Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 1 uro:

Včasih se je uporabljal Total Commander. Oz. skoraj izključno je zamenjal File Explorerja. :) 

k je trial delal forever

based commander

 

Navedek

Mene tud zanima, kako si ti ljudje zapomnijo imena vseh datotek in dokumentov, da jih kr poiščejo po imenu.

ta nov search išče ključne besede tut v dokumentih

ako nisi  disable_al

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Sej total comander je itak naslednjik. Jz sm ga uporabljal vcasih, pol sm se pa navadu na explorer. Finder v macu je sele shitty, sam imas terminal in ceprav je ultimativno orodje s katerim lahko naredis vse, so vseeno malo pocasen ker moras vmes ekleta pdganjat k te hocejo cim vidimo da uporabljas terminal. 

Povezava do prispevka

@Arey: Jap, saj jaz sem se tudi že precej časa nazaj navadil na explorer. Celo baze fotk si več ne urejam kaj ekstra (včasih sem to natančno vodil preko AcdSee, vpisoval vse možne tage na posamezno sliko itd. :) ).
Finderja na macu pa nisem nikoli kaj dosti uporabljal. Sem imel komp samo za striktno službene zadeve in sem fajle vedno sam zelo natančno sortiral in praktično nikoli ničesar rabil iskati.  

@Sovica: ne pozabi na CuteFTP. Ta je še dandanes zelo uporaben. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

tut tega sm uporabljal lep čas

 

tudi ACDsee :D sicer sm zdej že lep čas na irfanviewu ker so preprosto začel tlačit not preveč stvari v ACD jz pa rabim sam en simpl pregledovalnik ki ni od M$ja

 

včasih mi je bil predvsem carski ker si mel thumbe slik, kar winsi niso bli zmozni (iirc)

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Ma, jaz sem si ob vsaki novi inštalaciji windowsow najprej naložil vse te osnovne programe, ki smo jih omenili. Plus seveda winAmp za muziko, ICQ za chat, mIRC in Nero za peko cd-jev. Pa verjetno še kaj, kar sem pač zdaj že pozabil. Pa te programčke sem seveda redno posodabljal, dokler nekateri (ACDSee recimo) niso postali preglomazni in nepotrebni. 

Evo, zdaj sem našel en moj star screenshot iz časa win98:
 

nekaj.jpg

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Arey reče pred 8 urami:

Tko kot smo mi zapravljali cas z raziskovanjem gumbov na zaslonu, tko bi nasi starsi to definirali, so naslednje generacije zapravljale cas s cim drugim ki bi mi oznacli kot neumnost. Sej tut NASA NAJBOLJSA GENERACIJA niso vsi preklikali celega UIja na screenu - kvecemu smo taki manjsina. Intimno poznavanje sistema folderjev in datotek je bila bolj nuja ker je bila alternativa 40k datotek na namizju ki delujejo samo ljudem ki drugace pac ne znajo. Search funkcija je pa zadevo ocino osmislila do te tocke da res ne rabis poznat folderjev. Tko kot vecina nase generacije ne zna uporabljat terminala, zakaj bi ga ce pa imas ui d’oh. 

mja sej to je to k nisem glih ziher, men osebno je pač samoumevno da sem preklikala vse, ne vem če so to vsi počeli

mislim še zdej k dobim nov telefon ponavadi na roko preiščem vse nastavitve pa preklikam privzete aplikacije, in se počutim k debil k pol za kšno zadevo pozabim kje je :D

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 15 minutami:

mja sej to je to k nisem glih ziher, men osebno je pač samoumevno da sem preklikala vse, ne vem če so to vsi počeli


Hja, saj dandanes to še redko kdo počne. Razen pač nas manjšine. Večina uporabnikov niti "show hidden files & folders" ne vklopi v winsih, pa obveznega "file name extension". Žalostno :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 28 minutami:


Hja, saj dandanes to še redko kdo počne. Razen pač nas manjšine. Večina uporabnikov niti "show hidden files & folders" ne vklopi v winsih, pa obveznega "file name extension". Žalostno :)  

večina tud ne sama štora po računalniku k gre kej narobe

še na šihtu k smo vsi inženirji večinoma rajš kličejo ITjevce

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 uro:

