Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Yaya to se strinjam - piratsko gledano je praktično vse arhivirano, večinoma so izgubljene kakšni work-in-prog zadeve. Ampak vseeno se mi zdi fajn, da je igralcem to karseda olajšano, ergo furat serverje naprej :D 

 

Saj drgač generalno, če ne gledam iz lastne triggered pozicije, štekam zadevo. Če se ne bodo ugasnili letos, se bodo čez 20 let. Ampak vseeno mi je kislo. Jaz bi skenslal serverje za MP in trgovino, pustil pa bi fajle, da lahko kupljene stvari ljudje še naprej downloadajo/patchajo in igrajo

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 minuto:

ergo furat serverje naprej :D

 

Ja... danes pa žal vse goni kapital in ne sentiment. Enako lahko recimo navežem na to tovarno Safilo v Ormožu, ki se sedaj zapira. Firma je poslovala z dobičkom, ampak se zaradi racionalizacije vseeno zapira. Ker pač hočejo še več dobička in so boljšo priložnost kot tukaj videli drugje. Boli jih kurac za ljudi, ampak je pomembnejše povečanje dobička. Se mi zdi kar podobno...

Povezava do prispevka

Smart man Čamir. Se strinjam v celoti z njim. Igrice so del kulturne zapuščine - res je, da najboljši primerki ostanejo arhivirani  ali remejkani, ampak po drugi strani se pa ogromno nekih biserov lahko izgubi. 

Če ne bi bilo GOG, si sploh ne znam predstavljati koliko legendarnih starih iger bi bilo danes povsem nedosegljivih.

 

 

Povezava do prispevka

Well, v ponedeljek mi je še uspelo preko starega webstorea kupiti DLC za Asura's Wrath. Na konzoli sami nakup ni šel skozi ... Sem pa opazil, da je na starem web storeu cel stari wishlist dostopen... well... bil je... danes ne delujeta več ne wishlist prikaz, ne košarica. I am like ... COME ON! Še ene par špilov za Vito sem hotel kupit. BTW, a kdo ugodno proda kakšno lepo ohranjeno vito, serijo 2000?

 

edit: na mobitelu mi pa dela ... ugh ...

 

Aja, če koga zanima old store, pa ne ve:

https://store.playstation.com/en-si/home/games?smcid=psapp

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 uro:

Ma ne vem no, zakaj je potreben tak ponižujoč odnos (solze itd.). Pač tukaj se gre za kulturni kapital, četudi marsikak zelo majhen in v praksi nezanimiv, ampak vseeno je brez veze, da se ljudem otežuje dostop do le-te, da morajo brskati po piratskih sajtih in si rihtat emulatorje (sploh ker stroški za huge firmo niso veliki). Isto kot moraš za kakšne starejše filme lurkat po nekih xy piratskih skupnostih, ki skupaj rihtajo piratske release, ki bi dejansko morale biti v interesu nas, ljudi, da so dobro narejene in javno dostopne. Igre so kultura in kot to so del človeške zapuščine, za to pa bi nam moralo biti vsem važno, da se z njo lepo ravna, saj je testament tega in hkrati najlepše, najbolj milo, kar smo kot človeštvo ustvarili in kam smo duhovno segli. Vsaj meni bi bilo lepše, da me čez 1000 let reprezentirajo kulturni objekti, ne pa McDonalds vrečke v vitrini. 

 

V Sloveniji tudi moraš vsako izdano knjigo posredovati NUK-u, sicer kršiš zakon o varstvu kulturne dediščine. Nič ne bi imel proti, če bi morali ob releasu igre fajle posredovat neki inštituciji, ki bi jih hranila pri sebi. In neka razumna meja za potek avtorskih pravic, sploh če firma propade in gre projekt v limbo. Zdaj to delajo dobesedno pirati, ki jim polzijo lice po solzah. 

