Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče pred 13 urami:

 

 

verjetno niso edini, ki so hvatal krivine, samo kle so jih precej hit dobil in to ni stock avto. prestavn razmerje je drug (ful hitrej se odvrti v šesto) in boost je višji. oz. vsaj to je drugač.

 

 

Hja no kot je bil "stock" Megane RS Trophy. Za boost je logično, za prestave je pa res ze malo hujši poseg, če je res. 

 

@drevored lepotica

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

kakorkoli obrneš je tistih nekaj deset sekund med meganom in civicom za povprečnega Jožeta enako absurdno kot to da se v gostilni za šankom kregata dva 70 letnika o tem koliko gramov ima nekdo lažjo cestno specijalko... Ogromna večina kupcev niti v sanjah ne potegne vsega kar taki avti ponudijo. in zaradi tega so izgubili svoj čar. hot hatchi so premočni in predobri vožnja na limitu je grozljiva, vsaj jaz tako dojemam ker so hitrosti v primeru napake ogromne. Mislim da je civic vsekakor boljši avto. Ampak realno kdo ga upa peljati do dile po kakšni lokalni cesti?  Itak če bi kupoval track day avto za tak denar verjetno dobiš že kakšno bolj resno stvar 🤣 Je pa noro kako sposobni so ti avti v primerjavi z supersportniki 20 let nazaj 😉

Povezava do prispevka

Ime hot hatch je danes izgubil pomen. To je bila prvotno močnejša verzija mestnega/poceni delavskega avtombila. Lahki agilni avtomobili ki niso potrebovali 300/400 konjev da ni bili zabavni.Danes je edini pravi hot hatch ostal samo še Fiesta ST za poceni 25tisočakov , polo gti je premehak,kitajskii i20n je dolgočasen,swift sport je hibrid odpade takoj---ostali clio rs, peugeot 206gti, citroen ds pa se že nekaj let izven proizvodnje.... Nov Civic Typer-R za 85tisočakov https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18341269&display=Honda Civic je prestižni/luksuzni superšportnik in ne hot hatch.

uredilo bitje StaraSablja
Povezava do prispevka
StaraSablja reče pred 16 urami:

Ime hot hatch je danes izgubil pomen. To je bila prvotno močnejša verzija mestnega/poceni delavskega avtombila. Lahki agilni avtomobili ki niso potrebovali 300/400 konjev da ni bili zabavni.Danes je edini pravi hot hatch ostal samo še Fiesta ST za poceni 25tisočakov , polo gti je premehak,kitajskii i20n je dolgočasen,swift sport je hibrid odpade takoj---ostali clio rs, peugeot 206gti, citroen ds pa se že nekaj let izven proizvodnje.... Nov Civic Typer-R za 85tisočakov https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18341269&display=Honda Civic je prestižni/luksuzni superšportnik in ne hot hatch.

 

fiesto so tko zaključl, zadnje dobave so junija tko da se niti ne da več naročit

 

polo je smeh, edino i20n še približn

Povezava do prispevka

Spomladansko zunanje čiščenje 😁 Čudovito vreme za take stvari, avto dobro opran z bilt hamber peno in šamponom, dekontaminacija zračne rje z Roton K2, sledilo je voskanje z bilt hamber voskom, mazanje vseh plastik in gum okoli vrat in oken, tako da te stvari ostanejo črne in mehke še dolgo, dobro sem tudi očistil vsa stekla in luči z gyeon Q2M, ter vse skupaj zaključil z keramičnim detajlerjem gyeon Q2M... Edina slaba stran voskov je da nase vlečejo prah, in ta avto ima difuzor, ki naredi zadnji konec avta umazan praktično takoj, in če na 2 pranja avto zaščitim z keramičnim detajlerjem potem se prah ne prijema gor toliko. Vosek pa nejako zdrži 3 do 4 mesece 😍

 

