Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Verjetno se da dost vzporednic povlečt z emo movementom sam da je to magnitude bolj razširjeno - verjetno je oboje res, nekateri se prej niso upali razkriti, nekateri fishajo pozornost. Tko k z vsako tako stvarjo. 

Zgubijo samo tisti k so triggered :D

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 34 minutami:

želja, da bi čimbolj ugajali

ali primerna klima, da so zdaj upali razkriti?

 

Bolj kot na closet geje in lezbijke (kar je itak že desetletja normalno v zabavni industriji) sem ciljal na primere (recimo Ariana Grande mi je ostala v spominu; pred časom nekje prebral, da noče oznake za svojo seksualno orientiranost in identiteto itd.), kjer nek celebrity izgleda straight, se oblači straight, ima zgodovino dejtanja izključno nasprotnega spola in nasploh nobenega indica homo/bi teženj, kaj šele neke genderfluid androginosti, pa se javno kiti s takimi oznakami, da bi se ugajalo trenutnim trendom in ne bi s strani LGBTQ+ dela fandoma kaj padlo po njih :rolleyes:

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Raz reče pred 3 minutami:

Bolj kot na closet geje in lezbijke (kar je itak že desetletja normalno v zabavni industriji) sem ciljal na primere (recimo Ariana Grande mi je ostala v spominu; pred časom nekje prebral, da noče oznake za svojo seksualno orientiranost in identiteto itd.), kjer nek celebrity izgleda straight, se oblači straight, ima zgodovino dejtanja izključno nasprotnega spola in nasploh nobenega indica homo/bi teženj, kaj šele neke genderfluid androginosti, pa se javno kiti s takimi oznakami, da bi se ugajalo trenutnim trendom in ne bi s strani LGBTQ+ dela fandoma kaj padlo po njih :rolleyes:

Pa s tem, da bi ravno po njih lahko padlo, ker koji k pomaga LGBTQ+, da neke random pevke naenkrat razglasijo genderfluidno osebnost 

 

Drugače te fluidnosti so mi itak dosti kar nekaj. Gender queer, gender variant, pangender, omnigender, agender — ne štekam čisto potrebe za temi izrazi, sploh ker so največkrat opisani kot "gender variance behaviour or expression by an individual that does not match masculine and feminine gender norms". Jaz kje odstopam od "masculine gender norms", pa zato nisem fluiden. Sploh, ker se naenkrat začne mešat seksualnost in spol (LGBTQ so vsaj v osnovi oznake za spolno usmerjenost), gender fluidnost pa naenkrat neko odstopanje od družbene predstave, kakšen bi naj nek spol bil

 

Tako da jaz usekam čez podlago in pod biološke spole štejem moški, ženska, hermafrodit in moški/ženska, ki je operativno spremenil spol (torej da ne gre samo za preoblačenje ali prevzemanje nekih "navad" drugega spola, ampak operativni transfer), ostale reči pa bolj umeščam pod spekter seksualnosti in mi je še kar hecno, da se jih zadnje čase toliko meša v eno skupino, kot da govorimo o isti stvari 

Povezava do prispevka

sam tolk, da te na hitro popravim

T in Q nista nič oznaki za spolno usmerjenost (pa že Q je itak prišel kasneje)

 

oziroma pri Q odvisno a izhajaš iz Queer Theory (družbeni spol) al jemlješ queer kot umbrella term za VSE neheteroseksualne spolne usmerjenosti ...

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 20 minutami:

mislim, js tud nisem nikol dateal tipa (in sem pretty sure, da tud nikol ne bi), pa sem se do pred kratkim javno deklariral kot straight :D 

čeprav obviously nikol nisem bil

Sam najbrž ne bi nikoli razvil tega ne-straight parta samega sebe, če ne bi bil v poligamni zvezi? (sorry - in to iskreno - če nisem uporabil pravega izraza, nočem izpast dušbeg) 

Tvoje situacije zdaj valda ne poznam tako, ampak en kolega je recimo bil v srednješolskih časih bi rekel da 100 % straight, pol pa je bil par let v swingerskem razmerju in je šel v bi-cono. Pol je pa postal svinjsko bogat, se preselil v London in dropal vse stike s starimi kolegi :D

Berbasecks reče pred 4 minutami:

sam tolk, da te na hitro popravim

T in Q nista nič oznaki za spolno usmerjenost (pa že Q je itak prišel kasneje)

 

oziroma pri Q odvisno a izhajaš iz Queer Theory (družbeni spol) al jemlješ queer kot umbrella term za VSE neheteroseksualne spolne usmerjenosti ...

