Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Weraziel reče pred 7 minutami:

https://www.gamesradar.com/xbox-developer-direct-2024-how-to-watch-avowed-hellblade-2-indiana-jones-reveal/

 

še 9 ur

 

videli bomo Indiana Jones gameplay review

Avowed

Senua's Saga Hellblade 2

Ara: History Untold (strategija od Firaxis)

 

zna bit še kak Bethesda related špil, ER DLCja pa naj ne bi blo

Tom Henderson pravi, da naj bi tudi bil peti špil. Nek manjši kot lani ko so imeli presenečenje Hifi Rush. 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

mene pa zanima Indiana Jones špil, spomnem se da je kake 20 let nazaj bil en k sploh ni bil slab


Indy and the fate of Atlantis je še danes ena izmed najboljših point&click pustolovščin.
Od akcijskih 3D pa sem kar veselo igral Infernal Machine in Emperor's Tomb. (In obe Lego Indy igri) 

Res ne bi bilo slabo preigrat kak nov Indiana Jones špil a'la dober Uncharted klon! Se mi pa zdi, da Indy gaming franšiza žal čisto stagnira. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 minutami:

Kombinacija Microsoft, Disney, PG 13 in Indiana Jones se mi drgač sliši woke match made in heaven :D :D


GaaS, mega woke fumbling protagonist kateremu žena/lokalni gay rešijo situacijo errytime, neutered humor da se ja koga ne užali in ena masa historične revizije. Črni vikingi 1000%. 
 

Komaj čakam da Neil Druckman pol posname serijo.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 24 minutami:

Un 3D? Infernal Machine.

Tole sem celo napisal walkthrough za Jokerja. :D

Sploh nism vedel, da si včasih pisal recenzije. Sem jo pa prebral in se zavoljo te recenzije odločil nabavit. Vem da je bla prva polovica dost boljša kot druga polovica.

Povezava do prispevka

Meni je bil res smeti od filma

 

Pač mehanika time travela mi je preveč out-of-this-world, pri skrinji zaveze pa Kristusovem kelihu sem magične stvari ful lažje požrl — sploh ker so to res top mistični artefakti, o katerih povprečen človek na Zahodu celo življenje posluša zgodbe, pa kljub vsemu so pač na nek način bolj prizemljene kot time travel. Saj mogoče sem tukaj naiven, samo meni je magični kelih, ki ti pozdravi ustreljenega fotra, iz nekega razloga bolj verjeten kot potovanje 2500 let v preteklost :D 

 

Isti problem sem imel z vesoljci. Sem pune fan vesoljcev, ampak v Indyja mi bolj pašejo neki krščansko-judovski artefakti ali pa InDiJsKi mAgIčNi KaMnI, kot pa time travel in vesoljci :D 

Weraziel reče pred 1 minuto:

Sploh nism vedel, da si včasih pisal recenzije. Sem jo pa prebral in se zavoljo te recenzije odločil nabavit. Vem da je bla prva polovica dost boljša kot druga polovica.

Pomoje je napisal "skozihod" oziroma kako je že bila ta Joker rubrika, glede na to, da je omenil walkthrough :D

 

Jaz sem tudi v "Trenutno igram" par let nazaj napisal en post, da ga citiram. Ful simpatična igrica po svoje.

 

Navedek

 

Na morju pogosto postanem precej nostalgičen, ker je poletni čas tisti, ki ga asociiram z eno ali dvema novima igrama, »da bo čez počitnice«. Letos se mi je zahotelo, da bi šel skozi Indiana Jones and the Infernal Machine (1999), ki sem ga pred časom kupil na GOG. Sem velik ljubitelj originalnih Tomb Raiderjev, ki so mi ena ljubših franšiz. Infernal Machine je izšel v podobnem času kot Tomb Raider IV, od koder je povzel tudi večino nians v igralnosti. Poln krog je bil sklenjen: Indiana Jones (filmi) inspirirajo Tomb Raider, Tomb Raider pa inspirira prvo tridimenzionalno pustolovščino Indiane Jones.

Moram reči, da sem kljub vedenju, da bo igra okorna, naravnost šokiran, kako okorna v resnici je. Še Tomb Raider 1 (1996) ne pride blizu temu. Vsak zasuk, vsaka uporaba lestve, skok, vse je tako okorno in netočno, da je vsak posamezen skok težji kot celotni arkadni del serije Uncharted. Konstantna borba s kontrolami in igralnim likom. Še bolj smešno je streljanje, kjer je namerit pravega nasprotnika najtežja stvar na svetu. Noro. Saj vem, da so akcijske pustolovščine iz leta 1999 janky in nasploh nočna mora tankovskih kontrol, samo tole je pa vseeno next level.