343190272_279199714431812_51662782503490

343434230_1949004238775074_5587751800727

343449483_786437109507501_46833126102040

343056656_600857095310430_64387761338194343147033_276353411397198_64766642374995343331337_1270861170200530_6428138205943

Povezava do prispevka

Js sem ga dva dni nazaj tud spomladansko spucal, s štrajfiksom pa vodo in pol sem pri tastu vzel še nek preparat za feltne in še feltne s krtačko zdrgnu. 20 minut po tem ko sem končal je pa začel padat dež. Pol ure lajfa k ga ne bom dobil nazaj. Je pa res da ga znotraj večkrat posesam pa mal pobrišem prah. Čista notranjost mi je pomembna. 

 

Sem pa zdej med prazniki sam popravil nek airmix motorček, ker mi je na eni strani samo toplo pihal. Pri avtoelektričarju so mi rekl od 600e naprej, ker je treba snet dol armaturko in zamenjat vse 4 motorčke al neki. No uglavnem po dveh urcah youtubea nisem rabu niti motorčka menjat, samo nek DIY manever z youtubea sem izvedu in dela kot urca. 

Povezava do prispevka

ja nekaj jih je kakor vem, fajn pobje :)  kva pa tujci delajo po AC to je pa faking noro, glupi štrom v kombinaciji z glupimi avstrijci...

tip je vozil 95 po prehitevalnem itak vozni pas fraj, se mu približam z 130, nič, tip pelje tisto blesavo VW kanto 95 dalje boli ga kurac

mu ablendam in potrobim in mi tipo pokaže fakiča haha, ni blo 5 min podoben primer brez fakiča in šel je cca 100... noro res 

Povezava do prispevka
doz reče Dne, 30. 4. 2023 at 6:42:

Spomladansko zunanje čiščenje 😁 Čudovito vreme za take stvari, avto dobro opran z bilt hamber peno in šamponom, dekontaminacija zračne rje z Roton K2, sledilo je voskanje z bilt hamber voskom, mazanje vseh plastik in gum okoli vrat in oken, tako da te stvari ostanejo črne in mehke še dolgo, dobro sem tudi očistil vsa stekla in luči z gyeon Q2M, ter vse skupaj zaključil z keramičnim detajlerjem gyeon Q2M... Edina slaba stran voskov je da nase vlečejo prah, in ta avto ima difuzor, ki naredi zadnji konec avta umazan praktično takoj, in če na 2 pranja avto zaščitim z keramičnim detajlerjem potem se prah ne prijema gor toliko. Vosek pa nejako zdrži 3 do 4 mesece 😍

 

Katerga Bilt Hamberja mas? Auto foam ali Touchless

 

Touchless naj bi bil med top p/p, tega sem narocu prejsnji teden. 

 

Mam zdej od Koch Chemie GSF, sam nima tistga umpfa, isto k Adam's Mega foam nima

 

Sampon Koch Chemie nano pa neki

Za kolesa in gume mam P&S Brake buster 

Za rjo Gyeon Iron

Za zuzke na havbi CarPro bug out

Za stekla Gyeon Glass 

Quick detailer P&S Bead maker

Za znotraj P&S Xpress interior cleaner

Za premaz gum in plastike CarPro perl

 

 

Sam hitr nanese 100€+ samo za nasteto;

copici, krpe, .... excluded :happy:

uredilo bitje Flaming_C
Povezava do prispevka

peno imam  auto foam, od zgoraj neštetega pa uporabljam of gyeon glass, ki je fantastičen... tako spucanih šip še nisem imel nikoli :)

ja čistila so draga ampak so za dolgo, naprimer tega od gyeon glass imam več kot 2 leti in čistim 3 avte... itak saj stekel ne čistiš vsak teden :P še na 1 mesec ne...

 

obvezno sporoči kako boš zadovoljen z peno, itak je čuden filing ker je taka tekoča, ampak povem ti tako dobro očisti da se včasih sprašujem kaj nej še delam z šamponom haha...

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...