Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Jest dobr vin sam doma pijem. K itak od mojih frendov in znancev se noben ne spozna na vin in dobr vin je taka bolanija, da sploh nočem šerat z nikomer. In si prav tko dva kozarca spijem in spamam po forumu.

 

Ko pa odpreš doma flašo šnopca je pa sigurno zaskbrljujoče ja...

 

 

Uglavnem kakorkoli, 40 dni sem brez alkohola!!! Grem domov se mal rekreirat!

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 3 minutami:

Ogromna razlika je. Če piješ sam doma, je že zadnja stopnja alkoholizma, ker telo potrebuje. S pitjem v družbi je drug razlog. Medtem, ko telesu škoduje oboje isto ob predpostavki, da je v istih količinah. Ampak ponavadi dosti več spijejo tisti, ki pijejo tudi doma. 

Ja, napit se sam doma je kar žalostna stvar (pač mislim proper napit, ne da pač spiješ pir :D) 

 

Jaz sem se ga dvakrat v življenju doma proper nasekal. Enkrat je bilo celo gaming related, ker sem igral Assassin's Creed: Black Flag in sem si rekel, da grem za foro spit malo žganja, ki ga je foter delal iz žižul, malo za foro za jači feel med piratiziranjem po Ubilandu. Pol sem pa odlomil kar konkreten kos steklenice in ob cca. 02.00 zaspal :D

Povezava do prispevka
Hernire reče Pravkar:

Ja, napit se sam doma je kar žalostna stvar (pač mislim proper napit, ne da pač spiješ pir :D) 

 

Jaz sem se ga dvakrat v življenju doma proper nasekal. Enkrat je bilo celo gaming related, ker sem igral Assassin's Creed: Black Flag in sem si rekel, da grem za foro spit malo žganja, ki ga je foter delal iz žižul, malo za foro za jači feel med piratiziranjem po Ubilandu. Pol sem pa odlomil kar konkreten kos steklenice in ob cca. 02.00 zaspal :D

ti jz iz izkušenj povem. nobene razlike ni bit orto pijan sam al pa v družbi, kle govorimo o rednem napijanju. rezultat je vedno isti. 

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 6 minutami:

jz ga v družbi nisem nikol tok pil. mel sm težko črnino pa sm začel pit takrat. kokr sm reku najslabša odločitev sam razlike ni. kaj je drgač če se ga ubiješ mortale v družbi al pa sam? isti je končni rezultat. pijan si k debil, delaš neumnosti in maš mačka nasledn dan. ko si pijan si pijan, nima veze kako.

 

Hernire reče pred 2 minutama:

Ja, napit se sam doma je kar žalostna stvar (pač mislim proper napit, ne da pač spiješ pir :D)

 

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 1 minuto:

ti jz iz izkušenj povem. nobene razlike ni bit orto pijan sam al pa v družbi, kle govorimo o rednem napijanju. rezultat je vedno isti. 

 

V družbi pije velik del populacije, doma sami pa samo težki alkoholiki. Je znak, da ne shendlaš normalen bit sam s sabo in furat lajfa. Lahko se ti sam prepričuješ v nasprotno.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 2 minutama:

tko kot ni nobene razlike al doma spušiš sam joint al v družbi, al povlečeš lajno sam al v družbi. vedno je končni rezultat isti. si prbit, delaš gluposti in nasledn dan si zjeban. 

NI res, če spušiš joint če si sam ne delaš gluposti in nisi naldn dan zjeban.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 5 minutami:

tko kot ni nobene razlike al doma spušiš sam joint al v družbi, al povlečeš lajno sam al v družbi. vedno je končni rezultat isti. si prbit, delaš gluposti in nasledn dan si zjeban. 

Čemu izpuščaš zelo pomemben dejavnik, ki se mu reče vzrok za pitje/zadevanje?

Če se ga napiješ, ker si v družbi ni isto, kot če se ga napiješ, ker ti je navadno vsakdanje življenje brez alkiča preveč bedno.

