Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

JEst sem samo remake, ampak sem potem ful nekih reviewov bral in zgodovine, k mi je fun, kako slučajno smo sploh dobili souls igre, k bi lahko ostale tam nekje na japonskem... 

 

Pol sm gledal še ta review, ki ga ima pretenciozen fant in pizda ima prav hehe

 

 

Povezava do prispevka

To, da Sony ne publisha igre, ki prinese celo novo zvrst in miljavžent klonov je so Sony.

 

Vprašanje kaj še so out of touch execi zajebali skozi leta. Sicer sedaj ta isti debili sedijo na Bloodborne IPju, namest da so dali Bluepointu nardit remake/remaster/60fps patch, karkoli.

 

Povezava do prispevka

Jaz sem igral oboje in pač je realno nemogoče replicirat DS izkušnjo ob izidu (par mesecev gor dol) z rimejkom

 

Je pa res, da bi večina dandanes težko igrala oriđiđi DS, ker je pač zelo basic, spranih barv in v primerjavi s kakšnimi DkS 3 okoren

 

Meni so še vedno Demonci na drugem mestu Souls igric (samo Souls, torej brez BB, ER etc.). Ne morem pomagat, samo DkS 3 mi je preveč best-of igrica momentov kokr pa celostna izkušnja

 

Tako da

 

Dark Souls

Demon's Souls 

Dark Souls 3

Demon's Souls Remake

Dark Souls 2

 

MASTER RACE

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

Demon's Souls je bil meni res revolucija žanra akcijskih RPGjev. Pred tem nobena igra ni uspela tako dobro ujeti akcijskega aspekta teh iger. Edino kar je ponujalo neki podobnega, je bil hack and slash žanr.

Na PCjih so vsi slavili neke smeti, kjer je bilo od realtime akcije prisoten zgolj time v smislu izgube časa, real je bilo zelo malo. :D

DS me je čisto odpihnil. Ampak sprva nisem razumel nič in sem, zaradi malo igranja iger na splošno takrat, hitro opustil vse skupaj. Vrnil sem se šele z remakeom, ki je meni svetoven. Vesel sem, da nisem preigral originala, da si nisem nostalgično zjebal izkušnje tko kot @Hernire.

So pa mehanike tako postarane, da se ne more niti približno kosati z Dark Souls ali kasnejšimi naslovi. Enostavno je to nižja kategorija.

 

Mandatory (brez nostalgia tinted glasses).

from.png?ex=65cdc0df&is=65bb4bdf&hm=0ed4

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 23 minutami:

Na PCjih so vsi slavili neke smeti, kjer je bilo od realtime akcije prisoten zgolj time v smislu izgube časa, real je bilo zelo malo. :D

No no, umirimo predivje konje :D, PC je imel par res dobrih sekljačin z lite RPG elementi (manj kot DkS, seveda)

 

image.png.703cb448a8690bd142d2d5916ea8ce94.pngimage.png.3c31bf0e44c26a663b24ddbafc6edd9a.png

 

Rune je bila res fantastična, z odličnim world designom za tisti čas, predvsem pa top brutalnimi obračuni, kjer so se sekali udi in je kri špricala, za dodatek pa še zgodba nordic mitologije BEFORE IT WAS COOL. Pomoje še danes povsem proper igrica

 

Pol jaz sem še igral dosti slabši Crusaders of Might and Magic, ampak ta je realno pomoje dosti smeč, le da ga imam v dobrem nostalgičnem spominu

 

image.png.c6a3ab02d319427b815ca91b00c73d9a.pngimage.png.dc1cfe4f3903f87c0373f2e48beb3516.png

 

A King's Field serijo je kdo igral? From Software before FS, mene je vedno malo mikala, ker deluje res tak alterish cool, ampak sem ene dvakrat začel igrat in po eni minuti quital :D 

Povezava do prispevka

Ne mi kazat teh smeti, da ne dobim PTSD. :D

Ravno o tem ogromnem preskoku, ki ga je naredil DS sem govoril. Tole je vse bilo leseno in res dobro samo komu, ki ni probal boljšega.

King's Fielda sicer nisem nikoli probal, sem pa preigral Rune. Rune ne bi ravno oklical za fantastično igro, razen če jo postaviš točno v tisti čas in nimaš nobene druge reference za primerjavo. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ah, je že tist čas v mesecu ko se rangira soulse!
 