Ponizujoce je samo ker sem Arey in ne morem pisat prijaznih sporocil, drgac nimam nobenega slabega mnenja o ljudeh ki jim to nekaj pomeni. Sam dejstvo je da to ni knjiga in je za vzdrzevanje streznikov treba placat, kar seveda nihce ne bo delal samo zato ker je nekaj nostalgikov ki bi preigrali eno igro na leto. V idealnem svetu bi bilo to mozno, sam ital cedalje manj iger sploh dela brez internet povezave - dvd ali ne, ker je pac tako lazje za razvijalce. 
Sure, umetnost in prezervacija sam tko pac je ko zacnes uporabljat opcije interneta. Knjige ne mores nikoli vec posodobit ko je izdana igro pa, kar je za take mega kompleksne stvaritve kar nuja, posledice so pac jasne. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 6 minutami:

Ponizujoce je samo ker sem Arey in ne morem pisat prijaznih sporocil, drgac nimam nobenega slabega mnenja o ljudeh ki jim to nekaj pomeni. Sam dejstvo je da to ni knjiga in je za vzdrzevanje streznikov treba placat, kar seveda nihce ne bo delal samo zato ker je nekaj nostalgikov ki bi preigrali eno igro na leto. V idealnem svetu bi bilo to mozno, sam ital cedalje manj iger sploh dela brez internet povezave - dvd ali ne, ker je pac tako lazje za razvijalce. 
Sure, umetnost in prezervacija sam tko pac je ko zacnes uporabljat opcije interneta. Knjige ne mores nikoli vec posodobit ko je izdana igro pa, kar je za take mega kompleksne stvaritve kar nuja, posledice so pac jasne. 

Mislim, da nimaš res.

Kolega ima FTP server naphan z robo, predvsem zase in za prijatle in cel kup je takih navdušencev, ki kljub stroškom vzdržujejo "knjižnice"  za Vito imaš že zdaj  npr. neuraden Store, kjer so vse igre iz vseh regij na voljo.

Tudi pri knjigah nimaš res, ničkoliko knjig je popravljenih, pač nova popravljena izdaja. 

 

Povezava do prispevka

Knjižnice po mojem tudi niso poceni - so ogromne, imajo kar nekaj zaposlenih, kurjava. Vprašanje pa koliko ljudi si knjige danes sploh še izposoja - bolj ali manj so precej prazne te knjižnice. V hardcore kapitalizmu bi jih že vse zaprli, ker ni šans, da se pokrijejo s tistimi bagatelnimi knjižničnimi prispevki. Medtem ko imaš stare gaming nostalgike, ki so pripravljeni plačati za stare igrice. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 39 minutami:

Knjižnice po mojem tudi niso poceni - so ogromne, imajo kar nekaj zaposlenih, kurjava. Vprašanje pa koliko ljudi si knjige danes sploh še izposoja - bolj ali manj so precej prazne te knjižnice. V hardcore kapitalizmu bi jih že vse zaprli, ker ni šans, da se pokrijejo s tistimi bagatelnimi knjižničnimi prispevki. Medtem ko imaš stare gaming nostalgike, ki so pripravljeni plačati za stare igrice. 

Plus itak je arhiviranje res starih knjig/rokopisov zelo zahtevno, moraš ohranjat temperaturo na optimalni ravni v vitrini brez praha ali udiranja zraka ... 

 

@JediEagle Jaz sem si lih ta teden odklenil Vito in namestil to piratsko trgovino. Res je fajn, klikneš igrico in ti dlja DLC-je, patche in igrico. Če boš rabil pomoč, požokaj. Vseeno je na katerem firmwaru imaš konjzolo

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 1 uro:

Mislim, da nimaš res.

Kolega ima FTP server naphan z robo, predvsem zase in za prijatle in cel kup je takih navdušencev, ki kljub stroškom vzdržujejo "knjižnice"  za Vito imaš že zdaj  npr. neuraden Store, kjer so vse igre iz vseh regij na voljo.

Tudi pri knjigah nimaš res, ničkoliko knjig je popravljenih, pač nova popravljena izdaja. 

 

 

To da ima kolega FTP server je eno, furat globalno dosegljiv servis je pa drugo. Ne pravim da so nepredstavljivi stroški ampak firme niso dobrodelne organizacije tko kot tvoj frend in valda nima niti najmanjšega smisla vzdrževat nek network strežnikov za prastar hardware s katerim nimaš nič dobička.
Sploh pa primerjat FTP server al pa PSN network je dost neumno.

Glede knjig: Definitivno ni isto isto če izdaš remaster al pa patchaš game enkrat na teden.

To je pač problem zaprtih sistemov. Na PCju je to manj problem, pa tut tam je treba modat stare appe da lahko pol postaviš piratske serverje za njih.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

glej primer Vite, frenda sem dal samo zato, ker pač to ni tolk drago ane, tudi PS2 še vedno laho določene igre igraš preko mreže, ker pač eni to omogočajo in  rihtajo, ni uradno ampak dela pa.

