Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

ja lej obe zadevi sta dokaj skrajni. ti si dal primer poklica, ki ga opravlja bolj kot ne peščica ljudi in jaz primer kao visoke umetnosti za izbrano peščico ljudi. oboje na nek nacin osrecuje folk,  razlika je v tem, da krupjejov siht prinasa še davke v blagajno, medtem ko ta high art mumbo jumbo prinaša izključno naslado dekadentnežev.

Povezava do prispevka

Protestniški spominki... majice samo 10€... kmalu bo zmanjkalo, samo 10€... edinstvena priložnost... samo danes...

Ea7QrY9XQAExwdM.jpg


Ea5aeUJWoAEXgzy.jpg

Nisem zihr ampak se mi zdi da je prodajalka ista kot ponavadi na trnfestu prodaja 10x precenjeno narabutano pečeno koruzo?

Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 52 minutami:

ja lej obe zadevi sta dokaj skrajni. ti si dal primer poklica, ki ga opravlja bolj kot ne peščica ljudi in jaz primer kao visoke umetnosti za izbrano peščico ljudi. oboje na nek nacin osrecuje folk,  razlika je v tem, da krupjejov siht prinasa še davke v blagajno, medtem ko ta high art mumbo jumbo prinaša izključno naslado dekadentnežev.

Rofl

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 17 urami:

Najboljši mi je tist članek v Mladini od modela, ki hodi protestirat s polno torbo sinovih plenic in dvema skicirkama, da mu ne uide kaka art ideja. Večina ljudi na kulturni sceni ni takih. Žalostno je, da po medijih potem namesto fotk množice gledamo razne closeupe nekih odraslih moških, ki jim noge bingljajo po zraku.
 

Jaša je performance artist, ki ima precej redne razstave po svetu in je kot tak precej znana ličnost, sicer v strogo ozkih umetniških krogih ali ipak. Še vedno doprinese s svojim s.p.jem Rupetini več kot kak gastarbajter preko severne granice. Tale aretacija je samo voda na njegov mlin in na večjo prepoznavnost Rupetine v svetu. Bralci se bodo lahko glede na headline odločili a je to pozitivna al negativna publiciteta.

Povezava do prispevka
Navedek

sicer v strogo ozkih umetniških krogi

Kar sploh ni problem tud ce tile vizualni ali performance al kaj ze kvazi umetniki sam zase delajo dokler tega ne placuje davkoplacevalec

Zame je to kvecjemu se eno potrdilo vec da so rupetinski kulturniki nula in bi bilo potrebno vzet ven staro SDS idejo in ministerstvo za kulturo enostavno ukiniti. Od tega narod enostavno nima cisto nic razen da podpira nezaposljive

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

lol mislim da je glede na napisano kar precej negativna publiciteta, odrasel crybaby, zeljan pozornosti, pretirava ko najstnica, vzvisen in zivec v gradovih v oblakih, revolucionar in borec za neznano

 

naj bo vizualni dekadentni umetnik kolikor hoce, jaz preziram zgolj to da so taki ljudje ponavadi mentalno plitki, iq ne dosti visji od povprecja, nosijo se pa za novodobne kulturne princese ki so dolzni ostalim kmetavzarjem podat pravilno moralo in pogled na svet

uredilo bitje Enterprise
  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Henrik reče pred 1 uro:

@Enterprise

 

hvala za video, kere opice, prav okrog policije se lutajo in provocirajo. Vsaka čast tem policistom, da ne trznejo in delajo takih pizdarij...

Uf ja, vsaka čast policajem v oklepu in z orožjem, da zdržijo ta pritisk in ne začnejo na random pretepat neoboroženih dvajsetletnic v kratki majici! 

 

Hvala za video Enterprise! 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

IMHO ... en genialec se je spomnil zapret trg pred parlamentom verjetno z razlogom, "kao jim bomo pokazal, tem protestnikom" protestniki gredo pred ex MNZ, ker je pač priročen in ga verjetno krivijo za zaprtje trga. Policaji morajo pač se preselit tja.

 

Also. Protesti proti vladi, vlada itak večino časa na Brdu.

