Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

glede na to, da vas kar neki ne bere instagnoja in smetja.. nocem izpast kot kaka paranoicna mamica iz fb grupe 

ampak samo kot dobronamerno obvestilo: v nasi soseki je po slabih stirih letih spet trescila strela v dimnik. pred tem se je zgodil to nasi hisi.

kot vem, so stanovalci hise ok. hisa tud ni pogorela (ne vem pa, kaj se je vnelo).

 

v glavnem, ce svigajo strele, bodte pozorni na vas in okolico. sploh v casu dopustov. pa klicte gasilce. tud ce ste skregani s sosedi. pa vsaka dodatna slika, ki jo boste naredil, je bols. sploh za vas/sosede zarad zavarovalnice. 

o izklapljanju elektronskih naprav iz stroma/kabelske, ne bom. vsi delamo podobne gluposti. 

Povezava do prispevka

S strelami imam že par slabih izkušenj. :( 

Pred leti je vdarila v drevo na koncu ulice (oddaljeno ca. 150 m! od bajte) in mi je skurilo DVD predvajalnik in modem, v kompu pa na srečo zgolj DVD pekač. Sosedu pa skoraj nov LCD TV. 
Druga (tudi nekje blizu bajte) pa mi je skurila napajalnik v PC-ju in dodatni trdi disk (izgubil sem vsaj 2 leti arhiva privat fotk, za kar mi je res res žal).  Zanimivo, da pa je primarni disk preživel.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

men sta sli obe televiziji (reklama: se dobr da sm si vzela kasko v BB), modem in od bivsga PS (zj veste, zakaj je bivsi)

uniclo je zgornji del dimnika in nekaj stresnikov 

zavarovalnica je popravilo dimnika v celoti krila (seveda, ko jim je bil poslan racun s stroski popravila)

Povezava do prispevka

Ktiro zavarovalnico pa si imela?

Jaz sem imel kar nekaj let Generali in so me konkretno razočarali. Čeprav je blo zavarano praktično vse. Recimo, ko mi je toča poškodovala nadstrešek na terasi, je prišel agent ocenit škodo. In je rekel: "No ja, to je 15 €, kupite tisti "kit" za luknje in jih zamašite." Ko pa sem mu podpisoval pogodbo pa je obljubljal vsega boga. Mrš.
Zdaj ko sem se spomnil... Potem ko sem se ločil in odselil so me po kakšnem letu/dveh celo tožili za 400 €. Samo to je že druga zgodba :) 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Trenutno imam pa drug problem. Skoraj življenskega pomena. Namreč, eno muho imam v "gaming" sobi in se je ne morem rešit. Danes je že peti dan. Nič ne pomaga, prisežem. Taka majhna je in neslišna, ampak vsake toliko me nervira. Sem jo že večkrat namahal, sem jo sprejal (različni spreji), sem imel odprto okno, vrata... Nič. NIč. Ko sedem pred komp se ona spet vrne. Ko neki robot al pa nemrtvi stvor. Malo se mi že meša. Jutri grem v trgovino pa da vidim, če imajo kakšne pasti za muhe al pa bom kupil mesojedo rožo. Drugega načina več ne vem. Ali pa se pač sprijaznim in počakam, da crkne od starosti. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

buddy upam da boš imel srečo z rožo :D

 

Navedek
15 to 30 days
 
The life expectancy of a housefly is generally 15 to 30 days and depends upon temperature and living conditions. Flies dwelling in warm homes and laboratories develop faster and live longer than their counterparts in the wild. The housefly's brief life cycle allows them to multiply quickly if left uncontrolled.

 

Povezava do prispevka

@Galko ma bomo videli :) Zdaj sedim pri kompu in z eno roko tipkam, z drugo pa držim neki Raid sprej. Žalostno. Pa itak vem, da me gleda iz nekega skrivnega kotička. Ko bom sprej odložil pa bo že spet naredila par krogov. In pametna je, to sem spoznal. Nikoli ne sede na kako svetlo površino, da bi jo lažje videl. Neeee, ona se samo na črnih stvareh skriva (ki jih je pa v sobi itak na tone). 

Povezava do prispevka

Evo, pravkar sem porabil polovico spreja. 100% da sem jo parkrat zadel celo direkt. Bom poročal čez kakšno uro, če se bo vrnila. Ker, če se bo, potem to ni muha, ampak je nek mini dron, ki so mi ga nastavili v bajto. Zdaj pa grem na cigaret, ker v sobi tako smrdi, da komaj diham. 

@Arey: sem jo kak dan nazaj namahal z neko revijo, pa ni pomagalo. Konkretni mahalec je pa dobra ideja in če se bo vrnila ga bom jutri moral res nabavit. Največji problem je pač to, da je skoraj ni videt. Edino, ko vsake toliko časa malo poleti naokoli. Recimo okoli moje glave, če sedim čisto pri miru. Zdaj... cele sobe pa tudi ne morem zaplinit, ker imam not še kunca (se pač bojim, da bi mu oz. ji škodilo). 

Skratka, meni to sploh ni več smešno. Lani ob skoraj istem času sem imel namreč enak problem. Po moje gre za neko zaroto. Šalo na stran. Lani mi je vsaj DaPubec nekako pomagal, malo sem že pozabil, kako sva se je znebila, ampak mislim, da sva jo ves dan lovila po sobi (vsak z ene strani) in potem nekako končno "tresnila".

