Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ni balasta, ker avtorji nič ne dolgovezijo. Vse najbolj znane/kultne avanturce so lepo opisane; kratko in jedrnato. Par strani za posamezno igro/serijo. 
Mogoče mi manjkajo kakšne obskurne, ampak te pomoje itak ne sodijo v "zlato dobo pustolovščin". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 7 urami:

a te tvoje šale o ljubljani kdaj ratajo smešne al imaš samo obsesivno kompulzivno motnjo?

 

ti me z nekom zamenjal. nikoli nisem triggeral in komentiral kaj o ljubljani. tak, preko 20 let z nekaj mesecnimi izjemami zivim tukaj in cisto nic ne pogresam. drugace ja imam ocd, samo ne o omembi ljubljane. in tu je bil joke, kako mladega kmeckega fanta spridi prihod v velemesto. tak da ce nisi pobrkal fasciklov, vzemi chil pill ali pojdi na dolg sprehod.

Povezava do prispevka

meanwhile:
"First time on vinyl: Music from Professor Balthazar, famous cartoon series from ex-Yugoslavia. Listen & buy all Fox & His Friends Records here. Fast courier service; EU shipping in time for Christmas."
TOMISLAV SIMOVIC - PROFESSOR BALTHAZAR (OST) GATEFOLD LP | Fox & His Friends Records (bigcartel.com)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 urama:

Ej a je kdo naročeval kaj iz ameriškega Amazona? Kako je zdaj s carino in tem zadevam? 

 

Na Amazonovi strani piše, da kao oni poskrbijo za vse import feeje in to:

 

image.png.10a104eba7585dc0993ed2f729682f92.png

Oni (Amazon) vse zrihtajo, ampak naši vrli poštarji, če imaš srečo, kljub temu izvedejo postopke s katerimi ugotovijo, da je vse v redu, tebi pa zaračunajo cca 3€, ker postopek pač nekaj stane... 

Povezava do prispevka

Ma ne vem, če so cariniki, najbolj neumno je ker je vse po pravilih, označeno, plačano... ampak, ne ti jim moraš še posebej račune pošiljat. 

 

Da ti oni lahko potem pošljejo svojega. 

Navedek

809003
 2,6639
Neposredno carinsko zastopanje do 150 € - spletno plačilo
kos 0,00 0,0000 22,0 0,0000 0,0000 2,6639 0
VREDNOST BLAGA/STORITEV 2,66
DDV 22,0 % OSNOVA 2,66 ZNESEK DDV 0,59
SKUPAJ 3,25
 

 

Povezava do prispevka

Ta teden mi ravno prihaja ena pošiljka, kupljena na .de, ampak je pot začela v GB, itak vse poplačano, pričakujem pa spet komplikacije :unsure:

 

Navedek

2:57 PM

Parcel arrived at a carrier facility

Ljubljana, SI

4:15 AM

Package departed an Amazon facility

Casirate D'adda, Bergamo IT

Friday, 15 December

6:48 PM

Package arrived at an Amazon facility

Casirate D'adda, Bergamo IT

Thursday, 14 December

9:51 AM

Package departed an Amazon facility

Krefeld, North Rhine-Westphalia DE

6:49 AM

Package arrived at an Amazon facility

Krefeld, North Rhine-Westphalia DE

Wednesday, 13 December

6:36 AM

Initiated customs clearance process

Grâce-Hollogne, BE

1:54 AM

Completed customs clearance at country of origin.

Rochester, GB

1:39 AM

Initiated customs clearance process

Rochester, GB

12:37 AM

Package departed an Amazon facility

Me3 9Ly, Rochester, Kent, United Kingdom GB

Tuesday, 12 December

5:30 PM

Package arrived at an Amazon facility

Me3 9Ly, Rochester, Kent, United Kingdom GB

Carrier picked up the package.

Times are shown in the local time zone.

 

In pol rabijo v Slo še vsaj en teden, da pride do mene :huh:

In seveda račun za zastopanje, čeprav je bil vmes že "Initiated customs clearance process“ :panika:

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Ni balasta, ker avtorji nič ne dolgovezijo. Vse najbolj znane/kultne avanturce so lepo opisane; kratko in jedrnato. Par strani za posamezno igro/serijo. 
Mogoče mi manjkajo kakšne obskurne, ampak te pomoje itak ne sodijo v "zlato dobo pustolovščin". 

Hej, daj povej, a je kakšna pustolovščin notri, ki je ni nisi preigral? :P  (Jaz moram priznati, da ene par iger še nisem preigral ... a imam dljan že novi eXoDOS, mogoče pa padejo še :D )

Super knjiga je ja. Sploh za tiste, tako kot meni, ki so jim dogajale Sierine in LucasFilmove/LucasArtsove pustolovščine, je to fantastičen nostalgija trip. :wub: Pa če knjigo prebereš od prve do zadnje strani, dobiš res lep vpogled, kako se je žanr razvijal. 

Mi je pa kul, sploh v nekaterih prispevekih od Snetega, koliko zadev kot mulc nismo opazili/dojeli, kot odrasel pa vidiš predstavljeno tematiko iz povsem drugega zornega kota. Bo treba spet kaj preigrati. Sploh kaj takega, kar že od otroštva nisem. Skratka kul knjiga.

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

@Flegma: Nepreigrane z moje strani so edino  Myst, The X-Files Game in The Last Express. 
Myst sem sicer nekaj poskušal, ampak mi ni sedlo, X-Files sploh nikoli nisem pognal, dočim kultni Last Express pa mi je žal nekako ušel. Ta slednji checkmark imam namen "popraviti" v kratkem, samo da stegnem gog verzijo. 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

Ni ene, ki je nisem vsaj igral. Povsem neigrane z moje strani so edino  Myst, The X-Files Game in The Last Express.

Lol, jaz tudi teh treh nisem (plus še kako peterico naslovov moram dodati, ostalo pa imam bolj ali manj preigrano). Mogoče kaj povezano s tem, kaj je bilo na voljo v zgodnji dobi cd-roma, ko verjetno še nisem imel predvajalnika. Moram res enkrat tale Myst preigrati. Sem imel tudi sam podobno izkušnjo oziroma mnenje glede špila, kot je zapisano v knjigi (kaj so to zaeni diapozitivi, dolgčas :) ). Pa zgleda, da sem bil tudi premlad še. Kasneje pa nekako nikoli ni prišel na vrsto. Me je opis pa kar zrajcal, ja. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 urami:

Ej a je kdo naročeval kaj iz ameriškega Amazona? Kako je zdaj s carino in tem zadevam? 

 

Na Amazonovi strani piše, da kao oni poskrbijo za vse import feeje in to:

 

image.png.10a104eba7585dc0993ed2f729682f92.png

 

drgač previdno

ker imaš lahko

1. DDV

2. carinsko storitev (uvozno/izvozno carinjenje, deklaracije o poreklu itd)

IN

3. Customs duties/fees   -  in edino to je dejansko carinska dajatev ;)

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 44 minutami:

 

drgač previdno

ker imaš lahko

1. DDV

2. carinsko storitev (uvozno/izvozno carinjenje, deklaracije o poreklu itd)

IN

3. Customs duties/fees   -  in edino to je dejansko carinska dajatev ;)

 

Načeloma amazon vse plača zate, kokr vem tud pokrijejo možno lukno, vsekakor jst nism še nikol nč doplaču, puščam pa odprto da kakšen jaći strokovnjak @Slinch ve več.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...