Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

To je tista znana fora: namreč, kabli imajo svoje življenje! Naj jih še tako lepo napelješ (razen če res vsakega v neko kanaleto, pa še to ni prava rešitev), se po nekaj časa sami od sebe prepletejo in zavozlajo in kaj vem kaj vse.  
Jaz sem nad tem obupal že pred leti. Zdaj visi vse prosto po prešernu in boli me đoko. Načeloma je itak za omarami, mizami, kolikor se le da "skrito" očem. Ni pa šanse, da domačega zajca spustim v sobo. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz včasih pol ure iščem pravi kabel, samo da elektriko izklopim iz ene določene naprave. Tu imam namreč polno razdelilcev, podaljškov, potem pa bolj ali manj na random poskušam. Na srečo je to redko, ampak me kar spreleti, ko se spomnim.
Imam pa vseeno tako "urejeno", da izklopim glavno stikalo (oz. dva) za "gaming room" oz. potegnem ven 2 primarna kabla in imam komplet zatemnitev v primeru "neviht". Vsaj glede elektrike. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 23. 11. 2020 at 19:19:

Jezero sem prebral. Meni je čist vredu knjiga

 

Sem sedaj (končno) prebral.
Knjiga je v bistvu res dobra in zato sem si rekel, da grem pogledat še serijo (RTV produkcija). Tukaj pa imam konkretno pripombo: vse deluje super, npr. montaža, scenografija, fotografija, dejansko tudi igra... Pač, dobra produkcija bi rekel. Ampak ko pride do govora, predvsem glavnih karakterjev (voice acting po domače) pa mi res gredo kocine pokonci. Igralci govorijo tako izumetničeno, kot da bi gledal nek SLO film iz 70-let. Mislim.. totalno prisiljeno in prav nič "spontano" ali kako bi rekel; v bistvu, kot da bi na glas brali scenarij za prvo poskusno snemanje. fuj. Prav odvrača me od ogleda (zaenkrat sem pogledal samo prvo epizodo), vseeno pa upam, da se bom nekako "navadil" oz. pač padel not ..  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Sicer pa s tem ne mislim na slabo kvaliteto zvoka (kot je bilo nekaj pripomb po internetih), ker tu nekih težav ne opažam. Govorim o dejanskem voice actingu, ki je (vsaj zame) za en k******. Se sicer najdejo stranski liki, ki bolj naravno/spontano govorijo, ampak ti glavni akterji so pa res butasti in izpadejo kot neki šolarčki, ki pač berejo scenarij. Kdo bi si to mislil v 2020 in s "kao priznanimi igralci" ... :) Vsekakor škoda!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 7 urami:

Sicer pa s tem ne mislim na slabo kvaliteto zvoka (kot je bilo nekaj pripomb po internetih), ker tu nekih težav ne opažam. Govorim o dejanskem voice actingu, ki je (vsaj zame) za en k******. Se sicer najdejo stranski liki, ki bolj naravno/spontano govorijo, ampak ti glavni akterji so pa res butasti in izpadejo kot neki šolarčki, ki pač berejo scenarij. Kdo bi si to mislil v 2020 in s "kao priznanimi igralci" ... :) Vsekakor škoda!

Slo igralci so šolani za teater kjer je način igranja povsem drugačen kot smo ga vajeni na filmu. Zato priznani slo igralci na filmu oddajo dobesedno nagravžen performance. Shit tier audio produkcija, kjer se nasnemavanja zvoka skoraj ne dela (holywood večino texta ponovno posname še enkrat po snemanju videa ker je med snemanjem enostavno preveč šundra in ne moreš dat mikrofona igralcu v usta), tudi ne pomaga.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 6 urami:

Slo igralci so šolani za teater kjer je način igranja povsem drugačen kot smo ga vajeni na filmu. Zato priznani slo igralci na filmu oddajo dobesedno nagravžen performance. Shit tier audio produkcija, kjer se nasnemavanja zvoka skoraj ne dela (holywood večino texta ponovno posname še enkrat po snemanju videa ker je med snemanjem enostavno preveč šundra in ne moreš dat mikrofona igralcu v usta), tudi ne pomaga.

 

To je kr univerzalni očitek slovenskim filmom, ki sem ga slišal iz ust večine ljudi, ko debata nanese nanje, tko da očitno nekaj je na tem :D Meni se tudi zdi, da tipičen prizor iz našega filma, kjer naj bi navadni ljudje al pa povprečna slovenska družina sedeli za mizo pri kosilu in debatirali, bolj spominja na Brate Karamazov.

 

Še ena stvar, ki meni orenk najeda pri slo filmih - neskončno razvlečeni prizori in kadri, kjer se po več minut ne zgodi dobesedno nič. Saj maš tudi zahodne filme s počasnim tempom, a jim tam največkrat rata z dobro igro, dialogom, produkcijo in zvokom ustvarit suspenz in vzdušje, da tudi počasni prizori izpadejo smiselno in nerazvlečeno. Pri nas pa imaš primere, ko v filmu (pozabil naslov, cca. 10 let nazaj) več minut skupaj gledaš mamo fanta v komi, ki si skuša zbristrit glavo in odvrnit mračne misli z metanjem košarkarske žoge na koš pred bajto. OK, razumem, da ima ta prizor svoj (prej omenjen) namen in smisel v scenariju, a mi res ne treba 3+ minute skupaj kazat odbijanje žoge od table z vseh zornih kotov in nategovat prizora v nedogled :rolleyes:

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Praktično edini dober prizor povprečne "slovenske" družine za mizo pri kosilu, ki mi pade na pamet, je tisti s pasuljem iz Outsiderja. :) Iz tega sklepam, da edino "balkanci" oz. bolje rečeno ex-yu igralci rešujejo SLO filme. 

Po eni strani pa pravzaprav ne gledam veliko te SLO produkcije oz. kar sproti pozabim ogledano. Od vseh imam res dobro zapisana edino omenjenega Outsiderja in Petelinji zajtrk, ki pa sta tako ali tako "kultna". 
Ali pa tisto, ko so eno tako fino, preprosto in humorno najstniško komedijo Gremo mi po svoje  totalno pokvarili z nekimi kao "umetniškimi" resnobnimi kadri (tiste scene iz sanj...). Zakaj je bilo tega treba? Meni je izpadlo prav zamorjeno.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Saj v zadnjem času je izšlo nekaj proper slovenskih filmov

 

Ne bom več luzerka, Zgodbe iz kostanjevih gozdov, Družina, Ivan, Zgodovina ljubezni ... 

 

Pač ne da so neke mojstrovine (kostanji so še najboljši), niso pa slabi filmi. Vredni ogleda 

 

Meni je drugače tudi horror Idila kr najs spin na Wrong Turn :D. Če ne drugega ima hudo masko 

Povezava do prispevka

Povprečen Slovenski film je pretenciozno sranje s povprečnimi igralci, povprečno produkcijo in povprečno zgodbo. Če želiš narest uspešen Slovenski film, moraš pa vključit kakšne čefurje in maš garantiran uspeh. Naj bo to Kajmak in Marmelada, Outsider, al pa kar indirektno Čefurji Raus.

Dejstvo, da je Pr' Hostar najbolj gledan slovenski film, katerega nisem mogel gledat niti 10min, marsikaj pove o slovenski filmski sceni.

 

Zdej ne vem kje je haklc. Slovenski režiser snema v Holywoodu, Slakonjo gleda cel svet, Zrnec zna pa boljš uponašat balkanca, kot kateri koli balkanec od dol. Pri glasbi je dost podobno, dobra glasba je, sam jo noben ne posluša. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...