Get your shit together, Tyson.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
atomic reče Pravkar:

NI res, če spušiš joint če si sam ne delaš gluposti in nisi naldn dan zjeban.

dobr veš kaj sm mislu. sam men joint ni sedu zato ne pušim že vsaj 15 let. je pa res da sm kadil joint k sm bil pijan pa uletu v bar. sam pustmo to.

Povezava do prispevka
ke_kit reče Pravkar:

Čemu izpuščaš zelo pomemben dejavnik, ki se mu reče vzrok za pitje/zadevanje?

Če se ga napiješ, ker si v družbi ni isto kot, če se ga napiješ ker ti je navadno vsakdanje življenje preveč bedno, da bi ga fural brez alkota.

Get your shit together, Tyson.

point je da je rezultat isti. sem pa pil takrat, sej nism nč skrival. sam je isto, ker imam izkušnje. če se ga nabiješ v družbi al sam iste probleme maš. 

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 uro:

 

 

kaj to si se usedal v same neoznačene taksije pred postajo

v 10+ letih k sem se ziher 2x na teden peljala s taksijem po Ljubljani me je 1x en probal nategnit k mu ni delal printer za račune k sem šla na letališče (na srečo smo pol drugač uredil povrnitev stroškov)

 

Ma men se tud zdi, da so bili ostali taksiji dokaj nategunski s svojimi cenami. Jaz vem, da sem za isto destinacijo vedno plačeval neke bizarno različne cene. Nazadnje me je naročen taksi od Mete do Šiške prišel 10€, lmao, nikoli več. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 minutami:

Meh, brezveze. Izhajaš iz pozicije alkoholika in povsem zavestno zanikaš očitne rdeče zastave. Dobesedno scanje proti vetru. Lahko ti samo zaželim čim več sreče in to je to. :D

ja itak, zato ker sem javno priznal da sm ga dost pil, zdej mi boš fuknil to. pa valda vem kako je v obeh smereh. družbeno je bolj sprejeto, če se ga nalivaš v družbi, sam efekt je isti. al bomo zdaj spet stereotipe tolkl.

Povezava do prispevka

Fora je v tem, da obstaja dober razlog čemu je ena oblika bolj družbeno sprejeta. Ne, ker bi radi s tem opravičili akoholizem, ampak zato ker družabna oblika alkoholizma izhaja iz pozitivne premise druženja in socializacije, samotna oblika pa iz negativne premise osebne stiske in eskapizma.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 4 minutami:

 družbeno je bolj sprejeto, če se ga nalivaš v družbi, sam efekt je isti.

Ne bi rekel, da je isti efekt, sploh če imaš pridružene kakšne druge psihične težave

 

Nekje sem prebral, da je na svetu daleč največji suicide rate med ljudmi s klinično depresijo, ki ga doma pijejo. Ne spomnim se točnih cifer, ampak če imaš depresijo in ga doma redno binge-drinkaš imaš par 10 % več možnosti, da boš končal s štrikom okoli vratu, kot če ne 

 

Že taki statsi kažejo, da efekt pač ne more bit isti

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

Ne bi rekel, da je isti efekt, sploh če imaš pridružene kakšne druge psihične težave

 

Nekje sem prebral, da je na svetu daleč največji suicide rate med ljudmi s klinično depresijo, ki ga doma pijejo. Ne spomnim se točnih cifer, ampak če imaš depresijo in ga doma redno binge-drinkaš imaš par 10 % več možnosti, da boš končal s štrikom okoli vratu, kot če ne 

 

Že taki statsi kažejo, da efekt pač ne more bit isti

ti hočš rečt, da folk k se ga dnevno naceja v družbi da je mentalno bol stabiln kokr nekdo k se ga sam naceja? ker jz ti povem, da je isti efekt. plus od tega, fizično je spet isti efekt. kle se ne bomo strinjal momci. vem kaj je nacejanje v družbi in kaj je k se  sam. efekt je isti. oboji so v pizdi in alkohol je največji lažnivc od vseh. nima veze al piješ z momci pa nabijaš bučke, al pa sam pa se tolažš da nis v pizdi. oboje je enako v pizdi.

