Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Nora cena za LG 65B9 bust buy zih

 

Kar se tiče burn-in na OLED-u jaz imam C7 problemov nisem imel do sedaj (gledma samo filme ali netflix ter konzolo žgem) ko so mulci skoz začeli gledat nickelodeeon, sem imel image retention, se je videl znak, pognal pixel shight nato pa mulcem zpaovedal da dajo zoom na tem programu na 120% da se ne vid logo, sedja po parih dnevih se ne vidi več nič, če ne bi pravi čas opazu bi imel burn-in zagotovo.

 

Se pravi če gledate redno nek live shit TV program z statičnim logotom zna biti problem, drugače je zero chance za image retention in posledično burn če se gleda filme, netflix, console gaming, preverjeno....

uredilo bitje George
Povezava do prispevka

q70 ni niti blizu isti rang. Vse to je dokaj krep, ker noben tv razen LGja nima še featurjev, ki bodo fajn za nove konzole. Neki ma samsung, sam tud omejeno. Tko da 'za konzole' priporočat karkoli druzga kot LG serije 9 (al pa čakanje na X in tanove Samsung modele) je trenutno bv. Ko se bo kdo zmigal se pa lahk pogovarjamo.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Arey reče pred 11 urami:

Mislim, ce to da moras tv pol casa gledat na 120% zoom ni dovolj razlog da oleda niti pipnem ne s palico pa tut ne vem kaj je :wacko:

Vsakic ko bli gledal 3 filme zapored bi me skrbelo da se bojo vidle crne crte zgoraj in spodaj.

Verjetno je razlika al gledas tri filme zaporedoma, 

al pa nikelodeon drkas celi dan v karanteni :D

Povezava do prispevka
Arey reče pred 11 urami:

Mislim, ce to da moras tv pol casa gledat na 120% zoom ni dovolj razlog da oleda niti pipnem ne s palico pa tut ne vem kaj je :wacko:

Vsakic ko bli gledal 3 filme zapored bi me skrbelo da se bojo vidle crne crte zgoraj in spodaj.

 

Jaz niti žena ne  gledava live TV nikoli več, sem  napisal če se gleda ogromno TV z statičnim  logotom ne bi vzel OLED, če bi kupoval ponovno bi spet vzel  OLED, vska mora pri sebi razmislit za kaj ga bo imel, če pa nisi filmofil ali hard core console gamer je pa škoda denarja za hi-edn tv, tudi če ga imaš, meni je bil odličen  nakup, super zadovoljen, pa tudi live tv se ob gledal brez zomma, sedaj  ko je image retention izginil, bom pa moral paziti ja, malo suxxx, sam jebiga, v2 letih uporabe se mi je to zgodilo šele prvič

uredilo bitje George
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 2 urama:

Ne kupvat 55 zoll, ker to je komej nad pragom revscine. 65 je normalna navadna velikost tvja.

 

Če maš budget 1300€ je absolutno bolje kupit LG OLED ko pa ena povprečna 65 col jajca imo.

 

MIHA_IS_GOD reče pred 18 urami:

Jest tud nabavljam TV in mam namen kupit 55 inchev, pa se mi zdi da je že to čist preveliko. Prostor je drugače kar velik, sam men ti ogromni tvji čist pokvarjo izgled prostora ker tolk vn sekajo. Ker je dnevni prostor in ne gaming room, kino soba al pa klet. Vem da za samo gledanje vsebine je težko prevelik. Zdej gledam na 50 inchev pa mi je čist ok. Behemota s 75 inchev si sploh predstavljat nočem. 

 

Pa če ma kak konzolas kak dober predlog za TV bi bil tud happy panda ker v železnino bolj mal folka zahaja. Trenutno se odločam a bi cenejši Samsungov qled al LG c9 oled. Burn in me načeloma ne skrbi ker streaming servisi nimajo logotov, igrce pa se mi zdi da niso tak problem, sploh kolk časa naenkrat lahk igram.

