Skoči na vsebino

Trenutno igram [12/2023]


Priporočeni prispevki

Weraziel reče pred 6 minutami:

Meni se je pa kar slabo postarala in vidi se kok tehnično jači in bolj zanimivi so bli PC-first špili v tej PS3/X360 eri (ki je sicer najslabša era v gamingu). Nič razen epskosti glavne nevarnosti in nasplošno cel setting mi v tej seriji ni ostalo v glavi kot res pozitivna stvar, vse ostalo je nekje med povprečnim in zadovoljivim. Ajde, ženski VA main characterja mi odpihne moški VA, ampak je res tudi za igre tistega časa res vrhunski VA, treba pohvalit.

 

Fizika je dokaj osnovna, boj je z vsakim delom boljši pa vseeno na hard ni blizu kakemu Halotu ali pa bolj primerno - Gears of War, zgodba je okay (Bioware dela iste zgodbe), liki varirajo v kvaliteti, nekatere mi ni težko žrtvovati :D

 

Najhujše je to, da niso bli sposobni proizvest boljših, bolj zabavnih mini iger, sploh v Mass Effect 2, ki je najboljši špil v seriji, dobi tisto grozno nabiranje surovin, ki zjebe flow celega špila.

 

Mogoče je za tisti čas bila to 8/10 serija, zdej me pa ne vleče več igrat.

 

To pravim že leta. Tist vmesni čas med starimi konzolnimi igrami in novodobnimi. Zmeden šit, čeprav je blo neki tud cool stvari.

 

Kar se tiče kako se je Mass Effect postaral nam govoril, ker nism igral, sm hotu legendary edition kupt, pa sm se premislu par dni nazaj. 

 

Je pa Mass Effect trilogija men ostala v zlo hudem spominu in takrat ko je izšla mi je bila totalno zakon meni 8.8/10. Kot trilogija. Prvi del čeprav sem ga dvakrat obrnil lol, mi nikol ni bil igralno všeč, ker so ga nardil neko mešanico med kao RPG pa shooterjem, oboje je pa blo dost slabo, pa tud tisti Mako tank po planetih (bednih in praznih planetih) je bla muka, je pa bil zgodbovno mi hud, je pa 2ka najboljši del. 3ka mi ni bla tok slaba kokr je folk kurcal, sploh zarad konca. Vem, da je pol bil nek patch al kaj že za nek drug konc al karkoli, mislim, da sm jz slednjega končal. V glavnem men konc ni bil taka katastrofa kokr je takrat velik folku bil.

 

Sam baje da so v legendary edition neki v enki zrihtal, pač ta boj, teamwork, mako furanje po planetih itd. A je to res? Noben od vaju dveh ni tega omenil. Zgleda niti ne baš ful, čim to folk neki ne omenja.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Špilam Dead Space remake. Tole in Resident Evil 4 sta benchmarka kako mora biti narejen proper remake. 
 

Vse je boljše, vse je nadgrajeno, hkrati je pa duh igre ostal enak. Sploh v DS, kjer je nov tram sistem totalno obrnil raziskovanje Ishimure na glavo. 

Še takih remakov, tbh je seznam “remake plz” iger veliko daljši od potencialnih nadaljevanj in novih IPjev. 

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 minutama:

 

O-GAB-NO!


Deus Ex, System Shock 2, Ultima Underworld 1/2, Ultima 7, New Vegas, Morrowind…

 

Samo za teh nekaj zamenjam cel Insomniac plan do 2035 lol. 
 

Seveda hočem proper remake, ne pa debilne cashgrabe za polno ceno pol leta po izzidu igre, tebe gledam Cuckman.

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Menethil reče pred 8 urami:

To pravim že leta. Tist vmesni čas med starimi konzolnimi igrami in novodobnimi. Zmeden šit, čeprav je blo neki tud cool stvari.

 

Kar se tiče kako se je Mass Effect postaral nam govoril, ker nism igral, sm hotu legendary edition kupt, pa sm se premislu par dni nazaj. 

