Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ma ne vem za kaj.. mislim, da ostalo velja isto kot do sedaj..

 

Sam pac neke pravne fore.. ki prej tej odloki ki so jih sprejeli niso imeli neke pravne podlage.. zdaj jo imajo. Plus neke fore glede izvajanja teh zadev ipd.. 

 

Pac prej ce si dpbu kazen si jo lahk ofuknu stran zdej, ni vec zajebancije

Povezava do prispevka

Iskreno jaz sem vedel, da je folk retardiran, sam prav mora pridet do česa takega, da se vidi full scale idiotizma. Od druženj do igranja basketa lagano s folkom iz pol občine... GG res, dejansko mi je bilo prvič žal, da ni smrtnost za kakih 20% višja, ker očitno je čist preveč weak tale virus :S

Povezava do prispevka

Jaz sem zdaj dvakrat šel mal tečt po barju in so nekako 3 različne vrste folka:

1. nemaskirani bojevniki t.i. ne može nam niko ništa

2. polmaskirani bojevniki, ki si dajo masko gor ob srečanju s folkom t.i. za dedije gre

3. supermaskirani bojevniki, ki majo masko skoz na faci in še gledajo stran, da jih ne okužiš s pogledom t.i. doomprepers

Povezava do prispevka

Zamorceln, a ti ne delaš na OŠ, kakšne maš to nočne, a flikaš kje s kakšnim dijaškim domom ali centrom ali kaj sličnega

 

To je meni kar želja, da bi delal kaj takega. Bit samo profesor na gimnaziji, mi je bilo premalo, oziroma se je preveč zatiralo moje ideje (probal na šoli uvest svašta krožkov, ki so imeli support od dijakov, pa se jih je skos zatiralo oziroma še prav iz inata — bolj ko sem predlagal vodstvu kakšne nove krožke in interesne dejavnosti, bolj se mi je nalagalo brezvezna opravila, kot da bi bil dobesedno kaznovan, ker hočeš delat :D

 

Idealka bi mi res bila 50 % SP in 50 % v kakšnem takem centru za mladino, ker se pač rad ukvarjam s problematično mladino in sem pri tem uspešen. A maš kakšno dodatno izobrazbo razen classic pedagoške za to? 

Povezava do prispevka

Ma to sem brez neke refleksije nakucal pojem, nisem razmišljal o ozadju. Tako da si me presenetil z vprašanjem :D. Pač malo manj kot 10 let imam izkušenj dela z različnimi prostovoljnimi skupinami s problematično mladino. Večinoma celoletni programi, dva celoletna sem celo fural individualno, to pomeni, da si zraven drugih strokovnih organov vključen v ponovno socializacijo problematičnega mladostnika. Videl res svašta, med drugim, kako otrok v mislim da sedmem razredu na gobec pritisne svojo mamo. Potem sem mislim da 1 leto z njim imel 2 uri "druženja" tedensko, kjer sva pač počenjala dokaj običajne reči — to predstavlja protiutež institucionalnemu zdravljenju, ki ga je bil tudi deležen —, na koncu je (morda moja naivna predstava, sam itak je važen pozitiven rezultat) z mojo pomočjo uspel dojet, da njegova mama ni bad guy, ki odriva njegovega očeta v življenju, pač pa ženska, ki je dobesedno zbežala pred hudimi zlorabami. Par takih zgodb recimo. Pač en košček v mozaiku sem bil, ampak ta bolj neformalen del pri ponovni socializaciji takega posameznika se mi zdi zelo važen. No druga stvar pa je ipak, da sem res vztrajno in predano delal s ptujskimi Albančki in Kosovčki ter begunci od dlje po 2015, pač res uno leto za letom na prostovoljni bazi drkal slovenščino z njimi in jim tudi razbijal kakšne težke predstave (npr. klasična zgodba je, da zavračajo učenje slovenščine, ker jim starši Slovenijo predstavijo kot vmesni cilj, končna postaja pa Švajcarska ali pa Nemčija, valda da se pol ne bodo učili jezika revnih Slovenčkof). Ko prebiješ zid nekoga, ki zavrača slovenščino, ker "grejo zdaj zdaj (že tri leta zdaj zdaj :D) v Švico", in ki se posledično izolira od slovenske skupnosti, pa da mu pomagaš se včlanit v prve slovenske skupnosti aka rokometni klub al kira pizdarija pač, pa ga spremljaš na te zadeve prvič drugič in pol vidiš, da tretjič padajo šapke s soigralci Janezki češ "kje si brat", pol pač to zaključiš kot v tej fazi uspešno narejeno. Niso pa vsi tej mladostniki problematični per se, itak, saj pravim, da ni bilo neke refleksije za mojim zgornjim postom. Pa tudi ne pomeni, da ne bo tak otrok spet udaru mtke čez 2 leti, ampak pač, v neki fazi si naredil nekaj dobrega. 

