Skoči na vsebino

[multi] Monster Hunter franšiza


Priporočeni prispevki

Vučko3 reče pred 38 minutami:

Kot primer, ne tako dolgo nazaj sem ugotovil, da lahk pridem na vrh tiste piramide :D

 

Jaz sem prišel čist na vrh prvič ko sem prišel v to cono. Res komaj čakam da dobimo MHW2 ki upam da ne bo omejen z podporo podhranjenim jajcam ala Switch X1 in PS4. Letos bi že skoraj moral najavit igro al kva? 

Povezava do prispevka

Kok sem vesel, ko po teh boring god of warih in wičerjih  koncno spet igram igro, ki je gameplay prvo, ostalo drugo. Neverjetno, kako je prvih 10 minut te igre večji užitek igrat, kot pa obe prej omenjeni igri po x urah. Sem ravno lepo "zakljucil" world, sicer Fatalisa še nisem, ampak je ravno pravi čas prišel sedaj Rise. 

Povezava do prispevka

Men se zdi early game v Rise neprimerljivo lažji od early game v MHW.

A je kej na tem, al se mi samo zdi, ker imam več izkušenj iz prejšnje igre, v MHW pa sem šel čisto na slepo?

 

Drugače sem veliko bolj užival v MHW. Ti early game monsterji (trenutno sem na 4*) se mi zdijo res brainless in vsi po istem kopitu.

Ajde, res da igram hammer in nimam moveseta od nekega nuklearnega fizika, sam isto sem mainal v MHW, ampak so se mi zdeli monsterji dosti bolj raznoliki po obnašanju. :nicjasno:

 

Rampage questi so pa največje smeti ever. Tisti, ki se je tega spomnil je kreten. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Štiri zvezdice, če je v Hubu, pomeni, da si šele na ta najnižjem tierju monsterjev v High Rank. To je primerljivo s Great Jagrasi, Kulu Yaki in podobno nesnago iz Worlda.

Pritoževat se nad težavnostjo v tej fazi je nesmiselno, kot če bi se pritoževal, da ni snega julija meseca. Kar igraj dalje, boš prišel tudi do konkretnih batin :D 

 

Čakajo te še vsi srednje, višje in S tier rank monsterji (pa še to vanille!) špila. Za ta pravi challenge v Rise so itak Advanced kvesti in zlasti buffed monsterji v določenih eventih (recimo event Magnamalo, Ibushi, Narwa, Allmother, Vallstrax ter vsi Emergency Apexi iz eventov). 

 

Če še to ni dovolj je pol cel G rank v sunbrejku s ta pravim endgamom.

 

Kar se rampage kvestov tiče, pa hja, glavna težava je tud v tem, da špil slabo pojasni določene napredne mehanike. Drugače je kul ''mini game'', jaz ga kar raje delam vedno solo, ker folk online je obupen oz. vidim, da nimajo tri čiste osnov mehanik rampaga, solo pa brez težav nardim S rank ali višje.

NAsvet: vzami ga kot nek ''Gwent'' v Rise. Itak obvezno rabiš delat 2 misiji in en tutorial. Ostalo je vse optional.

Povezava do prispevka

Aha, pol se mi ni samo zdelo, da je ful lažje vse skupaj kakor v MHW. Ok, sem pomirjen, ker mi res ni blo nič jasno.

Sam honestly, men se je precej dolgočasno prebijat skozi te začetne monsterje. Upam, da bom imel dovolj zagona. Ne kaže dobro. :\

bitsurugi reče pred 1 minuto:

NAsvet: vzami ga kot nek ''Gwent'' v Rise. Itak obvezno rabiš delat 2 misiji in en tutorial. Ostalo je vse optional.

Hvala bogu. :avadodo:

Povezava do prispevka

 

V torek pride TU4 (PC/Switch) za Sunbreak. Najavili so Velkhano ter Risen Valstrax ter Elderje v anomalijah.

 

TU5, kjer bo najbrž ''final fight'' ala Fatalis pride aprila in bo po moje skoraj sigurno

Spoiler

Amatsu

 

Točnega datuma za PS5/Xbox Sunbreak niso dali (še vedno je ''spring''), ampak sklepam, da bo to enkrat maja.