Moji rankingi se lagano spreminjajo skozi leta, ampak tema ostane ista. God Tier sta Bloodborne in Dark Souls 1.

BB ker je atmosfersko, gameplay in lorewise perfect igra. Tehnični manjki se hitro pozabijo. Enako z Dark Souls 1, z added bonusom, da je to moja prva FROMačina. 
 

S tier je jasno Sekiro, ker je pinakelj igralnosti na očitnem in meta levelu. Igra je masterpiece, je pa najbolj oddaljena od FROM formule, zatorej drugi (S) tier. Tam je tudi Elden Ring, ker fuka. Pa še fuka v open worldu, kar si nisem mislil da jim bo uspelo. Pa še huge je. 

 

Pol pa dilema… DS2 ima dušo, jajca, eksperimentira na vseh nivojih, ima pa tudi najbolj underwhelming bosse. DS3 je najmanj inspiriran title, ima najboljše bosse, je pa vse ostalo boring. Demon’s Souls ima preveč arhaične mehanike, pa not ni nič boljega kot v DS1.

 

Tko da dajem Ds2, Ds3 in Demons souls v A tier, ds2 lagano pred ostalimi ker jajca > safe bet, kljub Friede in ostalim jebačkim bossom.

Povezava do prispevka

Jaz pa sem včeraj imel dvojni pogreb. Ne vem, če je to bilo že sploh kdarkoli možno v kateri igri. Pokopal sem padlega tovariša Grloreza, tik ob njegovem grobu pa še konjička, ki je prav tako padel v boju. Pokop lahko opraviš kjerkoli na mapi, druščina se celo zbere v posvečenem krogu. Prav čustven dogodek. Izbral sem eno lepo lokacijo, nekoliko na vzpetini in ne preveč daleč od nekega večjega križišča. Tako da ni povsem v neki zabačeni divjini, kjer bi grobek prerastel plevel ali ga  izropali mrhovinarji. Nagrobnik, ki ga seveda lahko opremiš z napisom po želji pa potem za večne čase ostane na mapi. Dober element, ki prispeva k vzdušju. (WarTales) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Bom naslednjič, ko bom šel mimo dal kakšne rože na grob. V imenu Aktivista Vanča. ;) 
(ker tudi to je dejansko možno naredit)

Po drugi strani pa bi ga lahko tudi spekli ob tabornem ognju in pojedli. Konjička mislim, ne aktivista Grloreza, ker slednje bi bilo pa že pretirano. Kanibalizma ne podpiram (pa tudi minus točke bi zagotovo dobil pri večini kompanjonov).

Ko smo že pri hrani: vsak dan poskrbim za velik, dober in uravnotežen obrok. Ne manjka sveže pečenega kruha, razne zelenjave in sadja za priloge. Različne enolončnice, juhe in pite... Meso je pa tudi vedno mešano (medvedja pečenka, slastna volčja reberca, začinjen piščanec, pečene ribe ... ni da ni). Pa obvezno še pijača: medica, vino, pivo, mleko, neki random sokovi..  V igrici jemo in pijemo boljše kot v RL! :) . 
Od trenutnih 50 kompanjov sem 2 prav specializiral za kuharja. Tako da v divjini, ko postavimo kamp res ni sile. Ponavadi je celo boljše kot v kakšni gostilni, kjer hitro zmanjka zalog. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 minutami:

Bom naslednjič, ko bom šel mimo dal kakšne rože na grob. V imenu Aktivista Vanča. ;) 
(ker tudi to je dejansko možno naredit)

Po drugi strani pa bi ga lahko tudi spekli ob tabornem ognju in pojedli. Konjička mislim, ne aktivista Grloreza, ker slednje bi bilo pa že pretirano. Kanibalizma ne podpiram (pa tudi minus točke bi zagotovo dobil pri večini kompanjonov).

Ko smo že pri hrani: vsak dan poskrbim za velik, dober in uravnotežen obrok. Ne manjka sveže pečenega kruha, razne zelenjave in sadja za priloge. Različne enolončnice, juhe in pite... Meso je pa tudi vedno mešano (medvedja pečenka, slastna volčja reberca, začinjen piščanec, pečene ribe ... ni da ni).  V igrici jemo boljše kot v RL :) . 

