Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 13 minutami:

spavate li mirno, digital edition PS5 lastniki? :D:D 

Najbolj žalostno je, da bomo - če kdaj pride do "apokaliptičnega" izklopa - dobesedno vsi rejpani, tudi največji ljubitelji retaila

 

Npr. leta 2024 ugotoviš, da je na PS3 še en jak hidden gem driving arcade game, 9/10 underrated, kupiš retail ewo fino let's play, nakar ugotoviš, da je na disku 1.0 verzija, ki je bila naknadno iz 6/10 igrice updejtana na proper 1.67 verzijo, ampak ker ni serverjev, ni patcha, igraj 1.0 in ne jamraj pičkica

 

To je meni tudi najbolj triggering element, ko je v nekem drugem threadu debata o Amazonu, ki požre low in middle budget trgovine. Ne gre tako za to, da bi tem trgovinam samo in zgolj škodoval - marsikateri biznisi so kot subsellerji na Amazonu dobili dobesedno second life in zaživeli kot še nikoli poprej plus zgenerirali več delovnih mest kot preden jih je Amazon požrl. Bolj mi je kislo to, da se zgublja neka romantičnost, neka vez med ljudmi, ki se je zgradila z retail shopom, manjšim biznisom, utripom mesta, domačimi in tujimi kupci ... Pač greš na Amazon, kupiš artikle in lep lp. "Dinozavri" z retailom pa so obsojeni ali na neke dvomljive prakse, ždenje v mega trgovinah ala BTC oziroma na prodajanje lesenih žlic za 30 EUR s hipster pridihom :D

 

Sam po eni strani štekam, da je to povsem romantično razmišljanje in da je vse skupaj prineslo ogromno pozitivnega. Jebiga, teško je v prvem svetu, ko se moraš odločit, ali boš igrico naročil iz Amazona, kupil pri bejbi v Konzolkotu ali direkt na PSN s 20 USD dobropisa, ki ti je ostal od prejšnejga nakupa :D 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
amnesia reče pred 7 urami:

google: od njih uporabljam samo youtube, ker drugega pac ni, tud vsi vemo, kako uspesni so v gamingu - da ne govorimo o messaging platformah, imajo jih ene 5, ki niso kompatibilne med sabo, dobesedno geniji

 

tencent: podaljsek CCPja, lastijo si 40% epica (ki po vsem tem casu se vedno nima shopping carta lol), neomejena zaloga denarja za delanje skode in orodje za cenzuro na zahodu po kitajskih merilih

 

amazon: mega uspesen zaloznik iger (sploh ne dohajam, ker tako hitro sopajo AAAAA naslove), dobesedno AMAZING management twitcha, v preteklosti so kupili CURSE, ki je bil misljen kot konkurenca discordu, failali so bolj na hard kot jaz na izpitu mongolscine

 

 

zakaj tocno bi financiral neko firmo, ki mi gre na kurac in ji dal dostop do vecletne zgodovine pogovorov?

 

samo kaj točno ima to veze?

 

a ni to ista snowflake reakcija kot folk ki zažiga najkice in bojkotira disney filme?

 

eno je če se produkt poslabša, ga utemeljeno nehaš uporabljat, ker je slab

 

"bom skenslal ker mi gre nov lastnik na kurac" pa je prav uno a ti dam robček, sej bo no

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 3 urami:

Najbolj žalostno je, da bomo - če kdaj pride do "apokaliptičnega" izklopa - dobesedno vsi rejpani, tudi največji ljubitelji retaila

 

Npr. leta 2024 ugotoviš, da je na PS3 še en jak hidden gem driving arcade game, 9/10 underrated, kupiš retail ewo fino let's play, nakar ugotoviš, da je na disku 1.0 verzija, ki je bila naknadno iz 6/10 igrice updejtana na proper 1.67 verzijo, ampak ker ni serverjev, ni patcha, igraj 1.0 in ne jamraj pičkica

 

ne vem no, dobre AAA igrice itak dobijo popatchane rerelease, dobre indie igrice dostikrat sploh ne grejo v retail dokler ni že ves ekstra content out, izjemno hudih igric, ki bi bile mega broken brez patchov, pa je tudi manj kot mefistovih las

 

imo zelo not bad deal za retail loverje

Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 19. 3. 2021 at 15:18:

Imel sem 3 generacije xbox konzol, vse igral na polno, vsaka boljša od prejšnja in samo čakam, da lahko nabavim četrto serijo in spet najmočnejšo konzolo na trgu. 

 

Na drugi strani sem imel 4 generacije Nintendo konzol in preigral na njih vsega skupaj dve igrici - toliko o oteževalnikih papira:rofl: Pa še Nintendo konzole so priročno majhne, tako da jih je lažje prestavljati ko je treba otežiti pravniške spise. Good guy nintendo, ki je že ob oblikovanju konzole dobro vedel glavni namen svojih konzol.

Povezava do prispevka
gojc reče pred 9 minutami:

 

 

ERA norčkom se spet trga :lol: Hočejo ban na igro in gaming strani, ki pokrivajo igro :confused:

 iirc je fora, ker so rekli da špil, ki se osredotoča na enega večjih masakrov vojne v Iraku ni na noben način političen.

 

Nekje na nivoju Ubisofta, ki trdi da Tom Clancy igre nimajo veze s politiko. Ker vsi vemo da je Tom Clancy znan kot gospod ki izrazito ni imel kakšnih posebnih mnenj glede česarkoli, še najmanj glede kakšne vojske in zunanje politike. :)

Povezava do prispevka
Gatsu reče Dne, 8. 3. 2021 at 10:17:

Tkole bodo oni popravli svojo zavoženo igro Avengers :avadodo:


Sem danes prvič po novembru štartal zadevo, da bi preigral Kate&Clint dodatka pa me je pri prvem DLCju vrglo ven iz igre pri izbiri druge misije prvega dodatka.
Po novem zagonu mi igra ni več kazala misij za nobenega izmed novih likov samo novo mapo.

