Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Kako skrbite za dokumentacijo? Jaz imam rad vse tip top, in imam vse v fasciklu, račune za vsako malenkost,  servisov in vzdrževanja se držim vestno, poskusim vedno

popraviti vse malenkosti, razen menjave motornega olja 2x letno, ter olje menjalnika na cca 60k, ki je znan po tem da je občutljiv,  ostalo servisiram po planu. Na meganu sta mi crknile obe dnevne led luči kar je strošek 2600euro, ali 1300 eza aftermarket, glede na to da rade crkujejo

ne vem če bom sploh menjal, pač ko prižgem avto prižgem luči, kot včasih in se pač vozim z non stop prižganimi...

 

Običajno so kupci mojih avtov veseli, nikoli nisem nikomur ničesar zamolčal, in si želim da bi bilo več takšnih, nažalost ljudje tekmujejo kdo bo koga bolj nategnil.

Glede na to da sem 23 let imel samo japonce, niti ni bilo nekih večjih popravil, zato sem za renaulta kupil mapo z rožicami ker sem imel občutek da bo lastništvo francoza precej bolj 

turbolentna :)

 

v tem mesecu me čaka menjava motornega olja ter olje menjalnika, konec leta pa servis na 4 leta, ki vključuje, motorno olje, hladilno tekočino, zavorno olje, svečke, vse filtre, ter avto

bo rabil nove prednje diske in ploščice strošek cca 700e

 

 

 

330595258_901301624238500_50252466514835

329911195_2079848815551655_5111128688792

329892882_982053716320476_22840552606066

 

 

 

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
doz reče pred 2 minutama:

 

 

Ditto, enako. Vse račune v fasciklu, tako da je narejena kompletna sledljivost kdaj je bilo kaj delano. Ker vem v kakšnem položaju sem bil, ko sem kupoval rabljen avto, pa je izgledalo vse bp, edin računov pa dokazil ni bilo, da bi si sestavil celo sliko. Pa tud kar se tiče servisiranja in vzdrževanja sem dosleden kolkr se da. Rajš kupim kakšen rang nižji nov avto, kot nekaj višjega srednjega razreda, pol bi bil pa problem pri vzdrževanju.

 

Drugač pa eno drugo vprašanje - so kakšni indici kako kaže z EURO 7/VII standardom? ACEA pizdi na polno, ker so vsi kriteriji za ta standard potegnjeni iz riti in bomo sami sebe šutnl v koleno. Prvotni plan je bil, da se uveljavi do sredine leta 2025, ampak imo bodo morali zamaknit vsaj za tri leta, da se industrija prilagodi. Avti se bodo po tem še bolj podražil, napovedi so 7-10%.

Povezava do prispevka

Danes pregonil gume spredaj/zadaj od babnice avto. Gor so michelin crossclimate2, vozil sem jih v vseh pogojih, in če  ne živite ravno v hribih, so bomba. Ne vidim več razloga da bi kupovala letne/zimske te opravijo delo vrhunsko v vseh pogojih. Najbolj me je skrbelo v snegu pa ni panike, skoraj primerljivo z mojimi Nexen winguardsport2... 

 

 

Povezava do prispevka

@doz kot vem, ni fora v "celoletnih" gumah v tem, da bi imele kaj slabši oprijem v snegu. Te gume imajo poleti višjo obrabo kot letne, poleti imajo daljšo zavorno pot in slabši oprijem od letnih, pozimi pa daljšo zavorno pot od zimskih.

 

Govorim seveda o neki primerljivi kakovosti gum.

 

So dober kompromis, vsekakor pa ni zdej, da so boljše od namenskih letnih oz. namenskih zimskih. 

 

Jaz jih recimo ne bi nikdar imel. Imam en komplet letnih in en komplet zimskih, vsake na svojih platiščih, in jih pač premenjam, ko je čas. Zakaj bi imel raje celoletne ne vem, ne najdem niti enega razloga (razen, da mi ni treba menjavati koles, ampak razen tega so sami minusi).

 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

@doz kot vem, ni fora v "celoletnih" gumah v tem, da bi imele kaj slabši oprijem v snegu. Te gume imajo poleti višjo obrabo kot letne, poleti imajo daljšo zavorno pot in slabši oprijem od letnih, pozimi pa daljšo zavorno pot od zimskih.

 

Govorim seveda o neki primerljivi kakovosti gum.