večina tud ne sama štora po računalniku k gre kej narobe

še na šihtu k smo vsi inženirji večinoma rajš kličejo ITjevce


Mja, na šithu, pa če so IT-jevci zadolženi... To je drugo. Sicer pa sem bil tudi jaz "ohoho let neplačan" in "neuradni" ITjevec v eni firmi. Ker vedno, ko je šlo karkoli narobe ali kdorkoli ni kaj znal so mene "prosili" za pomoč. Ko je prerastlo vse meje (beri: so že samoumevno mislili, daCapo pa bo to ja uredil, ker itak mora), sem se pa z direktorjem firme malo pomenil. Mislim ej, da grem vsakih nekaj ur pomagat vstavljat priponko v email ženski, ki primarno dela za računalnikom in je bila celo vodja pisarne? Ali pa da me nekdo iz blagajne kliče, da naj pridem menjat toner na lasercu? Ali pa vstaviti neko sliko v Word dokument, čeprav je bila ženska skoraj na višji "poziciji" kot pa jaz, preprost asistent v marketingu oz. še prej navaden aranžer. Ni bilo v mojem opisu dela in gladko bi lahko vse zavrnil, ampak ej, mladi smo še bili in rad sem kaj pomagal. Je pa res, kot sem že omenil, da je prerastlo vse meje in sem kar nekaj časa rabil, da sem vzpostavil normalno ravnovesje. :) Takrat pa konkretnega IT oddelka tudi še sploh nismo imeli. Si moral javiti v Avstrijo, da so poslali nekoga. /ki je potem samo toner menjal al pa nekaj v Lotus mailu nastavil. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 26. 9. 2021 at 11:06:

Meni je kot marketingerju pri štajerskih vinarjih / kmetih / alkoholikih noro to, kako se modeli ne znajo prodajati. Ne da so slabi v tem, v trženju svojega vina so tam nekje v letu 1723. 

 

Smo bili par let nazaj pri enem kmetu na štajarskem za čez vikend in mas je valda peljal v svojo polnilnico / klet / vinograd. Tko res mega jaka vina, uno top of the top, res odlična roba... Cena? Mislim da max 4 eur za ne vem kako high end zadevo. V steklenici in plaketirano :D nam kaže potem še neko bolj ultra advanced robo s še hukšim pedigrejem... Za 6 eur al neki v tem smislu :D Prov uno dej ubij se model, klele bi lahko imel top tier biznis in služil ko car še s kmečkim turizmom, si pa raje napol alkoholik ki prodajam noro dobra vina za 4 eur po komadu nekim random ljubljanskim pedrom.

 

Kaj ne obvaldajo marketinga? Maš Skywalkerja in ostala nebesna telesa pri Kupljenu. :D 

Drugače je Štajersko ful težko primerjat z Goriškimi Brdi in nasplošno Primorsko.  Res je 672 dejavnikov, da so stvari take kot so. Enostavno je na primorskem tolk več denarja, tolk bol fancy vse skupaj, da sem tam vse dogaja, od marketinga do turizma. Marketing je pa potem samo še kamenček v mozaiku.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 urami:


Hja, saj dandanes to še redko kdo počne. Razen pač nas manjšine. Večina uporabnikov niti "show hidden files & folders" ne vklopi v winsih, pa obveznega "file name extension". Žalostno :)  

Men so ti “zalostno” sentimenti kr slabi. Ti si vklopis file name extensions, kdo drug pa, ne vem, nastudira kako ne jest arasidovega masla za vse obroke tri mesece. A ves. :D Iluzorno je pricakovat da bo vsak znal racunalnike uporabljat na visokem nivoju, tko k je iluzorno pricakovat da bomo vsi znali popravit svoj avto in znali ful dobro kuhat. Pa se z vsemi tremi stvarmi ukvarjamo vsak dan. 
Ljudje majo pac razlicne interese in vecini je racunalnik sam nujno zlo da pridejo do maila, excela in facebooka. 

Povezava do prispevka

Kar se pa tiče računalniške pismenosti. Pa morte vedt, da smo včasih imeli samo največji zanesenjaki kompe. Ko sem bil jaz tam ene 5-6 OŠ razred, nas je v razredu imelo like 5-6 od 30ih računalnik. V 8. že več, ko so se bodoče tajnice vpisovale na ekonomsko. Valda boš potem znal bolje od povprečnega, ki mu dol visi za računalnik. Danes je pa računalnik tako enostavno vse skupaj in uporabniku prijazno narejeno in kot tak tudi položeno v v zibelko. Kako bo znal, sploh takega, ki ga niti ne zanima. Valda ne pozna niti osnovnega koncepta delovanja računalnika.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Men so ti “zalostno” sentimenti kr slabi.


Žalostno je pač iz mojega vidika. Bi moral dopisati še to: Ker potem sem v veliko primerih jaz tisti, ki mora nekaj rihtat na kompu, iskat "izgubljene" fajle ali pač popravljat nekaj, kar je "samo od sebe" nehalo delovati, primarni uporabnik pa seveda nič kriv. "Oh, včeraj je še vse delalo. Nič nisem kliknil(a), pa je kar odpovedalo." Take in podobne slišim res velikokrat.
Poleg tega sem že več stokrat rekel, da kompov več ne bom rihtal nobenemu. Enostavno naveličan sem že tega početja. Pa se še vedno najdejo kdo, npr. kakšni sorodniki ali bližji znanci. Prinese lepo prenosnik: "Zdravo, ravno tebe rabim, lej. Outlook mi več ne dela. Pomagaaaaj." Ali pa: "Tu se imel ikono za --vstavi-neko-random-bližnjico-do-neke-mape-- pa je izginila." ali celo "Pomagaj! Vse deluje počasi. Lahko malo spucaš računalnik?".  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Winsi so ratal res tok ležerni, da ti ni treba nič več hekat. Časi, ko sem trepetal k je fotr hotu da mu formatiram en star komp, js pa cel prešvican ker sem vedu da 100 let ne bom najdu driverjev za en še starejši (tok  star, da je že rumen) epsonov tiskalnik, so mimo. 

