Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

še ena reč potem pa dost spama :)

tale stran Petrolicius ima nekaj najboljših zgodb kar sem slišal v celem lajfu.

kot sem že večkrat napisal me pri avtih zelo privlačijo zgodbe ljudi, povezanih s plehom...

če se kateremu da tole poslušati, zakon,  tip si je uresničil sanje, totalna legenda

 

 

 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 uro:

Meni tudi ni jasno kako je lahko Yaris finančni samomor :lol:

Več stvari, 100 oktanc, 10l poraba normalne vožnje, visoko zavarovanje, pa itak vsi tisti deli ki so unikatni za ta avto so cene astronomske. Res da je toyota naj bi delalo ampak na dolgi rok se vse pokvari, avto pač ni primeren za dailiya. Ko se izteče 10letna toyota garancija, bo tem  avtom cena strmoglavila. Boš lahko kupil za 10k 🤣

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

 

Evo pa smo spet tam :D

Spet smo pri napakah, kot prvo nisem bežal, kot drugo sem šel nenamerno kontra v krožnega, posledica napačne odločitve. Reševanje zoprne situacije ni enako kot namenoma... 

Povezava do prispevka
doz reče pred 15 minutami:

Več stvari, 100 oktanc, 10l poraba normalne vožnje, visoko zavarovanje, pa itak vsi tisti deli ki so unikatni za ta avto so cene astronomske. Res da je toyota naj bi delalo ampak na dolgi rok se vse pokvari, avto pač ni primeren za dailiya. Ko se izteče 10letna toyota garancija, bo tem  avtom cena strmoglavila. Boš lahko kupil za 10k 🤣

A 95 ne požre? Damn. Pol pa je kr drago ja haha. Sicer če je 10let garancije me ne bi skrbelo osebno. Še moja Fabia ima že 12let, pa še kr lepo gre, do zdej sem 2 senzorja menjal, eno tesnilo, diske in ploščice, skratka precej standardno vzdrževanje. Pa ima že čez 200k km, tko da me ne bi skrbelo da bi imel kakšne probleme s Toyoto :D Sem pa malo presenečen nad normalno porabo 10l, glede na to da še Golf GTI nima take porabe, pa je precej večji in težji avto

 

Kolko pa stane sploh nov Yaris GR?

doz reče pred 11 minutami:

Spet smo pri napakah, kot prvo nisem bežal, kot drugo sem šel nenamerno kontra v krožnega, posledica napačne odločitve. Reševanje zoprne situacije ni enako kot namenoma... 

Kako ti je pa to uspelo :D

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 55 minutami:

A 95 ne požre? Damn. Pol pa je kr drago ja haha. Sicer če je 10let garancije me ne bi skrbelo osebno. Še moja Fabia ima že 12let, pa še kr lepo gre, do zdej sem 2 senzorja menjal, eno tesnilo, diske in ploščice, skratka precej standardno vzdrževanje. Pa ima že čez 200k km, tko da me ne bi skrbelo da bi imel kakšne probleme s Toyoto :D Sem pa malo presenečen nad normalno porabo 10l, glede na to da še Golf GTI nima take porabe, pa je precej večji in težji avto

 

Kolko pa stane sploh nov Yaris GR?

Kako ti je pa to uspelo :D

Ej simpl, neoznacena provida na riti in težka noga. 

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
Adriano reče Dne, 22. 2. 2023 at 19:08:

 

Alfa 159 right :)

 

159 sem zamenjal za Brero par mescev nazaj. 

