Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Chenier reče pred 15 urami:

Drugače moj frend, mega priznan biolog-desničar (da ne bo ugibanj), profesor na faksu, milijon citatov, ni da ni, pravi, da je 100 % straight res izredno malo ljudi. To so taki, ki fizično ne bi morali dobit erekcije ob istem spolu v nobeni situaciji. Po njegovem poznavanju tematike je takih manj kot 2 %. Vsi ostali so potencialni biseksualci, kar je tudi naravno stanje človeka. 

 

Galaksija reče pred 10 urami:

 

A bi rekel to nekomu ki je gej? Da on pa najbrž le ni 100% gej, da ima ziher tudi malo potrebe po ženskah recimo?

Tukaj se v bistvu ne gre o neki obični everyday living situaciji, pač pa bolj o ekstremnih. Aka 2 % (ali še manj) bi lahko zaprl s samimi moškimi za 10 let in ne bi morali dobit erekcije s pogledom na moškega. Ostalih 98 % bi se vzburilo in bi bili pripravljeni se zadovoljevat med sabo. V everyday situacijah pa so procenti najbrž obrnjeni :D

 

Skratka, glede na to, da nas je tukaj 50 konjzolašev in da Atomic trdi, da je on fix med 2 %, lahko samo upam, da nas ostalih ne zaprejo nekam skupaj za dalj časa 

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 8 minutami:

Evo, še ena slika moje domače.

 

Z debelim testom, ki meni odgovarja. Pol pa lahko gor namečeš ama kaj ti paše. Tale ma recimo v vsakem kvadrantu malo drugačni 'nadev'.

Vizualno ni ravno top, ampak hej, vsakemu svoje. :)

 

IMG_20210220_131217.thumb.jpg.291a0c603734644f614a235460670afe.jpg

Kaj je to neka naribana polika vmes? Ostalo mi je nice, čisto proper babica-pica, tudi vizualno v redu. Sam bi edino olive dal proč, ker pač nisem fen 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 11 urami:

 

 

 

tako da se ZELO priporočam za recept za kislo testo, ker delam klasiko (pol kocke kvasa + voda + moka + 2 žlici olja + sol) in je sicer TOP pizza, res krasna, sploh če pustim testo ležat kak dan ali dva v hladilniku, ampak bi lagal, če bi napisal, da je na nivoju Verace

 

A uporabljaš moko manitobo? Nared iz tega mešanico, res proper za pico + potem obvezno ležat ja, s tvojim setupom si potem dosegel že skor max lol če uporabiš še manitobo. Naslednji lvl je sam še ultra hipster/pizza geekovski as seen below 

 

Kislo testo ne vem če ma kej veze z napoletansko pico ala Verace? Dobro verjetno so pravi Napoletanci včasih res sourdough uporabljal, ampak fora novodobnih napoletanskih aka hipster pic je bolj moka, vlažnost (torej ratio voda vs moka, eni majo tok vlažne (thats what she said) da testo skor teče), dolgo vzhajanje in pečica ki ti pico pripali v 3 minutah, da dobiš potem visok rob in zračne mehurčke. Brez pečice dvomim da boš s kerokol tehniko ali moko lahko dosegel Verace stil. 

 

Če si pripravljen na dozo orto hipsterstva se joini semle: https://www.facebook.com/groups/pizzomanija

 

Enim znese precej okej tut v navadni pečici, zgleda pa to ultra hidrirano testo včasih kot gobavi bolnik 

 

image.png.35980afd109024098cf8b5d7a872f060.png

 

 

Drugače pa večina dela po tem receptu

 

 

 

 

 

uredilo bitje kemik
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pismo tale manitoba moka zgleda nice, kje to nabavljaš? Razmišljam v smer, da bo verjetno tud kislo testo bolj živahno, ker je tkole mleta....

 

Visoka hidracija je men suffer res, jaz ne razumem kak za kurca delat s takim testom, pizdomater več mam na koncu testa po vseh kocinah na telesu kot na pekaču :S

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka

Kemik car. Ful tnx. Ja očitno testo za razliko od žensk res premalo navlažim. Ful mi gre na živce, da se mi lepi med prsti, pa ga potem tok namokam da je ko opeka, kar sam odpade od mešalne kljuke. Manitobo moke tudi ne poznam. Bom šel dans v shopping n v mesenje testa pa potem dam vzhajat za 2-3 dni.

