Skoči na vsebino

[XBSX] Xbox Series X/S


Priporočeni prispevki

[]D [] []V[] []D reče pred 4 minutami:

drgac ce bo digital only PS5 350 enot kot namiguje latest leak, pol bo xboxᛋᛋ  z vsemi pass bonusi pomojem premal, da bi dominiral, tudi v dezeli tretjega sveta USA

Drugače 350 za digital only PS5 bi bila brutalija, samo malce dvomim v to :D 

Povezava do prispevka

Jaz pa ne razumem kje si ti pobral, da je kdo tukaj hyped nad digital only. :D

 

Osebno sem samo hyped nad $499, ker se je govorilo, da bi lahko šle cene disc verzij konzol gor do 600.

Je pa cena $349 za PS5 Digital, o kateri se neki špekulira res nehumano dobra za folk, ki ne kupuje retail. Da ne govorimo o tem, kako ogabno odurna je disc verzija konzole XD.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
johnbi reče pred 2 minutama:

Ne razumem kak ste tak hyped nad digital only verzijo ps5, a ne pomeni to da odpade retail? Se pravi vsako igro moras kupit na storu po polni ceni, naprej jo ne mores prodat, nwm kje je tle dobr deal glede na to da pa now joke v primerjavi z gamepass

Ni hype samo primerjava obeh digitalnih. Sej špila ko ni na gamepassu pa ga boš hotu boš tut mogu nabavit. Ali špil ko skinejo iz gamepassa pa ti je všeč boš tut mogu nabavit pa ne naprej prodat. Mislim, da casual folk še vedno rad zbira fizikalce, ker ne, da lahko prodaš ampak tut frendu posodiš ali on tebi.

Povezava do prispevka

Jaz pa obratno ne razumem drugega tabora...

 

1. Ne rabiš doma imet navlake v obliki ovitkov itd(razumem vas kolektorje, sam vsi ostali pa res ne razumem, kaj vam tolk pomeni fizična verzija, sem retro guy, rad igram stare špile, sam da bom pa xy let svaljkal stare sisteme tolk hardcore pa nisem :D)

2. Ne rabiš se jebat s prodajanjem špilov po bolhi ipd.(ok to velja samo za siromake)

3. S kolegom greš v sharing in dobiš vsak špil 50% off(res pa je da rabiš kolega s podobnim okusom za špile...)

 

Jaz ne vidim enega razloga, da bi vzel non digital verzijo....

Povezava do prispevka

Je možno na next gen konzolah series s in x imeti samo xbox live gold naročnino in ne game pass? 

 

Osebno res ne rabim game pass-a k igram enga ali dva špila.

Opazil sem namrec da je microsoft umaknil 12 mesecev gold in imajo samo 1 in 3 mesece kdo ve zakaj? 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 2 minutama:

Jaz pa obratno ne razumem drugega tabora...

 

1. Ne rabiš doma imet navlake v obliki ovitkov itd(razumem vas kolektorje, sam vsi ostali pa res ne razumem, kaj vam tolk pomeni fizična verzija, sem retro guy, rad igram stare špile, sam da bom pa xy let svaljkal stare sisteme tolk hardcore pa nisem :D)

2. Ne rabiš se jebat s prodajanjem špilov po bolhi ipd.(ok to velja samo za siromake)

3. S kolegom greš v sharing in dobiš vsak špil 50% off(res pa je da rabiš kolega s podobnim okusom za špile...)

 

Jaz ne vidim enega razloga, da bi vzel non digital verzijo....

Torej prodaja fizičnih špilov je siromaška ampak game sharing z frendom, da dobiš čim cenej špile ali njegove zastonj igraš pa ni siromaško :D


 

Povezava do prispevka

Men je carsko met retail igre ker:

1. Lepo mi je videt zbirko na kupu.

2. V večini primerov so cenejše od digital verzij.

3. Lahko prodaš/posodiš/izposodiš.

4. Carsko mi je dobit novo igro na dom in pol izvesti celotni ritual odpiranja in instalacije. :D

5. Imam tudi zbirko blu-ray filmov.

(6. 100 ali celo samo 50 EUR razlike (kakor se špekulira) za ceno dražje konzole se mi zdi pičkin dim.)

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 8 minutami:

Jaz pa obratno ne razumem drugega tabora...

 

 

3. S kolegom greš v sharing in dobiš vsak špil 50% off(res pa je da rabiš kolega s podobnim okusom za špile...)

 

Jaz ne vidim enega razloga, da bi vzel non digital verzijo....

 

To. Na dobo ene konzole se zelo pozna. Sicer pa vsak zase ve, koliko bo kupoval disk ter koliko digital. Za dobo ps4 nisem kupil nič na disc / blu rayu, tako da zame sploh ne pride v poštev drugega kot digital.

Povezava do prispevka
johnbi reče pred 2 minutama:

Drugac v tistem videu se mi zdi najbolj zanimivo da bo developerjem kot kaze ful easy igro optimizirat za XSS, nimas kaj MS na polno, sam se first party studios zrihtajo in dobre single player izkusnje pa je sony dead in the water

 

:,D

Kao, sam še. A v bistvu najbolj pomembna stvar haha.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 5 minutami:

Men je carsko met retail igre ker:

1. Lepo mi je videt zbirko na kupu.

2. V večini primerov so cenejše od digital verzij.

3. Lahko prodaš/posodiš/izposodiš.

4. Carsko mi je dobit novo igro na dom in pol izvesti celotni ritual odpiranja in instalacije. :D

5. Imam tudi zbirko blu-ray filmov.

(6. 100 ali celo samo 50 EUR razlike (kakor se špekulira) za ceno dražje konzole se mi zdi pičkin dim.)

