Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Lepi Šime reče pred 2 urama:

Aja a ste že videli novega Dusterja? Meni je prva dacia, ki mi je zelo všeč. 

 

 

 

Optimistično zadržan. Čedalje bolj postaja mestni/družinski SUV.

 

Kolikor sem videl iz člankov do sedaj:

- izgublja svoj robat oz. terenski značaj (prednja maska izgleda precej nižja kot pri predhodniku), postaja čedalje bolj mestni terenec, kljub temu da ima clearance enak
- zaklep sredinskega diferenciala bo očitno še bolj elektronski in z več senzorji kot prej --> pričakujem slabše terenske lastnosti kot pri predhodniku
- škoda da so odstranili dizla iz ponudbe, upam da si premislijo :)
- gumb za izbiranje načina vožnje izgleda zanimiv, ampak sem pesimist glede uporabnosti
- zmanjšanje odlagalnih površin (na sovoznikovi strani, čeprav sredinska konzola izgleda širša kot pri predhodniku)
- upam, da ohrani kratko prvo prestavo, če že niso pri prejšnjih verzijah dajali reduktorja
- obenem upam tudi, da bo avtomatski menjalnik serijski ali pa vsaj opcijski pri vseh izvedenkah

Upam da ne bodo kompletno zasrali s ceno. Zaenkrat je nekje v pričakovanjih, ampak kakšne stvari bi lahko naredili bolje. Še najbolj sem razočaran zaradi prvih treh točk.

Povezava do prispevka

Am.. ne vem če misliva enako. Duster sicer ima tudi EDL (electronic differential lock), ki bremza posamezna kolesa, če zdrsavajo. Ampak sredinski diff se mi zdi ima pa nekaj takega:

 

Navedek

EMCD AWD systems

EMCD comes from Electro-Magnetic Control Device. It consists wet multi-disc clutch controlled by an electro-magnetic actuator. The EMCD system is manufactured by GKN Driveline. It is acting as a limited-slip central differential, controlled by an electronic control module (ECM).

 

The vehicles equipped with an EMCD are working in nominal mode as a FWD vehicles. The AWD capability is “on-demand” depending on the vehicle and road conditions. The driver has the option to completely lock the clutch, for permanent AWD capability, but in AUTO mode the ECM takes the decision.

 

image.jpeg

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
Lepi Šime reče Dne, 10. 12. 2023 at 18:28:

A ni znano to, da se Jeepi radi kvarijo? Nekje mi je en enkrat povedal to informacijo. 

 

Aja a ste že videli novega Dusterja? Meni je prva dacia, ki mi je zelo všeč. 

 

 

 

všečen, ampak zakaj ne morejo imeti enega normalnega motorja v ponudbi. komu k nas povsod posiljujejo s temi hibridi.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 56 minutami:

Japanci (Toyota, Mitsubishi, Nissan) so glih zarad tega z evropskega trga umaknil večino terencev (Pajero, Patroller, Terrano, Navara,..), ker se jim ne splača jebat s temi euro birokratskimi forami. Pač terenc z 1.2 mlinčkom pač ni terenc.

 

Tudi Jimny je šel papa, pa ima "le" 1.5 mašino. Oz. zdaj vidim, da so celo dali ven, vsaj na spletno stran, N1 tovornega.

Pa po mojem je prav zaradi zniževanja splošnih emisij Suzuki sklenil deal s Toyoto, da prodajajo Corollo in RAV4 s svojo značko.

 

EDIT sem šel gledat cenik, tovorni Jimny 25k, topkek

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 5 urami:

 

všečen, ampak zakaj ne morejo imeti enega normalnega motorja v ponudbi. komu k nas povsod posiljujejo s temi hibridi.

 

 

So že ostali napisali, ampak jaz bi dodal samo kako presneto žalosten sem bil, ko sem izvedel, da je ta novi Civic narejen za EU trg samo hibridna verzija.

Američani pa imajo 2.0 bencinarja z 6 stopenjskim ročnim menjalnikom :cry:

Povezava do prispevka

a ni tole kar trabunjate samo izgovor?

 

"povprečne" izpuste svoje flote bi lahko zniževali tako, da še vseeno ponujajo tisto kar so vedno ala 150km swifte, zraven pa naredijo nek samo električni jajček, ki povprečne izpuste zbije.

 

its the way aston martin does it.

2d69ce56bf5a91fd4cd93f2f3dead80f.jpg&f=1

 

sam aston si očitno ne more privoščit, da bi dal 1.2 v svoje DB99 (al kok že). ostali pa so očitno lahko, ker bo folk to še vseeno kupoval, ker druge izbire ni.

Povezava do prispevka
Paljo reče pred 14 urami:

Sej tanov Swift Sport je bil na zacetku 1.4 turbo k je mel 150 konj. Proper gokard.

 

Zdej mas pa sam se smec verzijo z mild hibridom.

 

Sej mild hibrid ni nič drugega kot dodaten elektromotor, kar lahko samo izboljša zadeve. Problem zna bit edino teža (elektromotor + baterija se mora nekje poznati na teži).

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 2 urama:

 

Sej mild hibrid ni nič drugega kot dodaten elektromotor, kar lahko samo izboljša zadeve. Problem zna bit edino teža (elektromotor + baterija se mora nekje poznati na teži).

Mogoce, samo po drugi strani pa ne rabis glih 300kg baterije, pa pri določenih drugih rečeš lahko šparaš ala bremze, menjalnik gredi za prenos moči. Depends kake vrste hibrid je.

Povezava do prispevka
Paljo reče Dne, 12. 12. 2023 at 20:47:

Sej tanov Swift Sport je bil na zacetku 1.4 turbo k je mel 150 konj. Proper gokard.

 

Zdej mas pa sam se smec verzijo z mild hibridom.

podobno ford focus, je pa ST zdaj spet v cenikih (MHEV lol).

1.5 bencinarja alpa 2.0 dizlarja sploh ne dobiš več, samo 1.0 in 1.5 tdci mhev :sick: 

Povezava do prispevka
Benx reče Dne, 14. 12. 2023 at 18:52:

Ima kdo kakšne izkušnje z megani 2017 bencin motor? 

 

Imam 1.2 2017, z motorjem zaenkrat brez problema, samo redno servisiranje, 100.000km.

 

Bilo pa je nekaj problemov s podvozjem, ene gumice pri amortizerjih so low budget in sem jih moral že parkrat menjati; ploščice so original pretrde in cvilijo; lonec auspuha mi je odpadel, ampak to je najbrž moja krivda, ker so ravno ob nakupu začeli prenavljati dve cesti in sem se več kot eno leto vozil po gradbišču in sem ga najbrž nekje opizdil.

 

Notranjost je drugače super, sedeži so kot novi, plastika brez znakov uporabe. Če malo več scolaš za velik ekran in električno ročno zgleda kot novejši renojevi modeli

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...