 

Sploh ne razmišljaj in kupi C9. Ima polni Hdmi 2.1 ter vse kar rabiš za karseda najboljše gledanje filmov/serij. Aplikacije so pa tud na voljo za več ali manj vse najbolj priljubljene servise. Kodija pač ni ampak roko na srce je Plex vse kar rabiš, pa še praktično vsak NAS ga podpira. 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 20 minutami:

Sm narocu C9 od LG ker naj bi bil bolj future proof. Dobim v sredo.

 

In ne, ni zarad zene 55 inchev, men se zdi mal neumno dajat par k€ za TV. 55 incni je bil 1300€, 65 je pa ze 2100€.

 

Poročaj kako se obnese. Sam imam OLED ampak Philipsa, ker je mel Telekom res noro akcijo 2 let nazaj (1080€) in ima svoje probleme ki so povezani z nesposobnostjo Philipsa in Androidom. (težave z priklopom Denon AVR in sesuvanje OSja ter aplikacij ter res zanič pretok podatkov preko LAN/WIFI) No zapovrh imam še en stuck bel pixel ampak to bom v kratkem nesel na servis in upam da dobim eno leto novejši model ki ima že Dolby vision in nima težav z HDMI-arc pa tud Smart hw je močnejši tak da Android manj nagaja. Imam pa jeseni v planu zamenjat še drugi tv za OLED in je glavni kandidat C9 če bo še na voljo.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 43 minutami:

Sm narocu C9 od LG ker naj bi bil bolj future proof. Dobim v sredo.

 

In ne, ni zarad zene 55 inchev, men se zdi mal neumno dajat par k€ za TV. 55 incni je bil 1300€, 65 je pa ze 2100€.

 

Mha, jaz imam B9 LGja 65 par mesecev.

Raje cenejšega in večjega. Ampak je odvisno kako postavitev v dnevni imaš.

 

V Kamniku imamo 55 inch, 12let staro plazmo, intenziteta babarv je praktično ista, valda je slika tu bolj ostra. Ce bi imel novejso plazmo, full HD bi bilo pralticno isto doživetje.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče pred 4 minutami:

Tisti ki imate  OLED ali imate kakšne burn in -e, men je  zaradi tega malo gadno kupit OLED, ker sem bral da nekateri modeli imajo te probleme.

 

 

Jst mam last gen LG (C8) in ni niti sledu o burn inu, nasplošno je burn in bolj kot ne odpravljen/redek.

Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče pred 16 minutami:

Tisti ki imate  OLED ali imate kakšne burn in -e, men je  zaradi tega malo gadno kupit OLED, ker sem bral da nekateri modeli imajo te probleme.

20 mesecev imam zdej Philips OLED 803. Nedavno sem iz firbca zalaufal une teste na youtubu in nisem imel niti image retentiona kaj šele burnin. TV laufa ene 6 ur dnevno v povprečju, veliko tud tko da ga dejansko noben ne gleda in stoji na android meniju itd. TV sam zazna da je stoječa slika in zalaufa screensaver. Vsake par ur pa tud opozori da bi blo dobr ugasnt za 10 minut da opravi "čiščenje slike" . 2x lahk izbereš later pol pa samo še odšteva čas in ugasne tv ter opravi čiščenje. TV se uporablja za tv programe/netflix/NBA TV/PS4 itd.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 16 minutami:

20 mesecev imam zdej Philips OLED 803. Nedavno sem iz firbca zalaufal une teste na youtubu in nisem imel niti image retentiona kaj šele burnin. TV laufa ene 6 ur dnevno v povprečju, veliko tud tko da ga dejansko noben ne gleda in stoji na android meniju itd. TV sam zazna da je stoječa slika in zalaufa screensaver. Vsake par ur pa tud opozori da bi blo dobr ugasnt za 10 minut da opravi "čiščenje slike" . 2x lahk izbereš later pol pa samo še odšteva čas in ugasne tv ter opravi čiščenje. TV se uporablja za tv programe/netflix/NBA TV/PS4 itd.