Zakaj se ju potem uporablja v sklopu LGBTQ+ 

 

Drugače se strinjam s tabo, saj to je bil nekako moj point, samo sem ga nerodno izrazil. Zaradi tega je tudi dejansko potreba po plusu odveč, ker je ta plus kot umbrella term (kar bi rekel, da je trenutno najpogostejša uporaba) že zajet v kviru

 

No, saj jaz dejansko sem imel par dni nazaj eno konferenco neki neki o literaturi, pa sem mel vmes en slide o alternativnih reprezentacijah spolov in spolne usmerjenosti v enem literarnem delu, na polno sem švical zraven, da bom kaj zajebal in me bodo raztrgali, pa še pol sem med prisotnimi videl par opaznih feministk_aktivistk, sem že mislil pisat ex-forumašu Lizzardu, kako naj se odzovem na cancelanje, samo na srečo je bilo vse ok :D 

Povezava do prispevka

Mene najbolj fascinira dejstvo, da zvezdniki absolutno pričakujejo (in tudi dobijo) ogromno pozornosti zaradi tega. Entitled v totalnem pomenu te besede. 

Verjetno jaz to narobe vidim, ker izhajam iz stališča, da me seksualno življenje drugih ne zanima. Niti ne identificiram ljudi glede na to. Ampak ja, v to smer zdaj gremo. Pat on the back, če si karkoli, kar je trenutno moderno. 

In spoštovanje pridobiš na tak način, kar je za moje pojme divje.

Povezava do prispevka

@Cherniernier

nope, nima nobene veze s tem

sem mel "praktične izkušnje" pred tem 

sam nekak tudi sebi nisem ravno priznal oz. težko razložit

sigurno raj na uni pijači, za kero se že 100 let menimo, kot tukaj

 

 

glede LGBTQ+ pa ne vem

zgleda treba bit čimbolj inkluziven

 

@Vučko3

lahk komentiram samo, zakaj npr. midva pač razglašava usmerjenost in življenski stil

ne zarad pozornosti, temveč zato, ker bi rada, da je to normalizirano v družbi

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Cherniernier reče pred 25 minutami:

Drugače te fluidnosti so mi itak dosti kar nekaj. Gender queer, gender variant, pangender, omnigender, agender — ne štekam čisto potrebe za temi izrazi, sploh ker so največkrat opisani kot "gender variance behaviour or expression by an individual that does not match masculine and feminine gender norms". 

50:50 a gre za to, da si ljudje najdejo nalepko, s katero se dobr počutijo

al za to, da sam hočejo bit najbolj posebna snežinkica

 

tud bi-, pan-, omni- in poly-seksualnost so v bistvu isto, sam pač nekateri imajo radi svoje distinkcije in ostali jih pustimo stat

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka

Meni se tudi zdi da trenutna popularizacija trans/poli/skrolli/multigender vsega jemlje pozornost folku, ki bi si jo IMO zaslužil - pravim transom. In da bo folk zahejtal proper transe zaradi nekih posranih tečnih drisk iz bogatih sosesk Kalifornije, ki jim je dolgčas u lajfu / iščejo pozornost s tem, da malo "menjajo" spol. Čez 20 let bodo pa itak vsi massive rasisti in volil republikance :D 

 