Wow, hvala za ta presentljiv podatek! 

 

Glede obrokov pa lahko samo tole: Oh, the irony. Sej ti ne bi rad spet pameti solil, ampak daj probaj malo jedilnika preslikat še v RL. Sem se že razveselil, ko sem prebral prvi stavek zadnjega odstavka, pol pa vidim da govoriš o špilu.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 1 minuto:

daj probaj malo jedilnika preslikat še v RL. Sem se že razveselil, ko sem prebral prvi stavek zadnjega odstavka, pol pa vidim da govoriš o špilu.


V RL je bil včeraj golaž z zeljem in kruhovimi cmoki, za prilogo ogromna skleda zelene solate in majhnih paradižnikov. Danes pa zajček na dva načina (ocvrt in v obari). 

Povezava do prispevka

@Buzzkill: ja, ampak Paradox igre so dejansko bolj ali manj strategija. No, neke vrste. Pa tam je res ogromno poudarka na zgodbah, odnosih med liki, spletkah, porokah in potomcih..  Tukaj pa pač vodiš like po mapi, delaš queste itd. Za fast travel je treba zgraditi postojanke, tako da včasih traja lep čas ko samo potuješ. Edino taktični spopadi se znajo (pretirano) zavleči. Včasih en sam spopad traja tudi skoraj celo uro!, ker je vedno več in več enot na obeh udeleženih straneh. Pomaga, če namečeš par ognjenih/zastrupljenih bombic in nekaj lokostrelskih salv, da malce hitreje počistiš bojno polje. Treba pa je pazit, da ne zadeneš svojih (ne samo zaradi poškodb, ampak tudi ker ti hitro zamerijo, kar je itak logično). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Grlorez je bil tat in priučen v bojevanju z noži, natančnejša usmeritev: cutthroat.  Zato sem mu pa tudi dal takšno ime. Umrl je v nekem spopadu, mislim da dokaj hitro na začetku igre, ko še nisem imel velike in natrenirane ekipe bojevnikov. Truplo sem potem sicer nekaj dni tovoril s sabo (in se je skoraj že usmradil), ker nisem vedel da ga lahko pokopljem kjerkoli na mapi. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče Dne, 22. 1. 2024 at 9:40:

Mi smo se na tečaju morali naučiti ene 4 različne vrste plesa, poleg četvorke, tko da niso bile glih 3 figure. Furali smo ga pa ene 10 ur, če se prav spomnim.

Pri tem ni bilo enega samega sošolca ali sošolke, ki mu ne bi zneslo.

Naučiti se plesati, KOT ZAČETNIK ni težko. Bolje?

 

Povezava do prispevka

Pizda ja tako bom jaz pawne v dragon dogma 2 poimenoval

 

Kekit in tomazek bodo sigurno, bitsurugija bom tudi dal za carovnika!!! tomazek in kelit bodo mele en mega sabljac drugi mega kladivo..

 

galko bo range ko legolas v lord of the rings

uredilo bitje BigBoss82
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 13 minutami:

Pizda ja tako bom jaz pawne v dragon dogma 2 poimenoval

 

Kekit in tomazek bodo sigurno, bitsurugija bom tudi dal za carovnika!!! tomazek in kelit bodo mele en mega sabljac drugi mega kladivo..

 

galko bo range ko legolas v lord of the rings

 

Tole je drgač res TOP ideja :D Jaz sem imel vse like v X-com 2 po RL frendih in je bil tko 20% boljši špil zaradi tega. Forumski geeki so pa skor še boljša izbira lol :D 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 36 minutami:

Berserk. Klasika, meni še vedno najboljši anime ever, morš gledat, ultimate brutal srednjeveški akcijski dark spektakel z ogromnim vplivom na gayming,


Evo to! Berserk sem že stokrat nameraval pogledat, pa dejansko še nikoli nisem. :blush: Tnx za opomnik!
Dočim Death Note iz A Tier sem pa pogledal že vsaj 2x komplet in zdaj ravno čakam na mango. :)

Kaj pa meniš o Monster? To sem gledal pred časom in mi je bilo dokaj kul.
In pa Ghost in the Shell je meni še vedno top in bi ga verjetno tudi dal na seznam top ever. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...