Skoči na vsebino

[multi] Monster Hunter franšiza


Priporočeni prispevki

Gatsu reče pred 6 minutami:

A misliš da bo res? Neki rumorji so da bo tud nova Castlevania najavljena. Če dobimo oboje bo to najboljši TGS v like 10 letih lol. Dragons Dogma 2 je tud playable na eventu tko da bomo upam videli gameplay al pa celo dobil demo v bližnji prihodnosti.

 

Ponavadi se nov del najavi, ko cikel prejšnje portable titule konča, tako da se časovno ujema. Plus spomladi je 20. obletnica izida MH, tako da bi pasal izid takrat. Sej pravim, bom močno razočaran, če ne bo najavljeno zdaj, ker to bo najbrž pomenilo, da izida ne bo do jeseni drugo leto in eno leto brez karkoli novega iz MH franšize je težka.

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
Gatsu reče pred 31 minutami:

Tole je več kot očitno igra ki bo na voljo tud za Switch2. Trailer je bil pa men čist popolnoma brez WoW efekta, kar je precej netipično za Capcom.

 

Ej ne vem. 

 

Po videnem je tukaj 40+ malih monstrov na kupu, da se bojim, kako bo to sploh laufalo na PS5.

 

Pol pa po teaserju vidiš, da zna bit, da bo to prvi ever true open world MH (kar je zame tudi velik vprašaj kako bo delovalo v praksi)... res dvomim, da bo tole ugledal Nintendo sistem.

 

Dinamični weather, velik monster density, open world... tole bodo spet nalagalni časi kot MHW na PS4 :D 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Sledil sem nasvetu od @bitsurugi in zalaufal World namesto Rise, dve ure sem v training groundu sprobaval movesete, nekako mi najbolj pašeta Longsword in Dual Blades. Boinko orožja so mi daleč prepočasna atm, ranged mi se zdi boring solo, tista advanced charged in switch orožja so pa verjetno bolj advanced zadeve. Bom ostal v action rpg comfort zoni raje, hitra orožja z predvidljivim movesetom, da se lahk fokusiram na ostale stvari.

 

Zanimajo me pa sledeče stvari: 

- Ko loviš neko beštijo, a je možno preprečiti da beži? Mam neke mreže in pasti, ne vem pa kako in kdaj jih ponucat. 

 

- guardian set in orožja so očitno nek twink shit, to ni pogojev da je vzporedno z ostalimi drevesi, izogibam se jih ker zgledajo OP. Ali se motim in je kaka druga fora kere ne opazim na stat sheetu?

 

- kako naj se lotim quest strukture? A bee-linam po storyu? A delam optional queste? Kdaj je najbolje farmat? A greš lahko kar tako v cono farmat in lovit, al moraš iti na quest?

 

- kaj delat, kaj preskakovat? Kako hendlat multiplayer. Kako sploh vem kako težko je nekaj in kako močan sem jaz v primerjavi? O nekaj ima 3 zvezdice, the fuck to pomeni?

Povezava do prispevka

Bestija bo vedno zbezala, ne mores preprecit.

 

Guardian set in orozja so tam, da hitreje prides skozi low rank, in malo manj zabavne monsterje. Jaz recimo zdaj spilam World od zacetka, prvic na PS5. Itak da bom vzel guardiana, da letim skozi in zbiram materiale za pol.

Moj main weapon je longsword, zdaj pa probavam ostala. Najbolj zadovoljen z greatswordom, ko opalis true charged shot in monsterja zabijes par metrov nazaj, to je to.

 

-quest struktura hm, dost je vezano na to kake materiale rabis, najprej main kveste, investigations, evente itd

lahko gres na expedition in lepo lovis v miru, s tem, da po nekem casu monster gre ven iz cone, zato pac malo pazis, da nisi glih polz

 

-jaz MP uporabljam ko hocem farmat za kako orozje in ker je fajn. zvezdice pomenijo kok zajeban je kvest, itak ti ne bo dovolilo it na kvest ki je visji level kot si ti

 

Konec koncev pa špilaj kako ti paše, v tej igri se ne mudi. In ko lovis, priporocam, da ne ubijes monsterja, ampak ko vidis da šepa okoli, vrzes trap, shock trap + tranq bombe in ga ulovis. Dobis vec materiala.

Delaj kveste NPCjev, kuharja, botanista itd, ker dobis dodatne HUB opcije.

Povezava do prispevka

1. Pasti in mreže se uporabijo, ko je monster že fest poškodovan, to boš videl s šepanjem ali pa ikono na mini mapi (skull icon). Sledi igri in dobil boš tudi quest, kjer te naučijo lovlenja namesto ubijanja. Samo bežanje se ne ustavi, lahko pa se nanjo hookaš za nekaj časa in jo vmes tolčeš. Seveda lahko postaviš tudi past pred njo, samo jo moraš malo prehiteti najprej.

 

2. Guardian set je bil dodan zaradi Iceborne dodatka, zato da si lahko hitro skippal base content in skočil v IC. Izobibaj se tega, če igraš prvič World in pojdi lepo po vrsti štorije.

 

3. Jaz bi se najprej držal štorije pa probal priti do Iceborna čim hitreje, tam pa se potem začne pravi end-game. Ne rabiš se veliko ustavljati in farmati vmes, ker bos zelo hitro menjal gear v tem procesu.