 

Je pa Mass Effect trilogija men ostala v zlo hudem spominu in takrat ko je izšla mi je bila totalno zakon meni 8.8/10. Kot trilogija. Prvi del čeprav sem ga dvakrat obrnil lol, mi nikol ni bil igralno všeč, ker so ga nardil neko mešanico med kao RPG pa shooterjem, oboje je pa blo dost slabo, pa tud tisti Mako tank po planetih (bednih in praznih planetih) je bla muka, je pa bil zgodbovno mi hud, je pa 2ka najboljši del. 3ka mi ni bla tok slaba kokr je folk kurcal, sploh zarad konca. Vem, da je pol bil nek patch al kaj že za nek drug konc al karkoli, mislim, da sm jz slednjega končal. V glavnem men konc ni bil taka katastrofa kokr je takrat velik folku bil.

 

Sam baje da so v legendary edition neki v enki zrihtal, pač ta boj, teamwork, mako furanje po planetih itd. A je to res? Noben od vaju dveh ni tega omenil. Zgleda niti ne baš ful, čim to folk neki ne omenja.

Ja Mako je bil ena jebena muka, jebal sem jim mater po spisku, kaka ogabna pogruntavščina.

 

Ne spomnim pa se kako je boj zgleda v original enki napram legendary.

Ampak je slab do soliden, sploh AI je za skočit z balkona, katastrofa klapa kar navali kot, da ne tečejo proti metkom.


Kot sem že dejal, po toliko letih opažam kje vse bi lahko Biowarovci stvar naredili boljšo.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 urami:


Deus Ex, System Shock 2, Ultima Underworld 1/2, Ultima 7, New Vegas, Morrowind…

 

Samo za teh nekaj zamenjam cel Insomniac plan do 2035 lol. 
 

Seveda hočem proper remake, ne pa debilne cashgrabe za polno ceno pol leta po izzidu igre, tebe gledam Cuckman.

Izmed teh se mi zdi da Deus Ex bomo težko dobili remake kjer bo gameplay dost podoben, sploh po bolj akcijskih in hitrejših nadaljevanjih, ki smo jih dobili. Pri System Shock Remake jim je ratalo zadet lih taprav balance, za Deus Ex se pa bojim da če nališpaš ta špil v lepšo grafiko bo izgledal smešno z velikimi škatlami in jaški povsod, če ga pa celega predelaš pa izgubiš ta prime early 2000ča gameplay

 

System Shock 2 bo pa zih. Se mi zdi da je SS lažje predelat na tak način, ker ni "real world" ampak vesoljska postaja

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 4 minutami:

Tnx za tole, skoz mi je mal viselo nad glavo da bi mogu to obrnit, zdej bom v miru izpustil. Dej obrni še vse zelde, mogoče ti bojo tudi slabe.

Nintendo igre imajo ponavadi dober gameplay in zato se jih igra - vsaj main Mario in main Zelda špile

Povezava do prispevka

System Shock 2 imaš remaster in pa predvsem milijavžent modov, od hi-res textur packov do novih osvetlitev, izboljšane vode, boljših organskih textur itd., ki špil maksimalno polepšajo. ITAK izgleda še vedno kot krompir, ampak kot tak, zelo lep krompir :D Tak zelo lušten Čamir-approved retro early 2000 look ima, po eni strani je clean as fuck, po drugi strani ima pa še vedno tisti oglat izgled. Predvsem pa špil še vedno dobesedno trga gate z vzdušjem, napetostjo in roleplayingom.

 

 

 

Kar se mene tiče lahko dajo špil neki hudi remake ekipi, npr. BluePoint Games, ki špil samo 1:1 preslika v sodoben game engine, in imaš takoj izjemno resnega 2024 GOTY contenderja. Fak ej, System Shock 2 v UE5 enginu in BluePoint Games za volanom, joooooooooooooooooooooooooooooooooooj, evo pa je šla takoj božična resolucija da ne bom več jokal ob gaming-related zadevah :cry:

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Sprobal sem The Finals, multiplayer špilčič kjer lahko rušiš stene in posledično tudi stavbe (do neke mere). Igral sem Heavya, ki ima special ability, da začne šprintat in lahko s tem podre vse stene pred sabo :D špil je izjemno fun, zastonj na plejki (ali pa steamu), priporočam da vidte zakaj je tok velik hype

 

Če bi glasovanja za best multiplayer bla zdej bi verjetno dal The Finals glas, mi sede tud bolj kot Arene v ER

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 6 urami:

Špilam Dead Space remake. Tole in Resident Evil 4 sta benchmarka kako mora biti narejen proper remake. 
 