 

Kak ratio voda/moka priporočaš pa bo dober miks pa da testo vseeno ne bo izgledalo ko garjav pes?

 

Povezava do prispevka

Polika je gor, narezana zgoraj levo v majhnem delu, drugot je šunka narezana na kocke. Vsak kvadrant je malo drugačen, ker ima vsak od jedcev malo drugačen okus in se mi neda delat 4 različnih. Pol pladnja itak jaz pojem.

Drugač je blo gor tak od oka, mezga, origano, šunka sir, koruza, paprika, gobice in olive v spodnjem levem kotu (ki je tudi brez paprike se mi zdi).

 

Drugač pa, pica sama ni mastna sploh, neglede na to kako zgleda in ko jo vzamem ven dam pol gor še kislo smetano (ki je ni na sliki).

uredilo bitje darksaga
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 13 minutami:

Pismo tale manitoba moka zgleda nice, kje to nabavljaš? Razmišljam v smer, da bo verjetno tud kislo testo bolj živahno, ker je tkole mleta....

 

Visoka hidracija je men suffer res, jaz ne razumem kak za kurca delat s takim testom, pizdomater več mam na koncu testa po vseh kocinah na telesu kot na pekaču :S

 

Načeloma povsod in nikjer :D Povsod jo prodajajo sam je dost sold out, ker kar spremljam to FB grupo jo folk kar po cele sixpacke jemlje, pa zmer postajo točno ker hofer/merkić jo je dobu in pol letijo tja :D Verjeno odvisno od kraja. 

 

Galko reče pred 10 minutami:

Kemik car. Ful tnx. Ja očitno testo za razliko od žensk res premalo navlažim. Ful mi gre na živce, da se mi lepi med prsti, pa ga potem tok namokam da je ko opeka, kar sam odpade od mešalne kljuke. Manitobo moke tudi ne poznam. Bom šel dans v shopping n v mesenje testa pa potem dam vzhajat za 2-3 dni.

 

Kak ratio voda/moka priporočaš pa bo dober miks pa da testo vseeno ne bo izgledalo ko garjav pes?

 

 

Probi ene 65 %

Js tut ne grem v to ultra tekočo varjanto, gledam pa da se mi testo zmeri mal še na roke prijema, tok da čutiš da je vlažno 

 

Drugače če si mal bolj len, bogat in uspešen si kup tale scam: https://www.kraljmatjaz.com/izdelek/pizza-mix/

Scam pravim samo  zato ker je drago, lel tok keša za  pol kile moke, drugače je legit zadeva. Nared točno tko k piše, manitobo in par zadev naš že not, dej tok vode kot piše in poročaj.

 

Pol pa če ti je kul lah začneš mixat sam z manitobo in bo ceneje 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 minutami:

Nigger John 65% česa, vode??? Torej za 1kg mase 650 ml vode in 350 g moke, MUDEL A ME JEBEŠ A SI POZABIL DA VEM KJE DELAŠ??? wtffffffffffffffff pls reci da si mislil 65% moke :D  

 

I know where you live fucker :D 

% vode je zmer na količino moke 

Povezava do prispevka

omg galko ne bit tak nazadnjak, preber si mal posh sourdough page o hidraciji itd, jaz pojma nimam kaj tam piše, sam pač berem, da je kao legit kruh... itak na koncu mi vse rata tolk premokro, da nafukam gor še moke, dokler ne rata vsaj pogojno trdno za oblikovat hlebec :D

Povezava do prispevka

Drugače dajmo še mal naštevat kakšne carske lokacije za enodnevne izlete po Rupetini, zadnjič je Galko malo načenjal to debato. Začenja se pomlad, upam, tako da bo fino spet malo raziskovat

 

Jaz sem bil oktobra v Klevevžu, precej huda naravna toplica, ki ohranja konstantno temperaturo vodo med 20 in 25, ne glede na to, če je zunaj zima ali poletje. Najbolj se splača it pozimi, ker poleti tam baje mrgoli ljudi. Za celodnevno seanso se cool združi z obiskom Galerije Božidarja Jakca v bližini, zaključiš pa z Gradom Otočec, sploh ko bodo odprte restavracije