Kar pravi Gatsu. Imam tudi sam OLED Philipsa in po skoraj vdveh letih ni nobenega burn ina. Pa imam večinoma gor signal z računalnika (se pravi meniji skosss). Vsake toliko se pojavi kak retention (če dolgo časa gledam kak statični podcast recimo), ki se odraža kot white ghost na "črnih" pikslih, ampak pol to zgine samo od sebe čez neki časa, ko se predvajajo nove vsebine. 10 minutni "clear residual image" vedno pa tako ali tako odpravi kakršnokoli smet.

 

Burn in na OLEDih je dandanes samo še joke.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 33 minutami:

 

 

Jst mam last gen LG (C8) in ni niti sledu o burn inu, nasplošno je burn in bolj kot ne odpravljen/redek.

Jaz imam ene 4 mesece B9 in ni nobenega.

 

Sam za info kolega je imel LG plazmo leta nazaj in je imela burnin. Moja prva (2006) in trenutna plazma (2008 ), obe Panasonic nista imele nobenega. Zanimivo.

Povezava do prispevka
Gatsu reče Pravkar:

20 mesecev imam zdej Philips OLED 803. Nedavno sem iz firbca zalaufal une teste na youtubu in nisem imel niti image retentiona kaj šele burnin. TV laufa ene 6 ur dnevno v povprečju, veliko tud tko da ga dejansko noben ne gleda in stoji na android meniju itd. TV sam zazna da je stoječa slika in zalaufa screensaver. Vsake par ur pa tud opozori da bi blo dobr ugasnt za 10 minut da opravi "čiščenje slike" . 2x lahk izbereš later pol pa samo še odšteva čas in ugasne tv ter opravi čiščenje. TV se uporablja za tv programe/netflix/NBA TV/PS4 itd.

 

 

KE RIT reče Pravkar:

Kar pravi Gatsu. Imam tudi sam OLED Philipsa in po skoraj vdveh letih ni nobenega burn ina. Pa imam večinoma gor signal z računalnika (se pravi meniji skosss). Vsake toliko se pojavi kak retention (če dolgo časa gledam kak statični podcast recimo), ki se odraža kot white ghost na "črnih" pikslih, ampak pol to zgine samo od sebe čez neki časa, ko se predvajajo nove vsebine. 10 minutni "clear residual image" vedno pa tako ali tako odpravi kakršnokoli smet.

 

Burn in na OLEDih je dandanes samo še joke.

Cool hvala za info.

Povezava do prispevka

Veste zakaj je v nekaterih štacunah na OLEDih burnin? Zato ker idioti tvje po celodnevnem laufanju enostavno izklopijo iz štroma. Kaj je lažje kot na razdelilco prtisnt na gumb kot pa ugaševat par ducat tvjev z daljinci :D Če pa to narediš pa tv ne more opravit čiščenja slike in voila Houston imamo problem. 

 

Sem imel tud Pioneer plazmo 6 let. Skos pržgana sploh ker je bla moja 2x na porodnišk v tem času in se spet ni čist nič pazilo na tv. Vse kar si videl včasih je bil image retention. Ko je pršu model kupt tv in sm mu ga zalaufal in je gledu tiste burnin teste ni mogu verjet v kako dobrem stanju je :D

Povezava do prispevka

thisIsntHowThisWorks.gif

 

Crne linije na (AM)OLEDu so izklopljeni piksli. Burn-in se napravi na kakih svetlih logotipih, kot jih imajo TV postaje ala nickelodeon, PO(O)P TV in ostalo.

Se pravi, staticen, svetle podobe. Ne pa izklopljeni piksli :D

 

Na 120% je pa rekel zato da se logo prestavi/skrije

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...