Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Danes sem dobil kodiaqa iz servisa. Gretje ni delalo.

 

450 EUR. Lepa božičnica :cry:

 

V posodi za antifric se lušči tisti aluminij ali karkoli že je in gre v mašino (tam ko pač imajo za gretje) in se vse skupaj zadela.

So morali flushat vse skupaj in še kiler za gretje zamenjat.

 

Tega je bojda ogromna. VAG ne prizna nobene kulance. Pedri eni :D

Povezava do prispevka
StaraSablja reče pred 18 urami:

Nepopularno mnenje, kazen za NAjHUJŠE prekrške ( tiste vredne 18+pik) bi morala biti z leti voznika večje. Možgani 18,19,20letnika, zavedanje posledic niso enako kot pr 30,40,50letniku. Če npr. pri 45tih nisi dozorel in se spametoval bi moral plačat za hud prekršek vreden 18pik+ tudi precej več eur da bi se te prijelo.:santa:  Prav tako pa bi morali uvest odvzem in razgradnjo vozila za najhujše prekrškarje.

 

Sej mamo odvzem za hude prekrške.

 

Drugač pa imho kazen glede na premoženje.

 

tuerk reče pred 1 uro:

Danes sem dobil kodiaqa iz servisa. Gretje ni delalo.

 

450 EUR. Lepa božičnica :cry:

 

V posodi za antifric se lušči tisti aluminij ali karkoli že je in gre v mašino (tam ko pač imajo za gretje) in se vse skupaj zadela.

So morali flushat vse skupaj in še kiler za gretje zamenjat.

 

Tega je bojda ogromna. VAG ne prizna nobene kulance. Pedri eni :D

Wat da fak... Skrajni čas da je mandatorna garancija na avte 10 let or sth like that. Jebeni krš

Povezava do prispevka
tuerk reče pred 3 urami:

Danes sem dobil kodiaqa iz servisa. Gretje ni delalo.

 

450 EUR. Lepa božičnica :cry:

 

V posodi za antifric se lušči tisti aluminij ali karkoli že je in gre v mašino (tam ko pač imajo za gretje) in se vse skupaj zadela.

So morali flushat vse skupaj in še kiler za gretje zamenjat.

 

Tega je bojda ogromna. VAG ne prizna nobene kulance. Pedri eni :D

 

tole?

 

 

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 3 urami:

Sej mamo odvzem za hude prekrške.

 

Drugač pa imho kazen glede na premoženje.

 

Wat da fak... Skrajni čas da je mandatorna garancija na avte 10 let or sth like that. Jebeni krš

 

Jaz imam na Toyoti 10 let garancije pa mi je dec v avtohiši sam priznal, da če bo po kakšnih 5 letih ali več šlo kaj večjega po vsej verjetnosti ne bodo priznali garancije :lol:

Po mojem je samo za to, da se lepo sliši (ali pa da kasirajo, ker podaljšana garancija velja samo v primeru servisiranja na uradnem servisu) :lol:

Povezava do prispevka

dajmo kakšne lepše stvari :)

tale kanal sem že izpostavil parkrat, Petrolicios, zgodbe ljudi in avtov, eden najboljših kanalov kar sem jih našel do sedaj glede avtov... tukaj bom dal par meni osebno top videov :)

 

Skulptura

 

 

Strast

 

 

Mešanica

 

 

Možakar si je sestavil svoje sanje... tale je eden boljših

 

 

 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 1 uro:

 

Jaz imam na Toyoti 10 let garancije pa mi je dec v avtohiši sam priznal, da če bo po kakšnih 5 letih ali več šlo kaj večjega po vsej verjetnosti ne bodo priznali garancije :lol:

Po mojem je samo za to, da se lepo sliši (ali pa da kasirajo, ker podaljšana garancija velja samo v primeru servisiranja na uradnem servisu) :lol:

Glede tega so japonci kar cigani ja. Pomoje bi jih moral enkrat nekdo oreng stožit glede teh garancij in jebanja v mozak

Povezava do prispevka

Sem šel preverjati podatke o vožnji tisti dan, ko so imeli avto na servisu.

 

Naredili so 49 km, v 1:45h, poraba 9,8 l/100km. Aja pa moja žena je našla neke škatle od jajc na zadnjih sedežih :D.

 

Torej. A obstajajo kakšni logi v navigaciji, ki jih lahko dostopam? Moram biti prepričan, preden zaženem sranje na servisu.

 

Ajde, ne rečem, 10 km. To se avto že zagreje, če so preverjali ali dela gretje. Samo 2 uri??

