Skoči na vsebino

Trenutno igram [11/2023]


Priporočeni prispevki

Meni sta tako A Link to the Past kot Tunic dobri igrici, tako da je to prerekanje kar malo hecno. Saj ni, da samo ena igra lahko dobi status "dobre igre", druga pa mora bit obvezno trash. Komot obe soobstajata, sploh ker je Tunic tako ali tako poklon starim Zeldam. A Link to the Past se še danes igra odlično, edino par quality of life stvari manjka, ki so jih dodale kasnejše igre — preveč je odpiranja menijev za menjevanje predmetov, naprimer. Isto kot Ke_kit piše za Tunic, imaš tudi pri ALTTP takoj filing, da gre za mojstrovino. Tisti uvod, ko se zbudiš sredi noči in potem po deževni okolici najdeš backdoor vhod v grad Hyrule, je po vzdušju na vrhuncu, igra pa ima še kaj nekaj takih momentov. Meni je bil tudi Link's Awakening na GB zelo fajn, edino rimejk mi ni tako sedel. Se mi zdi, da preprosto ni imel vajba originala. Dobro, grafični stil je hit and miss, isto rimejkana glasba. Zdaj oboje je seveda bolj moderno, je pa debata, če je tudi boljše. Meni je oriđiđi Link's Awakening zelo všeč, ker res dobro poustvari depresivno dreamlike okolje, dočim remake je bolj samo dreamlike in low na depresiji, kar mi je manj všeč. Meni je tudi combat v rimejku manj všeč, ker ima res čuden hitbox, pač Linkov meč je velik dobesedno toliko kot Fegetov kurac, skratka praktično neviden, medtem ko v originalu je pa bil meč dolg skoraj toliko pikslov kot večina sovražnikov, zato je bilo pretepanje bolj efektivno. Pol so naredili zelo čuden nerf, da je Link počasnejši, sovražniki pa so ostali enako hitri, tako da je v bistvu nek čudaški difficulty nerf, ki se mi je zdel nepotreben. Plus jebemti no, da mi na rimejku GAME BOY igrice padajo frejmi in da ni stabilnih 60, to je pa celo za Switcha next level :D 

 

Tako da:

A Link to the Past — legendarna in odlična igra za vse čase

Tunic — odlična indij gračka

Link's Awakening Remake — v redu igra, ampak slabša od Tunica

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 5 minutami:

Link's Awakening Remake — v redu igra, ampak slabša od Tunica

Tole. Nikoli prej je nisem igral in remake Awakeninga me je totalno razočaral.

Še najbolj zanimiva plat mi je bil poskus tilt-shift objektiva, kjer vse deluje kakor miniatura.

Se pa seveda 100% strinjam, da je ALTTP masterpiece v vseh pogledih. Še enkrat bi rad poudaril, da je tisti "negativen" komentar letel zgolj na to, da vse skupaj deluje precej dated (nizka resolucija, bolj leseno premikanje, etc.). Zate je to najbrž še dodaten plus, ampak saj veš, da si izjema v tem primeru. :D

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Tunic je moderen indie izdelek, ki je meni osebno easy 90.

 

Uživantski in tight gameplay - check.

 

Zahteven combat in soulslike stamina ter bonfires - check.

 

Veliko skrivnosti in raziskovanja - check.

 

Prav jebački koncept z manualom in meta odkrivanjem tako kontrol kot gameplay in map hintov.

 

Super luštna prezentacija, grafika in zvok sta 1A. 
 

Having said that, ne rabim Tunic 2, tko kot nisem rabil več 2d Zeld. 

 

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 6 urami:

@ke_kit probaj Oracle of Seasons. Ni lih Majora's Mask al pa A Link To The Past, je pa ZELO Zelda. Eh, ne znam pojasnit brez da karkoli spoilam. Je fix ena boljših 2D Zeld

Daj pojasni in vrži v spoiler. Me zanima. Sem igral namreč tudi Oracle (sem imel obdobje v lajfu, ko sem probal vse Zeldače prešpilat), pa mi ni bila nič posebnega, pač dosti nepretresljivo nadaljevanje Link's Awakening, 6-7/10 pa roka :D 

Povezava do prispevka

Jaz nisem igral nobene oldschool zelde, ne v 90ih ne zdaj, tko da ne morem primerjat. Ampak si predstavljam, da niso bili slabi špili lol, glede na to da so posredno al pa direktno vplival na polovico gaming industrije :D

 

Lahko primerjam edino Tunic in Deaths Door, kjer mi je pa tako kot ostalim Tunic za en razred boljši špil. Preprosto mi ima vse boljš narejeno - bolje dizajniran svet, bolj zanimiv gameplay loop, ful je bolj engaging, fora s skrolli jezikom in manualom je top, boljši exploration, boljši art, pač meni je čist v vsem boljši špil.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Se strinjam. Če bi Death's Door in Tunic naredil isti studio, bi rekel, da je DD nekak test poligon za Tunic. Tako, v izi razloženo.

