Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Je pa predstojnica oddelka zagotovila, da tip 1 ni odvisen od prehrane oz. prehranjevalnih navad (tako kot recimo tip 2, ki je bolj ali manj prisoten pri starejših). Vsekakor pa (to smo imeli tudi seanso s psihologom) je boljše, da se mu je sladkorna izkazala tako zgodaj (pri šestih letih), kot pa če bi jo dobil kasneje, npr. v bolj problematični puberteti. Lahko bi namreč apriori zavračal zdravljenje, padal v kakšne najstniške depresije in podobno. :) Drugače pa, sicer osebno, ampak: ala mu vera. Tako se je navadil, da živi praktično kot vsak normalen otrok. In posledično se tudi bolj zdravo prehranjuje, razen ko si s fotrom občasno privošči McCountry; 40 OH imam v glavo zalepljenih, da si vpiše v inzulinsko črpalko, sicer pa sam to ve še boljše. :) 

edit: v tem primeru moram tudi pohvaliti naše zdravstvo (predvsem pediatrično kliniko v LJ). Tehnika gre naprej in že po par letih je dobil črpalko (torej so odpale inzulinske inekcije). Dobro leto dni nazaj pa je dobil tudi senzor za merjenje ravni krvnega sladkorja (tako da je odpadlo pikanje v prste pred vsakim obrokom ali spremembi počutja). Senzor si enostavno menja vsakih 14 dni, set za črpalko pa na vsake tri dni. Veliko boljše kot na začetku. V prihodnje pa je že naročen tudi na še boljšo črpalko/senzor, tako da glede tega res vse pohvale. 

zakaj to pišem? mogoče bo koga zanimalo. drugače pa pač iz čistega dolgčasa, ker se danes ta nedelja res že vleče. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 2 urama:

Tudi OMAD dieta ni idealna, sploh pa ne z vidika sinteze misicnih beljakovin ni optimalna. Ampak ce lahko clovek v enem obroku pokrije vse dnevne potrebe energijskega vnosa in vnosa beljakovin, je OK, ce tej osebi to ustreza, ni pa optimalno. 

 

Glede sladkorja je glavni problem, da ti nabije izločanje inzulina. Enako kot seveda prenažiranje. Tako da kalorija je kalorija tudi že dolgo ne velja več. Recimo če požreš vsak dan 2000 kilorij sladkane hrane boš prej fasal sladkorno tipa 2, kot če vsak dan poješ 2000 kalorij ali pa tudi malo več kalorij hrane, ki ne vpliva toliko na pretirano izločanje inzulina.

 

OMAD je seveda izredna slaba dieta za športnike, fitneserje in vse ki želijo mišično maso. Ampak za povprečnega fotra, ki pa večji del dneva sedi, športa morda dvakrat tedensko, pa je po mojem kar optimalna rešitev.

 

Ampak kot rečeno veliko je teorij glede prehrane, nobena ni dokazljiva preverljiva in prava. Tako da po mojem, če imaš vse medicinske teste ok, pa se počutiš dobro, pa ne ješ preveč procesuirane hrane in imaš v hrani dovolj vitaminov in vsaj nekaj vlaknin, si safe ne glede na to kaj ješ.

 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 3 urami:

Ok stran od prehrane in k pomembnejsim stvarem:

 

 

A ni neka fora na ps5, da lah neke family accje imas al se v druzino povezes s kom? Pa pol en kupi igrico pa pol lah tut drug igra ?

 

tvoj account lahk še nekdo igra

 

pač sam daš ga na drugem ps5 v share in pol un igra na svojem accountu, ne rabi na tvojem.

 

Povezava do prispevka
NixoN reče pred 21 urami:

https://www.zps.si/images/stories/testi/hrana_pijaca/oljcno_olje_test.pdf?phpMyAdmin=XbQMyDgFxCvmDg8c8%2CqVsE5hieb

 

Sam fak, "gurmanska" razmišljanja ljudi, ki vsaj parkrat na teden jedo zunaj ali naročeno na dom, to nea gre skup. Jesti je potrebno uravnoteženo, čim več zelenjave, meso npr. samo 2-3 na teden, izogibati se predpriravljeni hrani, čim več pripraviti za sproti, pripraviti količine, ki so normalne (slovenska gostilniška norma je za phat gringose), ne preveč soli, nič oz. skoraj nič sladkorja, ipd.