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 8 minutami:

Ne bi rekel, da je isti efekt, sploh če imaš pridružene kakšne druge psihične težave

 

Nekje sem prebral, da je na svetu daleč največji suicide rate med ljudmi s klinično depresijo, ki ga doma pijejo. Ne spomnim se točnih cifer, ampak če imaš depresijo in ga doma redno binge-drinkaš imaš par 10 % več možnosti, da boš končal s štrikom okoli vratu, kot če ne 

 

Že taki statsi kažejo, da efekt pač ne more bit isti

jah jz sm pa bral knjige, da če vsak dan piješ al v družbi al sam zgubiš ves folk k je uredu. tko da jz ne vidm kaj točno je dejanska razlika. nč bol se nism počutu al sm se ga nasekal s folkom dnevno al pa sam. zdej lahk pa jz sekam kle mimo. razn, če govorite kaj je družbeno bolj sprejeto, to sem pa že omenil.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 3 minutami:

ti hočš rečt, da folk k se ga dnevno naceja v družbi da je mentalno bol stabiln kokr nekdo k se ga sam naceja? ker jz ti povem, da je isti efekt. plus od tega, fizično je spet isti efekt. kle se ne bomo strinjal momci. vem kaj je nacejanje v družbi in kaj je k se  sam. efekt je isti. oboji so v pizdi in alkohol je največji lažnivc od vseh. nima veze al piješ z momci pa nabijaš bučke, al pa sam pa se tolažš da nis v pizdi. oboje je enako v pizdi.

Ne govorim univerzalno, ampak za večino populacije bi pa rekel, da ja

 

Nekdo, ki se ga naceja v družbi, je pomoje KREPKO bolj stabilen od nekoga, ki se ga primarno naceja sam (pa govorimo res o nacejanju, ne o tem, če nekdo popije kozarec vina ob forumu ali pa pir ob igrici)

 

Fora je, da je alkohol naravni depresant, induca občutja depresije in anksioznosti (ko pač greš preko "feeling good" mere pirčkov al neki), če si pa osamljen in sam, pa so ta stanja še dodatno okrepljena. Poleg tega, če piješ sam, nimaš nobenega zunanjega nadzora nad svojim obnašanjem in pitjem. V družbi bo marsikdaj kak frend, ki bo vozil, bo noseč, na antibiotikih ali pač ne vem kaj, pa ne bo pil (ali bo spil bistveno manj) in bo lahko vsaj približno čekiral tudi ostale. Če bo kdo šel v težaški mood zaradi alkohola, mu bo lahko rekel, da pač naj neha pit al pa spizdi domov al neki. Poleg tega ob pitju sam nimaš nobenega zunanjega nadzora nad obnašanjem. Da prideš v stanje, ko ti je res vseeno za svoje obnašanje, moraš bit že res konkretno pijan, ko pa si ene 70 % pijan pa se še vedno lahko nadzoruješ in lažje se boš nadzoroval, če boš v delčku možgana vedel, da je folk okoli. Da ne govorimo o raznih poškodbah, ki te prej doletijo, če sam piješ doma in delaš neke pizdarije (recimo se porežeš na čem al neki). Še najbolj pa je to, kar smo že omenjali. Ljudje, ki overdrinkate doma, imate ponavadi v ozadju že druge psihične motnje (npr. že omenjeni depresija in anksioznost), kar pri vas povečuje tendence k samomoru oziroma k poglobitvi teh negativnih duševnih stanj ali motenj

 

Tako da jaz pač menim, da je človek, ki pije v družbi, mentalno bolj stabilen. In menim, da efekt ni isti. Valda pa ne rabiš bit istega mnenja, zato se pogovarjamo 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 23 minutami:

Ne govorim univerzalno, ampak za večino populacije bi pa rekel, da ja

 

Nekdo, ki se ga naceja v družbi, je pomoje KREPKO bolj stabilen od nekoga, ki se ga primarno naceja sam (pa govorimo res o nacejanju, ne o tem, če nekdo popije kozarec vina ob forumu ali pa pir ob igrici)

 

Fora je, da je alkohol naravni depresant, induca občutja depresije in anksioznosti (ko pač greš preko "feeling good" mere pirčkov al neki), če si pa osamljen in sam, pa so ta stanja še dodatno okrepljena. Poleg tega, če piješ sam, nimaš nobenega zunanjega nadzora nad svojim obnašanjem in pitjem. V družbi bo marsikdaj kak frend, ki bo vozil, bo noseč, na antibiotikih ali pač ne vem kaj, pa ne bo pil (ali bo spil bistveno manj) in bo lahko vsaj približno čekiral tudi ostale. Če bo kdo šel v težaški mood zaradi alkohola, mu bo lahko rekel, da pač naj neha pit al pa spizdi domov al neki. Poleg tega ob pitju sam nimaš nobenega zunanjega nadzora nad obnašanjem. Da prideš v stanje, ko ti je res vseeno za svoje obnašanje, moraš bit že res konkretno pijan, ko pa si ene 70 % pijan pa se še vedno lahko nadzoruješ in lažje se boš nadzoroval, če boš v delčku možgana vedel, da je folk okoli. Da ne govorimo o raznih poškodbah, ki te prej doletijo, če sam piješ doma in delaš neke pizdarije (recimo se porežeš na čem al neki). Še najbolj pa je to, kar smo že omenjali. Ljudje, ki overdrinkate doma, imate ponavadi v ozadju že druge psihične motnje (npr. že omenjeni depresija in anksioznost), kar pri vas povečuje tendence k samomoru oziroma k poglobitvi teh negativnih duševnih stanj ali motenj

 

Tako da jaz pač menim, da je človek, ki pije v družbi, mentalno bolj stabilen. In menim, da efekt ni isti. Valda pa ne rabiš bit istega mnenja, zato se pogovarjamo 

jaz bi sam reku, da je mogoče nekdo k v družbi pije vsak dan izpade mentalno bol stabilen, ker je družbeno bolj sprejeto, ne vem pa če je dejansko ta osebek karkoli bolj stabilen kakor en k pije sam. obadva osebka sta fucked. pa ne govorim zato, ker te hočm zownat, ker si dejansko bolj pametn od mene, sam kle pa ti jz govorim iz izkušenj. neki kar mam leta izkušenj. efekt zjutri in čez dan je isti, sam da folk s katerim si se ga ubil bo te poklical pa reku "kua smo razvaljival", človek k se je pa sam nalil te potrditve nima. to je moje mnenje glede tega.

 

 

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka

Alkohol je res ogaben, tako da ne razumem kako se lahko nekdo vsak dan naceja s tem sranjem.


Po drugi strani debeluharje fuuul razumem. Toliko dobre hrane, ti pa si omejen na dva obroka na dan. Mrš, dej mi meca, pico, lazanjo, bruger, sladoled, da vsak dan požrem tega kolikor morem. To pa čisto razumem. Moje celo življenje je bitka s hrano - tako da vsak dan pojem 2x do 3x manj kot bi lahko in bi si želel. Pa sem še vedno 90-kilski momak pri 1.80m. Če en bi imel teh psihičnih ovir, bi verjetno že lahko nastopal v oddaji my 500 pund life :(

Povezava do prispevka
Feget reče pred 3 minutami:

Alkohol je res ogaben, tako da ne razumem kako se lahko nekdo vsak dan naceja s tem sranjem.