Kakorkoli, če malo zamižimo na obe očesi, kaj igra ponuja dvajset let po izidu? V preteklosti so mi bile lokacije noro raznolike in lepe. Irak, Kazahstan, tropski otoki, ni da ni. Iz puščave v sneg, iz snega v tropsko okolje, vse skupaj je zelo dinamično. Kljub zastarelosti gole grafike, se mi zdi, da so okolja še dandanes precej lepa za pogledat, sploh če kdo posebej ceni to obdobje zgodnje 3D konzolne grafike. Tudi uganke se mi zdijo dinamične, čeprav v mojem spominu so bile bolj glamurozne. V resnici je dovolj skočit levo, desno, pobrat kak predmet in premaknit naključen blok.

Na Eurogamerju so ob izidu zapisali: »You get a real feeling of being part of a big blockbuster movie. The plot is excellently woven, and unfolds beautifully from level to level,« kar je pravzaprav precej resnično. Zgodba ne izostaja kaj posebej za kakšnim Unchartedom 1, menjavanje okolij pa res spominja na neko blockbuster grandiozno pustolovščino. Igranje (striktno) za obujanje spominov sicer.

 

 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 17 minutami:

Sploh nism vedel, da si včasih pisal recenzije. Sem jo pa prebral in se zavoljo te recenzije odločil nabavit. Vem da je bla prva polovica dost boljša kot druga polovica.

Ne ne, nisem tolk dober pisec. :D

Napisal sem rešitev/wlkthrough za igro.

 

Men je bila tudi zelo dobra. Se je pa ful ful slabo postarala.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Moram posebej pohvalit, da so mi te early 3d action-adventure bile res super, ker so štekale, da moraš naredit kar najbolj raznoliko okolje. Uncharted je to res dobro posvojil, dočim TR 2013 trilogija pa niti ne

 

V The Infernal Machine imel: ameriške kanjone, sneg v Rusiji, puščava v Egiptu, džungla (če kupiš pri merchantu bonus zemljevid, dobiš dejansko bonus mapo, ki se dogaja tam, kjer Indy izmakne idola na začetku prvega filma), oceaniš okolje, lava templje, ni da ni. Eno uro na eni lokaciji, potem pa nekam čisto drugam. Ful pogrešam take location-hopping igrice :D 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 25 minutami:

Isti problem sem imel z vesoljci. Sem pune fan vesoljcev, ampak v Indyja mi bolj pašejo neki krščansko-judovski artefakti ali pa InDiJsKi mAgIčNi KaMnI, kot pa time travel in vesoljci :D 


Podpis. 

Drugače pa, glede Indiana Jones, Tomb Raider in Uncharted franšiz:

Allan Quatermain je bil prvi, ki je inspiriral Indiana Jonesa, katerega je potem v določeni in precej bolj akcijski verziji povzela Lara Croft. Potem pa smo dobili Uncharted, ki se naslanja na Laro; in na koncu  je spet Tomb Raiderka kopirala Uncharted..  Zajebano vem, ampak krog je bil nekako sklenjen. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Podpis. 

Drugače pa, glede Indiana Jones, Tomb Raider in Uncharted franšiz:

Allan Quatermain je bil prvi, ki je inspiriral Indiana Jonesa, katerega je potem v določeni in precej bolj akcijski verziji povzela Lara Croft. Potem pa smo dobili Uncharted, ki se naslanja na Laro; in na koncu  je spet Tomb Raiderka kopirala Uncharted. Zajebano vem, ampak krog je bil nekako sklenjen. 

Jaz vem, da sem bil kot najstnik shocked, ko sem gledal en Allan film in je bil res insanely podobne Indyju, nekaj scen prav mikroskopsko podoben. Pol sem šele izvedel, da je Indy v bistvu hommage zlepljenka drugih filmov :D 

Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 34 minutami:

A tega misliš?


Vem da je joke, ampak jaz sem mislil na kultnega Richarda Chamberlaina. Pesem ptic trnovk, pa take pa to. ;) 
chambo.jpg.5f5f21858cbae361415e6c33e4a58a38.jpg


Btw, ne vem zakaj, ampak v Game of Thrones me Iain Glen, ki je igral Joraha Mormonta vednooo spomni na Chamberlaina. Lol.
jorah_mormont.jpg.5c6774f160cd77510bef4122fb47dd68.jpg

Malo pa tudi na Lexa Baxterja (Old Shatterhend iz starih Karl May - Vinettou filmov):
baxter.jpg.5994c0aa47ce817676dad945e7231e11.jpg

Verjetno je kriva frizura :) .

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Gogy reče pred 1 uro:

 

Tole je danes izšlo. Gledam na PS5 en trailerček.. Ne vem, ni me prepričal. Verjetno bo padla narodna verzija za Switch na Steamdecku..:blush:

 

Se posipam..:blush: Odigral zdajle demo na PS5 in priznam, špil me je potegnil. Zna bit da pade za dineros.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...