Potem bodo tudi obiski zdravnikov odveč, telo bo hvaležno, duša bo mirna. ;)

super ideja, ce mas druzino, pa ze tko kuhas skor vsak dan. pobozna zelja, ce je nimas, pa se ti se zase ne ljubi vec kuhat

Povezava do prispevka

Mislim da je na petem plejcu zdaj tako, da 1 lahko igra igrico na svojem accountu, tadrug pa mora na accountu, kjer je bila igrica kupljena (to je relevantno, ker ljudje kupujejo igrice na dummy accountih, tako je meni Returnal pošeral Ezoterik in sem lahko igral samo na dummy accountu, ki ga je kupil od hackerjev)

 

Na PS4 si dejansko lahko kupil igrico na dummy accountu in jo pol igral na dveh drugih 

 

Skratka, če nimaš nekih dummy accountov, pol komot šeraš enemu frendu 

Povezava do prispevka

Glede accjev. Pač samo frend naštima, na svojih konzoli tvoj acc, kot primary, ti pa naštimaš na svoji konzoli njegov acc, kot primary. Oba igrata normalno s svojim accountom vse igre in tudi oba hkrati online eno kopijo igre.

 

 

 

Še TLDR navodila za tiste, ki imate dobrega prijatelja!

 

Zdej pač vem, da je mnogim jasno, ampak ko se jaz pogovarjam mnogim ni jasno in ne vedo, kako zadeva deluje.

 

1. Ti lahko igraš s SVOJIM  accountom SVOJE igre na KATERIKOLI konzoli na svetu.

2. Na TVOJI konzoli lahko igra KDORKOLI s SVOJIM accountom katerokoli TVOJO igro in vse SVOJE.

3. Na TVOJI konzoli lahko KDORKOLI s SVOJIM accountom igra ONLINE, če tudi na svojem accountu nima plus naročnine. Skratka na TVOJI konzoli lahko kdorkoli koristi vse TVOJE bonitete. 

4. Katera konzola je TVOJA se določi v settingsih, tako da je TVOJ account PRIMARY na neki konzoli.

5. Istočasno lahko igrata OBA eno kopijo igre, bodisi SP ali online. 

 

Kako to zgleda v praksi potem:

 

Frend ima konzolo, na kateri je moj account zaveden kot primary account, se pravi je njegova konzola v bistvu moja, vsaj tako to SONY vidi. Na moji konzoli je pa njegov account zaveden, kot primary, se za SONY je moja konzola v bistvu od frienda.

Se pravi friend, lahko s svojim accountom igra in koristi vse bonitete in igre, katere sem kupil, ker je to v bistvu moja konzola. Jaz pa s svojim accountom lahko igram kjerkoli po svetu vse svoje igre, tudi na "njegovi" konzoli, ki je dejansko moja, samo SONY misli zaradi primary accounta, da je to njegova.

 

Se pravi samo jaz kupim igro, samo jaz kupim PSN naročnino in on lahko vse igra. To je v bistvu, kot da imaš va vse obstoječe akcijske cene še dodatno 50% popusta, ker dasta itak vsak pol ane. Kar od enkrat je 2x več mefisto cena iger.

 

 

 

Povezava do prispevka

@Kočevc  kalorije niso kalorije pa vem da to veš tudi ti, sicer ne bi rekel, da se izogibajmo procesirane hrane, ker nenazadnje so tam tudi kalorije :). Sladkor se res demonizira ampak bolj zaradi tega, ker se večina ljudi zadosti naužije kalorij s predjedjo in glavno jedjo, če ne celo preseže priporočen vnos kalorij, potem se pa na koncu še malo pocrklja, posladka s sladico, ki tekne tudi če so do grla siti. In to je tudi omiljeni snack, ko se zvečer spravijo pred TV ali ko igrajo igrice. Potem pride do presežkov in imaš hitro odvečnih kilogramov. Tako da jaz se kar strinjam s fegetom, da si vsak najde kar mu paše in se tega drži in fura, sajni neke univerzalne resnice za vsakogar, ker imaš toliko minimalnih razlik pri vsakomur, da boš težko rekel za nekoga, evo to je to.

 

Je bil pa zanimiv en dokumentarc, ki sem ga gleda davno tega. Dvojčka, ki sta bila v enaki telesni pripravljenosti in zdravju sta se lotila eno mesečne stroge diete. Eden ekstremno maščobno, drugi pa ekstremno OH dieto. Pač enako št. kalorij samo eden večinoma maščobe, drugi OH. Po enemu mesecu pa so jih dali na kolo in preverili kakšna je njuno zdravje takrat. No, un, ki je jedel le cukr je stežka pripeljal do konca, medtem ko je maščobnik fasal kar rahel srčni krč in ni uspel dokončati. Priporočili so mu da se takoj skine z diete, ker bo sicer kmalu pod rušo :)

 

https://www.express.co.uk/life-style/diets/456134/Sugar-vs-fat-Twin-brothers-take-radical-steps-to-show-the-real-impact-of-our-fad-diets

 

LP

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

Poleg tega jz tut ne bi glih svetoval OMAD idej, ker, kolikor jaz vem (malo), ti to dela odlične stvari s širjenjem želodca in šopanjem inzulina. Sam ne mislim pa se spuščat v debate ker na koncu koncev res nisem fitness bro z reddita in ne vem dosti o tem.