Po drugi strani debeluharje fuuul razumem. Toliko dobre hrane, ti pa si omejen na dva obroka na dan. Mrš, dej mi meca, pico, lazanjo, bruger, sladoled, da vsak dan požrem tega kolikor morem. To pa čisto razumem. Moje celo življenje je bitka s hrano - tako da vsak dan pojem 2x do 3x manj kot bi lahko in bi si želel. Pa sem še vedno 90-kilski momak pri 1.80m. Če en bi imel teh psihičnih ovir, bi verjetno že lahko nastopal v oddaji my 500 pund life :(

Nehaj baitat račke pri fotrih z vampi. Ful preenostavno je tole no. :no:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 uro:

40 dni lol

odvisno kolk mi bo šlo dojit verjetno kr ene 2 leti ne bom kej pila :D

vidim najbolj da mi je tolk pa tolk udarilo na družabnost, prej se naveličam folka

včasih mi gre na kurac k je edina ne-sladka stvar na ceniku čaj (brezalko pir mi ful težko pade na želodec in ga bolj redko izberem)

 

kaj to si se usedal v same neoznačene taksije pred postajo

v 10+ letih k sem se ziher 2x na teden peljala s taksijem po Ljubljani me je 1x en probal nategnit k mu ni delal printer za račune k sem šla na letališče (na srečo smo pol drugač uredil povrnitev stroškov)

 

ti si lokalc in ti je takoj jasno da neki ne stima. turistom je mogoc malo manj jasno ane? pa to govorim se za cajt ko je blo malo manj roaminga in se ni dalo glih vsakih 5s bit na internetu in google mapah. 2017 sem pa klical na vse mozne oznacene taxi sluzbe in je bla polomija dobit nekega taksista, kjer lahko placam s kartico.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 20 minutami:

 

 

Fora je, da je alkohol naravni depresant, induca občutja depresije in anksioznosti (ko pač greš preko "feeling good" mere pirčkov al neki), če si pa osamljen in sam, pa so ta stanja še dodatno okrepljena.

 

To men nikol ni blo jasno, ker mi je vedno blo feel good. Tudi, ko sem se ga blackout nasekal. Ko sem imel težave s tem dvojim, je alkohol vedno "pomagal".

In vedno so mi bile prav smešne punce, ki so pijane jokale :)

 

Sem se ga pa sam doma samo 1x proper nasekal. Itak zarad propadle zveze. 

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 9 minutami:

ti si lokalc in ti je takoj jasno da neki ne stima. turistom je mogoc malo manj jasno ane? pa to govorim se za cajt ko je blo malo manj roaminga in se ni dalo glih vsakih 5s bit na internetu in google mapah. 2017 sem pa klical na vse mozne oznacene taxi sluzbe in je bla polomija dobit nekega taksista, kjer lahko placam s kartico.

ajde ne bom fix trdila, ampak mislim da je že precej dlje kot od leta 2017 obvezno imet tarifo na vidnem mestu v avtu

tako da se usedeš not, pogledaš, rečeš lol nope in greš nazaj ven

s kartico je pa drug problem, prenosni POS terminali v vseh taksijih so nova pizdarija, tle verjamem da si imel težave

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

Ma men se tud zdi, da so bili ostali taksiji dokaj nategunski s svojimi cenami. Jaz vem, da sem za isto destinacijo vedno plačeval neke bizarno različne cene. Nazadnje me je naročen taksi od Mete do Šiške prišel 10€, lmao, nikoli več. 

mislim ceno majo na minuto pa na kilometer

dobesedno 2x več se ustavi na semaforju pa je čist različna končna cifra

so pa ful podražil po koroni ja, tle ni kaj komentirat, teško je

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 minuto:

mislim ceno majo na minuto pa na kilometer

dobesedno 2x več se ustavi na semaforju pa je čist različna končna cifra

so pa ful podražil po koroni ja, tle ni kaj komentirat, teško je

ej a veš da sm popravu pomivalca nč več ne poplavlja. pizda ne vem zakaj sm to hotu rečt teb.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...