 

4. Zvezdice so klasična težavnost questa, več zvezdic težji je quest... Delaj story in optional queste, kjer te naučijo nekaj novega oz. te so mogoče celo pod tutorial. Ostalo pa jaz do Iceborna ne bi preveč delal (eventi ipd) to se lahko potem vedno vrneš nazaj in preigraš vse te collab evente (DMC, Witcher ipd) ker so res super. Glede orožja pa je zelo naravni progress in malo kombiniraj različne sete geara in priporočam, da mogoce na začetku ostaneš nekaj časa na istem orožju.

 

Drgače pa uzivaj v lovih, ker je to ena najboljsih iger ever. Če je veliko mnenjalničarjev spet aktivnih lahko naredimo nek guild, da smo v isti sobi potem skos in si lahko malo pomagamo.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 27 minutami:

Sledil sem nasvetu od @bitsurugi in zalaufal World namesto Rise, dve ure sem v training groundu sprobaval movesete, nekako mi najbolj pašeta Longsword in Dual Blades. Boinko orožja so mi daleč prepočasna atm, ranged mi se zdi boring solo, tista advanced charged in switch orožja so pa verjetno bolj advanced zadeve. Bom ostal v action rpg comfort zoni raje, hitra orožja z predvidljivim movesetom, da se lahk fokusiram na ostale stvari.

 

Pravilo je vedno: kar tebi bolj sede. Jaz sem začel z Dual Blades in nato prešaltal na Lance in od takrat dalje samo lance, z occasional LBG/HBG. V bistvu na začetku se ne učiš orožja, ampak same igre. Ti priporočam, da kasneje spet malo menjaš orožje, da vidiš, ali ti kaj drugega bolj sede. Določena orožja so morebiti lažji match up kot druga za določene monsterje, ampak to velja za začetnike. Čisto vsa orožja so proti čisto vsem monsterjem 100% viable.

 

 

Buzzkill reče pred 27 minutami:

Zanimajo me pa sledeče stvari: 

- Ko loviš neko beštijo, a je možno preprečiti da beži? Mam neke mreže in pasti, ne vem pa kako in kdaj jih ponucat. 

 

Je možno do določene mere oz. vsaj za nekaj časa. Monster, ko narediš določen dmg ali ko preteče določen čas se odloči it stran. Lahko preprečiš tako, da ga stunnaš/CCjaš: delujejo trapi, stuni/staggerji z orožji (če brejkaš part) in zlasti je efektiven flash pod.

 

 

Buzzkill reče pred 27 minutami:

- guardian set in orožja so očitno nek twink shit, to ni pogojev da je vzporedno z ostalimi drevesi, izogibam se jih ker zgledajo OP. Ali se motim in je kaka druga fora kere ne opazim na stat sheetu?

 

Guardian seti so prišli v igro, ko je prišel expansion (Iceborne). Ti so izključno namenjeni temu, da greš čim prej v G rank. Začetniku jaz tole MOČNO MOČNO ODSVETUJEM, da jih uporabljaš, ker boš preskočil lep del naravnega progressiona. In nimam v mislih štorije, ampak tvojega learning curva. To je kot bi 6-letnika namesto v prvi razred dal v 8. razred in preden bi se naučil poštevanke, bi mu dal delat odvode. Več škode kot koristi. Low rank/high ranke in Master rank imajo tudi monsterji različne movesete, tako da se raje nauči naravni progression.

 

Buzzkill reče pred 27 minutami:

- kako naj se lotim quest strukture? A bee-linam po storyu? A delam optional queste? Kdaj je najbolje farmat? A greš lahko kar tako v cono farmat in lovit, al moraš iti na quest?

 

Definitivno NE skippat requeste NPCjev in kveste, ki imajo določene bonuse pri botanistu. Probaj vsakega monsterja vsaj enkrat poknit, ker ti odklene njegov set in weapone. Sicer jih niti ne boš videl kot opcije. Vsaj v low rank ti priporočam delat vse sproti. Vse kveste in side kveste. Če ti dojadi idi o štorji malo naprej in nato se vrni kasneje z novim gearom. Nekako se pozna poskok pri rankih (tiste zvezdice), če vidiš, da ti preskok dela preglavice idi malo nazaj. Priporočam, da monsterja v prvo delaš solo. Jaz igram nasploh vse solo, ker mi je boljše, enim je pa multiplayer bistvo igre. Stvar okusa, ni napačnega odgovora. Načeloma MP bo šel hitreje, ampak folk karta na veliko in karti so skupni, tako da...

 

Čim prej se nauči osnovnih mehanik kot so: craftanje potionov/buffov, odklepaj stvar iz cantine (ZELO pomembno! Food je MUST in je OP, sploh na začetku). Odklepaj stvar iz botanista, ker ti bo pasivno nabiralo materiale, ki bi jih sicer moral sam: honey, blue mushroom ipd. Delaj si trape, ker se ti načeloma v Worldu bolj splača capturat kot ubit (za razliko od Rise in starih MH). Hunt je krajši, pa še več rewardov da.

 

Buzzkill reče pred 27 minutami:

- kaj delat, kaj preskakovat? Kako hendlat multiplayer. Kako sploh vem kako težko je nekaj in kako močan sem jaz v primerjavi? O nekaj ima 3 zvezdice, the fuck to pomeni?

 

Glej zgoraj. Zvezdice so načeloma rank monsterjev od pushoverjev do tistih načeloma težjih. Predstavljaj si neko SP igro in : chapter 1, chapter 2, ipd.

 

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 8 minutami:

Delaj si trape, ker se ti načeloma v Worldu bolj splača capturat kot ubit (za razliko od Rise in starih MH). Hunt je krajši, pa še več rewardov da.

 

Plus Buzzkill je gay in vegan kolikor vem, tko da itak da se ne bo pobijalo monsterjev

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...