 

Knjige si dal ti za primerjavo ni isto, ampak tudi vseh iger ne posodabljajo, razen nedodelanih, take knjige pa itak ne bi mogel sploh izdat.

Povezava do prispevka

Knjige sem dal za primerjavo ker ko enkrat zadevo izdaš je ne moreš spremenit, in to dejstvo ostaja, ne vem kdo se vtakne v to. Seveda lahko izdaš novo verzijo, tko kot lahko izdaš remaster špila, sam to niti slučajno ni isto. My bad, primerjave so vedno slabi argumenti, ne vem kako se še nisem tega naučil.

Pa nima veze kok je drago, ker ne ti ne jaz ne veva kaj to pomeni za nek Sony, dejstvo pa je da ni zastonj in ima za podjetje smisel skenslat podporo ko od tega ni več finančne koristi. Muh culture sure, sej je gnilo da se zgubi dostop do tega, ampak tko pač je, nič ni večno.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Knjige sem dal za primerjavo ker ko enkrat zadevo izdaš je ne moreš spremenit, in to dejstvo ostaja, ne vem kdo se vtakne v to. Seveda lahko izdaš novo verzijo, tko kot lahko izdaš remaster špila, sam to niti slučajno ni isto. My bad, primerjave so vedno slabi argumenti, ne vem kako se še nisem tega naučil.

Pa nima veze kok je drago, ker ne ti ne jaz ne veva kaj to pomeni za nek Sony, dejstvo pa je da ni zastonj in ima za podjetje smisel skenslat podporo ko od tega ni več finančne koristi. Muh culture sure, sej je gnilo da se zgubi dostop do tega, ampak tko pač je, nič ni večno.

Lej ne vem ampak imam občutek, da digitalne verzije knjig popravljajo na enak način kot igre, če pa kdo ve pa me naj popravi.
Fizične pač ne moreš popravit, čeprav imam v spominu, da sem že naletel na "popravek" v obliki dodanega lista, kjer je pisalo, kje se najde popravljeno besedilo... al neki v tem stilu. Imam tudi eno namizno igro, ki ima dodan popravek v obliki dodanega listka z opisom kaj je norobe ;)
Ja ni drago ane, če si lahko en geek to privošči (zato sem omenil kolega) potem si lahko tudi ena multikorporacija, navsezadnje to počne tudi Microsoft s svojo kompatibilnostjo za nazaj, gre se za interes, Sonyju očitno ni v interesu, da bi na tak način zagotavljal podporo, verjetno pa bo, vsaj za PS3, to poskušal prodajati s PS Now.
Pri tem gre velik plus MSu, kupiš njihovo najnovešo škatlo in lahko igraš igre iz njihove prve (to sicer držli samo delno, ker niso vse podprte), koliko imajo zaradi tega dobička je pa pod vprašajem, po moje gre bolj za neko udobnost/možnost s katero skušajo prepričat kupce.
IMO bi Sony moral delat podobno in omogočit isto na PS5! Podpora za nazaj, PS1,2,3,4, PSP, VITA vse na najnovejši konzoli + vse knjižnice in nakupi za nazaj... carsko! :limona:

Tako si pa naložiš RetroArch na eno napravo in imaš pokrito praktično vse za nazaj razen pač žal PS3... zastonj, brez da ima kdo dobiček, na mreži je pa itak vse nekje shranjeno. Sonyju se tako izmakne naziv nadcarskosti in dodatne vrednosti za nakup konzole. Series X bom kupil enkrat, ko bo na voljo, predvsem zaradi BC.
 

 

 

 

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 10 minutami:

Fizične pač ne moreš popravit, čeprav imam v spominu, da sem že naletel na "popravek" v obliki dodanega lista, kjer je pisalo, kje se najde popravljeno besedilo...

Valda, klasika pri kakih starih izdajah. Jaz imam ene dve iz stare Lirike iz osemdesetih, kjer so pozabili navesti prevajalce, pa so zraven dali listek z informacijami :D. Vse se da. 

Povezava do prispevka

Xbox ima BC zato ker je navaden PC in je BC zelo simple za narest. Pri PS žal ni tako, 4ka izvzeta.
Me zanima kok bo nadcarski MS držal BC če kdaj pride do menjave na ARM haha, lahko rečemo en velik LP špilanju starih iger na novih sistemih.