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 17 urami:

 

Ne vem, kje je problem, sej lepo piše, kaj spada v to 10 letno garancijo (=skoraj vse) :nicjasno: 

Razen ko jim nekaj ni všeč in ti ne priznajo... potem se pa natikaj na kolico.

 

tuerk reče pred 4 urami:

Sem šel preverjati podatke o vožnji tisti dan, ko so imeli avto na servisu.

 

Naredili so 49 km, v 1:45h, poraba 9,8 l/100km. Aja pa moja žena je našla neke škatle od jajc na zadnjih sedežih :D.

 

Torej. A obstajajo kakšni logi v navigaciji, ki jih lahko dostopam? Moram biti prepričan, preden zaženem sranje na servisu.

 

Ajde, ne rečem, 10 km. To se avto že zagreje, če so preverjali ali dela gretje. Samo 2 uri??

Svašta, če so uporabljal navigacijo bo not. Mogoče celo ima avto loge, samo ponavadi uporabnik nima dostopa...

Povezava do prispevka
tuerk reče pred 23 urami:

Sem šel preverjati podatke o vožnji tisti dan, ko so imeli avto na servisu.

 

Naredili so 49 km, v 1:45h, poraba 9,8 l/100km. Aja pa moja žena je našla neke škatle od jajc na zadnjih sedežih :D.

 

Torej. A obstajajo kakšni logi v navigaciji, ki jih lahko dostopam? Moram biti prepričan, preden zaženem sranje na servisu.

 

Ajde, ne rečem, 10 km. To se avto že zagreje, če so preverjali ali dela gretje. Samo 2 uri??

Meni je znani avto klepar naredil z avtomobilom 300km.. rešitev ocena 1 na googlu nimaš kaj drugega. Znani pooblaščeni servis pa je uničil prijem sklopke, popraskal volan in prestavno ročico z prstanom.. v avtomobilu so se vozili 4 mehaniki vse 4 preproge so bile blatne.. Fantje rešitev avto peljite na servis z 0km dosega brez goriva

uredilo bitje StaraSablja
Povezava do prispevka
jlpktnst reče Dne, 20. 12. 2023 at 20:32:

Glede tega so japonci kar cigani ja. Pomoje bi jih moral enkrat nekdo oreng stožit glede teh garancij in jebanja v mozak

Ko je kaj sumljivega v avtohišah ali servisih, vedno prideš lepo oblečen, in če te hočejo kaj našponati vedno rečeš da bi izjavo rad v pisni obliki da si jo ogleda prijatelj, ki je dober odvetnik... ker se pač ne spoznaš na te stvari 😄 deluje dobro in preverjeno

Povezava do prispevka
doz reče Dne, 22. 12. 2023 at 12:05:

Ko je kaj sumljivega v avtohišah ali servisih, vedno prideš lepo oblečen, in če te hočejo kaj našponati vedno rečeš da bi izjavo rad v pisni obliki da si jo ogleda prijatelj, ki je dober odvetnik... ker se pač ne spoznaš na te stvari 😄 deluje dobro in preverjeno

To je proper lpt tudi sicer ja.

Povezava do prispevka
Andro reče Dne, 20. 12. 2023 at 16:56:

 

tole?

 

 

Za koj kurac je ta Silica bag not pizda?  Mislim, ne štekam iz kje nej bi vlago ta silica bag pobirala, če je not v ekspanzivni posodi. Pa kaj so to neko toplo vodo odkrival s to posodo al kaj? Kretenizem čisti. 

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

Predvidevam da enako kot če ti crkne doma. Zrihtajo. Osebno nimam izkušenj z njimi, čeprav sem njihov član že več kot 10let, vendar so fotra že večkrat spasili (ker ima Renlolta - logično). Tudi iz bližine Trsta so ga že rešili, nikoli nobenega problema. Edino kar se spomnem je to, da je AMZS za razliko od zavarovalniških asistenc vezan nate kot osebo in ne na avto. Tko da če posodiš avto komu in njemu crkne imaš problem. Oz ne ti, ampak tisti ki ga vozi :D 

Povezava do prispevka

evo krajši update, kje sem v questu Najdi mini SUV z avtomatikom za babo, če ti je življenje drago

 

Toyota Yaris Cross sem že napisal, da je bila babi tako grda, da mi je pred prodajalcem pljunila v obraz in na glas komentirala "Ta je pa še grši kot tvoj kurac lol"

 

Jeep Avenger EV sva imela na testni in ji je bil ful všeč, ker je svinjsko vodljiv (ima ekstremno majhen radij obračanja, res je ko ena mala vrtavka), ji je lepe oblike, všeč ji je zelo majhen volan in da ima zaradi elektrike čisto solidne pospeške / ima vsaj malo iskrivosti. Je pa totalni deal breaker to, da je EV - sva ugotovila, da živiva čisto preveč na kmetih, da bi bil EV viable. Baterija gre dobesedno TAKOJ, ko zapoka klanec in nizka temperatura.