 

Zelo slabo poznam koroške konce, kaj od kakšnih 1-day tripov se splača načekirat? 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 10 minutami:

Drugače dajmo še mal naštevat kakšne carske lokacije za enodnevne izlete po Rupetini, zadnjič je Galko malo načenjal to debato. Začenja se pomlad, upam, tako da bo fino spet malo raziskovat

 

Jaz sem bil oktobra v Klevevžu, precej huda naravna toplica, ki ohranja konstantno temperaturo vodo med 20 in 25, ne glede na to, če je zunaj zima ali poletje. Najbolj se splača it pozimi, ker poleti tam baje mrgoli ljudi. Za celodnevno seanso se cool združi z obiskom Galerije Božidarja Jakca v bližini, zaključiš pa z Gradom Otočec, sploh ko bodo odprte restavracije

 

Zelo slabo poznam koroške konce, kaj od kakšnih 1-day tripov se splača načekirat? 

Prežihova bajta, podzemlje Pece, kmečki turizem Ploder

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 uro:

Drugače dajmo še mal naštevat kakšne carske lokacije za enodnevne izlete po Rupetini, zadnjič je Galko malo načenjal to debato. Začenja se pomlad, upam, tako da bo fino spet malo raziskovat

 

Jaz sem bil oktobra v Klevevžu, precej huda naravna toplica, ki ohranja konstantno temperaturo vodo med 20 in 25, ne glede na to, če je zunaj zima ali poletje. Najbolj se splača it pozimi, ker poleti tam baje mrgoli ljudi. Za celodnevno seanso se cool združi z obiskom Galerije Božidarja Jakca v bližini, zaključiš pa z Gradom Otočec, sploh ko bodo odprte restavracije

 

Zelo slabo poznam koroške konce, kaj od kakšnih 1-day tripov se splača načekirat? 

A zdej pa že na Mnenjalniku o tem... shit, včasih so samo domači vedel za to, otakih kotičkih se ne govori. Ta, jer placa za par ljudi ;)

Drgač smo med počitnicah mal pohajkoval ob savi in je res fajn sprehod, iz tacna do Črnuč pa po drugi strani nazaj, vmes je en hud plac od ribičev z manjšimi "jezerčki" ... 
image.png.644686182c15b8be26411295e6373025.png

pa na drugi strani so uredil plažo s kamnitimi ležalniki
image.png.3a2e648aa5ee53543ba96c2e242b779c.png

 

Cca 4 urce lahke hoje
image.png.ee7cea606610c2e80e8a01ba04f9d2a1.png

 

Je pa vmes tudi divja FKK plaža, direkt za mn3njalnik m33t!

 

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
PS5 Lover reče pred 15 urami:

kaj pa pizza iz madljeve/orehove moke? Je že kdo probal naredit?

najbolj poznam foro da narediš iz kuhane iz osušene cvetače, mi je tud kr carsko za jest

od ostalih sem probala konopljino pa mi je ofuj.gif

 

Chenier reče pred 1 uro:

Drugače dajmo še mal naštevat kakšne carske lokacije za enodnevne izlete po Rupetini, zadnjič je Galko malo načenjal to debato. Začenja se pomlad, upam, tako da bo fino spet malo raziskovat

 

Jaz sem bil oktobra v Klevevžu, precej huda naravna toplica, ki ohranja konstantno temperaturo vodo med 20 in 25, ne glede na to, če je zunaj zima ali poletje. Najbolj se splača it pozimi, ker poleti tam baje mrgoli ljudi. Za celodnevno seanso se cool združi z obiskom Galerije Božidarja Jakca v bližini, zaključiš pa z Gradom Otočec, sploh ko bodo odprte restavracije

 

Zelo slabo poznam koroške konce, kaj od kakšnih 1-day tripov se splača načekirat? 

a rad hodiš al pa kolesariš? Koroška je hudo lepa in tud poti so zrihtane.

 

sam ne se preveč družit z domačini k se lahko nalezeš derpresije

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...