Drgač pa update glede šipe:

torej kot ste vidli na sliki, je kamenček naredil luknjo. So rekli da mi lahko to zalijejo, za cca 80e. 
Sem reku super. No naslednji dan sem šel služebeno za 3 dni na mađarsko, zato sem avto pustil na parkingu pred šihtom, da se nebi šipa zaradi upora na cesti še bolj poškodovala. 
V glavnem. Pridem nazaj z mađarske, se vsedem v avto in vidim, da je šipa levo in desno od luknje lepo cracknila 15cm v vsako stran. Great. rage.gif

Seveda je za to pripomogel dež in potem posledično nizke temperature. 

ok. Grem v ponedeljek na lov za novo šipo. Carglass pravi da mi jo zamenjajo za 600e. Na bartogu mi lahko samo šipo dobijo za 290+ddv (brez menjave). Pokličem še par folka, in vsi bi hoteli za celotno storitev cca 500e ali več. 

no, potem pa dobim ven tega modela: avtostekla .net

 

Zelo prijazen možakar mi razloži, da mi dobi šipo za 200e+ ddv in da z delom pride vse skup cca 300e. 
Evo, danes (torej 2 dni po tem ko sem ga klical) je šipa zamenjana, računal točno 300e. Bil ful prijazen, in še garancijo mi je dal na delo. 

tl;dr 
Razpoka od kamenčka je šla ponoči zaradi dežja čez polovico šipe. Carglass je želel 600e, ostali pa min 500. Nakar mi je v 2h dneh možakar iz avtostekla .net vse skup naredil za 300e z računom in garancijo. Bil je ful prijazen in ustrežljiv. Good service.


 

Povezava do prispevka

ker vem da se veliki večini ne da jebat z voskom, je tole idealna rešitev: našpricaš na spucan moker avto razmažeš z mikrofibro in spereš dol z wapom. resno ni 5min dela, narediš na vsake 3 mesece in je resna razlika :) taka flaška je za 10-15x se pravi za več let....

 

tukaj je en review, sem ga uporabljal nekaj časa in res simpl...

i.jpg

 

 

Povezava do prispevka

Ne vem koliko ste kaj stari jaz bom kmalu 42, očitno v letih ko začne delati nostalgija :) spomin na čas v preteklosti, kjer so se stvari zdele predvsem manj stresne in zakomplicirane

ali je to res nisem siguren kajti spomin je zanimiva reč. No hotel sem povedati kot 20 letnik je bilo največ kar sem si lahko privoščil Swift GTi, to je bilo leta mislim da 2004, avto pa je bil letnik 1994...

takrat itak sem samo fantaziral o kakšnem civicu VTI, CRXu in takih... no GTI ja sem imel cca 2.5 let in je postal malce rjav in sem bil pred odločitvijo totalna obnova, ali nakup novega avto.

Pri odločitvi mi je "pomagala" mtka, od nje sodelavec je isto imel GTija in je večkrat zletel s ceste in itak jo je bilo strah, sam pa sem se odločil za moj nov prvi avto samo zato ker je bil GTi v primeru nesreče

totalno sranje, takrat sem potem kupil 2007 letnik swifta sport, ki sem ga imel 11 let. In če pogledam za nazaj je bil v bistu popoln avto, zakaj? kot prvo lahek 1080kg, kot drugo vedno si točno vedel kaj se dogaja z avto tako da ni nikoli presenečal, in predvsem ni bil prehiter, in si ga dejansko lahko peljal na 100%. Za razliko od yariske in megana jaz teh avtov po ovinkih nikoli ne bi mogel izkoristiti do konca ker so brzine take da namesto užita pride strah. Mislim da sem takrat ko sem prodal swifta sport naredil napako ker se nisem odločil za novega swifta sport tega z 1.4turbo motorjem in 980 kilami, ko gledam razne filmčke je z pravimi gumami in podvozjem prava raketka.

 

no bistvo je tole: spodaj sem dal link od introja Honde integre type-r, v bistu res dobra prispodoba kar sem tudi sam čutil ko sem se vozil naokoli z yarisko, spomin na stare dni in GTija... ampak kot smo videli preveč čustev za volanom ni dobro hehehe

skratka reeeees hud intro za nas, ki smo že v letih ;)

17173_107776265899182_1303219_n.jpg?_nc_

17173_107776272565848_1038510_n.jpg?_nc_

334314458_730049025518589_17924558803935

334241036_701431145107548_77432018291647

334539898_224938106566683_39830198605931

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...