Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...
kmetek reče pred 2 urama:

A kaj tečete pa zakaj ne? ;)

 

Sem v DECATHLONU vzel par baselayer + midlayer top šit....za male pare, zebe nič :)

 

ravno sem malo začel, pa me je ta teden zdravje ustavilo - grlo mi teži že od nedelje, pa mi ni, da bi tak zunaj po mrazu skakal... mogoče drug teden bolje.

Povezava do prispevka

Aboutyou ima spet odlično razprodajo zdaj čez vikend. Precej modelov zelo znižanih, vendar številke pohajajo tako, da pohitite. Seveda brezplačna poštnina in brezplačna vračila. Na znižanju so seveda tudi vsa tekaška oblačila

https://www.aboutyou.si/c/moski/sport/sporti/tek/tekaski-copati-194974?sort=price_low

 

Par modelov bi izpostavil.

 

Puma Velocitiy Nitro 2 - 56 EUR - verjetno najboljši "daily trainer" leta 2022.  Pazite na velikost, pol številke manjšo se priporoča, saj so skoraj vsi pumini modeli nekoliko dolgi. Za trenutno ceno, copat absolutno brez konkurence.

https://www.aboutyou.si/p/puma/tekaski-cevelj-velocity-nitro-2-8684779

 

Reebok Floatride Energy 4 - 56 EUR - eden najboljših vsestranskih copat že od prve verzije naprej. TPU pena, odličen oprijem,, odziven in primeren za vse teke. Tudi Reebok ima dolge modele, zato vzemite pol številke manjše. Imajo tudi "adventure" verzijo za nekaj EUR več. Bolj robustna zunanjost, vendar zaradi tega nekoliko povišana teža.

https://www.aboutyou.si/p/reebok-sport/tekaski-cevelj-floatride-energy-4-8690307

 

New Balance Fuelcell Propel 3 - 56 EUR - Odlična fuelcell pena v nekoliko bolj kompaktni izvedbi. Priporočljivi za tekače, ki imajo raje nekoliko bolj trd a hkrati bolj odziven copat.

https://www.aboutyou.si/p/new-balance/tekaski-cevelj-8631723

 

Adidas Supernova - 58 EUR - Adidasov osnoven model za vsestranske teke. Zelo  kvalitetno in robustno zgrajen copat. Nekoliko težji, ker kombinira neuničljivo boost peno z EVA peno čez cel podplat.

https://www.aboutyou.si/p/adidas-performance/tekaski-cevelj-supernova-8831830

 

...itd. Imajo še precej dobrih copat znižanih na 60 - 70 EUR, recimo , Adidas SL20.3, Adidas RC4, Asics GT1000, nekaj NB modelov. Jaz imam že dovolj novih copat v omari tako, da bom zaključil z nakupi za nekaj časa. :)

Povezava do prispevka

Evo, iz firbca k vidim, kok se tle kupujejo superge 😁 ... kok parov tekaških superg mate? Jih rotirate glede na vrsto teka, pretečene km ali kar random?

 

Js mam pr svojih nekje 1200 km letno ene cestne in ene trail/hribovske superge ... niti ne vidim potrebe za več 😁

Povezava do prispevka
Skunko reče pred 10 urami:

Evo, iz firbca k vidim, kok se tle kupujejo superge 😁 ... kok parov tekaških superg mate? Jih rotirate glede na vrsto teka, pretečene km ali kar random?

 

Js mam pr svojih nekje 1200 km letno ene cestne in ene trail/hribovske superge ... niti ne vidim potrebe za več 😁

apovsic reče Dne, 29. 11. 2022 at 21:39:

Dej nehi, bom bankrotiral. Trenutno imam

ASICS gel nimbus 24

ASICS Gel-Nimbus 22

ASICS Glideride 2

ASICS Glideride 2 - rdeči

ASICS Magicspeed

ASICS Novablast 2

HOKA ONE ONE Carbon X3

HOKA ONE ONE Challenger 6

HOKA ONE ONE Clifton 8

HOKA ONE ONE EvoJawz

HOKA ONE ONE Mach 4

Merrell Unifly - rdeči

Mizuno Wave Rider 24

Mizuno Wave Rider 25

Nike Downshifter 9

Nike Zoom Dragonfly rumeni

Nike Zoom Victory XC 5

Salomon SpeedCross 5 - rdeči

 

Imam pa še (nisem jih še rabil):

ASICS Magicspeed (jap, tadruge)

HOKA ONE ONE Speedgoat 5

Nike Air Zoom Pegasus 39

Nike Pegasus Trail 3

Saucony Endorphin Speed

ASICS Novablast 3

Nike Vaporfly Next%2

 

Pa naročil sem še:

Nike Streakfly

Puma Velocity Nitro 2

 

Do januarja bo :P

     
       
       
       
       

 

 

Povezava do prispevka
Skunko reče pred 4 urami:

Dobr, s tabo se ne primerjam 😁.

 

Kako pa pol izbiraš, kere obuješ? Glede na vrsto teka, podlage ali kaj drugega?

vrsta teka, tempo teka, podlaga, rotacija, kako so mi copati všeč (glede občutka, ne estetsko), ..., itak jih imam preveč, tako da včasih ne vem kaj bi obul, potem pa vedno tečem v kaki klasiki (starih preverjenih copatih ;))

Povezava do prispevka

Mam ene 6 parov, ampak uporabljam v bistvu sam ene 3, zadnje kupljene, drugi so za kej druzga, eni občasno za kolo, drugi za trenažer, tretji za fitnes...

 

Pijem pa na tekih do dve uri in mal nič, več pa tko ne tečem. Doma pa pol kar je, radensko recimo Al pa nek sok. Včasih kak magnezij pojem, sploh za kolo, me neki krči marajo občasno.

 

Pa še lučka. Mam eno iz army shopa, tam 1000 lumnov, z cesto je super, za na trail pa tko tko.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...