 

EDIT: poleg tega, se strinjam s Hernierejem - Link's Awakening remake sem ravno pred kratkim odigral, pa mi je Tunic jači. Mističnost navodil in sam combat ga postavita pri meni višje na lestvici.

uredilo bitje Gogy
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

@Vse_je_najslabseSem prebral, da imaš trenutno čas za geekanje. A si že igral Hollow Knight? Če ne, ji dej šanso. Meni je najboljša metroidvania. 10/10 material.

Če ti žanr ne sede, pusti, ker je zafukana ko svinja (tam je vsak novi boss encounter neki takega, kar ti opisuješ glede zadnjega bossa pri Tunic).

 

Pa thx za pro tip, da naj grem v fast travel world. Zdaj sem v ghost form in sem se spet izgubil. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 minutami:

Jaz nisem igral nobene oldschool zelde, ne v 90ih ne zdaj, tko da ne morem primerjat. Ampak si predstavljam, da niso bili slabi špili lol, glede na to da so posredno al pa direktno vplival na polovico gaming industrije :D

Praktično vse Zelde do zdaj so bile mojstrovine TBH 

 

The Legend of Zelda — meni je original noro dober, prvič sem ga preigral na java telefonu, motorola v3 jay represent, nek homemade port, pa mi je že takrat bil awesome 
The Adventure of Link — folk ga ne mara, ampak meni vseeno zelo dobra igra, nisem obrnil tho, ker je pretežko za blind igranje dandanes

A Link to the Past — mojstrovina
Link's Awakening — prva prenosna verzija, odlično vzdušje
Ocarina of Time — itak že pregovorno ena najboljših iger vseh časov
Majora's Mask — ena najboljših iger vseh časov, samo s še boljšo zgodbo in vzdušjem :D 
Oracle of Seasons and Oracle of Ages — prvi malce povprečni Zeldi za moj okus
Four Swords — nisem špilal
The Wind Waker — uh, res top filing pustolovščine, obožujem to igrico 
Four Swords Adventures — nisem špilal
The Minish Cap — mi je bila precej dolgočasna, igral na emulatorju in prišel nekje do polovice, ko sem dropal 
Twilight Princess — neke vrste Ocarina of Time 2, dobra igra, samo nisem bil navdušen in retrospektivno mi je povečini šla iz spomina
Phantom Hourglass — podpovprečno, prišel nekje do polovice, pol pa mi je postalo preslabo za igrat naprej
Spirit Tracks — povprečno, sem prišel do konca, ampak vseeno zelo povprečno
Skyward Sword — tudi precej povprečen del, čeprav zdaj retrospektivno imam lepe spomine
A Link Between Worlds — ta mi je bila ob izidu všeč, ampak retrospektivno pa za razliko od zgornje nimam tako lepih spominov, zelo povprečno nadaljevanje A Link to the Past
Tri Force Heroes — sem dropal po ene dveh urah, teške smeti
Breath of the Wild — mojstrovina 
Tears of the Kingdom — nadaljevanje zgornje mojstrovine

 

No v bistvu sem zdaj ugotovil, da je kar nekaj povprečnih gor, ampak pretežno serija ohranja kvaliteto 

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 minutami:

@Vse_je_najslabseSem prebral, da imaš trenutno čas za geekanje. A si že igral Hollow Knight? Če ne, ji dej šanso. Meni je najboljša metroidvania. 10/10 material.

Če ti žanr ne sede, pusti, ker je zafukana ko svinja.

Hollow Knight je res top, ampak je skoraj must špilat na joypad, kle pa tipkovnica res pogrne 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Spoiler

To sta bla dva špila, ki jih je najboljše igrati enega za drugim, zato ker lahko iz enega špila preseneš save. Seasons mi je bil lušten s spreminjanjem letnih časov in zabavnim bojem. Ke_kitu priporočam Oracle of Seasons, ker je kratek, to the point (in ne lih kompleksen) Zelda špil. Meni osebno razen A Link to the Past ljubšega 2D Zelda špila ni, je pa res da zdej v glavi nimam zares kak je bil Link's Awakening, magar ko kupim SD grem prešpilat še enkrat.
 