Ne vem, jaz sem old school in se mi zdi, da je ta preserancija okrog spolov že zdavnaj spizdila s ketne, preveč u izi se s tem opleta. Jaz priznavam moške in ženske kot edina dva ločena spola ter hemafrodite in transe kot osebe z motnjo, ki pa jim družba mora na vsak način pomagati pri tem, da so 110% sprejeti in da imajo čisto tak lajf, kakršnega si želijo. Vem, da ima beseda "motnja" izrazito negativno konotacijo, ampak pod črto je to točno to. Tako kot je kronična motnja astma, tako kot je motnja šum na srcu. Pač neki se je wire-alo drugače kot pri 99% drugih in to je to, nič več nič manj. Ajde motnja je mogoče prehuda, ker motnjo povezujemo s tem, da je nekaj z motnjo slabše kot brez nje. Mogoče je boljša beseda "drugačnost". Bolje je, manj negativno. Torej na hemafrodite in transe gledam kot na osebe z drugačnostjo, al neki.

 

Nikdar in nikoli pa mi ne bo kul, da se s spoli opleta ko svinja z mehom, da imaš "biološki spol" in "priučeni spol" al neki, da obstaja 15 različnih spolov... N-a.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 minutami:

Meni se tudi zdi da trenutna popularizacija trans/poli/skrolli/multigender vsega jemlje pozornost folku, ki bi si jo IMO zaslužil - pravim transom.

A veš, jz pa mislim da dajanje pozornosti ljudem ki so ženske/moški/trans/helikopterji nima čisto nobenega smisla. Kaj ko bi se folk raje ukvarjal s čem pomembnejšim, recimo, hm, ne vem, ne metat odpadkov dobesedno kamorkoli padejo ko jih izpustimo iz roke, al pa posvetit več energije raziskovanju kako ozdravit plešavost jebemti, mefisto čaka že leta. Kot da ma veze kako se folk kliče, dobesedno vseeno je kaj si dokler funkcioniraš v družbi.
In ja, vem da je to ful preveč idealistično ker se vedno najdejo retardi ki se spotikajo ob to kako se folk kliče. Aja ups.

 

Aha pa pozabu sm dodat da bi tut taki ljudje morali nehat opozarjat na to kaj so in kaj niso, jasno. Sam pomoje je to piščanc in jajc problem.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 minutami:

Meni se tudi zdi da trenutna popularizacija trans/poli/skrolli/multigender vsega jemlje pozornost folku, ki bi si jo IMO zaslužil - pravim transom. In da bo folk zahejtal proper transe zaradi nekih posranih tečnih drisk iz bogatih sosesk Kalifornije, ki jim je dolgčas u lajfu / iščejo pozornost s tem, da malo "menjajo" spol. Čez 20 let bodo pa itak vsi massive rasisti in volil republikance :D 

 

Ne vem, jaz sem old school in se mi zdi, da je ta preserancija okrog spolov že zdavnaj spizdila s ketne, preveč u izi se s tem opleta. Jaz priznavam moške in ženske kot edina dva ločena spola ter hemafrodite in transe kot osebe z motnjo, ki pa jim družba mora na vsak način pomagati pri tem, da so 110% sprejeti in da imajo čisto tak lajf, kakršnega si želijo. Vem, da ima beseda "motnja" izrazito negativno konotacijo, ampak pod črto je to točno to. Tako kot je kronična motnja astma, tako kot je motnja šum na srcu. Pač neki se je wire-alo drugače kot pri 99% drugih in to je to, nič več nič manj. Ajde motnja je mogoče prehuda, ker motnjo povezujemo s tem, da je nekaj z motnjo slabše kot brez nje. Mogoče je boljša beseda "drugačnost". Bolje je, manj negativno. Torej na hemafrodite in transe gledam kot na osebe z drugačnostjo, al neki.

 

Nikdar in nikoli pa mi ne bo kul, da se s spoli opleta ko svinja z mehom, da imaš "biološki spol" in "priučeni spol" al neki, da obstaja 15 različnih spolov... N-a.

pač biološka realnost je precej bolj kompleksna od tega

bioloski-druzbeni-spol.jpg

 

zgoraj nalepljeno ni kakšna trans propaganda ali karkoli, pač biologinja, ki kr kul razloži zadeve :)

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

Meni se tudi zdi da trenutna popularizacija trans/poli/skrolli/multigender vsega jemlje pozornost folku, ki bi si jo IMO zaslužil - pravim transom.

