Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 43 minutami:

 

Nisem delal nič :) Aja mel sem delo... ko so ženkse pohale meso, sem šel jaz po pečenega odojka.

 

Pol pa smo ga samo pili in se zajebavali. Če bi jaz mel familijarne trgatve kot smo meli nekoč... bi razumel Areya 100%. Zdaj pa mi je to res čisti čill med frendi. Evo privlekel sem se domov, ker jih je večina morala iti zaradi frocev... ampak jutri smo spet zmenjeni, da se porihtajo še neke zadeve :D Nisem čisti... grem spat.


Saj "chill" trgatve so najboljše. :) Jutri boš pa ziher nekaj pri preši "pomagal" in bo nedelja več kot odlična. 

Povezava do prispevka

V svojih raznih dvajsetih letih sem imel punco iz Štajerske. Oče le te je imel prav fino dobro zrihtam vinograd in zraven klasično štajersko gorco. V gorci so se mu blescale plakete za najboljše ocenjeno vino, kar nekaj let zapored. 

 

No seveda sem imel čast prisostvovati na nekaj trgatvah in moram priznati, da sem vsakič neizmerno užival. Kljub temu, da sem gonil v hrib z brentami kot vol, je bil kozarček rujnega na vrhu hriba vsakič dobrodošel dodatek. 

 

Danes imam primorsko ženo in tast ima tudi mali vinogradek zraven hiše. Samo me nobeno leto ne povabi na trgatev, ker je vinograd res mali pa tudi ne zna mi ravno naložiti dela, kot je to znal od Štajerske punce oče. 

 

Lepi spomini ja 

Povezava do prispevka

Je, ja. Sam tudi meni se ne bi dalo, ampak mi smo jih prodali že leta in leta nazaj, ker itak sploh nismo bili vinoljubci. Sam moraš vedet, da te Štajerska gorica scene so tudi žalostne zaradi neskončnega alkoholizma in izredno žalostnih zgodb. Pomoje več kot v drugih vinorodnih deželah pri nas. 

Povezava do prispevka

Meni je kot marketingerju pri štajerskih vinarjih / kmetih / alkoholikih noro to, kako se modeli ne znajo prodajati. Ne da so slabi v tem, v trženju svojega vina so tam nekje v letu 1723. 

 

Smo bili par let nazaj pri enem kmetu na štajarskem za čez vikend in mas je valda peljal v svojo polnilnico / klet / vinograd. Tko res mega jaka vina, uno top of the top, res odlična roba... Cena? Mislim da max 4 eur za ne vem kako high end zadevo. V steklenici in plaketirano :D nam kaže potem še neko bolj ultra advanced robo s še hukšim pedigrejem... Za 6 eur al neki v tem smislu :D Prov uno dej ubij se model, klele bi lahko imel top tier biznis in služil ko car še s kmečkim turizmom, si pa raje napol alkoholik ki prodajam noro dobra vina za 4 eur po komadu nekim random ljubljanskim pedrom.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 35 minutami:

lahko kr napišeš kje so ta huda vina za 4e. :D (ljubljanski pedr confirmed)

 

Ej ne vem ker je vse skup organiziral kolega, jaz sem samo dal keš in se vsedel v avto :D pač neka kmetija med MB in Prekmurjem, sej imo imaš tega na tistih koncih ful. Mogoče bi kak štajarski forumaš bolj konkretno predlagal kakšen top P/P deal

 

 

Sovica reče pred 33 minutami:

Based kmete

 

Ko vas jebw epic premium gold platinum edition wine 99.99€ marketerji

 

Zdravje martino meni pa vino

 

Jp jp zelo based, marketing bad, sploh ko mora ta bedak še vedno hodit šihtat 8 ur na dan in se jebat z nekimi mizernimi zneski namesto da bi živel lagoden lajf. 

 

Ubogi primorski vinarji, ki so skrenili iz based smeri forumskega člana Sovica in morajo imeti zdaj po 1 leto naprej vse rezervirano in so polni keša :(

Povezava do prispevka

Moja teta ima najjače prleško bučno olje ever, pač uno 20 € na liter roba Z LAHKOTO, dobesedno orgazem doživljaš ob konzumaciji in vsi ki sem jim dal za probat hočejo kupit. Sam raje kot biznis potala bučno olje sorodnikom in živi v napol revščini med težaškim delom, to je res una mentaliteta "v potu svojega obraza". Sem ji že večkrat rekel, da ji jaz naročim in sooblikujem branding, pa namesto odgovora mi raje šenka še dodatne 3L :D

Povezava do prispevka
Galko reče pred 57 minutami:

 

Ej ne vem ker je vse skup organiziral kolega, jaz sem samo dal keš in se vsedel v avto :D pač neka kmetija med MB in Prekmurjem, sej imo imaš tega na tistih koncih ful. Mogoče bi kak štajarski forumaš bolj konkretno predlagal kakšen top P/P deal

 

 

 

Jp jp zelo based, marketing bad, sploh ko mora ta bedak še vedno hodit šihtat 8 ur na dan in se jebat z nekimi mizernimi zneski namesto da bi živel lagoden lajf. 

 

Ubogi primorski vinarji, ki so skrenili iz based smeri forumskega člana Sovica in morajo imeti zdaj po 1 leto naprej vse rezervirano in so polni keša :(

Tako je

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

 

Ej ne vem ker je vse skup organiziral kolega, jaz sem samo dal keš in se vsedel v avto :D pač neka kmetija med MB in Prekmurjem, sej imo imaš tega na tistih koncih ful. Mogoče bi kak štajarski forumaš bolj konkretno predlagal kakšen top P/P deal

 

 

 

Jp jp zelo based, marketing bad, sploh ko mora ta bedak še vedno hodit šihtat 8 ur na dan in se jebat z nekimi mizernimi zneski namesto da bi živel lagoden lajf. 

