Skoči na vsebino

Trenutno igram [12/2023]


Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče pred 10 minutami:

Izgleda ogabno.


Niti slučajno ne izgleda ogabno. Ok, okusi so različni. Ampak vse je retroskopirano s trudom in nekim srcem, animacije so super žive itd. Ajde, priznam da sem bolj fan pixlov (ala Lucasarts), ampak za Last Express enostavno ne moreš rečt da izgleda ogabno. Sploh če gledaš letnico, ko je igra izšla.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 urama:

Igram Viewfinder. First person puzzle igre so verjetno moj najljubši žanr, ampak ga je pomoje Talos Principle 2 s svojo gigantskostjo malo pokvaril, ker mi je ta Viewfinder kljub luškanim nalogam precej dolgočasen. Fora puzzlov je v perspektivi: 2d fotke, ki jih nalepimo kamorkoli na mapo, oživijo v 3d prostoru. Plus par drugih konceptov, ki se predstavijo v drugem svetu in naprej. Vmes dokaj nezanimiva zgodba. 5-6/10. Sicer kratka igračka, ampak raje teh pet ur investirat v pet ur več Talosa, če že gledamo letošnje first person puzzlerje. Hrvatom je res uspela vrhunska igračka. 

 

Tudi jaz ravno začel, zaenkrat mi je OK puzzler, kul in izvirna (?) temeljna mehanika; se pa res pozna, da je to bolj budget/indie zadeva in prvenec (?) brez velikih ambicij, vključno z medlim voice actingom in (glede na prve audio loge) klišejsko zgodbo, ki se bo trudila bit filozofska na enem takem srednješolskem nivoju.

 

Res pa še nisem igral Talosa 2 in je to moj prvi first-person-puzzler po ene 2-3 letih (prejšnji je bil ravno Witness :D), tako da sem kar lačen takih špilov in zato verjetno ful bolj prizanesljiv...

 

Problem solidnih igric a la Viewfinder je včasih enostavno v tem, da  izpadejo malo drugorazredne, sterilne in slab value per money, če v približno istem času (in to za podobno ceno) izide kak vrhunski predstavnik žanra, ali pa si pred tem ravno igral take sorte superioren špil. Glede na hvalospeve Talosu 2 (88 na Meti) izpade Viewfinderjevih 84 par mesecev prej malo vprašljivih

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 urama:

Igram Viewfinder. First person puzzle igre so verjetno moj najljubši žanr, ampak ga je pomoje Talos Principle 2 s svojo gigantskostjo malo pokvaril, ker mi je ta Viewfinder kljub luškanim nalogam precej dolgočasen. Fora puzzlov je v perspektivi: 2d fotke, ki jih nalepimo kamorkoli na mapo, oživijo v 3d prostoru. Plus par drugih konceptov, ki se predstavijo v drugem svetu in naprej. Vmes dokaj nezanimiva zgodba. 5-6/10. Sicer kratka igračka, ampak raje teh pet ur investirat v pet ur več Talosa, če že gledamo letošnje first person puzzlerje. Hrvatom je res uspela vrhunska igračka. 

 

VF_Trailer_Gif_01.gif?t=1689778381

tole mi zgleda kot kaksen superliminal

Povezava do prispevka
Raz reče pred 36 minutami:

Tudi jaz ravno začel, zaenkrat mi je OK puzzler, kul in izvirna (?) temeljna mehanika; se pa res pozna, da je to bolj budget/indie zadeva in prvenec (?) brez velikih ambicij, vključno z medlim voice actingom in (glede na prve audio loge) klišejsko zgodbo, ki se bo trudila bit filozofska na enem takem srednješolskem nivoju.

 

Res pa še nisem igral Talosa 2 in je to moj prvi first-person-puzzler po ene 2-3 letih (prejšnji je bil ravno Witness :D), tako da sem kar lačen takih špilov in zato verjetno ful bolj prizanesljiv...