 

So dober kompromis, vsekakor pa ni zdej, da so boljše od namenskih letnih oz. namenskih zimskih. 

 

Jaz jih recimo ne bi nikdar imel. Imam en komplet letnih in en komplet zimskih, vsake na svojih platiščih, in jih pač premenjam, ko je čas. Zakaj bi imel raje celoletne ne vem, ne najdem niti enega razloga (razen, da mi ni treba menjavati koles, ampak razen tega so sami minusi).

 

seveda saj se strinjam, zato sem ji uzel najboljše kar trenutno obstaja, michelin crossclimate2. v ameriki imajo 60.000milj garancije... bomba zame to sicer ni problem ker imam vedno 2 seta gum na različnih platiščih in me menjava ne stane nič, ampak za nekoga, ki mora 2x letno voziti k vilkanizerju to znese gladkih 100e na leto in v 4 letih je to 1 set gum,....

 

 

Povezava do prispevka

Tekom zime je vosek šel v maloro, treba na novo namazati, sem si danes uzel čas da bom ogret prišel v službo :)

Avto spucan potem našprican z razmaščevalcem da se odstrani še stari vosek in drugo sranje, potem pa še

iron remover po celem avtu... Zagotovo bi ga moral urediti še z glino, ali še bolje spolirati, ampak polirati me je strah in se res ne bi

rad učil na meganu... Kakor sem prebral je predpriprava površine za voskanje kritična, tako da prej ali slej bom moral avto spolirati

ali ga peljati nekomu da bo to naredil namesto mene, ampak profiji za to računajo 400e ali več, pa se mi zdi veliko, verjetno mi tudi zaradi

tega vosek zdrži samo cca 2.5 do 3 mesece, nekako bi moral 4-6. Ampak ok to je že komlpiciranje. Super je če ima avto neko zaščito ga je full

lažje očistiti, ko je umazan. Tega na keramiko ne bom vozil to je takoj 1000e in ker imam dovolj časa ga bom pač povoskal na vsake 3 mesece ;) 

Ko sem nanašal vosek v prvo, je bilo precej zajebano, kasneje sem ugotovil da sem ga nanašal predebelo in je potem težko ga zbrisati, kot tudi

po forumih sem našel da morata biti penasti aplikator in cunja za brisanje malce vlažna, predvsem pa izjemno tanek nanos...

Ta vosek stane 22e, zraven je tudi krpa in aplikator, in ga je zadosti za sigurno 15x ali še več, kar znese dober euro za 1x kar je res dobra cena.

 

 

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 14. 2. 2023 at 14:16:

a pa klikas hitro al ze k prides na stranico si gotof?

 

mogoce si delis dinamicen ip s kom ki skrejpa podatke

 

mozno pa je da prehitro klikas in majo shitty bot detection

 

Ma ne klikam tako hitro. Semm probal tudi zelo počasi pa me isto blokira.

 

Kako pa to ugotoviš da si delim dinamični IP?

Povezava do prispevka

Evo nabavil peno za  predpranje od bilt&hamberja, sprobam ko bo vreme da vidimo kako se obnese, zanima me tudi kako deluje quick detajler...

od chemical guys citrus šampon mi sploh ni všeč, saj čisti dobro ampak je ko je mraz izjemno gost in ga je težko vmešati v vodo.

Tako da sem sedaj uzel Bilt hamber autowash šampon resda stane 23 euro za 0.6litra ampak se meša 1:2000 tako da bo za cca 70 pranj kar je za eno leto gladko za 2 avta

 tedensko čistim svojega megana in od bejbe aurisa, od matke in bejbine prijateljice pa 2-3x letno naredim (amatersko) generalko, ker to pač rad počnem 

rad sprobam kakšne nove stvari ker je moja filozofija da z ustreznim orodjem in čistili avto dobro operem hitro in kvalitetno, seveda z čimmanj napora :)

 

332580324_436493025310085_70086546172037

 

332732831_1257372374858996_5805645558866

 

332683701_8805847949457147_3193887386796

uredilo bitje doz
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Seveda mi ni dalo miru pa sem šel sprobati peno in šampon.. čeprav vem da bo v četrtek dež :)

se pravi Pena 5l stane 27e, dal sem jo 1dcl v 1l veliko posodo penilca, kar imam za 2 pranja, to pomeni 50 posod x2, kar znese najmanj 100pranj in to je potem 27centov na pranje

šampon stane 23e meša se 1:2000 kar je cca 3/4 zamaška na 10l vode, to bo za cca 120 pranj, okoli 20centov na pranje

 

že nekaj časa opazujem teste teh produktov in sem približno vedel kaj pričakovati, v glavnem pena je precej tekoča in ni penasta, ni taka kot smo je navajeni, ni gosta in penasta

kot ostale, ampak sem nanesel tako kot piše, in počakal cca 5 min, ko sem spral je bil avto tako čist da nisem mogel verjeti... noro vse kar sem uporabljal do sedaj se skrije.