Povezava do prispevka

Ja, čeprav ga ne bi imenoval MHW2, ampak MH6. Hočem reči, da je čisto možno, da se bo klical MH XY. Če bo dobil ime World2, bo izključno zaradi zahodnega tržišča, kjer je World praktično prvi super mainstream title.

 

Torej bo to naslednja ''main'' serija (6. main generacija franšize), na kateri že delajo na polno oz. je tik pred koncem developmenta, sklepam, da se jim je malo zavleklo, tudi zato smo dobili Rise in Sunbreak, ki so sicer ''portable'' serije na PS5/Xbox, kar pa niti ni slabo, če sem iskren.

 

Možno je tudi mini presenečenje, v smislu, da najavijo neke sorte MH Frontier 2, torej nek live service game, ki bo stalno dodajal kontent (ala Destiny 2 za lažjo predstavo). Ampak to je po moje zelo malo verjetno, sploh ker Frontier 1 je bil delan s strani ''B teama''.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Drži, dobro, najbolj prodan je tudi zato, ker je bil do sedaj praktično to nek japonski nišni izdelek, tudi če si ga hotel, si ga težko dobil na zahodu, podobno kot ta prvi Demon's Souls, ki si ga moral igrat v japonski verziji.

 

World je prvič šel v nek mainstream in bil zelo uspešen. Rise ni nič manj uspešen, jaz sem iskreno ZELO presenečen nad visokimi številkami neke portable serije, ki je presegla vsa pričakovanja, sploh, ker se do sedaj ni prodajala na ta glavnih konzolah.

 

Tudi po moje bo ime World2, ampak če bo, bo pač iz razloga marketinga. V resnici že World je bil MH 5, to sedaj bo 6, pač ime ni niti važno v končni fazi.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 29 minutami:

Važno je, da pride moj najljubši monster aka Velkhana.

 

Nisem pa najbolj vesel Risen Crimson Valstraxa :D

 

Ne samo to, Risen Crimson na lvl 220 bo šele ''veselje''... ^^

 

Vsi Riseni do sedaj so bili v kvest verziji, torej nižjega ranga kot max rang, ki bo po TU4. 

 

Sploh Chaotic Gore Magala na 220. Do sedaj je bil pushover, ker si ga gazil z endgame setom v navadni verziji. Zdaj bo afflicted in še lvl200+ :devil:

Povezava do prispevka

Moje prvo srečanje Chaotic Gore Magala je bilo zelo primerno imenu tega kurca :D

Videt ga ne morem, takrat sem ga naredo, pol še enkrat solo, ker sem hoto longsword in nikoli več se ga dotakno nisem. Isto velja za Crimson glow Valstraxa in onega nevidnega, naredim kar rabim in adijo za vse večne čase :D

 

A si delal oni randomizirani quest ko ti da ful velik golden/silver/platinum eggs? Jaz sem parkrat šel, ful dobre kombinacije monsterjev porine not :D

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 7 minutami:

Moje prvo srečanje Chaotic Gore Magala je bilo zelo primerno imenu tega kurca :D

Videt ga ne morem, takrat sem ga naredo, pol še enkrat solo, ker sem hoto longsword in nikoli več se ga dotakno nisem. Isto velja za Crimson glow Valstraxa in onega nevidnega, naredim kar rabim in adijo za vse večne čase :D

 

A si delal oni randomizirani quest ko ti da ful velik golden/silver/platinum eggs? Jaz sem parkrat šel, ful dobre kombinacije monsterjev porine not :D

 

A oni event kvest z Rajangom in random drugim? Ja, seveda. Sicer denarja mi meni ne manjka :D 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 8 urami:

Jaz spet šel včeraj malo špilat, vidim novi event quest Goss Harag, si mislim, zakaj glih njega, sej je EZ monster, 5min in konec.

Ni blo glih tak, cartal v prvih treh minutah :D Zrezal me je, dvakrat vsekal in lepo lp, konstantno šiftal v enraged mode, fun fight :D

 

:D To so advanced kvesti, navit HP in navit dmg monsterja. A jih nisi nič delal v Vanilla Rise, tam so Valstrax, Allmother, Ibushi, Narwa, Magnamalo in vsi Apexi v event kvestih naviti ful. Sploh tisto delat v HR gear je bil pravi izziv.

 

Jaz sem ga šel danes, 7'30'' solo, garantiran velik zlat crown.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...