Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Jah sej če ne kupuješ v zgoraj omenjenih jih boš težko, kje drugje jih še nisem zasledila.

 

V lidlu me mal matrajo vsakič k jih vidim, ker so bolj vrste 'sam pogreješ'. Bla sem še otrok zadnjič ko sem jih jedla in nisem čist ziher kolk so mi všeč, definitivno jih pa ne znam pripravljat.

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 20 minutami:

ni mi všeč ideja imeti sluzastega polža v gobcu :no::panika:


Saj zato pa pravim, da je sveže potrebno namakati v vodi vsaj 24 ur. In vmes nekajkrat izprati. Ko jih pripraviš (pokuhaš), verjemi, da ni niti malo sluzi. Seveda govorim o klasičnih jedilnih polžih, ne o kakšnih lazarjih :) 

Povezava do prispevka

Kobilic pa še nisem poskusil. Zanimivo. Verjetno niso nekaj ekstra, ampak pač bolj kot kakšen hrustljav prigrizek a'la "čips". Vsaj na ta način si jih edino predstavljam. :) 

Dočim, ko si že omenil sluz: na morju sem si za hec pripravil tiste navadne rumene ožigalke, ki jih je (bilo) veliko čisto ob obali. To pa je res sluzasto in dejansko ne moreš pripraviti, da ne bi bilo. Enkrat sem si jih naredil samo z jajci, enkrat pa sem jih ocvrl. No, v bistvu ni jed, ki bi jo komu priporočal. Tudi nekega posebnega okusa niso imele, tako da: brez veze.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Alo forumaši, kje kaj nabavljate olivno olje? (oz. oljčno olje, še vedno ne vem kako se prav reče :) ). 

V trgovinah, pri lokalnih ponudnikih, iz uvoza? 

Zadnje čase imam s tem kar problem. Ker sem imel enega kolega iz Zagreba, katerega familija je v Novemgradu imela en manjši nasad oljk. In mi je večkrat prinesel njihovo domače (za prodajo dejansko niso imeli). Tisto je bilo po moje najboljše olivno olje v mojem lajfu. Sedaj pa se s tem več ne ukvarjajo in to kar kupim v raznih trgovinah ni niti približek. Nasvet? 

Povezava do prispevka

Dobit nove kolege z nasadom oljk :D čist resno, mi imamo dva taka družinska "dobavitelja" in samo od njih kupujemo. Drug svet VS katerokoli kupljeno olje.

 

Drgač je pa v Grčiji najbolj epic scena z domačim olivnim oljem, ker jim pač oljke rastejo tako kot nam regrat ali koprive. 4 eur za liter domačega olja, okus pa tak da ti gre na jok od vsega lepega

Povezava do prispevka

Oktobra, novembra pridi v koper do ene torklje in kupi 15 litrov oz kolko rabis za eno leto

 

Olivno olje.. sadez je oliva, drevo je oljka.. isto kot da bi relu jablanov kis al neki

 

Je nek grski v kantici v eurospinu dober sam ne vem

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

@bigboss82V vseh oddajah na 24Kitchen je prevod vedno: oljčno olje, zato sem vprašal.  Meni je tudi logično, da bi moralo bit olivno olje. 
Bom pa res kontaktiral kolegico iz Kopra, pa da mi pošlje (ali pa bom šel kar na obisk). Svojčas me je zalagala z odličnim (domačim) refoškom, ima da ji zaupam.  :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

@bigboss82V vseh oddajah na 24Kitchen je prevod vedno: oljčno olje, zato sem vprašal.  Meni je tudi logično, da bi moralo bit olivno olje. 
Bom pa res kontaktiral kolegico iz Kopra, pa da mi pošlje (ali pa bom šel kar na obisk). Svojčas me je zalagala z odličnim (domačim) refoškom, ima da ji zaupam.  :)

Tle pravi moja izobrazena polovica da se rece 100 procentno oljčno olje pravilno... ne vem glej mi recemo olivno.

 

Anyway.. 15 litrov ni lih poceni postnina, ne vem.. v glavnem oktobra novembra tobis tle pri nas domace olje na vsakem koraku

Povezava do prispevka

@tomazek: no vidiš :) Babica po mamini strani pa je iz Ptuja. Kakor tudi dedek. 
Dočim dedek po fotrovi strani pa mislim, da kar direktno iz MB. 

Btw, meni je včasih kar malce žal, da nisem spal z več tujkami. Vse kar je iz druge države na seznamu imam zgolj: 3 x Hrvaška, 1 x Avstrija (pa še to imam na sumu da je bila uvožena iz Yu). :(  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...