Skoči na vsebino

Trenutno igram [11/2023]


Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče pred 20 minutami:

No sej vem da je joke sam jaz sem kar nekaj iger sprobal in pobrisal po desetih minutah, recimo tisti 2d doom par strani nazaj, Tunic pa me je prav posrkal vase, neki so naredili prav.

 

Edino je time consuming, če hočeš vse skrivnosti poštekat. Ne maram te filozofije, da greš nekam in vidiš da se boš mogu še vrnit sem, ker ti manjka zdej neki, da dosežeš vse predele. Al si moram delat zapiske kje sem kaj vidu al pa vse znova prečesat. Poglejmo recimo reveža Gogyja. Dobil je grapling hook in hodi še enkrat po vseh deželah v lovu za skrinjami, po naslednjem bossu bo dobil nov gadget in bo mogu it še enkrat.

Tako napako sem počel včasih. Zdaj pri teh metroidvania igrah, kjer dobivaš nove moči, da prideš do prej zaprtih predelov, samo šopam dalje in iščem omenjene powerje. Backtracking zna res najedati. Ampak tukaj ni tako hudo, ker je bojevanje in premikanje ful zabavno imo.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 24 minutami:

No sej vem da je joke sam jaz sem kar nekaj iger sprobal in pobrisal po desetih minutah, recimo tisti 2d doom par strani nazaj, Tunic pa me je prav posrkal vase, neki so naredili prav.

 

Edino je time consuming, če hočeš vse skrivnosti poštekat. Ne maram te filozofije, da greš nekam in vidiš da se boš mogu še vrnit sem, ker ti manjka zdej neki, da dosežeš vse predele. Al si moram delat zapiske kje sem kaj vidu al pa vse znova prečesat. Poglejmo recimo reveža Gogyja. Dobil je grapling hook in hodi še enkrat po vseh deželah v lovu za skrinjami, po naslednjem bossu bo dobil nov gadget in bo mogu it še enkrat.

Ja, to je sicer tudi meni največji minus in ponavadi obolim, ko to vidim, ampak, ok, še dokaj svež v špil pa niso neke ogromne mape in hajdi, bomo pobrskal. Mogoče me že po naslednjem bossu mine ta walk back push. :)

 

ke_kit reče pred 5 minutami:

Isto že kako leto govorim, da mi zadeva deluje carsko in samo čakam na pravi trenutek, da se je lotim.

 

Enako - kot rečeno, špil sem imel na wishlisti več kot leto dni.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 26 minutami:

Tako napako sem počel včasih. Zdaj pri teh metroidvania igrah, kjer dobivaš nove moči, da prideš do prej zaprtih predelov, samo šopam dalje in iščem omenjene powerje. Backtracking zna res najedati. Ampak tukaj ni tako hudo, ker je bojevanje in premikanje ful zabavno imo.

Meni je pa ideja, da si zapisuješ na list papirja kaj je kje zelo early 90s in je fajn, ko si nagrajen s tem ker si bil pozoren in si nekaj zapisal. Tanovih Zeld brez tega jaz ne morem igrat.

 

Pa k sm že lih v tej temi, igram Callisto Protocol pa Weird West. Callisto mi gre na kurac, da ti tudi manual sejve shranjuje na točko, kjer je bil checkpoint, kjer je že tako ali tako autosave. Ne gre se mi za to, da bi save scummal, samo če igram in me nekaj prekine - magar je čas, da grem fuzbal igrat - zakaj bi rabil potem spet istih 5 minut igrat če sem shranil manual :D 

 

Weird West pa na plejki ne morm igrat kot stick shooter, preprosto ne gre mi. Tisti drugi način streljanja ga na kontrolerju veliko bolj sede. Carski špil, sploh ne vem če obstaja kaj podobnega, neki mix rpgja, roguelite in shooterja.

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 26 minutami:

Jaz si zapisujem na papir samo še pri oldskul frpjih in managerju. V modernih igrah, ko pridem do vrat za katere nimam ključa ali abilitija, opalim fotko s telefonom in gor nakracam če je kaj treba. 

