Skoči na vsebino

Starfield (Xbox, PC)


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 2 urama:

Če je pa ena AAA firma, ki jo iz povprečnosti vedno vleče mod community, so to nespoti pri Bethesdi.

 

Čist vse Bethesde igre (razen Fallout 76, če jo štejemo kot BGS igra) od Morrowinda dalje sem igral In vse so bile več kot povprečne v vanila obliki. Da pa so njihove igre prijazne do modanja je pa samo plus in ni znak, da so razvijalci nesposobni ali pa leni.

 

Modi samo podaljšajo življensko dobo igram, ne pa da iz povprečnih iger delajo nadpovprečno dobre. Povej mi en špil, ki je bil povprečen in so ga modi spremenil v high tier špil?

 

 

Pač neki hejtaš za brez veze.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

koncal BG3 in za foro prek game passa probal tole sranje. 

 

Igral ene 2 uri in zbrisal. dobesedno nic prav nic ne vlece naprej pri tej igrici. Ze prva misija je totalni nonsense. mas neko vizijo prides vn pobijes par folka kr tko usput. in potem ti prijazni crnec rece na ladjo pa adijo. mislm WTF.  Nobenga hooka razen najdu si artefakt zdej se pa jebi in raziskuj. Sam vec al manj igram rpg spile zarad zgodbe ,lore-a itd.. ne zarad buildanja baz in sestavljanja ladji, sam ce je ze intro misija narjena tok slabo, raj sploh ne igram naprej. 

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 4 minutami:

koncal BG3 in za foro prek game passa probal tole sranje. 

 

Igral ene 2 uri in zbrisal. dobesedno nic prav nic ne vlece naprej pri tej igrici. Ze prva misija je totalni nonsense. mas neko vizijo prides vn pobijes par folka kr tko usput. in potem ti prijazni crnec rece na ladjo pa adijo. mislm WTF.  Nobenga hooka razen najdu si artefakt zdej se pa jebi in raziskuj. Sam vec al manj igram rpg spile zarad zgodbe ,lore-a itd.. ne zarad buildanja baz in sestavljanja ladji, sam ce je ze intro misija narjena tok slabo, raj sploh ne igram naprej. 

Saj potem gre malo na boljše, ampak sam uvod je res nekaj najslabšega, kar sem igral v lajfu. Ko mi je prijazen črnec 10 minut po začetku igrice šenkal svojo ladjo sem tako zavijal z očmi, da sem skoraj oslepel. FFS no, dobesedno je story

 

Si rudar, najdeš artefakt in imaš vizijo

Prideš iz rudnika, uletijo pirati, ki jih kot očitno top mojster gun combata seveda vse pobiješ gladko

Potem pride prijazen črnec in ti reče "woah, kr vizijo si imel, evo ti mojo ladjo, bom jaz zdaj rudar namesto tebe"

 

:rofl: 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Hernire reče Dne, 27. 10. 2023 at 13:00:

Saj potem gre malo na boljše, ampak sam uvod je res nekaj najslabšega, kar sem igral v lajfu. Ko mi je prijazen črnec 10 minut po začetku igrice šenkal svojo ladjo sem tako zavijal z očmi, da sem skoraj oslepel. FFS no, dobesedno je story

 

Si rudar, najdeš artefakt in imaš vizijo

Prideš iz rudnika, uletijo pirati, ki jih kot očitno top mojster gun combata seveda vse pobiješ gladko

Potem pride prijazen črnec in ti reče "woah, kr vizijo si imel, evo ti mojo ladjo, bom jaz zdaj rudar namesto tebe"

 

:rofl: 

 

LOL. GOTY. Najboljša igra tega leta.

Povezava do prispevka

Na Steamu ima igra v zadnjem času 50/50 pozitivni/negativni komentarji in približno 20% dnevnih igralcev proti BG3. Resnična žalost glede na njihove obljube kako bo ta igra revolucionarna in je plod izkušenj zadnjih 25 let razvijanja iger. 

 

Upam, da jih bo tale šamar malo streznil in se primejo v roke, ker iz naslova v naslov bolj poenostavljajo in razvlačijo stvari. Samo se bojim, da bom v TES6 ponovno tamanil ene in iste sovražnike, hodil po ravnih hodnikih, dialoge bojo pa itak ukinili, ker so nepotrebni ob quest markerjih in samo tratijo čas. 

uredilo bitje Flamingo
Povezava do prispevka

Jaz sem po cca. 20 urah obupal in jo dal na stran. Vse je tako plitvo in dolgočasno da se mi enostavno ne da več. Fast travel, dialog npc, malo streljanja, fast travel, chat z npcjem...do neskončnosti. Plus, nalagalni ekrani za vsak drek.

 

Potem sem raje zagnal Cyberpunk in se Bethesda s tem svojim overhypanim generičnim poflom lahko samo skrije.

Povezava do prispevka

Fiasko glih ni, je pa res razočaranje za večino folka. Še jaz, ki sem približno vedel kaj bom dobil, so na koncu dostavili res minimum kar je še sprejemljivo zame, pa sem res hud propeler njihovih špilov.

 

Svet je enostavno prazen... brez življenja... vse je ko ena kolisa. Pa spet so nardil totalno nerealen svet (tako kot mi v Oblivionu ni bil všeč zaradi istega vzroka). Kao človeštvo se razširil po vesolju ko je zemlja šla v K. In pol na konc zveš, da so rešili skoraj vse ljudi iz Zemlje. Kje je ta folk?

Iz zemlje se reši večino prebivalstva (in nobene živali lol) in pol po 200 letih al koliko, ma človeštvo za pokazat 4 ''večja'' mesta, 4 manjša mesta in hotel na plaži.... ter na tisoče propadlih objektov.