Oracle of Seasons + Oracle of Ages mini spoilers

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

@Vse_je_najslabseSem prebral, da imaš trenutno čas za geekanje. A si že igral Hollow Knight? Če ne, ji dej šanso. Meni je najboljša metroidvania. 10/10 material.

Če ti žanr ne sede, pusti, ker je zafukana ko svinja (tam je vsak novi boss encounter neki takega, kar ti opisuješ glede zadnjega bossa pri Tunic).

 

Pa thx za pro tip, da naj grem v fast travel world. Zdaj sem v ghost form in sem se spet izgubil. :D

Ja, "imam čas", ki bi ga mogu drugače porabit. Zdej sem imel malo hard udarce v lajfu in sem rabu eskapizem, ampak se moram prijet v roke, tko da bom bolj na easy začel igrat Disco elysium (embrace the driska), hvala za skrb drugače :D Ma hollowčka sem probal, pa mi je bil malo antipatičen, ne bi pa niti igral težkih igric, ki pol se samo še slabše počutim da sem nespo in nivoji frustracije se višajo.

 

V glavnem moraš it v swamp, ki je dostopen samo v ghost form.

 

 

  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 21 minutami:

Ja ko dobiš dash je cheat mode on. Pomembmo je, da ko dobiš nazaj powerse poštekaš kako it nazah v normal mode, da rešuješ skrivnosti preden razbiješ zadnjega bossa. Povej če boš rabu kak hint (jaz nisem sam poštekal ki sem preveč nestrpen, pa tudi malo glup za te puzzle tbh).

Glede Hero's Graves mi je bilo takoj jasno. Sem že "molil" pri njih še preden sem dobil nove strani z navodili in me je teleportalo tam kjer lahko pobereš vse upgrade. Zdaj se moram samo spomniti kje so vsi shrinei. :D

Kako priti nazaj v normal mode iz tega ghost worlda pa se mi ne sanja.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Glede Hero's Graves mi je bilo takoj jasno. Sem že "molil" pri njih še preden sem dobil nove strani z navodili in me je teleportalo tam kjer pobereš lahko vse upgrade. Zdaj se moram samo spomniti kje so vsi shrinei. :D

Kako priti nazaj v normal mode iz tega ghost world pa se mi ne sanja.

Ma sej je tako narejeno, da drugam kot do shrinov ne moreš lih it. Pojdi pač dobesedno povsod kjer lahko.

 

Ma poglej v knjigico, rabiš itak prej vsaj dva upgrejda pobrat menda.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ravnokar končal Fallout New Vegas, zadnji save sem imel 8 let star, ko sem ponovno inštaliral na Steamu (hvala bogu za Cloud saving). Prekleto dobra zadeva, hudi questi. Izbral sem v prvo konec z Yes Manom, sem pa nasrečo saveal, tko da bom še končal z Mr. Houseom in pol Legion (te so mi bli najbolj bedni).

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Meni je definitivno boljša od 3ke, 4ke še nisem končal. Questi so res zanimivi, NPCji tko kar dost orginalni in zanimivi. Edin malce kratek je, dost sm delu teh side questov pa sem pod 40h obrnil igro. Čeprav je okolje puščava (to mi je drgač najslabše v igrah, najboljš bi pa reku snežne lokacije), mi ni bediral. Supr zadevca!

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 7 urami:

Ja, "imam čas", ki bi ga mogu drugače porabit. Zdej sem imel malo hard udarce v lajfu in sem rabu eskapizem, ampak se moram prijet v roke, tko da bom bolj na easy začel igrat Disco elysium (embrace the driska), hvala za skrb drugače :D

 

 

 

- Problemi na delovnem mestu oz izguba šihta

- Ločitev s partnerjem

- Leta tam med 35 in 40

- Depra, občutek brezizhodnosti in vse je najslabše

 

Driskasti buddy, resnično nisem več ziher če ti upam priporočit Disco Elysium 😅 Ker zna vse skupaj hittati malo preveč too close to home. Brez heca. No, po drugi strani ti bo pa verjetno špil leta....

 

Mogoče vseeno v tem trenutku rajši kaj takega? :D 

 

  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...