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 1 uro:

@Enterprise

 

hvala za video, kere opice, prav okrog policije se lutajo in provocirajo. Vsaka čast tem policistom, da ne trznejo in delajo takih pizdarij...

 

 

 

 

 

Lol, jaz sem pa ravno hotel reci, da bo zgleda treba res stajerce aktivirat, ker tole ne zgleda nicemur podobno. Tko lah protestirajo se par let pa bo samo sebi namen :)

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 1 uro:

Uf ja, vsaka čast policajem v oklepu in z orožjem, da zdržijo ta pritisk in ne začnejo na random pretepat neoboroženih dvajsetletnic v kratki majici! 

 

Hvala za video Enterprise! 

Točno to. 

Ko sem prebral tisti komentar, sem par sekund čudno gledal v telefon, nato rekel nima smisla in vse skupaj zaprl... ne moreš verjet...

 

Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 3 urami:

za njegovo ciljno publiko ja. celovkupno je fajn da sirsa slovenska javnost vidi tale baloncek ljubljanski.

 

 

in other news

 

 

Smilijo se mi tile policaji.

Nicesar krivi dozivljajo shitstorm.

Neumni protestniki, tkole jih ne bodo pridobil na svojo stran.

uredilo bitje Zamorc
Povezava do prispevka
Bunnee reče pred 8 urami:

Jaša je performance artist, ki ima precej redne razstave po svetu in je kot tak precej znana ličnost, sicer v strogo ozkih umetniških krogih ali ipak. Še vedno doprinese s svojim s.p.jem Rupetini več kot kak gastarbajter preko severne granice. Tale aretacija je samo voda na njegov mlin in na večjo prepoznavnost Rupetine v svetu. Bralci se bodo lahko glede na headline odločili a je to pozitivna al negativna publiciteta.


Štekam in mu privoščim. Sicer se mi nekako zdi, da dober artist ne rabi tovrstne promocije, ali pač? Verjetno bo v kakem tujem časopisu padel članek o tem, kako Slovenija trpa umetnike v marice ker so umetniki. Jaša je že pričel s prevzemanjem vloge žrtve, najbolj očitno z lastnim člankom v Mladini. Če špekuliram, je verjetno cilj pokazat da bo on umetnik KLJUB državni represiji, ki želi v njem zatreti ustvarjalnost, čeprav mu, ironično, ustvarjanje sofinancira ta ista država. Kar se tiče tehle ozkih umetniških krogov... Načeloma je to scena, ki je sama sebi zadostna. Umetniki sami so dostikrat tudi uredniki raznih revij o umetnosti in "kustosi" samoniklih alternativnih galerij. Potem si izmenjaje pišejo recenzije, si rihtajo gostovanja, razpise in so na ta način precej mednarodno aktivni. V praksi gre dostikrat za sošolce in kolege, katerih starši so se kolektivno skeširali za študij na kaki mednarodni akademiji na Nizozemskem. EU da precej denarja za mednarodna umetniška sodelovanja, zato se je v tujini razvila cela industrija črpanja teh sredstev. Pri nas smo v tem malo bolj leseni, znamo pa dobro jamrat.

Sicer pa sem za to, da se do določene mere javno financira umetnost. Zakaj? Ker se javno financira tudi RKC. Oboje skrbi za duhovno hrano. Desničarji rjovejo, da tudi Prešeren in Cankar nista imela statusa samozaposlenega v kulturi, sam pa iščem po Svetem pismu odstavek kjer piše, da so bili na državne seske prisesani Jezus in apostoli. Enako kot se zdijo določenim ljudem ničvredni razni čudaški happeningi, se spet drugi skupini zdi totalen nesmisel določen nedeljski multidisciplinaren performans, ki temelji na vsakoletnem cikličnem ponavljanju enih in istih "pravljic". Naj se iz proračuna financira oboje ali pa nič od tega. 

uredilo bitje Ninđa
napače
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Bunnee reče pred 8 urami:

Še vedno doprinese s svojim s.p.jem Rupetini več kot kak gastarbajter preko severne granice.