 

Mar bi nardil, da je ena  vesoljska ladja z par tisoč naseljenci zaradi X napake odfukal nekam v božju mater Rimske ceste, brez možnosti vrnitve in brez možnosti vzpostaviti stika z matico... in pol maš res lahko mala mesta in malo število ljudi.

 

Pa ta fora z mestom Akila. Zaradi Ashta(žvau) mora mesto imeti obzidje ker so to ful nevarne žvali in je zunaj obzidja smrtno nevarno, tako zelo, da zunaj delajo samo roboti. Že ko si čist švoh level so skoraj problem za enega, če bi imel skupino, bi jih pokal ko zajce. Ko si pa mal nabildan so pa Ashte smešno izi. V loru bi jih morali že zdavnaj iztrebiti, ampak ne, mesto se v 200 letih komaj kaj širilo, ker so te žvali tako zelo ''nevarne''. Kot da niso znal nardit, da bi bile Ashte kot žužki pri Starship Toopers. Da bi roji teh Asht dnevno napadale obzidje, da bi res imel občutek kako zelo je fauna nevarna in zakaj mora biti mesto kot trdnjava.

 

Preveč so se ukvarjal s temi tisočimi planeti/lunami in z vesoljskimi ladjami, da so čist zanemarili vse ostalo.

 

In ja, dismemberment system in kill cam špil nujno rabi. Zdaj ko na veliko snajpiram bi res pasal.

 

 

Tako da priporočam ta špil samo za res hude fane Bethesda špilov.

Povezava do prispevka
Wallux reče Dne, 15. 10. 2023 at 16:10:

 

Čist vse Bethesde igre (razen Fallout 76, če jo štejemo kot BGS igra) od Morrowinda dalje sem igral In vse so bile več kot povprečne v vanila obliki. Da pa so njihove igre prijazne do modanja je pa samo plus in ni znak, da so razvijalci nesposobni ali pa leni.

 

Modi samo podaljšajo življensko dobo igram, ne pa da iz povprečnih iger delajo nadpovprečno dobre. Povej mi en špil, ki je bil povprečen in so ga modi spremenil v high tier špil?

 

 

Pač neki hejtaš za brez veze.

Jah, jaz če sem iskren sem lahk rečem, da kar malce fan Bethesda iger, ker toliko kolikor sem preigral Oblivion (in vsi dodatki), Fallout 3 (vsi dodatki), Skyrim (končno ga lahk spet igram in dokončam), ter Fallout 4. V njih uživam in so mi nekako zelo zanimive. Svet v kateremu si, je zelo zanimiv, poln enih zgodb in prigodb. Zanimivo mi je sicer, kako nisem do Obliviona nič igral od Bethesde, ter tud orginalnih Falloutov nisem. Se pa čudim, da so mi tako všeč, igre so izredno bugaste, recimo Skyrim je star 12 let pa je še zmeraj neverjetno veliko bugov, tako splošno znanih pa jih recimo še zmeraj niso odstranili (kar bi recimo lahk), da so določeni stranski questi brezvezni in brez nekih pametnih nagrad, da je opreme in orožji nekako premalo, da ni ravno zahteven, razen na kakšnem stranskem questu k je iz nekega razloga zafukan itd itd. Veliko napak majo njihove igre, ampak jebemti, da v njih not padm da se vn ne vidim, jaz načeloma ne igram rad iger dalj k 2 uri zapored, v njih pa zaplavam tud po 4 ure zapored. Neki je na njih, da je izkušnja zabavna, zanimiva in sproščena, seprav jaz naprimer v njih uživam, čeprav napak je ogromno. Se mi pa zdi, da je pri Bethesda igrah tko, ali so ti zelo cool, ali pa bi jih najraj vrgel v bottomless pit.

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

Hja, z modi se bo zih kej dalo rešit. Starfield nisem igral, deluje kot obsežna igra s tipičnimi Bethesda plusi in minusi medtem ko Outer Worlds je dokaj kratek rpg s preveč humorja in premalo substance. 

 

Če si Bethesda fan, potem je Starfield boljša izbira, ni pa bilo smotrno počakat še par mesecev, da še kaj dodajo v špil.

 

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
DARKKK reče Dne, 16. 11. 2023 at 18:42:

A mi naredi en primerjavo tega pa outer worlds ( me se caka), da se ne zajebem z nakupom prehitro. Drugac meni je Bethsedo resevalo modanje (oblivion OOO pa Skyrim requiem). Po napisanem bom kupil cdkey cez 5 let....

 

Outerworlds je dejansko zabavn spil ki se zaveda svojih omejitev. Starfield je dumpsterfire. 

Povezava do prispevka

Jaz sem pa mnenja, da Outer Worlds preveč pokrade od Fallout 3 da bi mi bil zanimiv. Bi bil RPG, ki bi ga priporočil začetnikom, samo overall je to špil, ki je meni celo bolj voden kot Fallout 4. Vse, od raziskovanja do temnic, dokaj basic, edino kar je kulsko je to da so si dal duška s humorjem, samo to ni lih neki kar je glavna stvar pri RPGju

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Jaz sem zagnal Starfield in odigral par ur. Nikakor me ni potegnilo. Potem pa šel ponovno obrnit OuterWorlds :) Meni je super. Lahkoten RPG (z nekaj nič kaj lahkotnimi odločitvami vmes), zabavni planeti, dobra grafika, dober feeling streljanja.. Ima svoje pluse in minuse, ampak je za probat. Je pa resnica, da izgubi sapo proti koncu, ampak nič hudega. Boljše kot pri Starfield, ko sape sploh čutil nisem. 

Pa še fun fact: Na xboxu X teče outerworlds 60fps na 4K resoluciji in lepše zgleda kot Starfield s 30fps. 

uredilo bitje B-Magic
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...