Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče pred 1 minuto:

Dve vprašanji glede fromsoftičev:

 

1. Imam BB na ps4 in nimam ps+, a je kaka možnost da kupim dodatek razen tega, da plačam naročnino?

Po moje te bo pršla bolj poceni fizična GOTY verzija.

Ne vem pa ali Sejvi od navadne verzije delujejo z goty različico.

Povezava do prispevka

Dude če uporabljaš wolt podpiraš eno izmed bolj cancer korporacij. Jaz res ne vem kako ste lahko tako oblivous. Dobesedno hranite raka. Mislim če ne drugega se mi obrača želodec od vseh reklam, a je lahko vsakič ko odprem yt wolt al glovo reklama, pa raje umrem od lakote kot dam en cent nekomu, ki me na tak način tako posiljuje.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 7 minutami:

Dude če uporabljaš wolt podpiraš eno izmed bolj cancer korporacij. Jaz res ne vem kako ste lahko tako oblivous. Dobesedno hranite raka. Mislim če ne drugega se mi obrača želodec od vseh reklam, a je lahko vsakič ko odprem yt wolt al glovo reklama, pa raje umrem od lakote kot dam en cent nekomu, ki me na tak način tako posiljuje.

Vem sam dacapo, model, tip ne razmislja kej dost o teh stvareh.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 13 minutami:

Sam pazi, jz med navadno (digital) in goty (physical) nisem mogel prenasat save game-ov.

Ne, GOTY-basic se ne da prenašat sejvov, been there done that, ko sem kupil fizični GOTY, ko so bili v Big Bangih za 10 €. Sploh ne štekam, zakaj so takrat znižali BB GOTY na 10 € tbh :D 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 29 minutami:

Zakaj za Wolt vozi toliko tujcev?
Nimam sicer nič proti, ker so prijazni in pošteni, ampak me vseeno zanima. V celem letu dostav nisem naletel na enega, ki bi znal slovensko. 
 

 

Tud to je en od razlogov, vzamejo kogarkoli, itak nisi zaposlen pri njih?

 

Drgač evo v prestolnici, k sicer je tud močan porast števila 2-3x pečenih dostavljalcev, še vedno večinoma pripelje kak, ki zna vsaj nekaj slovensko :D

Kvečjemu v zadnjem času opažam kar velik porast žensk (pa vse so mi delovale Slovenke, vem seveda ne)

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

Dude če uporabljaš wolt podpiraš eno izmed bolj cancer korporacij. Jaz res ne vem kako ste lahko tako oblivous. Dobesedno hranite raka. Mislim če ne drugega se mi obrača želodec od vseh reklam, a je lahko vsakič ko odprem yt wolt al glovo reklama, pa raje umrem od lakote kot dam en cent nekomu, ki me na tak način tako posiljuje.

 

Celo leto je upal, da bo srečal Zarafa. Zapravil malo premoženje samo za to.

Povezava do prispevka

Z Glovom ni verjetno nč drugače, par mesecev nazaj sem 2x naročil (prvič od korone naprej) in sta bila obakrat Indijec oz. Pakistanec, vsaj po imenu in izgledu sodeč

 

So pa to res trash firme, ki izkoriščajo poceni delovno silo (očitno na veliko take migrante iz J. Azije) in pomagajo ufuravat ta krasni novi svet mega multinacionalk, ki take storitvene dejavnosti outsourcajo prekarcem in ostalim privateerjem

 

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

Dude če uporabljaš wolt podpiraš eno izmed bolj cancer korporacij. Jaz res ne vem kako ste lahko tako oblivous. Dobesedno hranite raka. Mislim če ne drugega se mi obrača želodec od vseh reklam, a je lahko vsakič ko odprem yt wolt al glovo reklama, pa raje umrem od lakote kot dam en cent nekomu, ki me na tak način tako posiljuje.


Jaz v občasnem naročanju na dom (ko se ti nekaj res zalušta) ne vidim nič slabega. Zakaj bi hodil zvečer nekam na čevape/kitajsko/pizzo/random_hrano in plačal trikrat več? Tam je treba še pijačo naročit, pa postrežbo itak zaračunajo v ceni menija itd. 
Glede reklam: jaz tega ne spremljam. Če že vidim občasno, grem pač mimo.  Apirori zaradi posiljevanja pa jaz ne bom lačen. Cent gor al pa dol. 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Raz reče pred 29 minutami:

So pa to res trash firme, ki izkoriščajo poceni delovno silo (očitno na veliko take migrante iz J. Azije) in pomagajo ufuravat ta krasni novi svet mega multinacionalk, ki take storitvene dejavnosti outsorcajo prekarcem in ostalim privateerjem


Pa to zaposlijo kar vsakega, ki se prijavi? Ali je treba imeti kakšne papirje itd.? A ni bilo včasih tako, da si moral imeti svoj SP /za dostavljalca? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 2 minutama:

Rasist DaCapo...

S kitajko se bp slikal a zapecen marocan je pa że problem :p


Nee, napačno si me razumel. Meni je kul da mi lepa kitajka prinese hrano, pa tudi maročana se ne bi branil. 
Radoveden sem samo, zakaj je tako malo oz. skoraj ničelno Slovencev, ki dostavljajo. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 4 minutami:

Čaki mal, a je to ta zgodba, ko bi skoraj postal gej, pa pol nisi?