 

podobno se obnaša tudi šampon, skoraj nič se ne peni in je filing res čuden kot bi umival z vodo :)  ampak se ga čuti kako deluje kot lubrikant, precej na hitro sem bil  naokoli glede na to

da je že pena odstranila skoraj vse, in avto je bil res čist. 

 

za konec sem potem nanesel še Ceramic detailer od Gyeona da vidim kaj se bo zgodilo, moti me naprimer avto je povoskan z bilt hamber voskom, ki je naravnost čudovit, ampak od vseh plusov

kot so da se avto sveti noro, umazanija se ne prime in je preprosto oprati, zelo obija vodo, ima pa slabo stran da se prah prijema na avto. zato sem nanesel quick detailer da vidim kako se bo to obneslo :)

 

nisem expert daleč od tega, se pa poskušam naučiti o teh kemikalijah ne zato da bi bil pameten ampak edini motiv mi je da avto čimlažje, čimhitreje, učinkovito in dobro operem. ter seveda za recimo 70centov do 1eura na pranje čistil + kar znese strošek vode se mi to zdi res ugodno.

zaenkrat so Bilt&Hamber daleč najboljša čistila kar sem uporabil, to vem že po enem pranju. res noro kaj dela ta pena...

Povezava do prispevka
Randy reče pred 13 urami:

kje mi lahko popravijo sprednje vetrobransko steklo, mi je kamenček razfukal šajbo, oz. kje ste vi to rihtali, če ste meli podobne težave ...

Cca 1x1 al 1.5x1.5 se pozna na šajbi. 

Carglass računa 99eur. 

A mam kake druge alternative v okolici ljubljane?

 

image.png.3e25ecdcff5674026555043b50a0737a.png

 

 

Screenshot_20230222_105245_com.android.chrome_edit_230269156704966.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
doz reče pred 8 minutami:

 

 

Screenshot_20230222_105245_com.android.chrome_edit_230269156704966.jpg

 

super, hvala. 

sem poklical, prijazni gospod je reku da se da zrihtat. 

Računajo 80eur.

Je pa zraven še povedal, da je priporočljivo, da je naprava s katero popravljajo šipo vsaj 2 uri na steklu. Pri tem je še opozoru na te carglass in podobna oglaševanja "narejeno v 30min" - bullshit - ker to menda ni ok, oz je zelo verjetno narejeno šalabajzersko.

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Randy reče pred 17 urami:

kje mi lahko popravijo sprednje vetrobransko steklo, mi je kamenček razfukal šajbo, oz. kje ste vi to rihtali, če ste meli podobne težave ...

Cca 1x1 al 1.5x1.5 se pozna na šajbi. 

Carglass računa 99eur. 

A mam kake druge alternative v okolici ljubljane?

 

image.png.3e25ecdcff5674026555043b50a0737a.png

 

tako podobno sm jst sam zalil s kitom iz mimovrste za 10e

 

je blo 95% boljše

 

tok da prideš čez tehničnega, drug let pa zavaruj stekla pa počak da razbije lp

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 3 urami:

Carglass veliko ljudi odsvetuje, sam pa nimam nobenih izkupenj z njimi

Oče je šel na Carglass in so mu podobno razpoko samo zapolnili z njihovo tekočino. Po enem tednu je padlo ven... tok o tem.

Sam imam na Touranu že par konkretnih. Zavarovano je že, zdaj pa samo čakam da uveljavljam... in bo rešeno.

Povezava do prispevka
Randy reče pred 21 urami:

kje mi lahko popravijo sprednje vetrobransko steklo, mi je kamenček razfukal šajbo, oz. kje ste vi to rihtali, če ste meli podobne težave ...

Cca 1x1 al 1.5x1.5 se pozna na šajbi. 

Carglass računa 99eur. 

A mam kake druge alternative v okolici ljubljane?

 

image.png.3e25ecdcff5674026555043b50a0737a.png

 

Alfa 159 right :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...