 

No, ful bi mi bilo fajn to do neke mere monetizirat. Pa ne, ker bi nujno rabil keš, pač imam itak dosti OK službo z dobro rupetinsko plačo, sam iskreno je to neki, kar bi pač rad počel. Zato mi je kar škoda, da vse poteka na prostovoljni bazi, ki se je pač v tem delu življenja časovno malo težje grem (začenjam met svojo družino, imam full time delavnik, sem v zadnjem letniku doktorata). Bi bilo fino, da bi lahko pol delavnika namenil takim stvarem, ker sem po "rezultatih" v njih pač zgleda dosti "uspešen" (carski krog neodgovorjenja na tvoje vprašanje je sklenjen, se izpričavam, sam dejansko mi je prezahtevno za razčlenit tako na uč). 

Povezava do prispevka

Ma ne je bil vseeno dost ok razloženo, ker sem v preteklosti imel malo več stika s socialnimi delavci in so vsi pihal v svoj rog kako pomagajo folku. Realno stanje je bilo pa bolj, da so oni tisti, ki imajo večje duševne težave in ne njihove "stranke". Saj ne rečem, da ti nisi tak, sam že tako basic razmišljanje nekako pokaže, da mogoče neki koristnega le delaš za random ogrožene skupine. :D

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 13 minutami:

Ma ne je bil vseeno dost ok razloženo, ker sem v preteklosti imel malo več stika s socialnimi delavci in so vsi pihal v svoj rog kako pomagajo folku. Realno stanje je bilo pa bolj, da so oni tisti, ki imajo večje duševne težave in ne njihove "stranke". Saj ne rečem, da ti nisi tak, sam že tako basic razmišljanje nekako pokaže, da mogoče neki koristnega le delaš za random ogrožene skupine. :D

uradni socialni delavci pa to, kar je čamir opisal je kr precej drugače

 

večina folka na CSD pa ne bi smela delati na CSD, tako ali tako pa so večinoma spremenjeni v uradniške birokrate

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 1 uro:

Zamorceln, a ti ne delaš na OŠ, kakšne maš to nočne, a flikaš kje s kakšnim dijaškim domom ali centrom ali kaj sličnega

 

To je meni kar želja, da bi delal kaj takega. Bit samo profesor na gimnaziji, mi je bilo premalo, oziroma se je preveč zatiralo moje ideje (probal na šoli uvest svašta krožkov, ki so imeli support od dijakov, pa se jih je skos zatiralo oziroma še prav iz inata — bolj ko sem predlagal vodstvu kakšne nove krožke in interesne dejavnosti, bolj se mi je nalagalo brezvezna opravila, kot da bi bil dobesedno kaznovan, ker hočeš delat :D

 

Idealka bi mi res bila 50 % SP in 50 % v kakšnem takem centru za mladino, ker se pač rad ukvarjam s problematično mladino in sem pri tem uspešen. A maš kakšno dodatno izobrazbo razen classic pedagoške za to? 