 

jaz mislim da sem več doprinesel rupetini v zadnjih 6 mesecih, ko me ni bilo kot bo jašha v celem životu, sicer v internih krogih administracije tuje države, ( sem ob kavi delal reklamo za Posočje in Prekmüurje)

 

 In nimam prispevkov plačanih s strani rupetine, se pravi ne povzročam škode kot jasha.

 

Ninđa reče pred 41 minutami:

Načeloma je to scena, ki je sama sebi zadostna. Umetniki sami so dostikrat tudi uredniki raznih revij o umetnosti in "kustosi" samoniklih alternativnih galerij. Potem si izmenjaje pišejo recenzije, si rihtajo gostovanja, razpise in so na ta način precej mednarodno aktivni. V praksi gre dostikrat za sošolce in kolege, katerih starši so se kolektivno skeširali za študij na kaki mednarodni akademiji na Nizozemskem. EU da precej denarja za mednarodna umetniška sodelovanja, zato se je v tujini razvila cela industrija črpanja teh sredstev. Pri nas smo v tem malo bolj leseni, znamo pa dobro jamrat.

 

Parazit na čisto drugi, višji ravni.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

duhovnik opravlja jasno funkcijo v katoliski drzavi saj imajo verniki nekaj od tega (poroke, birme, pogrebi,mase, blagoslovi,verouki, skupnost, karitas...) 

Za praznike so vse Cerkve pri nas polne, dvomim pa da jasha zapolni bilokaj

uredilo bitje VonGriffin
  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 12 minutami:

duhovnik opravlja jasno funkcijo v katoliski drzavi saj imajo verniki nekaj od tega (poroke, birme, pogrebi,mase, blagoslovi,verouki, skupnost, karitas...) 

vse se to plača posebej, ne od davkoplačevalskega denarja

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 16 minutami:

duhovnik opravlja jasno funkcijo v katoliski drzavi saj imajo verniki nekaj od tega (poroke, birme, pogrebi,mase, blagoslovi,verouki, skupnost, karitas...) 

Za praznike so vse Cerkve pri nas polne, dvomim pa da jasha zapolni bilokaj

Ne plačuje se samo prispevkov verskim uslužbencem z aktivno službo, pač pa tudi pasivnim redovom, ki so zavezani kontemplaciji. Torej recimo nunam, ki se posvečajo samo molitvi in nimajo aktivnega doprinosa družbi (razen da molijo za nas). Ampak mene to ne moti, mi je pa smešen tvoj odnos. Ker ti performensi ne dogajajo, je vse skupaj degenerirana umetnost, ki nikogar ne zanima. Pa pač ni tako. So tudi te zadeve obiskane. Sam itak zaman to razlagat borderline psihopatu, ki ne vidi meter čez svojo ograjo, I know

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 4 urami:

Smilijo se mi tile policaji.

Nicesar krivi dozivljajo shitstorm.

Neumni protestniki, tkole jih ne bodo pridobil na svojo stran.

Takle mamo, copy&paste z amerike, mladina sam kopira in nič z svojo glavo razmišlja. 

 

VonGriffin reče pred 5 urami:

A da pridemo v belo ljubljano protestirat za prikljucite stajerske avstriji?

Ti sam pridi protestirat, noben te ne bo oviral. Sam polcaji te bojo fejst prebunkal. :rofl:

Povezava do prispevka

@VonGriffin Vse te dejavnosti imajo svoje civilne ekvivalente. Koncerti (=festivali parazitizma) so polni tudi na nepraznične dneve, in to brez grožnje, da bo šel kdo v večni ogenj, če ne pride.

@maksi Kakor vem, se od tega ne plača davek. A ni to enako kot če bi petino zraven prispevali davkoplačevalci? Poleg tega država RKC delavcem plačuje prispevke. Samozaposleni v kulturi imajo za to precej kriterijev, v RKCju je all inclusive. Država plačuje tudi za alternativne zasebne šole, ki jih je ustanovila RKC. Zakaj bi morali davkoplačevalci dodatno plačevati, če se že plačuje za javno šolstvo?

 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...