 

Problem solidnih igric a la Viewfinder je včasih enostavno v tem, da  izpadejo malo drugorazredne, sterilne in slab value per money, če v približno istem času (in to za podobno ceno) izide kak vrhunski predstavnik žanra, ali pa si pred tem ravno igral take sorte superioren špil. Glede na hvalospeve Talosu 2 (88 na Meti) izpade Viewfinderjevih 84 par mesecev prej malo vprašljivih

Jaz sem bil zelo skeptičen do Talosa, ampak so res uspeli narediti vrhunsko igro (edino ... ene 30 % contenta bi jaz odrezal, pač za bolj kondenzirano in all killer no filler izkušnjo). Obvezno daj skozi ob priliki, ampak ja, je večji zalogaj od nekega mini Viewfinderja, ki ga obrneš v raztegnjenem popoldnevu :D. Imamo pa zdaj sveto trojico prvoosebnih ugankaric, na prvem mestu seveda The Witness, potem dvojček Portal in na tretjem mestu Talos 2. Jebemti Hrvata

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Zakaj zavraga jaz nisem nikoli uspel "not padet" v The Witness?
Bom dal še eno priliko, ker toliko hvalospevov za kakšno igro skoraj še nisem slišal  bral. Nočem zamuditi nekaj, kar je remek delo!

 
Portal (1) me niti ni toliko pritegnil, dočim Talos (1) pa sem kar rad preigraval. Mogoče je čas, da poskusim dvojko. Jebemti Hrvata. 

Povezava do prispevka

HL2 vibe mesta, je gameplay v HL2 boljši

 

Pol pravš da so porihtal s patchi

 

 

Jaz pa v DkS3 končno premagal Nameless Kinga. Next time: Demon Prince, ki je zaenkrat najbolj zajeban boss špila, nisem še pogruntal kaj naredi največ dmg, al bo frost al pa slash najverjetnej

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 22 minutami:

Najboljše da še enkrat obrneš za vsak slučaj.


Bom, itak. Ampak zdaj se trudim z Last Express. Ne vem, če mi je kdaj katera igra tako zadela (bodisi v pozitivnem bodisi v negativnem smislu).  

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz sem dvakrat probal last express in zdržal sem 20 sekund dokler si nisem začel bruhat v usta. Kot da se slika lomi, liki so štorasto animirani, nerazločno je, risankasti liki ne pašejo na fotorealistično ozadje... grše igre po moje nisem vidu v lajfu, kot da bi otroci delali to za projekt v šoli.

 

image.png.2303d80b60e965e67a78b879947fdf84.png

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

Meni pa ta rotoskopirana animacija sede na polno! Tudi kombinacija z realističnimi ozadji. Res ljubko in s stilom. Dobesedno zaljubljen sem v predstavitev.
Je pa zajebana igra. V bistvu je kot neke vrste daljni predhodnik npr. Heavy Rain in sličnih. čeprav s precej manj "odpuščanja", ker mimogrede fašeš game over.  Bojda niti ni dolga, zato jo bom slej kot prej itak preigral.  Must resist

Naslednja, ki jo bom štartal je pa še bolj oldschool: The Case of The Cautious Condor, ki je bila najprej rezervirana samo za Slovencem neznani FMTowns, nato za CDTV (o katerem sem takrat zgolj sanjal) in leto kasneje v precej slabši različici tudi za MS-DOS.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Jaz pa končno premagal Demon Princa v Dark Souls 3, letim do nove lokacije, se pofočkam na bonfire, stopim tri korake naprej, rečem ajde, bom zaključil tu za dons, me naenkrat 30 lokostrelcev ustreli :D 

 

Fak, pa tko fajn je blo met Ember vžgan

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Že imam 40ur igranja v RDR2. Naletu v gorovju na okostje big foota lol, najdel že 20 kosti dinozavrov, najdu "nikolo teslo" kle marko dragić, mislim nasplošno so side questi res carski. Bi lahk rekel, da so side questi meni osebno bolj zanimivi in raznoliki od main questov, dutch mi gre mal na jetra res ma ene glupe odločitve. Najdu celo en treasure, pr enmu chicks treasure mam pa bug, ker pr drevesu noče pobrat (kr neki). V glavnem mislim, da bom v ta špil sigurno vložu vsaj 100 ur. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Menethil reče pred 3 urami:

Bi lahk rekel, da so side questi meni osebno bolj zanimivi in raznoliki od main questov


