Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ay momci, zdaj pa dajmo debato v neko čisto drugo smer. Včeraj sva si z žensko zaželela eno proper hollywoodsko romantično komedijo. A se kaj takega sploh še snema? Vse, kar sem z googlanjem našel in da so imele visoke ocene, so bile ali LGBT romantične komedije ali pa nek Netflix zoomer spastičen shit, ki mi je šel že po sliki posterja na kurac. Prav malo sem dobil skomine po devetdesetih. Pretty Woman, Notting Hill, Four Funerals and a Wedding, When Harry Met Sally ... nočem bit boomer, sam prav pogrešam esenco teh romantičnih filmov. Kot prvo imajo igralci neko karizmo, ki jo Netflix spužve nimajo več, so pač idealizirani in larger than life, pol večina teh filmov ima vrhunske komade (Pretty Woman npr.), ful imajo tak nice coloring, zdaj ko jih gledaš v nekih 4k ripih so prav simpatični in pomirjajoči, dobro so tempirani. Ajde, saj so feel good in po svoje zgodbovno brezvezni, ampak res imajo šarma v tonah. Pizda sem boomer fak ej, prav hrenovko si bom zatlačil v hlače.

Kakšno je pa vaše mnenje o tematiki: romantične komedije v devetdesetih in zdaj? 

Povezava do prispevka

Morda About Time (pa to je že 10 let staro)

 

pa Don Jon, ampak že ni lih klasična romantična komedija, kot smo jih poznali :D  vse ostalo je pa orng sranje; zdaj je trash tipa Anyone but you  mainstremovska top quality "romantična komedija," ki jih meče ven kot priporočila

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 21 minutami:

Kakšno je pa vaše mnenje

 

Teden nazaj sem gledal notting hill in ugotovil da je precej zanic :( Sem drugace fan 90s/00s romcomov, samo ko jih gledam zdaj vidim da jih je res ful slabih. Bom poglejal po watchlisti kaj mi je bil kak dober recent, z glave se spomnim two night stand, samo tudi vec ni tako recent 

Povezava do prispevka

About Time je bil tudi meni fajn, je pa res že tudi kar star film

 

Sicer sem vesel, da je očitno bolj ali manj izumrla (ali pa danes vsaj ne gre za velike, finančno uspešne zadeve) tista sorta 90's/00s romcomov, ki se primarno dogajajo v ameriških srednjih šolah in faksih + kampusih in vključujejo sledeče:

 

- protagonist nesamozavesten luzer, ampak po srcu dober Nice Guy, ful vztrajen

 

- punca, v katero je zaljubljen, je na začetku del neke klike popularnih učencev, henga s tipi iz football teama (in dejta enega od njih) in plehkimi mean girls kokošmi, ampak se že takoj nakaže, da je not like the other girls in ma ful več globine, sočutja in inteligence, ampak se še ni uspela ovesti, da to ni njena prava družba

 

- protagonista punca večkrat jasno zavrne, po možnosti ful brutalno in javno, ampak on ne odneha in to vzame kot main quest, kjer je treba z dovolj vztrajnosti in zasipanjem z nezaželeno pozornostjo počasi razbit njen oklep ozirom female defenses; tud creeper manevri, kot so stalkanje, opazovanje njene sobe z dreves, pretvarjanje, da si nekdo drug v online chatu itd. so fair game

 

Sicer se ne spomnim da bi bli ti tropi v romcomih v zadnjih letih kdaj izrazito na udaru woke kritik (za razliko od npr. reprezentacije manjšin vseh vrst), tko da dvomim, da je za zaton žanra kriv strah studijev pred medijskim in social media pogromom (pa ti britanski Hugh Grant-stil filmi niti ne vključujejo zgoraj opisanega, po spominu).

 

 

 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 uro:

Hallmark božični filmi so the best romantične komedije, pa še proper white supremacy compatible, da jih lahko wokeism triggered snežikince gledajo :D

Haha, glih sem mislu napisat isto. Božične romance so the new 90s romcom. :D

Sam valjda ne boš dobil iste kvalitete, kakor bangerji, ki si jih omenil @Hernire

Morda Crazy Rich Asians? Ponudi tudi malo vpogleda v to noro plat azijske kulture.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Drugače ni holivudska pa proper, ampak vseeno bom napisal predlog: Alice in the cities (Wim Wenders, 1974). Nekega nemškega novinarja pošljejo v Ameriko, da malo tam kruza naokoli, vidi kaj se dogaja pa napiše neko poročilo za en časopis, kao šta se zbiva u SAD. Model je tak malo pesniško zasanjan tip, spi po nekih motelih, piše kratke pesmi in zapiske, res kul scena. No pol na letališču za nazaj sreča neko tamalo (ne vem, 10 let varianta), ki se je uspela nekako z mamo izgubit in nima pojma kaj zdaj. No, model je stuck z njo in ji skuša pomagat najt njene sorodnike. Skratka poanta je v tem, da je med njima ta tenzija moški - ženska, ni nobenih pedofilskih scen al pa kej, samo pač imata en tak odnos po drugi strani kot da sta par. Skratka dost hecno, je na poseben način tudi romantika in overall kul film.

 

Pol če nista gledala valda Annie Hall.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 2 urama:

Meni je pa love actually lagano top film, ga gledam tko na vsake 2 leti in mi še ni začel presedat.

 

Love actually je mega top, S tier romantičnih komedij. Pa kakšen Bridget Jones Diary, Crazy Stupid Love, Death at the funeral (2007), če pač šteješ pod romantiko ljubezen med truplom in midžetom na LSD-ju :D 

 

 

 

  

ngebe reče pred 1 uro:

drugac sta mi bla pa kul about time 

 

nice, tnx za pro tip, že downloadam

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Boba-Fett reče Pravkar:

meni je Pisma sv. nilkolaju :sick:. Osladno, in toliko brezveze, da meji že na patetiko. Ni čudno, da sam na Poljskem zažge..

Jaz sem itak gledal samo enko, pač ja mega corny slav stuff. Pomoje mi je bil ob izidu tako všeč, ker je bil malo drugačen slav film, kot sem jih vajen v tistem času, v drugih bi taglavni tip po petih minutah filma odlomil pičko, medtem ko bi tamau osemletnik snifal lepilo na WC-ju

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 8 urami:

Kakšno je pa vaše mnenje o tematiki: romantične komedije v devetdesetih in zdaj? 

ni primerjave, dandanes mi je skoraj vse totalni trash je pa tudi res, da sm kr picky kar se filmov tiče^^

midva bolj poredko gledava romantične komedije, sva pa nedolgo nazaj že zgoraj omenjena Don Jon & crazy stupid love, tle sva se ful nasmejala

drugače nama je pa Midnight in Paris ful sedu

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...