 

Peugeot 2008 sva imela tudi na testni in je ful mixed bag. Po eni strani je avto ekstremno pregleden, ful lepo vodljiv, ima super infotainment (taga avta ne moreš podrajsati pri parkiranju pa če se trudiš, jebomater da bi ga nažgani Ray Charles uspel brezhibno parkirat), pa ogromno vsega dobiš za relativno OK ceno, pač tko ultimate beginner car... ...po drugi strani je pa POPOLNOMA brez karakterja, pač ena počasna eurojank škatla ki te varno pripelje od točke A do B, in ful ima enih površnih napak, ki jih ženska kot direktorica oglaševalske agencije nikdar ne bo spregledala (recimo ko zapreš vrata, je šiv od vrat za kakih 5 mm neporavnan s šivom na armaturki - da grafični dizajner naredi tako napako, bi ga stlačili v gume in zažgali na Prešernovem trgu). Pač ITS BORING LOL.

 

DS 3 sva imela nazadnje na testni. Dejansko še najbolj sprejemljiv kandidat od vseh. Všeč ji je bila oblika in notranjost, ki deluje dosti premium, sploh sedeži so ji bili všeč, kako se udobno sedi v njih. Všeč ji je manjši volan, dobra odzivnost in pa predvsem iskrivost - za razliko od Peugeota 2008 tole dejansko deluje kot avto, ne kot kanta za smeti. Pa tudi to, da se v znamki vozi Emanuelle Macron, predsednik najbolj cool države na svetu Francije (po njenem) in top 3 najlepših moških (po njenem), je ogromen plus. Pa da je znamka malo bolj fancy, ampak še vedno ni nemec. Imam pa jaz ogromen beef s tem avtom in sicer, da mi izgleda ultimate slab deal kar se tiče, kaj dobiš za svoj keš. Res uno WTF, najbolj random brand z nikakvim sekundarnim trgom, avto tudi v resnici ni absolutno nič posebnega, a cena pa taka ko da kupuješ bemfla ffs. Pa meni res niso všeč karo vzorci v notranjosti, to bo ratalo zelo hitro zelo brezveze. Jaz ga absolutno ne bi kupil, ampak jaz sem pač polž sluzar in bom na koncu samo prikimal, plačal svoj delež in zvečer jokal v blazino.

 

Greva pa ta teden sprobat še Audi Q2 kot zadnjega kandidata. Ampak že vidim, da bo fail, ker je pač "Audi brand za neotesance, kmetavzarje in čefurje". Čeprav meni osebno je avto videti super, kolikor sem si ga ogledal po raznih reviewih, dejansko je zelo soliden deal, izgleda mi OK, od znotraj je luštkan, kar prostoren, baje se tudi vozi OK. No bomo videli.

 

 

Zdaj meni bi bila tudi jaka opcija, da se ji kupi neki rabljen mini SUV AT za nek manjši keš, tam za do 20K, rajši še manj. Pa potem čez kaki dve-tri leta kaj bolj orenk. To bi bilo ZELO NAJS u bistvu. Ampak to pa iskreno rajši ne upam niti pomisliti, kako me bo nategnil vsak prodajalec pri mojem odličnem poznavanju avtov in tehnike :( 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

moral sem pogooglat kaj je "pugi" ffs :D 

 

 

hawa meyta reče pred 46 minutami:

@Galko, ne da se mi iskat za nazaj, če si omenil, zakaj ne pride v poštev, ampak kaj pa tole recimo?

 

Meni je hud ko Satan. Sam bi bil ženski ziher prevelik. Nek manjši SUV z avtomatikom se išče, pač razred Peugeot 2008, Yaris Cross, VW T-Cross in podobni kurci. Sej so dal momci forumaš ful enih kul nasvetov, samo pač baba se rada zmišljuje in pač smo kjer smo. Oz hodimo vozit neka res random precenjena jajca tipa DS 3, fak no kok ratam živčen samo ko pomislim da bom moral dejansko kupit neki tako jadnega :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...