Tu se podpišem z velikimi črkami.
Že v enici je bilo podobno. Se spomnite nabiranja rožic za onega starčka oz. za njegovo ljubljeno ženo (direkt scena za Hitchcockov film)?  Ali pa peresa za letalno pripravo s katero je en fanatik potem poletel v tri krasne?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Veš, da se praktično nič ne spomnem o RDR1 (razn avta, dead eyea), kar je jebeno čudno, ker ga imam v spominu kot edn najboljših špilov tiste generacije. Tko da zna bit, ker se ne spomnem jebeno nič, da kupim Remastered pa še nek dodatek je zravn (tko prvič v mojmu lajfu), ker dejansko ne vem nič kar je dogajal, vem sam da mi je špil ful dogajal! :D

 

Glede na to, da bom v kratkem RDR2 čez in počez preigral, neb bla slaba da bi RDR1 potem, glede na to, da je 2ka predhodnik 1ke. Ti boš remastered igral al ga boš skipal?

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 49 minutami:

V kratkem haha. Tudi če boš vsak dan igral ga še ne boš letos končal :)

Ah letos sigurno ne. Do začetka februarja pa zna bit, zdej 100% completion ne mislim, ampak večina teh stvari k me zanima pa še kej novga, če naletim. Ne igram vsak dan, včasih nobenga špila cel teden ne pipnem sam RDR2 k začnem pa mam un starošolski 8+h lol, ne vem ker špil sem nazadnje tok nažigal od SP. Včer sm dvakrat moral dat polnt DS4. :D

Hernire reče pred 27 minutami:

Red Dead Redemption 2 ima za cca. 50 ur zgodbe, torej samo main quest misij, brez da bi 10 minut delal stranske misije ali zadolžitve. Je zelo dolga igra, težko si je predstavljat kako dolga

Zna bit ja 50 ur, ker jz sm zdej pršu v Guarma pa mi na PS Appu kaže 40h gameplaya (sam jz ful delam stranskih questov pa drugih random zadev k naletim naključno). Zanimivo, da ne morš playtimea v tej igri počekirat, pa tko rockstar naredu igro da jo igraš lahk do izida novega dela, zakaj pol ne morš pogledat kok časa si igral, vejo sam kamnozvezde. Pa v PS4 tud nimaš kje pogledat, pol pa slučajno na PS Appu na mobtelu pod recently played piše kok, sam valda sam za zadnje tri špile, če hočš za kere prejšnje, to pa ne, to pa ne :)

 

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

Evo končal še zadnji del Mass Effect trilogije.

 

Ne morem reči, da je kot celota serija 9/10 ali čista desetka, ker si je pač treba naliti čistega vina in niti ne veliko, če sem iskren.

 

Zgodba ni slaba, liki niso slabi, gameplay ni slab, soundtrack fantastičen, grafika se še vedno drži precej kul in nimam pripomb, ampak po desetih letih odkar sem stvar nazadnje igral, sem tokrat opazil, da bi nekatere stvari lahko naredili precej bolje.

 

Glede lora bi pričakovali, da bodo pri Biowaru dali še več poudarka na tem, sicer ne da ga je malo ker del ga povzamejo tudi knjige, ampak mestoma se mi je zdelo, da so luknje, in glede na to, da so različne civilizacije med sabo poznajo že po par tisoč let mi je bilo s te plati malce švoh na momente.

Glede gameplay ni slabo zamišljen mestoma je kvečjem slabo izveden, včasih se da pravilno kukat iz vogala, včasih ne, AI sovražnikov kakor tvojih dveh kompanjonov je bolj na nivoju risank na Cartoon Network, 1 del čista nula, drugi malce boljši, tretji je verjetno še spodoben, ne vem pa kako se sovražniki odzivajo na večjo težavnost, ker sam sem igral na Normal in sem umiral kvečjem zaradi svojih bedastoč.

Kar se tiče likov, bi pričakoval malce več globine, niso slabi, ampak malce preveč po kalupu oz. šabloni vliti, ni nujno slabo ampak eh ja.

Ampak po drugi strani je pač drama gonilo serije.

 

Seriji bi dal oceno med 7.5-8.


Ni se slabo postarala, ampak mogoče sem postal sam bolj zahteven :D.

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...