Vse ostalo se mi zdi nespremenjeno. Torej še vedno brezvezni  loot sistem, še vedno isti sovražniki, še vedno iste tehnične težave še vedno govno.
Te igre ne reši niti F2P

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 4 urami:

 

samo kaj točno ima to veze?

 

a ni to ista snowflake reakcija kot folk ki zažiga najkice in bojkotira disney filme?

 

eno je če se produkt poslabša, ga utemeljeno nehaš uporabljat, ker je slab

 

"bom skenslal ker mi gre nov lastnik na kurac" pa je prav uno a ti dam robček, sej bo no

 

pol je recimo bojkotiranje Nestleja isto za podajanje robčka?

Povezava do prispevka

Also drgac dobesedno najbolj me boli kurac za to da bojo ugasnili ps3. Ne hoardam starega hardwara ampak ga prodam prvo sekundo ko mi zacne gnit v kotu, ce bom pa kdaj hotu preigrat kaksen spil ki glih slucajno nikoli ni prisel na PC bom pa to pocel cez 15 let ko ga bom igral v, mefistove besede ne moje, sladkem sladkem 16k na emulatorju. 
Verjamem da obstajajo ljudje ki jim polzijo lice po solzah (ne da se mi popravit) ko pomislijo da ne bi morali vec igrat njihove kolekcije igric za ps3 sam svoje mnenje o smeteh sem ze veckrat povedal pa se ne bi ponavljal. 
Se mi zdi tut logicno da ugasajo ta servis, glede na to da so to za njih samo se stroski. Tut userjev ps3 je imo premalo da bi se kdo jezil. Pricakovat da bo online servis forever online pa zal ni realno.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 10 urami:

Also drgac dobesedno najbolj me boli kurac za to da bojo ugasnili ps3. Ne hoardam starega hardwara ampak ga prodam prvo sekundo ko mi zacne gnit v kotu, ce bom pa kdaj hotu preigrat kaksen spil ki glih slucajno nikoli ni prisel na PC bom pa to pocel cez 15 let ko ga bom igral v, mefistove besede ne moje, sladkem sladkem 16k na emulatorju. 
Verjamem da obstajajo ljudje ki jim polzijo lice po solzah (ne da se mi popravit) ko pomislijo da ne bi morali vec igrat njihove kolekcije igric za ps3 sam svoje mnenje o smeteh sem ze veckrat povedal pa se ne bi ponavljal. 
Se mi zdi tut logicno da ugasajo ta servis, glede na to da so to za njih samo se stroski. Tut userjev ps3 je imo premalo da bi se kdo jezil. Pricakovat da bo online servis forever online pa zal ni realno.

Ma ne vem no, zakaj je potreben tak ponižujoč odnos (solze itd.). Pač tukaj se gre za kulturni kapital, četudi marsikak zelo majhen in v praksi nezanimiv, ampak vseeno je brez veze, da se ljudem otežuje dostop do le-te, da morajo brskati po piratskih sajtih in si rihtat emulatorje (sploh ker stroški za huge firmo niso veliki). Isto kot moraš za kakšne starejše filme lurkat po nekih xy piratskih skupnostih, ki skupaj rihtajo piratske release, ki bi dejansko morale biti v interesu nas, ljudi, da so dobro narejene in javno dostopne. Igre so kultura in kot to so del človeške zapuščine, za to pa bi nam moralo biti vsem važno, da se z njo lepo ravna, saj je testament tega in hkrati najlepše, najbolj milo, kar smo kot človeštvo ustvarili in kam smo duhovno segli. Vsaj meni bi bilo lepše, da me čez 1000 let reprezentirajo kulturni objekti, ne pa McDonalds vrečke v vitrini. 

 

V Sloveniji tudi moraš vsako izdano knjigo posredovati NUK-u, sicer kršiš zakon o varstvu kulturne dediščine. Nič ne bi imel proti, če bi morali ob releasu igre fajle posredovat neki inštituciji, ki bi jih hranila pri sebi. In neka razumna meja za potek avtorskih pravic, sploh če firma propade in gre projekt v limbo. Zdaj to delajo dobesedno pirati, ki jim polzijo lice po solzah. 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 7 minutami:

(sploh ker stroški za huge firmo niso veliki)

 

Meni osebno je sicer tudi vseeno za to, ker pač ne igram teh starih zadev in me niti ne zanimajo. Vseeno iz mojega omenjenga vidika. Po drugi strani pa mi ni vseeno pač zaradi drugih, ki jim to nekaj pomeni. Sem pa zelo skeptičen glede tega citiranega zapisa zgoraj. Jaz mislim, da je to vzdrževanje serverjev in vsega potrebnega na globalni ravni... precej draga zadeva.

 

Pa verjamem, da se kopije "vseh" iger že nekje hranijo. Verjetno samo pač niso javno dostopne.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Pa verjamem, da se kopije "vseh" iger že nekje hranijo. Verjetno samo pač niso javno dostopne.

So inštitucije, ki se s tem ukvarjajo, sem z eno tudi v stiku, vendar ni nič zakonsko pogojenega oziroma standardiziranega. V bistvu dobra volja razvijalcev, kar pomeni, da dobre volje praktično ni in da tudi če inštitucija hrani za namen ohranjanja kulturne dediščine, imajo v pravnem smislu status pirata :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...