Se strinjam, ker prej ko slej se zgodi, da padeš v hype in nabaviš en 60e ali 70e špil, ki ti totalno ne sede. Pri fizični lah vsaj lah špil naprej prodaš in ne rabiš ga digitalno vedno spremljat z slabim priokusom :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Očitno ni samo ne mnenjalniku, saj Sony močno vodi že leta ravno zaradi tega. Torej je verjetno kar globalno pomembno.

Čisto vedno so bile najbolj pomembne igre, sam folk rad igra analitike, k če ne ne bi imeli o čem debatirat :D

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 minutami:

Očitno ni samo ne mnenjalniku, saj Sony močno vodi že leta ravno zaradi tega. Torej je verjetno kar globalno pomembno.

Jaz se pa čisto ne strinjam, če je PS4 konzol prodanih 110 miljonov.  Najbolj prodajan ekskluziv je pa Uncharted 4 z 16 miljoni je še vedno velika večina, ki ne kupi ekskluziv ampak so še vedno raje na Playstationu kot  na Xboxu.

Povezava do prispevka
Power reče pred 38 minutami:

Je možno na next gen konzolah series s in x imeti samo xbox live gold naročnino in ne game pass? 

 

Osebno res ne rabim game pass-a k igram enga ali dva špila.

Opazil sem namrec da je microsoft umaknil 12 mesecev gold in imajo samo 1 in 3 mesece kdo ve zakaj? 

 

je možno. Umaknili so verjetno zaradi akcije da lahko kupiš gamepass za $1 za toliko časa za kolikor maš še gold. Nekateri so nabavili gold za $60 za več let vnaprej. za tiste je to res carski deal =)

Imo bo daljše subscription obdobje nazaj po release-u. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

A ni noben porajtal kako pretirano so šli šparat z ramom? Samo 8GB in zapovrh samo 224GB/s kar je konkretno manj kot v X1X(326GB/s). Tako imaš 1/3 teraflopov, 50% počasnejši ram reklamirajo pa da gre za 1440P/60fps raystracing mašino, kar je za trenutno generacijo iger sigurno zadost, močno pa dvomim da tole ne bo cokla za devse. Itak bodo pa pr DF tole temo sigurno obdelal v kratkem. 

 

Ehe3s6GXkAAWidn?format=jpg&name=4096x409

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 3 minutami:

Jaz se pa čisto ne strinjam, če je PS4 konzol prodanih 110 miljonov.  Najbolj prodajan ekskluziv je pa Uncharted 4 z 16 miljoni je še vedno velika večina, ki ne kupi ekskluziv ampak so še vedno raje na Playstationu kot  na Xboxu.

Ja saj itak vsi ne igrajo ekskluziv, je pa to vseeno system seller, zato se več ljudi odloči za njega.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 minuto:

Samo 8GB in zapovrh samo 224GB/s kar je konkretno manj kot v X1X(326GB/s).

 

če sem prav razumel tehnikalije zadi, ga načeloma ne potrebujejo več niti hitrejšega ker se nalaga samo potrebne texture on demand in kot "batch" load in je imajo zato namenski čip. To je tisto bistvo "next gen".  zato je možno tud hitro preklaplanje med igrami in drastično nižji load time-i. 

 

lahko se seveda motim ali sem neki narobe zaštekal pri predstavitvah tehnikalij. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
johnbi reče pred 56 minutami:

Pac berem poste v smislu, wooow digital only ps5 sam 50e vec kot XSS, bomo to nabavli ko pa je vsaj po mojem mislenju se zmeri terrible deal, polna verzija ps5 mi je boljs deal kt digital only

 

Ti to gledaš s svoje perspektive. Ampak dejstvo je da se digitalno proda že več kot 50% iger tako da je trg za tovrstno konzolo zelo velik in Sony lahko na tej verziji požre največ izgube ker bodo kasiral najmanj 30% vsega kar bo folk na teh konzolah zapravil.  Sam bom seveda kupil verzijo z BR pogonom ker večino iger preigram in prodam naprej.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 37 minutami:

A ni noben porajtal kako pretirano so šli šparat z ramom? Samo 8GB in zapovrh samo 224GB/s kar je konkretno manj kot v X1X(326GB/s). Tako imaš 1/3 teraflopov, 50% počasnejši ram reklamirajo pa da gre za 1440P/60fps raystracing mašino, kar je za trenutno generacijo iger sigurno zadost, močno pa dvomim da tole ne bo cokla za devse. Itak bodo pa pr DF tole temo sigurno obdelal v kratkem. 

 

 

 

ma ja, meni je ful hecno, ko folk napiše "next gen za $300"

 

hardly

 

če kaj, pomeni xbox vizija bolj "last gen za $500" pri sx, glede na to da morjo vse igrice laufat tudi na SS heil

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...