ze nekaj casa delam v vzgojnem zavodu s custveno in vedenjsko moteno mladino. Delo je zahtevno, sam tud neopisno raznoliko in spusca dobre obcutke, ko nekomu lahko pomagas iz bede in osebnih stisk. Kot zgodovinar sem bil po desetih letih dela ze na avtopilotu in sem si reku, kurc, ne bom tkole do penzije. In zdej mam vse, sam rutine ne. Rabis pa socialnopedagosko dokvalifikacijo, pa pomaga tud, ce si prebral Pticke brez gnezda :)

uredilo bitje Zamorc
Povezava do prispevka
Zamorc reče Pravkar:

ze nekaj casa delam v vzgojnem zavodu s custveno in vedenjsko moteno mladino. Delo je zahtevno, sam tud neopisno raznoliko in spusca dobre obcutke, ko nekomu lahko pomagas iz bede in osebnih stisk. Kot zgodovinar sem bil po desetih letih dela ze na avtopilotu in sem si reku, kurc, ne bom tkole do penzije. In zdej mam vse, sam rutine ne. Rabis pa socialnopedagosko dokvalifikacijo, pa pomaga tud, ce si prebral Pticke brez gnezda :)

Kok semestrov je ta dokvalifikacija in kot kako zahtevno jo ocenjuješ?

 

Pismo. Sem si rekel, da je po doktoratu za nekaj časa (ali za stalno) finito s formalnim institucionarnim izobraževanjem, sam zgleda je to neverending story :D 

Povezava do prispevka
Janša reče pred 12 minutami:

uradni socialni delavci pa to, kar je čamir opisal je kr precej drugače

 

večina folka na CSD pa ne bi smela delati na CSD, tako ali tako pa so večinoma spremenjeni v uradniške birokrate

Jz vsakodnevno delam z do osmimi csd-ji po sloveniji in moje izkusnje vecinoma niso slabe. Dekleta dejansko hocejo pomagat, tko na terenu kot tudi na timskih sestankih, pri pomoci druzini, delu na otroku, vkljucevanju v mladinske centre itd. Edini red flag csd je do sedaj en csd v Lj., pizda, tam je pa ena gospa oreng nesposobna/lena/prevarantska, tko da sem jo naznanu njihovemu direktorju.

Povezava do prispevka

CSD kot struktura pomoje ima probleme, samo pač s tem aktivnim delom imam tudi jaz dobre izkušnje. Bolj je problem pasivni del aka tete, ki sprejemajo in knižijo obrazce. Ampak tudi tukaj je razlika v pristopu, lahko boš imel gospo, ki bo npr. na oddelku za porodno varstvo res razložila vse od A do Ž in se tako dobro obnesla, da ji bo stranka po koncu procesa prinesla šampanjec in low budget čokolado, lahko pa boš imel osebo, ki bo naredila svoje po liniji najmanjšega odpora in razložila zakonski minimum, ostalo pa se znajdi po svoje. Saj tako je povsod, tako da ne bom zdaj filozofiral, saj tudi med strankami so take, ki so fine, pa take, kjer se kliče varkota. Nimaš kej. Sam sem dosti fen tega osebnega pristopa, da še ni vse samo digitalno na netu. Pač tudi kakšna frendica, ki je rodila, pa je imela neko whatever klasično 2020 situacijo s prekarnim delom nje ali moža, je cenila, da je lahko dobila odgovore in person, ne samo "poglej FAQ na webpejdžu in se jebi" :D 

uredilo bitje Ćamir (izbrisani)
Povezava do prispevka

Zaenkrat dost kažeš ta romantični odnos, ki je značilen na začetku karierne poti, ko vidiš s časom da folk abusa tvojo dobro voljo pa se ponavadi zgodba spremeni. Sem big supporter tvojga načina in upam da boš čimdlje vztrajal, bi pa vseeno v primeru kakih stav, fuknil čuka na to, da boš prej ali slej obupal :D

Povezava do prispevka

Ne ne, saj drgač ne delam na CSD. V javnem sektorju sem delal samo kot profesor na gimnaziji, ostalo je bilo pure prostovoljno. 

 

Je pa smešno, ker sem pred leti želel malo menjat prostovoljno delo in sem se javil v enem ljubljanskem zavetišču za živali, da bi šetal pse in te zadeve, pa so ugotovili, da imam premalo časa, da bi lahko to opravljal vestno in odgovorno. Glavno, da sem imel dovolj časa za osnovnošolske Albančke, za zapuščene kužeje pa ne :D.

uredilo bitje Ćamir (izbrisani)
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...