No ja sej pr men je papir tablca od moje, če bi fotkal bi vse te slike zgubil :D

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 minuto:

No ja sej pr men je papir tablca od moje, če bi fotkal bi vse te slike zgubil :D

Fuknem v en skupni Note. Pa če si slučajno kaj skiciram ali zapišem, to skeniram, in tudi not. 
 

Moji zapiski na faksu so bili kot Tunic manual.

Zapiski pri igrah kot iz Manhattan projecta.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 5 minutami:

Kako pa je tunic v primerjavi z zeldo (nisem igral nobene)? 

Tunic je zelda lite. :D

Malo težko je primerjati, ker imata igri precej drugačne vajbe. Zelde so bolj straightforward, med tem ko Tunic fura res neke alter uganke. Ta manual, ki ga sestavljaš pri Tunicu precej spremeni vse skupaj. Gre pa za mehansko isti žanr, kjer dobivaš skille, ki ti pomagajo progressati dalje skozi svet.

Btw, to primerjam z Zelda: A Link to the Past. Ostalih 2D Zeld nisem igral.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Buzzkill reče Pravkar:

@Vučko3

  Skrij vsebine

Tudi operacija, 2 leti kome, odstranjeni vsi implanti. Nazaj v NC me nihče ne pozna, konc zgodbe o legendi, another regular Joe. Ni Johnnya, ni jebačkih combat skillsov. V postane NPC, meni so pa bolj všeč regular konci, ta je tak bittersweet. 

 

Ja sej, sem glih isti obcutek imel. Malo bedno, ampak me je vseeno presenetilo. Je tudi res, da sem že mel 80ur v igri, drugič. Bo dovolj :D

 

Keanu se mi zdi dosti boljši v dlcju, kot igralec, še posebej tisti pogovor proti koncu. Res so dobro porihtal tole.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 9 urami:

Drugače ti bo po moje skoraj neigralno, če si ravno šopal Tunic. :D

 

Ne vem no, ena najboljših 2d avantur vseh časov (priznam da format za igranje ni pravi), drugo pa res random indy sranje, ki je dobilo sloves samo zaradi par influencerjev foruma mn3njalnik, sicer pa flopnilo čisto povsod drugje.  

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

Ne vem no, ena najboljših 2d avantur vseh časov (priznam da format za igranje ni pravi), drugo pa res random indy sranje, ki je dobilo sloves samo zaradi par influencerjev foruma mn3njalnik, sicer pa flopnilo čisto povsod drugje.  

Ne govori na pamet, tko kot si govoril na pamet, da je switch slab dokler ga nisi kupil, da so LED zasloni smeti, dokler ga nisi kupil, da si Švarcenegger dokler nisi postal plešast itd.

 

ALTTP je napram tunicu zastarela, če primerjamo gameplay in izgled, to je vse kar sem s tistim želel reči. Še vedno gre za eno najboljših 2d avantur ever.

Zdaj pa spizdi trolat študente na fakulteto. Tukaj smo preveč pametni, da bi nasedali tvojim glupostim.

Povezava do prispevka

Evo preigral Callisto Protocol, jesus christ kako so vsako potencialno stvar zajebali :D ajde razen zgodba je predvidljiva od prve minute, ampak v takih špilih itak manj zgodbe, boljše je. Tko res špil, ki so ga verjetno eno leto prehitro izdali in je kup mehanik neverjetno basic. 

Kljub temu, da je zastonj na PS+, ne vem če priporočam igranje. Dejansko bolš it še enkrat Dead Space igrat kot pa tole.

 

Ful je na tirnicah zadeva, pomoje manj k bi blo na tirnicah, bolj bi bilo zanimivo. Tudi dokaj zaprt, linearen Resident Evil 8 je vseeno veliko bolj odprt za raziskovanje. Da naredijo drugi del z boljšim fighting systemom in ga spremenijo v "prosto se šetam po postaji a la Dark Souls", evo to bi pa znal bit carsko. 

Zdej pa nazaj v Weird West, preden se končno vrnem v Zelda:Totk :D I guess nočem BG3 pa Zelde preveč skupaj igrati, ker sta oba špila dolga za popizdit

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...