 

Nazadnje sem mel ta filing pri tastu, k je mel en 10-15 let star laptop doma in sem porabu celo dopoldne da sem mu winse naložil :D

 

Tako da logično, da pade tut pismenost. Mene bolj preseneča moja mobilna pismenost. Sestra je 10 let mlajša in uporablja telefon za vse, kompa praktično ne rabi. Js sem prov boomer proti njej v tej domeni. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 3 minutami:

Mene bolj preseneča moja mobilna pismenost.


Tu sva si pa zeeeelo podobna. Na fonih sem tudi jaz čisto out. Moj pubec vse rihta, od ifonov do androidov. Jaz pa imam edino za klice in občasna sms sporočila. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

js si sicer zmorem rihtat lajf čez telefon, sam realno imam rajši manjši telefon k ga lahko vsaj v ritni žep porinem, in si rihtam lajf čez računalnik :D

 

DaCapo reče pred 24 minutami:


Žalostno je pač iz mojega vidika. Bi moral dopisati še to: Ker potem sem v veliko primerih jaz tisti, ki mora nekaj rihtat na kompu, iskat "izgubljene" fajle ali pač popravljat nekaj, kar je "samo od sebe" nehalo delovati, primarni uporabnik pa seveda nič kriv. "Oh, včeraj je še vse delalo. Nič nisem kliknil(a), pa je kar odpovedalo." Take in podobne slišim res velikokrat.
Poleg tega sem že več stokrat rekel, da kompov več ne bom rihtal nobenemu. Enostavno naveličan sem že tega početja. Pa se še vedno najdejo kdo, npr. kakšni sorodniki ali bližji znanci. Prinese lepo prenosnik: "Zdravo, ravno tebe rabim, lej. Outlook mi več ne dela. Pomagaaaaj." Ali pa: "Tu se imel ikono za --vstavi-neko-random-bližnjico-do-neke-mape-- pa je izginila." ali celo "Pomagaj! Vse deluje počasi. Lahko malo spucaš računalnik?".  

za enga največjih dosežkov v življenju štejem, da se noben ne zanese name za to, da jim laufa računalnik

začet z googlom znajo sami in 99% problemov se reši tako, ajde včasih moram sedet zraven za moralno podporo

na splošno se vidi kolk so operacijski sistemi napredovali in je problemov vedno manj

 

na konc jih imam jaz največ na službeni mašini, res ne vem kaj vse se našim ITjevcem zdi smiselno navleč nanje, ampak praktično nobena ne dočaka 5 let

govorimo o kvalitetnih laptopih, ki bi moral tkole pisarniško služit dokler nove verzije offica ne začnejo redno porabljat več rama kot ga je not

moj jih ima zdele 3,5 in že vidim k da je cajt da se prijavim za novega :no:

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 33 minutami:


Žalostno je pač iz mojega vidika. Bi moral dopisati še to: Ker potem sem v veliko primerih jaz tisti, ki mora nekaj rihtat na kompu, iskat "izgubljene" fajle ali pač popravljat nekaj, kar je "samo od sebe" nehalo delovati, primarni uporabnik pa seveda nič kriv. "Oh, včeraj je še vse delalo. Nič nisem kliknil(a), pa je kar odpovedalo." Take in podobne slišim res velikokrat.
Poleg tega sem že več stokrat rekel, da kompov več ne bom rihtal nobenemu. Enostavno naveličan sem že tega početja. Pa se še vedno najdejo kdo, npr. kakšni sorodniki ali bližji znanci. Prinese lepo prenosnik: "Zdravo, ravno tebe rabim, lej. Outlook mi več ne dela. Pomagaaaaj." Ali pa: "Tu se imel ikono za --vstavi-neko-random-bližnjico-do-neke-mape-- pa je izginila." ali celo "Pomagaj! Vse deluje počasi. Lahko malo spucaš računalnik?".  

 

Najboljše je pa potem ko jim le zrihtaš ti pa naslednjič vržejo "nekaj ne dela, to si ziher ti nekaj pokvaril". Ali pa 100x pokažeš kako se nekaj naredi ali popravi ampak potem vedno dobiš "ja daj ti, jaz ne vem kako to", ja jebi se če se ti stokrat ni dalo dveh treh korakov naučiti se meni stoprvič ne da tega še enkrat delati.

Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 2 minutama:

 

Najboljše je pa potem ko jim le zrihtaš ti pa naslednjič vržejo "nekaj ne dela, to si ziher ti nekaj pokvaril". Ali pa 100x pokažeš kako se nekaj naredi ali popravi ampak potem vedno dobiš "ja daj ti, jaz ne vem kako to", ja jebi se če se ti stokrat ni dalo dveh treh korakov naučiti se meni stoprvič ne da tega še enkrat delati.

 

direkt moja mtka

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...