Ah ne... tisto je čisto ena druga zgodba, ki načeloma nima veze s prehrano. Tam je bil jakuzzi in potem smo se nekaj namakali..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 40 minutami:

Jaz v občasnem naročanju na dom (ko se ti nekaj res zalušta) ne vidim nič slabega. Zakaj bi hodil zvečer nekam na čevape/kitajsko/pizzo/random_hrano in plačal trikrat več? Tam je treba še pijačo naročit, pa postrežbo itak zaračunajo v ceni menija itd. 
Glede reklam: jaz tega ne spremljam. Če že vidim občasno, grem pač mimo.  Apirori zaradi posiljevanja pa jaz ne bom lačen. Cent gor al pa dol. 

Kolikor vem, je Wolt všeč samo končnim strankam, ki so malce, no, ali leni ali pa imajo dosti denarja (čeprav srsly, če imaš denar, a boš res jedel nek hladen crap, ki ti ga pripelje random Indijc). Komu drugemu pa ne kaj dosti. Kot služba je pač random prekarna zaposlitev, precej slaba while we at it. Verjetno ni naključje, da ti Wolt dostavo prinese ali nekdo trikrat zapečen ali pa študent ali pa nekdo, ki mu že po obrazu prebereš, da si je včasih shotal heroin ali pa da je v najboljšem primeru oversized spletni filozof s patentom pice z ročajem. Kot pravi vse_je_najslabše, Wolt je imel uber brutalno reklamno kampanijo po praktično celem svetu (kjer so pač obratovali) in sjebali restavracije s tem, ker včasih se ti je sprožil impulz, da bi jedel neko specifično junkfoody jed, danes pa se ti sproži inpulz, da bi "jedel Wolt". No, to je vodilo do tega, da če hočeš bit konkurenčna restavracija, moraš imeti omogočeno Wolt dostavo, slednja od vsakega naročila vzame cca. 30 %, če se prav spomnim podatkov (don't quote me on it sicer). To pomeni da kjer je restavracija naredila prej določen znesek, zdaj naredi precej manj. In kako to pokompenzirat? Tako da za jed pač računaš 5 EUR več al neki. Tako da ja, zato k se tebi ne da it do restavracije, zdaj midva oba plačujeva 5 € več na pico s kumarami in trdo kuhanim jajcem, poleg tega pa ti še par evrov več za dostavo. 

Povezava do prispevka

Pa naročanje na dom =/= Wolt. Moj sorodnik (komplet nekvalificiran brez izobrazbe) je zaposlen pri restavraciji in fura dostavo hrane. In ima vse ugodnosti delavca zaposlenega za nedoločen čas. Ja, je seveda verjetno na minimalcu/blizu minimalca, ampak ima tudi urejen 8-urni šiht, dopust, službeno vozilo etc. Dvomim, da bi na Woltu, po tem, ko bi poračunal dajatve za SP, dobil ven več, s tem da pri Woltu bi bil popolnoma brez socialne varnosti v ozadju in bi bil kot neka žival ocenjevan z zvezdicami, kako dobro je dostavil big mac na vsako jebeno dostavo :rofl: 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


Jaz v občasnem naročanju na dom (ko se ti nekaj res zalušta) ne vidim nič slabega. Zakaj bi hodil zvečer nekam na čevape/kitajsko/pizzo/random_hrano in plačal trikrat več? Tam je treba še pijačo naročit, pa postrežbo itak zaračunajo v ceni menija itd. 
Glede reklam: jaz tega ne spremljam. Če že vidim občasno, grem pač mimo.  Apirori zaradi posiljevanja pa jaz ne bom lačen. Cent gor al pa dol. 
 

 

The what now? Sej to veš, da ma Wolt velikrat višje cene, kot direkt v restavraciji (McD in ena pizzeria iz kere večkrat naročim 100%)? Plus dostava + plus Wolt fee.  Npr. ta pizza, če jo grem iskat, me pride 12,5€, prek Wolta pa 15€+ (pa mam uno najcenejšo dostavo, ker je 300m stran, valda grem vsakič peš iskat).

 

Anyways, Wolt je dražji, kot it jest ven (pijače imo ni fer računati zraven)

 

DaCapo reče pred 50 minutami:


Vezan si na neko pogodbo, ali? 

 

Ja, ampak nisi redno zaposlen. Ne vem a sploh majo kakega.

In to je pol orenk svinjarija, če si Wolt/Glovo full time.

 

Sodelavec, ki je pa večkrat popoldne šel za par ur dostavljat (namest na furo s specialko, pač kolesar), je bil pa noro zadovoljen, kolk še dobi tko dodatno :)

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 5 minutami:

Samo a ni fora wolta ta, da je outsourceal restavracije in da dejansko odžira finančno tudi del cene obroka? Zakaj restavracije nimajo več svoje dostave kot prej?


Saj eni imajo. Npr. večina kitajcev ima še vedno svojo dostavo.  In vsaj za eno pizzerijo v MB vem, da sploh ne upošteva teh woltov in glovov.
Naročilo oddaš direkt preko fona, pripeljejo pa ti njihovi lastni dostavljalci. Logično.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 2 minutama:

Samo a ni fora wolta ta, da je outsourceal restavracije in da dejansko odžira finančno tudi del cene obroka? Zakaj restavracije nimajo več svoje dostave kot prej?

 

verjetno se jim še vedno bolj splača prek Wolta, kot furat svojo dostavo in met dodatno zaposlen folk? 

 

Sploh, k so ponavadi te z lastno imele dostavo zastonj (vsaj po mojih izkušnjah), tako da jim je itak dostava konkretno zažirala v ceno obroka

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...