Jp. In sej točno to, kar pol praviš. Recimo za v osebno izkaznico so mi povsem legit napisi ženska / moški. Če se operativno spremeni spol, se spremeni tudi v osebni - to se mi zdi dejansko zelo logic in tudi prav (drgač pa magari če ne bi v osebne pisali sploh tega podatka). Ajde za hermafrodite nimam točne rešitve, samo tudi mislim, da se povečini vseeno identificirajo z enim spolom? Zdaj družbeni spol ne da me triggera, samo zdaj za vsak milimeter odklona uvajat nov termin ... Res je to nek mikro pojav, samo pač včasih se mi zdi, da že zaradi tega, ker sem se v otroštvu najraje igral s sestrično in njenimi barbikami, da bi si lahko nadel neko oznako fluidnega. 

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 1 minuto:

pač biološka realnost je precej bolj kompleksna od tega

bioloski-druzbeni-spol.jpg

 

zgoraj nalepljeno ni kakšna trans propaganda ali karkoli, pač biologinja, ki kr kul razloži zadeve :)

Saj drgač mislim da sem v enem njenem članku našel to najbolj classic biološko razdelitev spola: moški/ženska/hermafrodit + operativno in s hormoni transformiran spol v moški/ženska

 

Si pa ob priliki sposodim še to knjigo, da vidim, kaj razdela o družbenem 

Povezava do prispevka
Cherniernier reče pred 1 minuto:

Recimo za v osebno izkaznico so mi povsem legit napisi ženska / moški. Če se operativno spremeni spol, se spremeni tudi v osebni - to se mi zdi dejansko zelo logic in tudi prav (drgač pa magari če ne bi v osebne pisali sploh tega podatka). 

Drgač s tem se pa tut jz strinjam, z izjemo hemafroditov tle ni neki ful grey area-e, al imaš eno al pa drugo spolovilo. Sam a ima to sploh kakšno vezo, razn mogoče za šport (kjer pa pol to spreminjanje spola rata izjemno IZJEMNO problematično).

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 7 minutami:

Drgač s tem se pa tut jz strinjam, z izjemo hemafroditov tle ni neki ful grey area-e, al imaš eno al pa drugo spolovilo. 

 Točno to. Ampak tukaj je tudi vir težav

 

Navedek

Biološki spol nam takoj ob rojstvu določi zdravnica_k glede na anatomijo naših geni-talij. Medicinski standard »normalnih« spolnih organov je od 0,2 do 0,85 cm za kli-toris, za penis pa več kot 2,5 cm. Po splošnih ocenah naj bi se na 2.000 otrok rodil en interseksualni – med spoloma (angleško intersex), a skupno število ljudi, katerih telesa se razlikujejo od standardnega moškega ali ženskega, je 1 %. Otroci, ki kažejo znake obeh spolov, so obvezno in najpogosteje takoj po rojstvu žrtve »zdravljenja«: kirurških posegov, hormonskih terapij in plastičnih operacij. Interseksualnost (starejši izraz hermafrodizem) velja za »bolezen« oz. za »motnjo v spolni diferenciaciji«, zato pri nas enega ali dva dojenčka letno spremenijo v žensko ali moškega. Ker je lažje konstruirati vagino kot penis, kar 80 % interseksualnih otrok operativno spremenijo v ženske.

 

Povezava do prispevka

Sej drgač mi je jasno da ni tok simpl k pol maš probleme če se identificiraš drugače pa kot ženska turned moški nočeš na ženski WC cause reasons in pol se začnejo problemi. Sam jz mislim da bi lahko leta 2021 ful nehali razmišljat o takih stvareh ker res nima veze kaj si in kako misliš o sebi ko iz sebe daješ izločke ki so zelo podobni ne glede na spol. Ampak spet, v resnici ni tok simpl in to mi gre ful na kurac :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...