Vse je boljše, vse je nadgrajeno, hkrati je pa duh igre ostal enak. Sploh v DS, kjer je nov tram sistem totalno obrnil raziskovanje Ishimure na glavo. 

Še takih remakov, tbh je seznam “remake plz” iger veliko daljši od potencialnih nadaljevanj in novih IPjev. 

 

Sicer sem že v drugi temi spraševal - a je kak microstutter na PC-ju opazen, al teče gladko z ustrezno močnim hardverom? Za PC verzijo je bilo po izidu precej pripomb glede optimizacije

Povezava do prispevka

giphy.gif?cid=ecf05e47odesbm1l827cy46kdr

Evo, Soul of Cinder padel, majkemi kako carski špil :avadodo: na koncu sem odstranil lok, dal boljši oklep nase in se spravil v akcijo. 106 ur sem dal notri (z obema DLCjema), od tega je blo nekaj ur grindanja, da sem lahko Aldricha pospravil (in kasneje še za Demon Princa). Všeč mi je blo da na koncu, ko je prišla Firekeeperka sem jo lahko zabodel, ker sem ob zatemnitvi zaslona videl, da lahko upravljaš lik :D FUN FOR THE WHOLE FAMILY. Iz druge strani kavča sem dobival zaskrbljene poglede.

 

Od zdej naprej mi je v vseh FromSoft špilih ime John Darksouls, pijem rakijo in jem železne meče za zajtrk, kosilo in večerjo. Iz trilogije mi je ta najbolj všeč, dobro piha na to kar me je privlačilo pri Bloodbornu, hitra akcija, dobro raziskovanje v sicer niti ne tok velikih levelih, bossi ki so tak spektakel, da draga neha zlagati perilo in gleda kako se fajtam.

 

Ne bi sicer rekel, da sta Aldrich pa Demon Prince najtežja bossa v špilu, samo težko je blo pogruntat zakaj ne delam dost dmg-a, zato sem na koncu špila imel en chaos meč, en dark meč in Moonlight Greatsword. Dokler nisem premagal Sister Friede nisem vedel, da si še nisem upgradal Flaskov :D, bi rekel, da so Sister Friede, Gael in Nameless King bli najtežji izzivi, medtem ko Dancerko sem premagal takoj po Aldrichu v prvo pa niti nisem imel vseh flaskov na voljo. Edini boss, ki sem ga preskočil zaenkrat je Midir, probal sem ga enkrat, mislim da sem ga 3x vžgal, naredil nič dmg-a in me je ubil z dvema zamahoma z repom (ironično, ker sm reper)

 

Aaah kaj ga sede. Odločil sem se, da ne bom kupil Sekiro, dokler ne obrnim Returnal, pa še kmalu bo Shadow of the Erdtree :D I guess treba it spimpat lik do konca za DLC...

  • Račka +1 5
Povezava do prispevka

Pa sej se najde še kej, samo to ima 2 izmed najboljših špilov ever + v redu multiplayer špil + 2 dodatka, od tega je Episode 2 bonkers :D pa mislm da sem takrat dal 40 eur za to, kar mi je smešna cena

 

Thank god za Orange Box pa Humble Bundle, to smo kr dobr shajal nekaj časa

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Če igraš MP špile in si bil velik fan Team Fortressa 2, ima paket še ful večjo vrednost, igrica je ene 8-9 let redno dobivala nov content (mape, orožja, gamemodi)...

 

Je pa res, da je bil TF2 Valvov poligon za kozmetične mikrotransakcije, s katerimi so sčasoma do neke mere uspeli zjebat tudi špilov vizualni slog, ki je bil ob izidu ful čist in eleganten. Pol pa pač od ene 2011-2012 naprej milijon nekih načičkanih klobučkov in plaščev na vsaki strani :D

uredilo bitje Raz
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...