nisem se videl toliko veliko podrobnosti v spilu

vsaka random ograja izgeda kot da je narejena z posameznih delov, stange vijaki, paneli.. vsak ventilator, cevi na stenah..... da ne govorim vesoljska ladja in stave ipd

 

se strinjam, res je podrobno vse narejeno. Pa včasih je set design vrhunski. Atmosfera v nakaterih prizoriščih je prav fajn. Sicer se pa npc-jev ful izogibam, če rečeš živio ali poslušaš kak pogovor, je takoj kak novi quest v logu :D Težko slediti vsemu. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...