 

Ubogi primorski vinarji, ki so skrenili iz based smeri forumskega člana Sovica in morajo imeti zdaj po 1 leto naprej vse rezervirano in so polni keša :(

 

 

pac se 0 ne strinjam s to noro kvaliteto stajerskih vin, tko da me res zanima ta unicorn. dej uprasi kolega ker vinar je bil, bom pocekiru.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Kar nekaj je teh ljubiteljskih vinarjev ki imajo(so imeli) vrhunsko kvaliteto vin. Jaz sem poznal dva, žal sta obadva nehala in je čisto res da marketing ne dela sploh.

Problem jih je najt,  če ne laziš vsepovsod in vsega ne probaš. Nimajo vsi ti pridelovalci kmečkega turizma in vsi ga ne prodajajo kar tako, čeprav bi ga nekateri radi. Marsikje folk ne gleda tolko na kvaliteto ampak na ceno. Pol pa maš gnojnico ki se prodaja za drobiž, dobro pa ostane ker je 'predrago'.

No ja, tega je itak vse majn, ker se je en kup goric do zdaj zaprlo.

Povezava do prispevka

En znanec je nedolgo nazaj odprl zelo lep hotel s poudarkom na vinogradih. V vsaki sobi so namesto tapet namreč zemljevidi, predvsem s poudarkom na vinorodniških okoliših itd. V sklopu hotela ponuja tudi vodene izlete in podobne finte. 
 

Navedek

Celoten interier hotela vam bo skozi zemljevide in fotografije vinogradov in kleti v okolici mesta na vsakem koraku predstavil vinsko ponudbo Štajerske, največje Slovenske vinorodne pokrajine. Mesto Maribor je že skoraj tisočletje povezano z vinom.
Na svoj račun bodo prišli še posebej vinoljubci, ki jih bo v sobi presenetil moderen hladilnik z vrhunskimi lokalnimi vini

O HOTELU - CITY MAP MARIBOR

BIG GUY' S WINE TOURS - CITY MAP MARIBOR

Osebno se mi zdi "design" hotela / sob oz. sama ideja odlična. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 21 minutami:

Ideja je zanimiva, izpeljava ideje pa je precej standardni hotelski look za praktično 98 % hotelov, ki so bili renovirani nekje post 2018 :D. Nič narobe s tem seveda, ampak ker v bistvu obožujem hotele in počitkovanje v hotelih mi ta look že malce preseda :D 


Čisto na novo je to zrihtal. Praktično iz nule. Mislim, da je bilo končano in odprto največ dve leti nazaj, mogoče še manj (konec 2019 imam v glavi), pol je pa corona malo "zjebala" situacijo. Nimam pa pojma, koliko ima trenutno "prometa".  Itak fura dva biznisa (primarna mu je tiskarna z dolgoletno tradicijo). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 25 minutami:

 

sem vidla že včeri

in sem se mal vprašala kako je kdorkoli prišel na faks ne da bi v office programih kadarkoli uporabili napredne možnosti shranjevanja

valda klikneš že zato k si star 8 pa radoveden (no al pa kadarkoli tekom let uporabe računalnika)

 

po drugi strani sem pa šele zaradi tega članka opazila da office podpira search pri odpiranju datotek :rofl: 

 

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka

Ce gre sam za neke simple scene ala “matematika seminarska” je dost simple prek search najt. Verjetno majo nek sistem kako poimenovat datoteke da vejo kje je kaj. Je pa zanimivo ja, sm tut jz bral clanek. Pac, zakaj bi se ukvarjal s folderji ane, sej ima smisel. Abstrahiran filesystem, y not. 
Meni kot prastaremu milejincu se sicer zdi to smesno sam zgleda neki je na tem :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 minutami:

Ce gre sam za neke simple scene ala “matematika seminarska” je dost simple prek search najt. Verjetno majo nek sistem kako poimenovat datoteke da vejo kje je kaj. Je pa zanimivo ja, sm tut jz bral clanek. Pac, zakaj bi se ukvarjal s folderji ane, sej ima smisel. Abstrahiran filesystem, y not. 
Meni kot prastaremu milejincu se sicer zdi to smesno sam zgleda neki je na tem :D

js se tle res bolj sekiram okrog dejstva, da niso šli pritisnit vseh dosegljivih knofov v operacijskem sistemu k so začel uporabljat računalnike

zdej ne vem a je blo nam milenijcem sam tolk fascinantno k smo dobil UI, al sem sam js un čudak k je moral za vsak knof vedet kaj naredi še preden je znal brat angleško

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka

Tko kot smo mi zapravljali cas z raziskovanjem gumbov na zaslonu, tko bi nasi starsi to definirali, so naslednje generacije zapravljale cas s cim drugim ki bi mi oznacli kot neumnost. Sej tut NASA NAJBOLJSA GENERACIJA niso vsi preklikali celega UIja na screenu - kvecemu smo taki manjsina. Intimno poznavanje sistema folderjev in datotek je bila bolj nuja ker je bila alternativa 40k datotek na namizju ki delujejo samo ljudem ki drugace pac ne znajo. Search funkcija je pa zadevo ocino osmislila do te tocke da res ne rabis poznat folderjev. Tko kot vecina nase generacije ne zna uporabljat terminala, zakaj bi ga ce pa imas ui d’oh. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...