Povezava do prispevka

Pri OMAD je fora, da moraš potem svinjsko paziti kaj ješ tisti en obrok, priporoča se keto in minimalno ogljikovih hidratov, ker po 24 urnem postu ti potem prenažiranje z ogljikovimi hidrati čisto zjebe slinavko.

 

Jaz zdaj že kar nekaj let prakticiram 16-urni post, torej 8 ur na dan jem, med 13h in 21h. Meni svinjsko ustreza, poleg tega sem najbolj ripped v življenju:D 

 

Vsak mora najti kaj mu ustreza, nekih univerzalnih modrosti tu ni. Eden od dobrih kolegov je hardcore vegan, je same neke healthy travice in zelenjavo pa je debel ko moj kurac:D 

uredilo bitje Feget
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 1 uro:

@Kočevc  kalorije niso kalorije pa vem da to veš tudi ti, sicer ne bi rekel, da se izogibajmo procesirane hrane, ker nenazadnje so tam tudi kalorije :). Sladkor se res demonizira ampak bolj zaradi tega, ker se večina ljudi zadosti naužije kalorij s predjedjo in glavno jedjo, če ne celo preseže priporočen vnos kalorij, potem se pa na koncu še malo pocrklja, posladka s sladico, ki tekne tudi če so do grla siti. In to je tudi omiljeni snack, ko se zvečer spravijo pred TV ali ko igrajo igrice. Potem pride do presežkov in imaš hitro odvečnih kilogramov. Tako da jaz se kar strinjam s fegetom, da si vsak najde kar mu paše in se tega drži in fura, sajni neke univerzalne resnice za vsakogar, ker imaš toliko minimalnih razlik pri vsakomur, da boš težko rekel za nekoga, evo to je to.

 

Je bil pa zanimiv en dokumentarc, ki sem ga gleda davno tega. Dvojčka, ki sta bila v enaki telesni pripravljenosti in zdravju sta se lotila eno mesečne stroge diete. Eden ekstremno maščobno, drugi pa ekstremno OH dieto. Pač enako št. kalorij samo eden večinoma maščobe, drugi OH. Po enemu mesecu pa so jih dali na kolo in preverili kakšna je njuno zdravje takrat. No, un, ki je jedel le cukr je stežka pripeljal do konca, medtem ko je maščobnik fasal kar rahel srčni krč in ni uspel dokončati. Priporočili so mu da se takoj skine z diete, ker bo sicer kmalu pod rušo :)

 

https://www.express.co.uk/life-style/diets/456134/Sugar-vs-fat-Twin-brothers-take-radical-steps-to-show-the-real-impact-of-our-fad-diets

 

LP

 

 

Kalorije so kalorije, ker so dobesedno merska enota. Problem procesirane hrane je predvsem visoka kaloricna vrednost v majhnem volumnu hrane na racun visokega deleza mascob. Kombinacija sladkorja in mascob pa dobr senzoricno vpliva na nase mozgane, zato to radi jemo. In pol pojes 100g cokolade (high fat  high sugar) ki ima 500kcal, po drugi strani je pa tezko pojest 500g piscancjih prsi, ki ima lih toliko kalorij. Predvsem zaradi 5x vecjega volumna hrane.

 

Glede raziskave, 2 cloveka sta premalo, ampak afaik keto (oziroma low carb high fat dieta) ni glih najboljsa za vzdrzljivostne sporte. To je da shujsas na hitr (recimo), obenem se pa pocutis shit ves cas, ker nimas energije in moci, ker ne jes OHjev.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 16 minutami:

Jebem ti Partis v dupe, zakaj še zmer ne dela

 

Anyways, ima kdo kakšne torence disney/pixar risank v slovenski sinhronizaciji? Ja ja, vem da je sinho smeče, samo moram entertainment random froce različnih starostnih skupin in je tako najbolj na izi

 

PLS ZA POMOČ


Jaz imam ogromno DVD-jev z disney/pixar risankami (vse SLO sinh), ker sem to redno snemal za DaPubeca, ko je bil še manjši. Ampak kaj, ko je to na DVD-jih. Kopirat jih nimam volje, naprej dat pa tudi ne (ipak je nek arhiv :) ). Format je prav DVD, torej VOB, divx-ov pa žal ni (ker to bi dejansko še lahko kam na drive dal).  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...