Povezava do prispevka

A res tega pa nisem vedel tenks za info LOL.

Sej ne da MS počasi in postopoma omogača BC in ne vse naenkrat, ker je to tako simpl ane. Ampak enostavno vidijo v tem dodano vrednost pri njihovi konzoli, kolk teh prirejenih starih BC potem še prodajo v digitalni obliki pa ne vem, po moje premalo, da bi se jim splačalo samo zaradi tega, ampak so v tem (BC) dobri. Ti lahko isto igro, ki si jo igral na originalnem Xboxu igraš na 360, na One in na series, ampak ne da jo lahko samo igraš, lahko jo igraš on line z vsemi generacijami skupaj, to je po moje možno samo na XB konzolah. Enkrat sem en tak video pripopal v XB temo.


Drugače PS5 bi za šalo lahko poganjal PS1 in PS2 igre, pa verjetno PS3 tudi, če bi Sony imel interes in verjetno višek denerja tako kot ga ima MS... sej do PS3 so ga tudi imeli in nažalost potem z novimi verzijami PS3 tudi ukinili (PS1 igre sicer delajo na vseh)... na PS4 so pa člisto ukinili, kar je bilo kar veliko razočaranje, sploh ker so v Store dali določene prirejen PS2 igre, ki si jih moral kupoiti še enkrat. Zakaj ne bi počeli podobno kot MS, pa magari samo za best sellerje, to ve smo Sony, mogoče zato, ker jih ponujajo še enkrat za ponovno nakup v digitalni obliki, zakaj bi ti jo dali free, če si jo kupil za PS2 in imaš plošček, kupi še enkrat, če ti je tako všeč, da bi jo igral na novi konzoli :fun:

Saj Nintendo počne isto, Switch z lahkoto poganja vse stare igre, samo, če si jo že prej kupil v fizični obliki ti to nič ne pomaga, ker je nimaš kam vtaknit )dober izgovor). Ne vem pa kako je z digitalnimi verzijami iz prejšnih sistemov (Wii/U/DS/3DS) iz Nintendo stora, a to lahko igraš al ne!? :nicjasno:

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 6 minutami:

A res tega pa nisem vedel tenks za info LOL.

Not sure if sarcastic?
Ja, x360 je še malo posebna arhitektura, zato verjetno rabi malo pomoči, med tem ko one in series pa so ista arhitektura kot PC s par malenkostmi. PS3 pa je mel na začetku BC ker so notr dobesedno vrgli procesor od dvojke (ki pa je bil BC z enko če se ne motim). Pol so pa to skenslali ker valda stane.

MS to omogoča ker vidi neko vrednost v temu ja. Verjetno ta vrednost je nekje samo je dost bolj profitabilno, valda špekuiliram, da malo izdajaš remasterje in je. Switch pa poganja stare igre prek virtualizacije tko da to spet ni isto.
V glavnem, vse to kar zdej midva debatirava je vseeno no, pač se je sony odločil da bo skenslal vse skp in čao. Jz pravim da je logičen bussiness move, je pa ziher žalostno ker kr naenkrat vse licence ki si jih kupil niso vredne ničesar in dostopnost je konkretno okrnjena. That being said v lajfu ne bi kupu PS5 s pogonom :D

Povezava do prispevka

@AMFMene pa precej moti, ker je drugače konzola res ful tiha. Ko se pa vklopi tisto random preverjanje BRja, je pa takoj ful glasno vse skupaj. Sem pa opazil, da je glasnost različna od igre do igre. Bloodborne je brnel kot prizadet, Sekiro pa je ful manj glasen. Mogoče si imel mal sreče z naslovi. :D

Povezava do prispevka
Arey reče pred 21 urami:

Sam dejstvo je da to ni knjiga in je za vzdrzevanje streznikov treba placat, kar seveda nihce ne bo delal samo zato ker je nekaj nostalgikov ki bi preigrali eno igro na leto.

...

 Knjige ne mores nikoli vec posodobit ko je izdana igro pa, kar je za take mega kompleksne stvaritve kar nuja, posledice so pac jasne. 

Še enkrat...

Nimaš res, zakaj sem pa že zgoraj razložil.
Vzdrževanje strežnikov ni tako zelo drago, da si Sony tega ne bi mogel privoščiti, vsaj za dobro ime in knjige lahko posodabljaš :fun:

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...