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz, ko sem zleknjen na kavč in igram kake igre... imam vedno na dosegu roke en sprej. Tisto zmagoslavje, ko vidim muho crkovat, mi odtehta smrad, ki ostaja nekaj časa zaradi spreja. Totalno popizdim, če vidim ono zeleno - mesarsko muho. Tisto je šele zmaga, ko crkne. Ko jo slišim kako se na tleh nekje premetava in brni... mi je pravi užitek to kako crkuje prasica :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 minutami:

Jaz, ko sem zleknjen na kavč in igram kake igre... imam vedno na dosegu roke en sprej. Tisto zmagoslavje, ko vidim muho crkovat, mi odtehta smrad, ki ostaja nekaj časa zaradi spreja. Totalno popizdim, če vidim ono zeleno - mesarsko muho. Tisto je šele zmaga, ko crkne. Ko jo slišim kako se na tleh nekje premetava in brni... mi je pravi užitek to kako crkuje prasica :D


Ma tiste velike sploh niso problem. Ta moja mičkena je pa hinavska in prebrisana in očitno neumrljiva. Kaj takega (čisto resno mislim), vidiš dokaj redko. No, zaenkrat imam že več kot pol ure mir. Še vedno pa sem na preži, ker tu res nikoli ne veš... :) 
Po drugi strani, če pa se ne  bo vrnila, jo bom mogoče celo pogrešal. Marjetka sem ji dal ime. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 4 minutami:

Kr un industeijski zapper kupit, ni druge


Marjetka je prepametna, da bi na to nasedla. BI pa znalo pomagat za kake druge nadležneže. Na srečo s komarji nimam težav ( preveč netopirjev imamo v bajti, zato letos še enega komarčka nisem niti od daleč videl), kakšne druge muhe pa skoraj, da ne pridejo v sobo ali pa se takoj spucajo ven. Edino Marjetka... ja, ta je pa vztrajna.
Btw, zdaj je spet oživela in naredila krog po sobi. Noro! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Upam, da je debata o muhi Marjetki zdaj zaključena. Namreč: je bila na štoku vrat, sem jo uspel pregnat na hodnik. Sedla je na belo opleskan zid in sem jo tresnil z mokro brisačo. Padla. Sem jo pobral in takoj odnesel v WC. 100% sem, da je bila prava. Edino žal mi je, da je nisem slikal. No, to je to. Zdaj pa lahko rečemo kakšno o hrani ali pač karkoli drugega .. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

20210801_184824.thumb.jpg.7e5c8017562a7c3ec683f7d8a99dc284.jpg

 

DaCapo reče pred 14 minutami:

@tomazek: uuuuuf, kak bi pražena jajča z dobro popečeno slanino. Tega nisem jedel že vsaj 2 leti. Hvala, da si mi naredil lušte. /must resist... must resist 
edit: daj sliko!!! obvezno 

 

Samo to mam 😁👌 Ko je pozlatelo, sem fliknil gor še jajčka. Fak kak je blo dobro! Sama slanina spusti čist dovolj maščobe, da druge ne rabiš. Njami. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Samo to mam 😁👌 Ko je pozlatelo, sem fliknil gor še jajčka. Fak kak je blo dobro! Sama slanina spusti čist dovolj maščobe, da druge ne rabiš. Njami. 


Za moj okus si slanino preveč debelo narezal, razen če si jo res do nule potem popekel. Glede maščobe pa se seveda strinjam. Ni vrag, da se danes ne bom pregrešil in si za pozno večerjo zdaj šel pripravit nekaj takega. Problem je edino, ker se jajc konkretno izogibam zaradi težav z žolčem, ampak ajde, po dveh letih par jajčk res ne more škodit. Upam. :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:


Za moj okus si slanino preveč debelo narezal. 

 

Jaz imam tako malo debelejše dosti raje. Potem jo od zunaj zapecem, da je skorjica trda, sredina pa še mehka in sočna. 

 

Berbasecks reče pred 2 minutama:

Js to jem vsaj 1-2x tedensko, pa še sir zraven jajc mmm. 

 

Če glih ni slanine, se lahk tud kaj suhe salame popeče

 

Vidiš s suho salamo pa še nikoli nisem probal. A ni presuho potem vse skupaj? Bom ob priliki sprobal. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

Jaz imam tako malo debelejše dosti raje. Potem jo od zunaj zapecem, da je skorjica trda, sredina pa še mehka in sočna. 

 

 

Vidiš s suho salamo pa še nikoli nisem probal. A ni presuho potem vse skupaj? Bom ob priliki sprobal. 

 

Tist sta 2 opciji. Al jo popečeš, daš na stran in ješ zraven. Al jo pa daš na vrh in se itak ne neki ful zapeče. Sej tud pri slanini sem bolj fan tega, da je zraven in ne "posteljica" 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

 

Tist sta 2 opciji. Al jo popečeš, daš na stran in ješ zraven. Al jo pa daš na vrh in se itak ne neki ful zapeče. Sej tud pri slanini sem bolj fan tega, da je zraven in ne "posteljica" 

 

Ja, saj slanino, ko je pečena jaz tudi odstranim s ponve in potem strem jajca not. Drugače se jajca full težko dobro zapečejo in da rumenjak ostane tekoč, če je spodaj kaka podlaga.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...